Článek

Primátor Fink: Signatáři se zavázali, že nepůjdou proti sobě a budou spolupracovat

 
Až šest miliard korun z Evropské unie by mohla v následujících několika letech čerpat Hradecko-pardubická aglomerace. Dnešní den stvrdila města Hradec Králové a Pardubice spolu s dalšími významnými partnery vůli spolupracovat, což znamená, že se plán čerpání financí v uvedené výši zase o krok přiblížil k vytyčenému cíli.
01.07.2015 13:36 |

podobné články

Podobné články

K písním mě přivedla Amy Winehouse, říká britský písničkář Fink

 
Svůj premiérový festivalový koncert v České republice si pochvalovali. Britský písničkář Fink a dva jeho spoluhráči hráli na druhé hlavní scéně Colours of Ostrava v závěrečný nedělní den. Lídr Fink (vlastním jménem Fin Greenall) hned po koncertě Novinkám mimo jiné řekl, že ho k písničkám přivedla Amy Winehouse. Rozhovoru se účastnil i bubeník Tim Thornton.
17.07.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (390 článků)

Primátor Fink: Nečasova vláda z části ztratila mandát už po krajských volbách

 
Primátor Hradce Králové Zdeněk Fink (BPP) působí v komunální politice již dlouho a má ambice příští rok mandát obhájit. Jak se ale podle něj komunální politika proměnila a jak nahlíží na vývoj vládní krize? Působí také jako ambulantní specialita a našim stránkám se tak svěřil i se svým názorem na nadstandardy ve zdravotnictví a nejen s tím. Řeč byla i o problémech města a investicích, které magistrát v nejbližší době plánuje.
14.08.2013 16:30 |

podobné články

Primátor Fink: Nečasova vláda zčásti ztratila mandát už po krajských volbách

 
Primátor Hradce Králové Zdeněk Fink (BPP) působí v komunální politice již dlouho a má ambice příští rok mandát obhájit. Jak se ale podle něj komunální politika proměnila a jak nahlíží na vývoj vládní krize? Působí také jako ambulantní specialista a našim stránkám se tak svěřil i se svým názorem na nadstandardy ve zdravotnictví. Řeč byla i o problémech města a investicích, které magistrát v nejbližší době plánuje.
14.08.2013 17:50 |

podobné články

Primátor Fink: Nemyslím si, že kroky ministra zdravotnictví ohrožují dostupnost a kvalitu péče

 
Zdeněk Fink, který vedle funkce primátora Hradce Králové působí i jako lékař nesouhlasí se všemi kroky Leoše Hegera, přesto si jej ale váží. Jak ale nahlíží na současnou situaci ve zdravotnictví? A do jaké míry trápí obyvatele města nezaměstnanost či problémy s nepřizpůsobivými? Nejen na to se zeptali ParlamentníListy.cz.
21.02.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Hradec Králové je stále bez primátora. Fink neuspěl

 
Zastupitelé stotisícového Hradce Králové v úterý ani napočtvrté nezvolili primátora. V prvním ani druhém kole volby nezískal podporu jediný kandidát Zdeněk Fink z Hradeckého demokratického klubu, zastupitelé přerušili své jednání do 28. prosince.
14.12.2010 17:35 |

podobné články

Fink se rozhodl, že pomůže bundesligovému Hamburku

 
Fink by měl tým v pozici kouče převzít ihned.
13.10.2011 13:10 |

podobné články

Primátorem Hradce Králové je znovu lékař Zdeněk Fink

 
Lékař Zdeněk Fink byl v úterý opět zvolen primátorem Hradce Králové. V tajné volbě ho podpořilo 27 z celkem 37 královéhradeckých zastupitelů, deset hlasovacích lístků bylo neplatných. Stotisícové město bude následující čtyři roky vést koalice Hradeckého demokratického klubu, ČSSD, TOP 09 a Koalice pro Hradec, která disponuje 22 mandáty.
25.11.2014 15:41 |

podobné články

KDU-ČSL: Šojdrová a Svoboda se zavázali k podpoře family friendly politiky

 
Michaela Šojdrová a Pavel Svoboda se jako jediní kandidáti do Evropského parlamentu za Českou republiku připojili k mezinárodnímu manifestu na podporu komplexní a efektivní evropské politiky prospěšné rodině. Zavázali se tak, že v případě zvolení budou podporovat tzv. family friendly opatření. K výzvě, za kterou stojí Federace evropských rodinných katolických svazů, se zatím připojilo 162 kandidátů z celé EU.
16.05.2014 04:30 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (106 článků) , Pavel Svoboda (353 článků) , Pavel Svoboda (352 článků) , Pavel Svoboda (353 článků) , Pavel Svoboda (353 článků)

