Článek

Prezidenta by mohli opět volit jen poslanci se senátory. Takový návrh skutečně leží v Senátu

 
Podle informací Lidových novin se možná opět bude měnit způsob volby prezidenta. Senátoři prý už připravili seznam podnětů a návrhů ke změně volebního zákona. V případě nouze se tam dokonce objevuje rada vrátit se na původní systém, ve kterém prezidenta volili poslanci a senátoři.
20.06.2015 08:56 |

podobné články

Podobné články

Zaměstnavatelé: Karenční lhůta má smysl, nerušte ji. Komora vyzvala senátory, aby Škromachův návrh odmítli

 
Drtivá většina zaměstnavatelů (73 %) nesouhlasí se zrušením karenční lhůty. Vyplývá to z čerstvého průzkumu Hospodářské komory ČR (HK ČR) mezi jejími členy, do kterého se zapojilo 1034 zaměstnavatelů. Prezident HK ČR Vladimír Dlouhý stanovisko podnikatelů dnes odpoledne osobně tlumočil také předsedovi Senátu PČR Milanovi Štěchovi a vyzval ho a ostatní senátory i oficiálním dopisem, aby od zítřka v Senátu PČR projednávaný návrh zrušení karenční doby nepodpořili.
15.03.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (504 článků) , Milan Štěch (668 článků) , Vladimír Dlouhý (504 článků)

Bývalí komunisté a flanďáci. Komentátor hodnotí antiklausovské senátory

 
Komentátor František Matějka tvrdě odsoudil senátory, kteří se podepsali pod text obviňující prezidenta Václava Klause z velezrady. Na jedné straně podle Matějky stojí někdejší adepti komunistické strany, flanďák František Bublan nebo Eliška Wagnerová, pro kterou sousloví státní suverenita zřejmě nic neznamená. Na druhé straně stojí Klaus, který jako jeden z mála našich politiků za český stát bojuje. Tvrdé zúčtování se senátory uveřejnil Matějka na blogu iDnes.cz.
28.02.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , František Bublan (186 článků) , Václav Matějka (9 článků)

Poslanci budou volit nového prezidenta NKÚ

 
Poslanci by měli v úterý volit kandidáta na nového prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Největší šance má pravděpodobně nynější viceprezident úřadu Miroslav Kala, kterého navrhla opoziční ČSSD. Březnová schůze dolní komory začíná odpoledne. Poslanci by měli projednávat také různé předlohy v úvodním kole schvalování a v takzvaných druhých čteních.
19.03.2013 06:40 |

podobné články

Poslanci se dohodli: Prezidenta budeme volit přímo!

 
Nástupce Václava Klause na Pražském hradě by mohla veřejnost v roce 2013 volit už přímo, Poslanecká sněmovna totiž ve středu 159 hlasy schválila vládní návrh ústavního zákona, který přímou volbu prezidenta zavádí. Proti normě se postavili pouze tři poslanci.
14.12.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Radek John (2465 článků)

Poslanci se dohodli: Prezidenta budeme volit přímo!

 
Nástupce Václava Klause na Pražském hradě by mohla veřejnost v roce 2013 volit už přímo, Poslanecká sněmovna totiž ve středu 159 hlasy schválila vládní návrh ústavního zákona, který přímou volbu prezidenta zavádí. Proti normě se postavili pouze tři poslanci.
14.12.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Senátory čeká debata o vracení majetku církvím

 
Především debata o vyrovnání mezi státem a církvemi čeká na senátory na jejich schůzi, která začne ve středu dopoledne. Návrh církevních restitucí je terčem kritiky nejen opozice, která má v Senátu většinu, a dá se očekávat, že Senát ho zamítne. Kromě toho by se senátoři měli zabývat zákonem, který umožní od příštího roku zavést spoření na důchod v důchodových fondech, informuje ČTK.
15.08.2012 06:25 |

podobné články

Šéfce ERÚ Vitáskové hrozí až 9 let vězení kvůli solárním podvodům

 
Státní zástupce navrhuje pro šéfku regulačního úřadu Vitáskovou 9 let vězení kvůli solárním podvodům. Řekl, že svým jednáním přispěla k miliardovým škodám. Uvedla to Česká televize. Cyklista hladinku mít nesmí: Poslanci smetli návrh na jedno pivo za řidítkyVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/360669/cyklista-hladinku-mit-nesmi-poslanci-smetli-navrh-na-jedno-pivo-za-riditky.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Cyklista hladinku mít nesmí: Poslanci smetli návrh na jedno pivo za řidítkyVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/360669/cyklista-hladinku-mit-nesmi-poslanci-smetli-navrh-na-jedno-pivo-za-riditky.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
09.12.2015 12:45 |

podobné články

Začíná schůze Sněmovny, poslanci by mohli řešit referendum

 
Poslanci se dnes odpoledne sejdou na další letošní řádné schůzi Sněmovny. Měli by na ní projednávat například návrh ústavního zákona o referendu, který předložilo hnutí SPD, měli by opět volit předsedu sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů a mohli by se v závěrů schůze dostat i ke schvalování vládních návrhů zákonů.
27.02.2018 06:50 |

podobné články

Uzavřené setkání Zemana se senátory: Padala i jména zrádců z ČSSD

 
Na závěr své čtvrteční návštěvy Senátu se prezident republiky Miloš Zeman sešel se senátory, kteří podepsali jeho kandidaturu na úřad prezidenta. Podle senátora Vladimíra Drymla (BEZ PP – SPOZ) a komunistické senátorky Marty Bayerové proběhla schůzka v pohodové atmosféře. Miloš Zeman poděkoval senátorům a znovu potvrdil, mimo jiné, jednu ze svých priorit, že chce sjednotit levici.
22.03.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Marta Bayerová (15 článků) , Vladimír Dryml (285 článků) , Miloš Zeman (20442 článků)

