Článek

Přichází skutečná zima, konec listopadu přinese sníh i do nížin

 
V nadcházejících dnech se dočkáme podprůměrných teplot a sněhových přeháněk, které se budou objevovat i v nížinách. Sněžit by mělo častěji v Čechách a v horských oblastech. Místy se teplota přes den nedostane nad bod mrazu, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
23.11.2015 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (696 článků)
Podobné články

Počasí jako houpačka: Zima - teplo - zima - teplo. Jak bude dál?

 
I přes to, že dnešní počasí bude s odpoledními teplotami až na 12 °C připomínat jaro, zima se ještě rozhodně nevzdává, únor přinese opět sněžení i do nížin.
30.01.2013 12:15 |

podobné články

V Česku přituhne, mráz přinese otoky a dušnost. Tisíce tuzemců trápí alergie na chlad

 
Zima se v Česku hlásí o slovo. Tento týden se citelně ochladí, začne sněžit a o víkendu by podle meteorologů měly spadnout teploty pod minus deset stupňů. Problémy mohou mít malé děti, senioři, kardiaci a překvapivě také alergici. Alergií na chlad trpí v Česku okolo 50 tisíc lidí. Nový týden přinese do Česka sníh a mráz. Od pondělí až do neděle si moc slunce neužijeme, z mraků se ale začne sypat sníh a to i v nižších polohách. O víkendu pak teploty místy spadnout i pod -10 °C.Více na http://pocasi.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/508975/bude-snezit-a-mrznout-snih-zacne-padat-i-v-nizinach-teploty-spadnou-k-11-c?utm_source=pocasi.blesk.cz&utm_medium=copy
28.11.2017 05:30 |

podobné články

Česko zřejmě koncem týdne zasypou přívaly sněhu

 
Zatímco letošní zima byla dosud chudá na sníh, konec tohoto týdne by měl naopak přinést bohatou sněhovou nadílku nejen do českých hor, ale i do nížin. Při mrazivém počasí se budou na silnicích tvořit závěje.
04.01.2010 14:40 |

podobné články

Zima přeci jen udeří: Čeká nás sníh a náledí

 
Zdálo se, že snad letos ani žádná zima nebude a z podzimu vstoupíme rovnou do předjaří. Teď se ale do Česka »řítí« studená fronta. S sebou přinese sníh, náledí a k ránu až teploty deset stupňů pod nulou.
02.02.2018 05:10 |

podobné články

Teplý listopad skončil, přichází arktická zima! Bude až –10 °C!

 
Počasí nás dosud rozmazlovalo neobvyklým teplem. Jenže teď je konec! Po přívětivém listopadu přijde arktická zima! Již dnes k nám začne pronikat studený vzduch z Arktidy, který přinese celodenní mrazy.
24.11.2013 06:12 |

podobné články

Sníh dlouho nevydrží, o víkendu bude až šest stupňů

 
V následujících dnech se dočkáme pozvolného oteplování, které přinese v nížinách rychlé odtávání sněhu. Teploty budou postupně stoupat až k šesti stupňům Celsia. Zlom by měl nastat příští týden v úterý, kdy meteorologové očekávají opětovné ochlazení, které by mohlo přinést sněžení i do nížin. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
07.01.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (696 článků)

Leden přinese sníh i do nížin. Teploty spadnou z pěti stupňů k nule

 
Průměrná denní teplota v Česku bude v lednu postupně klesat z pěti stupňů Celsia na nulu. Srážkově bude leden nadprůměrný a koncem měsíce by se sněhového přídělu měly dočkat také nížiny. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
30.12.2017 15:30 |

podobné články

Česko zavalil sníh. Komplikuje dopravu! PŘEHLED PO KRAJÍCH

 
Do Česka konečně přišel pořádný zimní sníh - a to i do nížin. Sněží prakticky všude a leckde v zemi to komplikuje dopravu. Podívejte se na situaci v jednotlivých krajích...
29.12.2014 09:05 |

podobné články

Meteorologové varují: Trochu se oteplí, ale budeme se dusit!

