Článek

Prezidenta Zemana zřejmě čeká soud, vypovídat by měl kvůli sídlu ČSSD

 
Prezident Miloš Zeman možná skončí před soudem. Žaloba, kterou na něj podaly vysoké školy kvůli nejmenování některých profesorů, ale tak rychlý průběh nemá. Zeman by mohl svědčit v kauze Lidového domu, sídla ČSSD. Zvažuje to Obvodní soud pro Prahu 1, který případ řeší. Zeman stál v čele strany, když se přela o své sídlo v centru Prahy. U soudu už vypovídal Zemanův nástupce Vladimír Špidla.
04.01.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (279 článků) , Miloš Zeman (20960 článků)
Podobné články

Nečas na policii kvůli Nagyové: Ničeho se nebojím! A odmítl vypovídat

 
Zarostlý mužným vousem a elegán každým coulem - Petr Nečas si dnes přivstal a zamířil na policii. Měl vypovídat v kauze své manželky Jany Nečasové (dříve Nagyové). "Ničeho se nebojím," řekl expremiér odvážně a šel na věc. Oznámit, že vypovídat nebude. Stejně jako nedávno David Rath si pak i Nečas postěžoval, že jde o další politický proces.
14.11.2013 07:51 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , David Rath (4401 článků) , Petr Nečas (9268 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Protiromští demonstranti se v Praze vydali na pochod k sídlu vlády

 
Na Palackého náměstí v Praze se dnes slovně střetli odpůrci rasismu s účastníky protiromské demonstrace z Varnsdorfu. Ti se poté vydali na neohlášený pochod k sídlu vlády. Policie nyní zhruba stočlennou skupinu doprovází a brání střetům s jejich oponenty. Na demonstraci padala hesla jako "Cikáni do Prahy" nebo "Stop náckům". Policie zatím zadržela jednoho muže.
01.10.2011 17:50 |

podobné články

Němcová jde vypovídat

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny a kandidátka ODS na premiérku Miroslava Němcová bude dnes odpoledne vypovídat na policii v souvislosti s kauzou někdejší šéfky kabinetu premiéra v demisi Petra Nečase Jany Nagyové. Politička bude vypovídat podle své tiskové tajemnice Evy Šmerdové jako svědkyně.
04.07.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Miroslava Němcová (1391 článků) , Petr Nečas (9268 článků) , Jana Nagyová (1541 článků) , Petra Němcová (555 článků) , Jana Němcová (85 článků)

Sobotka musí k soudu. Bude vypovídat v trestní kauze OKD

 
Soud, který ve středu pokračoval v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava  Sobotku  (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Soud ve středu vyslechl znalce, jenž zpracoval revizní posudek.
19.07.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Bývalý velvyslanec USA by měl vypovídat před soudem v kauze Tatra

 
Městský soud v Praze bude v pondělí pokračovat v projednávání kauzy bývalého ministra obrany Martina Bartáka, který společně se svým známým, zbrojařem Michalem Smržem, čelí obvinění v případu údajné korupce při nákupu vozů Tatra pro českou armádu. Před trestním senátem by měl svědčit bývalý velvyslanec USA v Česku a předseda dozorčí rady automobilky Tatra William Cabaniss, jemuž si údajně Barták při služební návštěvě USA v únoru 2008 neúspěšně řekl o úplatek ve výši pěti milionů dolarů (přes 80 milionů korun). O dva dny později by pak u soudu měl vypovídat někdejší manažer firmy Duncan Sellars. Oba jsou považováni za klíčové svědky obžaloby.
16.03.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků) , William Duncan (1 článek) , William Duncan (4 články)

Soud bude pokračovat v řešení kauzy lobbisty Dalíka. Vypovídat bude i manažer zbrojovky Steyr

 
Pražský městský soud dnes bude pokračovat v projednávání kauzy lobbisty Marka Dalíka, který podle obžaloby před sedmi roky požadoval téměř půlmiliardový úplatek při vyjednávání o nákupu obrněných transportérů Pandur pro českou armádu. Prostřednictvím videokonference by měl vypovídat někdejší manažer zbrojovky Steyr Lutz Kampmann. Stejným způsobem před soudem v polovině října z Vídně vypovídal klíčový svědek Stephan Szücs.
10.11.2014 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Mark Lutz (3 články)

Soud bude pokračovat v řešení kauzy lobbisty Dalíka. Vypovídat bude i manažer zbrojovky Steyr

 
Pražský městský soud dnes bude pokračovat v projednávání kauzy lobbisty Marka Dalíka, který podle obžaloby před sedmi roky požadoval téměř půlmiliardový úplatek při vyjednávání o nákupu obrněných transportérů Pandur pro českou armádu. Prostřednictvím videokonference by měl vypovídat někdejší manažer zbrojovky Steyr Lutz Kampmann. Stejným způsobem před soudem v polovině října z Vídně vypovídal klíčový svědek Stephan Szücs.
10.11.2014 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Mark Lutz (3 články)

Nečasova exmanželka dorazila k soudu v kauze Nagyové

 
Bývalá manželka expremiéra Petra Nečase Radka dnes dorazila k soudu, kde by měla vypovídat v kauze nynější Nečasovy manželky Jany, dříve Nagyové. Ta je obžalovaná ze zneužití Vojenské tajné služby ke sledování mimo jiné právě Radky Nečasové v roce 2012. Zatím není zřejmé, zda bude vypovídat. Kauzu projednává Obvodní soud pro Prahu 1.
13.04.2015 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků) , Jana Nagyová (1548 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

Bill Cosby bude vypovídat pod přísahou: Co řekne ke zneužití nezletilé?

