Článek

Primář, který trýznil děti, potrestán nebude: Byl nepříčetný

 
Policie odložila případ bývalého primáře dětského oddělení klatovské nemocnice Jiřího Havránka. Psychiatři, kteří na něj vypracovávali znalecký posudek, dospěli z závěru, že lékař nebyl schopen rozpoznat škodlivost svého jednání a ovládat ho.
01.02.2016 12:40 |

podobné články

Podobné články

Primář, který trýznil děti, znovu léčil malé pacienty. Po dvou měsících skončil

 
Rok poté, co se na něj provalilo, že v důsledku duševní choroby trýznil malé pacienty, se bývalý primář klatovské nemocnice Jiří Havránek loni znovu dostal k dětem a léčil je. Práce v žatecké nemocnici pro 43letého pediatra trpícího podle znalců bipolární afektivní poruchou však skončila po dvou měsících.
08.01.2016 04:05 |

podobné články

Český Breivik je nepříčetný, policie zastavila stíhání

 
Sympatizant s norským vrahem Andersem Breivikem, který v ostravském bytě shromažďoval velké množství výbušnin a stavěl bombu, potrestán nebude. Policie zastavila jeho stíhání. Muž byl totiž podle soudních znalců nepříčetný.
02.05.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (291 článků)

Primář nemocnice v Klatovech sadisticky trýznil děti, rodiny dostanou odškodnění

 
Někdejší primář dětského oddělení nemocnice v Klatovech Jiří Havránek trpí bipolární afektivní poruchou, známou dříve jako maniodepresivní porucha. V důsledku nemoci prováděl svým malým pacientům bolestivé a někdy až sadistické zákroky. Rodiny dětí nyní dostanou odškodné, informovalo Právo.
05.08.2015 07:25 |

podobné články

Nepříčetný primář Jiří H.: Mučil děti, vyvázne bez trestu

 
Další hrůzný zločin na dětech! Bývalý primář dětského oddělení v Klatovech Jiří H. (42) bodal miminka jehlami do rukou i hlav, několikrát byly děti na pokraji smrti! Prý kvůli duševní poruše.
16.09.2014 05:35 |

podobné články

Žalobce zastavil stíhání vraha z psychiatrie. Byl nepříčetný

 
Muže, který na začátku ledna zabil spolupacienta v psychiatrické léčebně na Karlově, policie stíhat nebude. Je nepříčetný.
24.02.2010 16:55 |

podobné články

Fena utopila ženu, její majitel do vězení nepůjde. Byl prý nepříčetný

 
Majitel feny, která loni v červenci utopila matku dvou dětí, se vyhne trestu. Podle znalců byl v té době nepříčetný a za psa tedy nenesl odpovědnost.
22.05.2012 20:10 |

podobné články

Tyran Ariel Castro, který deset let trýznil a znásilňoval tři ženy, spáchal ve vězení sebevraždu

 
Američan Ariel Castro, odsouzený na doživotí za to, že deset let ve svém domě v Clevelandu zadržoval, znásilňoval a trýznil tři ženy, spáchal sebevraždu. S odvoláním na celní správu to oznámila agentura AP.
04.09.2013 07:05 |

podobné články

Otrokář: Šílený lékař trýznil ženy několik let, teď obvolává ministry

 
Šéf pražské Polikliniky Modřany a vlivný lékař Jaroslav Barták podle dnešní Mladé fronty Dnes trýznil ženy několik let. Kromě asistentky Lucie, které ubližoval na Filipínách, získal deník svědectví dalších šesti týraných.
13.08.2011 08:35 |

podobné články

Pěstitele konopí možná osvobodí. Prý byl nepříčetný

 
Obnovy případu se nejspíš dočká Dušan Dvořák z Prostějovska, který již před dvěma lety odešel od soudu s podmíněným trestem za pěstování konopí. Podle nejnovějšího znaleckého posudku totiž Dvořák v době spáchání činu byl nepříčetný.
08.09.2012 18:05 |

podobné články

Mladík, který ubodal otčíma je volný. Podle psychiatrů byl „jen“ nepříčetný!

