Článek

Primátor Prostějova: Sebereflexe ČSSD je velmi potřebná

 
Pokud bude chtít být ČSSD nadále úspěšná, musí se dle slov Miroslava Pišťák (ČSSD) vypořádat s řadou problémů, včetně oslovení nových voličů. V komunálních volbách jako jeden z mála primátorů obhájil mandát a ačkoliv je radniční koalice křehká a vůbec poprvé v ní jsou i komunisté, věří, že vydří celé volební období. Jaké si předsevzali hlavní priority? Zajímalo nás také, co stojí za úspěchem radnice, jejíž hospodaření za uplynulý rok skončilo kladným saldem ve výši téměř 82 milionů Korun. A nejen to…
20.02.2015 12:31 |

podobné články

Podobné články

Primátor Prostějova: U reforem postrádám promyšlená prorůstová opatření

 
V březnu to byl rok, co se z Prostějova stalo statutární město. Jak změnu vnímá primátor města Miroslav Pišťák (ČSSD) a jak ji vnímají občané? Co stojí za výborným hodnocením města ratingovou agenturou? Nejen s tím, ale i se svým názorem na součinnost koalice ČSSD a ODS, jež vede město, či s hodnocením vládních reforem se svěřil našim stránkám.
13.05.2013 11:20 |

podobné články

Primátor Prostějova Miroslav Pišťák oznámil rezignaci na funkci

 
Dlouholetý primátor Prostějova Miroslav Pišťák (ČSSD) v neděli nečekaně oznámil rezignaci. Pišťákovo rozhodnutí rezignovat, o němž psala regionální média, dnes ČTK potvrdila mluvčí radnice Jana Gáborová. Pišťák, který stojí v čele města od roku 2010, by se měl oficiálně vyjádřit dnes.
14.09.2015 10:21 |

podobné články

Při srážce dvou aut u Prostějova 6 mrtvých!

 
FOTO + INFOGRAFIKA: Středeční nehoda dvou aut u Prostějova si vyžádala šest životů. Mezi oběťmi je také 11letá dívka. Nehoda se stala na rychlostní silnici R46 u Prostějova. Hlavní tah z Olomouce na Brno je již průjezdný.
09.02.2011 09:35 |

podobné články

Na silnici R46 u Prostějova je dopravní kolaps kvůli počasí

 
Policisté museli dnes večer uzavřít rychlostní silnici R46 u Prostějova. Dopravní kolaps tam způsobily kamiony, které vozovku ucpaly ve směru z Prostějova na Olomouc. Podepsalo se na tom především zimní počasí. V Olomouckém kraji od dnešního poledne hustě sněží. Na ostatních místech zatím policisté problémy hlášeny nemají. 
18.03.2013 20:10 |

podobné články

Radní města Prostějova a Olomouckého kraje jednali o severním obchvatu

 
Výkupy pozemků pro tzv. severní obchvat města Prostějova, Národní olympijské centrum nebo řešení odpadové problematiky v kraji. To byla stěžejní témata společného jednání Rady města Prostějova a Olomouckého kraje, které se uskutečnilo začátkem tohoto týdne v Prostějově.
12.11.2015 09:30 |

podobné články

Z rokování ČSSD: Hašek vytáhl na Sobotku Masaryka a poslal vzkaz Dienstbierovi

 
Sociálním demokratům Milanu Chovancovi a Lubomíru Zaorálkovi schází sebereflexe. Během jednání ÚVV ČSSD to novinářům řekl bývalý statutární místopředseda sociální demokracie Michal Hašek. Reagoval tak na slova Jiřího Dienstbiera, že údajným pučistům schází dostatek sebereflexe za své činy.
10.11.2013 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2407 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Michal Hašek (2330 článků)

Statisícové dary potopily primátora Prostějova. Pišťák náhle rezignoval

 
Dlouholetý primátor Prostějova Miroslav Pišťák (ČSSD) v neděli nečekaně oznámil rezignaci. Pišťákovo rozhodnutí odejít z funkce, o němž psala regionální média, potvrdila v pondělí mluvčí radnice Jana Gáborová. Pišťák a náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák dostali darem celkem 1,6 milionu korun od soukromých firem. Oba tvrdí, že peníze dali na předvolební kampaň. V sídle ČSSD o nich ale nic nevědí.
14.09.2015 08:30 |

podobné články

Seďa (ČSSD): Proč schází sebereflexe

 
Sebereflexe či pohled do zpětného zrcátka je vždy potřebný. Ovšem zároveň by nemělo být politicky přijatelné, že kdo nic nedělá, nic nepokazí.
29.12.2017 16:25 |

podobné články

Primátor Prostějova: Sociální demokracie neumí do důsledku řešit různost názorů

 
Před dvěma lety zvažoval svou rezignaci, v čele Prostějova ale zůstal a letos by chtěl svůj mandát obhájit. V rozhovoru, který poskytl Miroslav Pišťák (ČSSD) naší redakci, jsme hovořili nejen o jeho působení v čele města, úkolech, které před ním aktuálně stojí, ale svěřil se také se svým pohledem na novou vládu a vnitrostranickou politiku strany.
07.02.2014 15:05 |

podobné články

Primátor Prostějova: Výsledek vnitrostranického referenda je posílením pozice premiéra

