Článek

Při přecházení silnice telefon do ruky nepatří

 
Jak moc se nevyplácí používat telefon při přecházení silnice, zjistil na vlastní kůži muž v čínském městě Tchaj-čou. Po tom, co ho projíždějící auto odmrštilo deset metrů před sebe, byl převezen do nemocnice.
29.03.2016 04:30 |

podobné články

Podobné články

Smskujete při přecházení silnice? Na Havaji by vám za to napálili pokutu, začal platit zákaz

 
Havajská metropole Honolulu se ve středu stala prvním velkým americkým městem, které pokutuje chodce za to, že během přecházení silnice sledují mobil nebo do něj něco ťukají. Telefonování povoleno je, ale jen za podmínky, že chodec sleduje provoz kolem sebe. Uvedla to agentura AFP.
25.10.2017 12:00 |

podobné články

Nákladní vlak srazil a usmrtil manželský pár

 
Padesátiletí manželé zemřeli v noci na dnešek v Brně-Lesné, kde je při přecházení kolejí srazil vlak. Na případu pracují policisté s pracovníky drážní inspekce. Zjišťují, zda šlo o sebevraždu, nebo nešťastnou náhodu při neopatrném přecházení kolejí. 
15.04.2013 11:45 |

podobné články

To je pech...Drew Barrymore dostala na Díkuvzdání pokutu za přecházení na červenou

 
Herečka Drew Barrymore musela být na Díkuvzdání štědrá ke státní pokladně. I když možná ani nechtěla. Přispěla jí pokutou za přecházení na červenou. Hollywoodská hvězda neobměkčila policistu ani svým milým úsměvem, ani slavnou tváří. Vypsal jí blokovou pokutu přímo u přechodu, který přeběhla na červenou.
03.12.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Drew Barrymore (165 článků)

ZP MV ČR: Úrazy na přechodech – stojí zdraví a peníze

 
ZP 211 i v letošním roce podpořila dopravně-bezpečnostní akci „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, kdy v prvních dnech po prázdninách policisté dohlíželi na přecházení silnic a učili děti i dospělé zásadám správného přecházení vozovky.
05.09.2015 20:21 |

podobné články

Marcela Holanová v slzách: Trápí ji bolestivý zánět ruky

 
Zpěvačka Marcela Holanová  (60) , která sice nedávno oslavila šedesátku a vypadá o mnoho let mladší , trpí velkými bolestmi! Před několika dny si přivodila klimatizací v autě zánět ruky a musela brát utišující léky. "Bolí to, ale ruka mi neupadne. Jsem trdlo. Větrák jsem si pouštěla na loket ruky, kterou jsem měla na volantu. Zánět se mi rozlezl do celé ruky," řekla Super.cz Holanová.
29.06.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Marcela Holanová (113 článků)

Revoluce v mobilním telefonování: Unikátní telefon pro důchodce!

 
Také se vám někdy stane, že špatně chytnete do ruky mobilní telefon a neslyšíte, co vám ten druhý říká? Už brzy tomu bude konec! Japonská firma totiž přišla s naprostou revolucí. Vyvinula telefon, který místo sluchátka využívá jako reproduktor celou přední stranu!
14.01.2012 12:20 |

podobné články

Mladík okradl kriminalistku vracející se domů o mobilní telefon

 
V pondělí kolem půl šesté v podvečer se dvacetiletá policistka vracela domů ze služby, vystoupila z tramvaje v Koněvově ulici a šla směrem k ulici Na Vrcholu. V ruce držela svůj mobilní telefon, psala textovou zprávu a přitom poslouchala hudbu ze sluchátek. V jeden moment k ní ale zezadu přiskočil mladík, telefon jí vytrhl z ruky a strčil do ní tak, že upadla na zem. Muž začal utíkat, kriminalistka ho proto začala pronásledovat ulicemi Jarova, bohužel po několika minutách se jí ztratil mezi domy. Žena krádež telefonu okamžitě nahlásila na služebně a kolegům popsala mladíka, který ji připravil o mobil.
26.03.2014 17:35 |

podobné články

Oprava i stavba nových úseků silnic v kraji pokračuje

 
Další silnice v našem regionu se v příštích dvou letech dočkají rekonstrukce, přibude i nový úsek cesty. Krajští zastupitelé schválili vyhlášení veřejných zakázek na rekonstrukci úseku silnice II/464 v Bílovci, silnice ve Frýdku-Místku (silnice III/4848 a silnice II/473) i výstavbu nového úseku ulice Mostní (spojnice průmyslové zóny v Hrabové a ulice Frýdecké ve Vratimově).
23.09.2016 17:50 |

podobné články

Přecházení silnice ve Vietnamu? Boj o holý život

 
Stěžujete si na to, že se vám v blízkosti vašeho bydliště jen hodně obtížně přechází silnice? Možná už si stěžovat přestanete, až uvidíte, jak to vypadá na takovém přechodu pro chodce ve vietnamském Ho Či Minově městě.
20.07.2011 09:20 |

podobné články

Rozbitý telefon stál šéfa strážníků funkci: Obžalovali ho kvůli zneužití pravomoci

