Článek

Přísnější bodový systém nepomůže, doživotní zákaz řízení ano, tvrdí expert

 
Zpřísnění bodového systému i dalších sankcí pro české řidiče jsou předmětem aktuálních politických debat. Podle dopravního experta Týmu silniční bezpečnosti Romana Budského se ale na celou věc musí pohlížet komplexně. Za základní faktory je podle něj třeba považovat jak parametry infrastruktury a vozidel, tak kvalitu vzdělávání a motivování účastníků silničního provozu. Navíc obcházení předpisů je podle něj českým národním sportem a bodový systém není samospasitelný.
11.07.2016 05:35 |

podobné články

Podobné články

Za malé množství alkoholu nebude bodový trest, souhlasila vláda

 
Vláda ve středu podpořila senátní návrh na úpravu systému trestání řidičů. Senátoři v něm chtějí zrušit bodový trest za malé překročení rychlosti, za naměření alkoholu do 0,3 promile nebo nezapnutí světel u vozidla. Naopak požadují přísnější tresty za nepřipoutání se bezpečnostními pásy a ohrožení jiných účastníků provozu. Návrh bude nyní projednávat Sněmovna.
11.08.2010 17:50 |

podobné články

ŘIDIČI POZOR! Bodový systém se mění! VŠECHNY ZMĚNY ZDE!

 
Od 1. srpna začíná platit novela zákona měnící bodový systém, ubyde bodovaných prohřešků.
28.07.2011 10:00 |

podobné články

Tým silniční bezpečnosti upozorňuje, že Portugalsko spustilo od června bodový systém

 
Portugalsko se tak stalo 23. zemí EU, která má zavedený bodový systém. - Za prvních pět dnů bylo zaregistrováno na 10 000 bodovaných deliktů. - Každý řidič se může kdykoliv a odkudkoliv dozvědět, jaký je stav jeho konta.
15.06.2016 10:15 |

podobné články

Jamajského sprintera Mullingse nejspíš čeká doživotní zákaz činnosti

 
Už druhý dopingový prohřešek jamajského sprintera Steva Mullingse, potvrdila i analýza kontrolního vzorku. Třetího nejrychlejšího běžce letošní sezony a mistra světa ve štafetě s největší pravděpodobností čeká doživotní zákaz činnosti.
19.08.2011 12:55 |

podobné články

Lance Armstrong oficiálně obviněn z dopingu, hrozí mu doživotní zákaz

 
Americká antidopingová agentura obvinila bývalého cyklistu Lanceho Armstronga z dopingu. Slavný Američan se nesmí s okamžitou platností účastnit triatlonových závodů. Informoval o tom deník The Washington Post s tím, že Armstrongovi hrozí doživotní zákaz sportovní činnosti.
14.06.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Lance Armstrong (127 článků)

Sammut si polepšil. Doživotní zákaz mu snížili na deset let

 
Sportovní arbitráž CAS snížila doživotní zákaz startu maltského fotbalisty Kevina Sammuta. Nově tak má sportovec distanc na  deset let. 
29.05.2014 17:11 |

podobné články

Návrh trestu pro piráta Trpišovského: 5 let natvrdo a zákaz řízení!

 
Pirát »2222« z dálnice D1 Aleš Trpišovský (44) včera naposledy zabojoval u soudu v Praze o svou nevinu. Při závěrečné řeči mu státní zástupce navrhl 5 let basy a doživotní zákaz řízení!
27.06.2012 12:10 |

podobné články

Senát navrhl zrušit bodový trest za malé překročení rychlosti

 
Senát navrhl zrušit bodový trest za malé překročení rychlosti, za naměření alkoholu do 0,3 promile nebo nezapnutí světel u vozidla. Zpřísnit chce naopak trest za nepřipoutání se bezpečnostními pásy a ohrožení jiných účastníků provozu.
24.06.2010 11:20 |

podobné články

NOVÝ BODOVÝ SYSTÉM! Čtěte, za co nás budou trestat na silnicích!