 
I když by někdy přivítal „důraznější“ hlas, Bohuslav Sobotka dle slov Miroslava Pišťáka (ČSSD) svou pozici premiéra zvládá. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, se rozpovídal nejen o celostátní politice, ale především o problémech, které sužují obyvatele Prostějova, a o blížících se komunálních volbách, kde se bude pokoušet obhájit mandát. Čeho by chtěl v případě úspěchu dosáhnout?
16.08.2014 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9486 článků)

Onderka chce výměnu vedení: ČSSD se příště do Sněmovny nemusí dostat

 
Současné vedení ČSSD by mělo dát k dispozici své funkce a sjezd by měl rozhodnout, zda je potvrdí, nebo si zvolí jiné vedení. V neděli to řekl bývalý primátor Brna a nově zvolený poslanec Roman Onderka (ČSSD). Na jižní Moravě získal mandát společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Podle Onderky musí přijít sebereflexe. Připomněl také, že na kandidátkách strany chyběly výrazné osobnosti, jako například bývalí hejtmani Jiří Zimola nebo Michal Hašek i poslanec Jeroným Tejc, což prý straně ubralo hlasy.
22.10.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (659 článků) , Bohuslav Sobotka (9486 článků) , Michal Hašek (2330 článků)

Rašková (ČSSD): Vybudování křižovatky měli prostějovští radní na stole už dříve

 
Motoristé využívající křižovatku ulic E. Valenty a E. Outraty s Olomouckou ulicí se mohou těšit na zrychlení a usnadnění dopravy. Rada města Prostějova totiž odsouhlasila zařadit do návrhu rozpočtu Statutárního města Prostějova na rok 2016 výstavbu světelně řízené křižovatky.
30.08.2015 12:11 |

podobné články

Prostějovský primátor Pišťák rezignoval

 
Primátor Prostějova Miroslav Pišťák (ČSSD) rezignoval na svou funkci. Informaci o rezignaci, kterou oznámil v neděli během přijetí organizátorů probíhajících hodových slavností v Prostějově, potvrdil v pondělí Právu sám Pišťák. Radnici vedl od roku 2010.
14.09.2015 11:36 |

podobné články

CVVM: Většina lidí si myslí, že NATO je potřebná organizace

 
Více než dvě třetiny lidí považují Severoatlantickou alianci (NATO) za organizaci, která je v současné době potřebná. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
26.02.2010 16:25 |

podobné články

Nejsme řízeni z Moskvy, ale mezinárodní spolupráce je potřebná, napsal Dolejš čtenáři

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš odpověděl na otázku čtenáře ParlamentníchListů.cz ohledně zařazení jeho strany do Strany evropské levice (SEL). A podle Dolejše je celoevropská spolupráce velice potřebná.
03.03.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (471 článků)

Důchodový systém se musí změnit, míní dvě třetiny Čechů

 
Podle téměř dvou třetin lidí je potřebné změnit důchodový systém České republiky. Změna systému je rozhodně potřebná podle 27 procent lidí a spíše potřebná podle 45 procenta. Vyplývá to z listopadového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
17.12.2013 20:56 |

podobné články

Ruské kolo na smíchovské náplavce nebude: Developer nevyřídil potřebná povolení

 
Je to definitivní! Šedesát metrů vysoké vyhlídkové kolo na smíchovské náplavce nepostaví. Developer měl od srpna loňského roku část Hořejšího nábřeží, kde ruské kolo mělo stát, od městské části Prahy 5 pronajatou, ale nevyřídil potřebná povolení. Nesplnil tak podmínky radnice a smlouva o pronájmu dnešním dnem zanikla.
01.11.2017 15:40 |

podobné články

Okolí Olšan u Prostějova je silně znečištěné toxickými látkami

 
Daleko horší znečištění toxickými látkami, než jaké se původně předpokládalo. Takový je podle odborníků výsledek kontrolních vrtů v okolí Olšan u Prostějova.
07.10.2010 20:00 |

podobné články

Volejbalistky Prostějova budou bojovat o postupovou naději v LM

 
Souboj o jednu z posledních nadějí na postup do play off Ligy mistryň podstoupí volejbalistky Prostějova, které ve své hale hostí od 18 hodin favorizovaný italský tým Villa Cortese.
05.01.2011 08:10 |

podobné články