 
Mračna nad Billem Cosbym jsou opět černější. Stáhla se nad jeho hlavou ve středu 22. července, když soud zamítl jeho žádost o zrušení žaloby Judy Huth. Ta po komikovi požaduje odškodné za to, že ji podle jejích slov v roce 1975 pohlavně zneužil jako patnáctiletou. Soud v Los Angeles tento týden rozhodl, že má dost důvodů na to, aby proces zahájil. A osmasedmdesátiletý komik bude muset ve věci vypovídat pod přísahou.
27.07.2015 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Bill Cosby (85 článků)

Trumpův důvěrník odmítl vypovídat. Prezident chystá „čistku“ v Bílém domě

 
Důvěrník a osobní právní zástupce amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen odmítl vypovídat před Kongresem o svých vazbách na Rusko. Cohen to sdělil televizi ABC News. Kongres mu nyní zřejmě zašle oficiální obsílku, aby před zákonodárce předstoupil; senátní výbor pro dohled nad tajnými službami, který se vyšetřováním ruské kauzy zabývá, již s takovým předvoláním souhlasil.
30.05.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3857 článků) , Michael Cohen (9 článků)

Pokračuje soud s lobbistou Janouškem, vypovídat budou znalci

 
Výslechy svědků a znalců bude dnes pokračovat hlavní líčení v případu lobbisty Romana Janouška, který je obžalovaný z pokusu o vraždu. Vypovídat by měli například znalci z oboru psychiatrie a psychologie. Obžaloba Janouška viní z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky kvůli tomu, že v opilosti srazil svým vozem ženu. Hrozí mu až osmnáctileté vězení.
17.07.2013 08:15 |

podobné články

Rathův soud pokračuje: Sexy podnikatelka Novanská odmítla vypovídat

 
Odročený proces s Davidem Rathem dnes pokračuje, u soudu se opět pouštěly záznamy policejních výpovědí obžalovaných. Naživo pak dnes měla vůbec poprvé vypovídat i pohledná slovenská podnikatelka Lucia Novanská, která se tomu doposud vyhýbala kvůli nemoci. Žena, která měla podle žaloby dostat úplatek 200 tisíc, však nakonec nepromluvila. Ale hovořili jiní...
27.08.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4401 článků)

Manželka Billa Cosbyho musí u soudu vypovídat proti němu

 
Žena slavného komika dostala od soudce z Massachusetts dost nemilou zprávu. Camille Cosby bude muset vypovídat proti svému manželovi kvůli žalobě, kterou proti němu vzneslo sedm žen s obviněním ze znásilnění. Soud zamítl žádost Cosby, aby jako manželka mohla výpověď proti němu odmítnout.
04.01.2016 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Bill Cosby (85 článků)

Manželka násilnického Billa Cosbyho musí vypovídat u soudu proti němu

 
Manželka Billa Cosbyho dostala od soudce z Massachusetts dost nemilou zprávu. Camille Cosby bude muset vypovídat proti svému manželovi kvůli žalobě, kterou proti němu vzneslo sedm žen s obviněním ze sexuálního znásilnění. Soud zamítl žádost Cosby, aby jako zákonitá manželka mohla výpověď proti němu odmítnout.
05.01.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Bill Cosby (85 článků)

Trump junior chtěl „špínu“ na Clintonovou. Kvůli ruské kauze bude vypovídat

 
Nejstarší syn amerického prezidenta Donalda Trumpa Donald mladší a někdejší šéf Trumpova volebního týmu Paul Manafort budou o ruské roli v loňských volbách vypovídat v justičním výboru Senátu USA. A to už příští středu, 26. července. Výbor to v noci na čtvrtek českého času oznámil v prohlášení, napsala agentura Reuters.
20.07.2017 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3857 článků)

Bém k soudu kvůli kauze Opencard nedorazí, omluvil se pobytem v Asii

 
Bývalý pražský primátor Pavel Bém se v úterý k Městskému soudu v Praze nedostaví. Vypovídat měl v kauze Opencard, ale omluvil se s ohledem na svůj pobyt v Asii. Vypovídat bude v odročeném hlavním líčení v říjnu. V úterý probíhají výslechy radních z doby Bémova primátorování.
24.09.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (820 článků)

Drábek bude v pátek vypovídat na policii kvůli Šiškovi

 
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) bude v pátek na policii vypovídat v případu svého bývalého náměstka Vladimíra Šišky, kterého policie vazebně stíhá kvůli podplácení.
07.10.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků)

Šéf TOP 09 přišel vypovídat na policii kvůli kauzám kolem Nagyové

 
Předseda opoziční TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes přišel vypovídat na policii ohledně kauz spojených s Janou Nagyovou, současnou manželkou expremiéra Petra Nečase (ODS). Novinářům při příchodu na policejní služebnu v centru Prahy řekl, že kvůli tomu již jednou vyslýchán byl. K čemu konkrétně dnes bude hovořit, Schwarzenberg neuvedl.
24.04.2014 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1548 článků) , Karel Schwarzenberg (3728 článků) , Petr Nečas (9268 článků) , Jana Nagyová (1541 článků)

U soudu se žháři z Vítkova bude vypovídat hasič, který přivedl policii na stopu

 
V Ostravě Krajský soud vyslýchá další svědky, v úterý odmítli téměř všichni vypovídat.
19.05.2010 11:00 |

podobné články