 
Tohle Miroslav Stejskal, ředitel strážníků Prahy 1, zřejmě přepískl. Řidiči při kontrole loni vytrhl z ruky telefon a rozbil mu ho. Neustál, že ho dotyčný fotografoval. Teď čelí obžalobě, která ho viní ze zneužití pravomoci úřední osoby. Jeho nadřízený, šéf pražské městské policie Eduard Šuster, ho do vyřešení případu zbavil funkce a přeřadil mimo obvod na administrativní práci.
05.10.2017 15:30 |

podobné články

Příklad pro děti? Alkohol za řídítky ani telefon za volantem ne

 
Přecházení na červenou, nevěnování se plně řízení nebo nepřipoutání se bezpečnostním pásem v autě. Takové vzory nebezpečné chování od svých rodičů přebírají děti, které s nimi každý den jezdí například do školy. Když to dělá máma nebo táta, tak proč by to mělo být špatně? BESIP proto odstartoval kampaň „Děláš to taky!“ Chce dospělé upozornit, že by měli jít svým potomkům příkladem a dodržovat základní pravidla silničního provozu.
06.10.2015 22:05 |

podobné články

Maurerová: Děsivá nehoda s kočárkem na silnici! Co se stalo?!

 
Herečka Míša Maurerová (30) zažila děsivý šok! Při přecházení silnice, kdy před sebou tlačila kočárek s dvojčaty, se jí v jeden okamžik zasekla kolečka v tramvajové kolejnici!
02.06.2010 11:05 |

podobné články

Muž vběhl na Vyškovsku přímo pod kola auta. Na místě zemřel

 
Třiapadesátiletý muž vběhl v úterý ráno při přecházení silnice v Marefách na Vyškovsku přímo pod kola projíždějící octavie. Po nárazu muž na místě zemřel, řekla vyškovská policejní mluvčí Alice Navrátilová.
23.11.2010 09:55 |

podobné články

HRŮZA: Auto na přechodu srazilo ženu s měsíčním kojencem! Oba jsou v nemocnici!

 
Ženu s měsíčním kojencem srazilo v úterý odpoledne v Krchlebech na Nymbursku při přecházení silnice auto. Matku i dítě převezli záchranáři do nemocnice.
17.05.2011 20:50 |

podobné články

Sražený chodec z Břeclavska s těžkými zraněními v nemocnici zemřel

 
V nemocnici zemřel v noci na dnešek pětašedesátiletý muž, kterého srazil ve středu při přecházení silnice ve Velkých Němčicích na Břeclavsku o rok starší řidič. Chodec utrpěl těžká poranění, jimž následně podlehl. Motorista je nyní podezřelý z ublížení na zdraví s následkem smrti, řekl mluvčí policie Petr Zámečník. 
07.03.2013 10:15 |

podobné články

Tragická bilance: V Praze o víkendu zemřeli dva chodci

 
V Praze o víkendu zemřeli dva chodci na přechodu. Dnes v Ďáblicích osobní auto srazilo a usmrtilo na přechodu pětapadesátiletého cizince, v sobotu večer se stal obětí nehody při přecházení silnice v Kunraticích další muž.
10.11.2013 19:11 |

podobné články

Mladá dívka se málem utopila při přecházení silnice

 
Pohyb v zaplavených oblastech může být zrádný. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila jedna žena z jihoafrického Johannesburgu. Pokoušela se přejít silnici, která byla pod vodou, ale po pár krocích narazila na nečekanou překážku.
08.03.2014 10:25 |

podobné články

Mrazivé VIDEO: Autobus v Hradci smetl stařenku, přežila zázrakem

 
Obrovské štěstí měla včera třiasedmdesátiletá stařenka v centru Hradce Králové. Při přecházení silnice ji totiž doslova sestřelil přijíždějící autobus.
15.05.2014 20:25 |

podobné články

BESIP: Tunu kovu tělem nezastavíš

 
Chodec má na přechodu pro chodce přednost. Řidiči, dej chodci při přecházení přednost. Takové a další věty slýcháme od roku 2001, kdy byla přednost chodců u nás zavedena. Mnohdy je mylně interpretována jako přednost absolutní, a mnozí se podle toho chovají – bez rozmyslu vstupují do silnice, kdykoliv se jim zachce a bez toho, aby mysleli především na své zdraví a život. Jenže, i pro chodce platí jasná pravidla.
22.05.2016 17:50 |

podobné články