 
Poslanci v pátek schválili senátní návrh zákona o provozu na pozemních komunikacích. Novela zmírňuje některé dopady bodového systému a mění systém trestání za řízení s nízkým množstvím alkoholu v krvi
04.02.2011 11:35 |

podobné články

Sláva, doživotní imunita končí! Poslanci a senátoři se nemají kam schovat

 
Senát dnes schválil zrušení doživotní imunity zákonodárců a ústavních soudců. A protože stejné rozhodnutí předtím učinila již Sněmovna, doživotní imunita bude zrušena! Změnit to nemůže již ani veto prezidenta Zemana.
20.03.2013 14:15 |

podobné články

ČEZ Distribuce spustila nový jednotný dispečerský řídicí systém

 
Společnost ČEZ Distribuce, a. s., po třech letech od zahájení projektu převzala a spustila kompletní jednotný dispečerský systém pro řízení celé distribuční sítě. Systém pro ČEZ Distribuce zpracovala společnost Ness Technologies Inc., která zakázku získala v roce 2010 ve veřejném výběrovém řízení. Nový jednotný dispečerský řídicí systém má zásadní vliv v oblasti spolehlivosti na celou distribuční síť spravovanou ČEZ Distribuce, která čítá kromě jiného 3,5 milionu odběrných míst.
16.07.2013 16:55 |

podobné články

Výrok soudu může nabourat bodový systém, míní expert

 
Zásadní změnu v používání bodového systému může přinést verdikt Nejvyššího správního soudu (NSS). Ten totiž konstatoval, že přidělování bodů není jen administrativní opatření, nýbrž trest. A na ten se vztahují principy trestního práva, jak Právu řekl odborník na dopravní delikty Josef Nekvapil.
08.11.2015 15:05 |

podobné články

Spojené státy zpřísnily bezvízový styk. Týká se to i Čechů

 
Bezvízový systém Spojených států, který se týká Česka a dalších 37 zemí, má přísnější pravidla. Do USA se zřejmě bez víza nedostanou lidé, kteří v posledních pěti letech navštívili Írán, Sýrii, Irák či Súdán.  Přísnější režim platí od čtvrtka. 
22.01.2016 10:25 |

podobné články

Nejhorší diskuze na Facebooku: Ze slovníku téhle dvojice se pozvracíte a budete je chtít vystřelit na Mars!

 
Někteří jedinci, když už tedy jsou, by měli mít doživotní zákaz se jakkoliv veřejně vyjadřovat, vlastně se vůbec vyjadřovat a do společnosti se začlenit až po profesionálně provedené lobotomii, protože tomu, co uvidíte, nepomůže ani čtrnáctidenní přednáška od socioložky Jiřiny Šiklové.
27.11.2014 17:17 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Šiklová (93 článků)

Slovenský spisovatel rázně: Demokracie tu nepomůže. Vládne zlo a zloději

 
Slovenský spisovatel Pavel Vilikovský napsal o své zemi, že jí nepomůže žádný systém, ani demokracie. To samé ale prý platí i pro Českou republiku. Společnost včetně politiky nejvíce rozežírá morální úpadek.
04.06.2013 15:30 |

podobné články

Senátoři chtějí zrušit bodový trest za malé překročení rychlosti

 
Senátoři chystají změny v bodovém systému. Za vážné dopravní přečiny chtějí přísnější sankce, za drobné přestupky místo bodů jen pokuty. To by se mělo týkat například překročení povolené rychlosti v obci nejvýše o pět kilometrů v hodině, mimo obec o deset kilometrů za hodinu nebo povinnosti denního svícení a další jednobodové přestupky.
22.06.2010 16:45 |

podobné články

Neodpískali faul na gólmana. Fanoušci pro ně chtějí doživotní tresty

 
Příznivci argentinského klubu Huracán chtějí doživotní zákaz činnosti pro rozhodčí, kteří ovlivnili rozhodující zápas o titul.
09.07.2009 10:00 |

podobné články

Atletický kouč Stewart dostal doživotní zákaz za doping

 
Atletický kouč Raymond Stewart dostal od Americké antidopingové agentury (USADA) doživotní trest za doping. Bývalý jamajský sprinter, účastník čtyř olympijských her a šesti mistrovství světa, podle USADA svým svěřencům obstarával zakázané látky.
29.06.2010 15:40 |

podobné články

Koulaři Haborákovi hrozí po dalším dopingu doživotní trest

 
Slovenský koulař Milan Haborák měl při mimosoutěžní kontrole podruhé v kariéře pozitivní test na doping. Hrozí mu za to doživotní zákaz startů. Slovenským médiím to řekl na tiskové konferenci šéf tamní antidopingové agentury ADA Miroslav Motyčík.
22.07.2010 19:05 |

podobné články