 
Riminalisté z Náchodska ukončili vyšetřování listopadové vraždy muže z Hořenic. Toho loni v listopadu zabil nožem jeho nevlastní syn. Mladík byl v době činu podle soudních znalců nepříčetný a nevěděl, co dělá. Jeho stíhání je tedy bezpředmětné. Chlapci hrozilo až 18 let vězení.
18.03.2014 13:00 |

podobné články

Polák, který se nad Českem oháněl bombou, je prý nepříčetný

 
Polský cestující, který byl v pátek po výhrůžce bombou v letadle letícím do Varšavy zadržen v Česku, je podle znalce nepříčetný. ČTK to dnes řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Letoun po výhrůžce nouzově přistál na pražském ruzyňském letišti.
01.01.2017 16:45 |

podobné články

Majitel feny, která utopila ženu, se vyhne vězení. Byl nepříčetný

 
Majitel feny, která loni na Mělnicku utopila sedmatřicetiletou ženu, se vyhne vězení. Znalci tvrdí, že byl v době neštěstí nepříčetný, a za psa proto nenesl zodpovědnost. Soud trestní řízení zastavil. Informovala o tom televize Nova. Muži hrozilo za usmrcení z nedbalosti až tříleté vězení.
22.05.2012 21:00 |

podobné články

Komise potvrdila, že atentátník Breivik je nepříčetný!

 
Sedmičlenná norská komise ve čtvrtek potvrdila závěry psychiatrického vyšetření, podle něhož není Anders Behring Breivik odpovědný za zabití 77 lidí, protože byl v době útoků nepříčetný. Informuje o tom agentura Reuters.
22.12.2011 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (291 článků)

Jak překonat problémy s alkoholem během Vánoc? Primář radí

 
Vánoční večírky jsou velkým rizikem pro lidi, kteří bojují se závislostí na alkoholu. Primář oddělení závislostí Všeobecné fakultní nemocnice Petr Popov jim radí, aby z oslav včas odešli. Pokud okolí o jejich problému s alkoholem ví, omluvu pochopí. Když to lidé kolem nevědí, stačí říci, že dnes pít nebudou. Výmluvy primář nedoporučuje, člověk se jen zaplete do lží, ze kterých se těžko dostává.
17.12.2011 12:15 |

podobné články

Lékař, který zbytečně trápil děti, o své nemoci ví 20 let

 
Bývalý primář dětského oddělení klatovské nemocnice Jiří Havránek (42), který podle policie v důsledku psychické choroby svými zákroky trýznil dětské pacienty, v úterý přiznal, že byť o své nemoci věděl, zaměstnavateli o ní neřekl.
17.09.2014 04:50 |

podobné články

Bývalý primář osahával tři malé děti: Soud potvrdil, že musí na léčení

 
Tři děti si musely kvůli chování bývalého primáře zubního oddělení benešovské nemocnice prožít několik minut hrůzy. Podle soudu je lékař v ordinaci osahával, byl ale díky vážné nemoci nepříčetný, proto mu byla nařízena léčba. Tu však muž zatvrzele odmítal, soud však jeho odvolání zamítl.
08.04.2013 11:50 |

podobné články

Polák (68), co způsobil poplach na letišti: Je nepříčetný, skončil v léčebně!

 
Osmašedesátiletý polský cestující v pátek večer zaměstnal všechny složky integrovaného záchranného systému a bezpečnostní složky státu, když v letadle letícím z Las Palmas do Varšavy začal vyhrožovat bombou. Letadlo tak muselo nouzově přistát v Praze na ruzyňském letišti, kde muže zásahová jednotka cizinecké policie zadržela. Podle informací policie je Polák, jenž vyhrožoval v letadle bombou, nepříčetný. Skončil v psychiatrické léčebně.
01.01.2017 18:45 |

podobné články

Primář Havránek nepřijal výpověď, jeho propuštění řeší právníci

 
Masarykova nemocnice v Rakovníku je stále zaměstnavatelem primáře Jiřího Havránka, který léčil děti i přesto, že trpí závažnou duševní chorobou. Havránek čelí podezření, že během své práce v nemocnici v Klatovech trýznil některé pacienty.
23.09.2014 04:40 |

podobné články

Český Breivik je nepříčetný: Propustili ho z vazby

 
Sympatizant s norskou bestií Andersem Breivikem, který v ostravském bytě shromažďoval výbušniny a konstruoval bombu, potrestán nebude. Policie zastavila jeho stíhání. Podle psychiatrů není příčetný a byla mu nařízena ústavní léčba.
02.05.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (291 článků)