Charta 77 slaví 40 let. Signatáři na ni zavzpomínají v Lucerně

 
V neděli 1. ledna to bude přesně 40 let od vydání Prohlášení Charty 77. K němu se váže i vznik stejnojmenné opoziční skupiny, jejíž členové bojovali proti komunistickému establishmentu. Charta byla prvním a nejdéle působícím opozičním hnutím v sovětském bloku, její vznik byl významným milníkem nejen v moderních dějinách Československa. Její signatáři a disidenti se sejdou týden po výročí.
29.12.2016 18:15 |

podobné články

Pokud vzroste průměrná teplota na planetě, čtvrtina planety bude pouští

 
Signatáři Pařížské dohody se zavázali, že sníží produkci skleníkových plynů tak, aby průměrná teplota nezrostla o více než dva stupně Celsia ve srovnání s předprůmyslovou érou. Vědci teď ale varovali, že i když vzroste teplota jen o tyto dva stupně, čtvrtina planety se změní v poušť.
04.01.2018 10:40 |

podobné články

Pokud vzroste průměrná teplota na planetě, čtvrtina světa bude pouští

 
Signatáři Pařížské dohody se zavázali, že sníží produkci skleníkových plynů tak, aby průměrná teplota nezrostla o více než dva stupně Celsia ve srovnání s předprůmyslovou érou. Vědci teď ale varovali, že i když vzroste teplota jen o tyto dva stupně, čtvrtina planety se změní v poušť.
04.01.2018 10:50 |

podobné články

Primátor Hradce Králové: Boj s korupcí? Víte, kdo všechno by musel odejít?

 
ROZHOVOR Primátor východočeské metropole Zdeněk Fink (HDK) je zároveň ambulantním specialistou. ParlamentnímListům.cz proto řekl své dojmy nejen ze sociálních, ale také zdravotních reforem.
23.01.2012 20:05 |

podobné články

Drtivé výhry levice se nebojím, odpověděl čtenáři primátor Hradce

 
Zdeněk Fink, primátor východočeské metropole Hradce Králové, v odpovědi čtenáři vysvětlil své pocity z výzkumu krajských preferencí, který ve čtvrtek uveřejnila agentura SANEP.
29.04.2012 19:15 |

podobné články

Hradecký primátor, lékař: Ratha znám dlouho, nevěřil jsem mu nikdy

 
ROZHOVOR Korupce je velký problém naší země, do politiky mají lidé chodit s myšlenkou služby a ne kariery a obohacením, říká pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Fink, lékař a primátor východočeské metropole.
14.06.2012 06:20 |

podobné články

Můj náměstek z TOPky nekrade, je čestný, napsal primátor Hradce

 
Na dotaz týkající se možného korupčního jednání v kauze exnáměstka Jaromíra Drábka odpověděl čtenáři ParlamentníchListů.cz primátor Hradce Králové Zdeněk Fink.
11.10.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Firma dostává od města zakázky, pro primátora má tisknout zadarmo předvolební noviny

 
AKTUALIZOVÁNO Hradecký primátor Zdeněk Fink, zvolený v komunálních volbách 2010 za HDK, má údajně předvolební materiály zcela zdarma. Volební bulletiny pro něho tiskne firma Garamon, která pro Hradec Králové zařizuje i další materiály. Primátor však za své volební noviny platit nemusí, to alespoň naší redakci uvedl jeden z místních politiků ODS.
08.07.2014 09:55 |

podobné články

Bochemie odpovídá na otázky položené signatáři Petice občanů Vlachovic

 
Odpovědi společnosti Bochemie a. s. na otázky položené signatáři Petice občanů Vlachovic ze dne 25. 10. 2014.
05.11.2014 14:35 |

podobné články

Odvolávání prezidenta Zemana již tento týden? Šidí Andrej Babiš národ?

 
ROZHOVOR I když se místopředsedovi Senátu za ODS a neúspěšnému prezidentskému kandidátovi Přemyslu Sobotkovi chování hlavy státu Miloše Zemana mnohdy nelíbí, na vyhlášení nedůvěry prezidentovi, jak požadují signatáři petice, kterou se bude zabývat tento týden senátní petiční výbor, není podle něj dost argumentů. „Uvidíme, s čím signatáři přijdou, jestli předloží ještě další argumenty než ty, které známe. Protože ty, které známe, nás mohou znepokojovat, ale nejsou na to, abychom vyhlásili, že prezident poškozuje stát,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A podpořil i stranické kolegy v dolní komoře v rozhodnutí vyvolat hlasování o nedůvěře vládě.
26.05.2015 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11988 článků) , Miloš Zeman (20131 článků)

První signatáři Charty 77 oslaví její výročí v lednu v Lucerně

 
Čtyřicáté výročí Charty 77 se chystají společně připomenout první signatáři a další disidenti, kteří sehráli klíčovou roli při její organizaci. Vzpomínkový večer se uskuteční 7. ledna v Mramorovém sále a kavárně pražské Lucerny, řekl ČTK ředitel neziskové organizace Post Bellum Mikuláš Kroupa.
26.12.2016 13:45 |

podobné články