Poslanci budou opět volit místopředsedu sněmovny

 
Poslanci dnes budou opět volit místopředsedu sněmovny. O poslední volené křeslo by se měli znovu utkat Petr Gazdík (TOP 09 a Starostové) a předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura. Sněmovna také ustaví komise a měla by se věnovat mezinárodním smlouvám.
12.12.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2013 článků) , Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků)

Voliči mají poslední možnost požádat si o voličský průkaz

 
Voliči mají dnes poslední možnost požádat si o voličský průkaz. Využít jej mohou v případech, pokud krajské zastupitele či senátory nebudou moci volit v místě stálého bydliště. Volit s ním ale budou moci jen v rámci kraje, kde bydlí.
05.10.2016 06:50 |

podobné články

Nečas před senátory obhajoval poradce Jocha

 
Premiér Petr Nečas ve středu v Senátu absolvoval svou premiéru v roli předsedy vlády. Před senátory musel hájit i svého kontroverzního poradce Romana Jocha.
25.08.2010 12:33 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Véčkaři se dohodli se senátory, podají ústavní stížnost na církevní restituce

 
Véčkaři se rozhodli, že nevzdají svůj boj proti schváleným církevním restitucím. Poté, co Ústavní soud v lednu odmítl jejich stížnost kvůli tomu, že nedodali dostatek podpisů, obrátili se na senátory. A uspěli. V Senátu se našlo devatenáct senátorů, kteří se pod obdobnou stížnost podepsali. Podle senátora Pavla Lebedy (ČSSD) by měla stížnost do Brna odejít ještě tento týden.
05.02.2013 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Lebeda (32 článků)

Čarodějnické procesy. Západ již není tím Západem, k němuž jsme se po revoluci připojili. Zrada občanů senátory. A Topolánek a Zeman... Jana Černochová hovoří

 
ROZHOVOR „Rozhodnutí Senátu vnímám jako podkopnutí pozice odpůrců nesmyslné zbraňové regulace, která k nám míří z Bruselu. Je to zrada na legálních držitelích zbraní, kteří jednají slušně a v souladu s právním řádem. Zároveň nerozumím schizofrenii, kterou v tomto případě projevila sociální demokracie. Bývalý ministr vnitra Chovanec, který byl předkladatelem tohoto zákona, byl poražen vlastními senátory,“ říká první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a předsedkyně Výboru pro obranu Jana Černochová.
23.12.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (414 článků) , Jan Zeman (316 článků)

Napíšete "Rusko" a dostanete dvanáct let. Takový návrh skutečně leží v ukrajinském parlamentu

 
Poslanci Nejvyšší rady Ukrajiny údajně předložili návrh, který zakazuje používání pojmů „Rusko“ a „Rus“ v médiích, reklamě, knihách a dopravním značení. Informaci přinesl server PrvníZprávy.cz.
07.07.2015 17:26 |

podobné články

Sněmovna by měla volit ombudsmana, mohla by hlasovat i o vládě

 
Poslanci by na své únorové schůzi, která začne v úterý, měli volit nového ombudsmana a mohli by také hlasovat o důvěře nové trojkoaliční vládě. Zatím ale není jisté, který den by se poslanci těmito body zabývali. Podle předsedy sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) je možné, aby se o důvěře na únorové schůzi hlasovalo. Konkrétní termín pak podle něj záleží na tom, kdy se na něj se žádostí obrátí premiér Bohuslav Sobotka. Vláda chce požádat sněmovnu o důvěru kolem 18. února.
02.02.2014 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Jan Hamáček (680 článků)

Poslanci si přidají tisíce! NAPIŠTE JIM, co si o tom myslíte! ADRESY

 
Češi zuří! Poslanci totiž budou nejspíš od ledna brát o 8100 korun více než dosud. Alespoň to navrhl rozpočtový výbor, jelikož už se na přidání platů shodly poslanecké kluby, je to více méně jistota. Řadoví poslanci by tak od ledna měli pobírat 64 tisíc korun! Připravili jsme pro vás kontakty na vaše poslanci a senátory, kterým můžete napsat, co si o tom, že si chtějí přidat, myslíte.
20.11.2014 17:15 |

podobné články

Poslanci budou dnes volit vedení sněmovny

 
Poslanci budou dnes volit vedení sněmovny. Předsedou se s největší pravděpodobností stane kandidát ČSSD Jan Hamáček. Místopředsedové by měli být podle dohod ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL, tedy stran jednajících o vládní koalici, čtyři. Poslanci také zřídí výbory a měli by potvrzovat čtyři zákonná opatření, která schválil Senát v době rozpuštění dolní komory.
27.11.2013 06:17 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (680 článků)

Poslanci budou volit místopředsedu, ustaví výbory a komise

 
Poslanci budou dnes volit čtvrtého místopředsedu sněmovny. Na druhé povolební schůzi, která začíná dopoledne, ustaví výbory a budou se zabývat zřízením komisí. Mezi body programu patří rovněž schválení zasedacího pořádku. Poslanci jsou zatím v lavicích podle abecedy.
04.12.2013 06:30 |

podobné články