 
Zima dnes poprvé vstoupila i do nížin, kam přinesla lehké sněžení nebo alespoň déšť se sněhem. Sníh nás ale trápit nemusí, protože nemá šanci se udržet. Horší je to s inverzí. Špatně se nám bude dýchat až do příštího úterý.
15.11.2013 12:26 |

podobné články

Zima definitivně končí, do nížin už se nevrátí

 
Podle pranostik dnešním svátkem svatého Matěje končí tuhá zima. To by mělo platit i letos, ale především pro nížiny. Tam už by mělo být jaro pomalu cítit ve vzduchu, zatímco na horách ještě nasněží.
24.02.2012 12:30 |

podobné články

Slunné italské pobřeží zasypal sníh: Konec světa přichází, předpověděl prorok

 
Slunnou italskou oblast Salento zasypal sníh a místní se děsí apokalypsy. Podle proroka Mattea Tafuriho, jemuž se přezdívá »italský Nostradamus«, to totiž znamená, že přichází konec světa!
12.01.2017 21:00 |

podobné články

Znovu přichází zima, o víkendu bude až minus 10 stupňů

 
V nejbližších dnech se počasí vrátí k lednovému charakteru a jak do nížin, tak především do horských oblastí se vrátí sněhové přeháňky. Na horách tak může během čtvrtka a pátku napadnout až 30 centimetrů sněhu. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
19.01.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (696 článků)

Česko zasypal sníh! A naštval řidiče!

 
S koncem roku přišla do Česka skutečná zima. Silnice na horách zasypal sníh, v nížinách znepříjemňoval řidičům jízdu déšť a foukal i silný vítr. Největší sněhovou nadílku zaznamenali v Libereckém kraji, kde do rána napadlo místy až 15 cm sněhu a v kopcích měly problémy zejména kamiony.
31.12.2011 12:05 |

podobné články

Vrcholky hor už pokryl sníh: Konec listopadu bude chladný!

 
Hory hlásí první sníh! Sněhová nadílka včera pokryla Krušné a Orlické hory. Sníh je i na Božím Daru nebo na Náchodsku. A jak to vypadá, udrží se tam.
22.11.2015 05:05 |

podobné články

Do Česka míří vichřice: Přijde v noci a přinese sníh i bouřky

 
Zajistit vše na zahradách, balkonech a schovat se, to je asi to nejlepší, co Češi mohou v sobotu udělat. Přes celou republiku totiž v noci ze soboty na neděli přejde silné severozápadní proudění, díky kterému zesílí příliv studeného vzduchu. Na horách dokonce hrozí velké nárazy větru o rychlosti až 160 km/h. Vichřice s sebou přinese i sníh a bouřky.
28.10.2017 13:15 |

podobné články

Počasí s Honsovou: O víkendu bude kolem nuly. Čekejte sníh a déšť

 
Nejdříve slunce, pak ale sníh, déšť a teploty kolem nuly stupňů Celsia. Takové počasí čeká o nadcházejícím víkendu Česko. Zatímco pátek bude teplý, sobota přinese prudkou změnu, kdy teploty spadnou až o 6 stupňů Celsia. Obloha se zatáhne a přinese sněžení, případně déšť se sněhem. Stejná situace bude pokračovat v neděli. Předpověď přináší meteoroložka Dagmar Honsová.
08.12.2017 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (696 článků)

Bude sněžit a mrznout: Sníh začne padat i v nížinách, teploty spadnou k -11 °C

 
Nový týden přinese do Česka sníh a mráz. Od pondělí až do neděle si slunce moc neužijeme, z mraků se ale začne sypat sníh a to i v nižších polohách. O víkendu pak teploty místy spadnou i pod -10 °C.
27.11.2017 11:35 |

podobné články

JAK BUDE DÁL: Sníh, sníh, sníh... V noci v Praze až 15 cm

 
Česko se změnilo v bílou republiku. Sněžit bude až do pondělí. Sníh vydrží i v dalších dvou týdnech.
09.01.2010 13:00 |

podobné články

Jaro má ještě čas, na některých místech zaskočil řidiče nový sníh

 
Ač víkendové počasí s teplotami kolem deseti stupňů naznačovalo na mnoha místech ČR příchod jara, zima o sobě dala ještě vědět. V některých krajích napadl čerstvý sníh. Sníh napadl například ve Zlínském nebo Královéhradeckém či Olomouckém kraji.
28.02.2012 11:00 |

podobné články