Prezident Zeman: Všichni jste první liga a všichni máte zlatou medaili

Projev prezidenta republiky při slavnostním ceremoniálu udělení ocenění XVII. ročníku Zlatého záchranářského kříže
21.04.2017 16:40 |

Přišel o nohy, teď má zlatou medaili. PŘÍBĚH sledge hokejisty

Dvanáctiletému Lukášovi, který v roce 2005 přišel o nohy, se splnil sen. Získal zlatou medaili na juniorském turnaji ve sledge hokeji ve švédském Malmö.
09.05.2009 08:10 |

V Česku vyrobili NEJDRAŽŠÍ zlatou medaili! Stojí 1,2 milionu korun

Jablonecká mincovna vydala do oběhu zatím nejdražší zlatou medaili, jakou kdy kdo v České republice vyrazil. Váží přesně 1 kilogram a je na ní vyobrazen portrét slavné operní pěvkyně Emy Destinnové. V prodeji jich bude přesně sto a už teď jsou téměř všechny vyprodané.
23.03.2011 22:00 |

Osobnosti: Ema Destinnová (11 článků)

Kličko vydražil zlatou medaili z olympiády v Atlantě, vytěžek šel na charitu

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko v pátek vydražil svou zlatou olympijskou medaili z Atlanty 1996 za milion amerických dolarů. Nejmenovaný kupec mu ji ovšem okamžitě věnoval zpět, zisk z celé akce šel okamžitě na charitativní účely.
30.03.2012 18:55 |

Osobnosti: Vladimir Kličko (164 článků)

Etiopský vytrvalec Bekele se chystá na útok na třetí zlatou olympijskou medailí

Kenenisa Bekele se chystá na útok na zlatou olympijskou medailí v běhu na 10.000 metrů za sebou a do Londýna vyrazí po vysokohorském tréninku poblíž Addis Abeby opět se sebevědomím. A to i přesto, že jej v posledních letech trápilo zranění a naposledy na velké akci slavil vítězství v roce 2009 na mistrovství světa.
01.08.2012 11:25 |

Osobnosti: Kenenisa Bekele (9 článků)

České holínky pobavily i noviny The Guardian, dostali jsme zlatou medaili

České holínky na olympiádě v Londýně okouzlily i britský list The Guardian, který dal dnes zlatou medaili za nejlepší olympijský stejnokroj České republice před Jamajkou a Nizozemskem. Sloupkařka listu Hadley Freemanová byla naopak hluboce zklamaná z domácích Britů i z amerického stejnokroje.
07.08.2012 17:55 |

Moderní pětibojař Svoboda vyhrál zlatou medaili!

Moderní pětibojař David Svoboda vybojoval pro Českou republiku třetí zlatou olympijskou medaili z Her v Londýně 2012. Druhý byl Číňan Čung-žung Cchao.
11.08.2012 13:15 |

Osobnosti: David Svoboda (121 článků)

Paroží Krále lesa získalo zlatou medaili

Zlatou medaili – nejvyšší myslivecké ocenění získaly letos na vimperské výstavě mysliveckých trofejí parohy Krále lesa – jelena, který pravidelně tráví zimu v přezimovací obůrce Národního parku Šumava (NPŠ) Beranky na Srní.
20.03.2013 07:55 |

Světlý ležák značky Budweiser Budvar získal zlatou medaili Monde Selection

Světlý ležák značky Budweiser Budvar získal v celosvětové soutěži pro hodnocení kvality výrobků Monde Selection další zlatou medaili. Hodnocení výrobků provádí již 52 let belgický International Quality Institute. Soutěž patří mezi největší na světě: letos bylo do soutěže přihlášeno 3234 výrobků od tisícovky výrobců z 87 zemí. V kategorii piva bylo hodnoceno 360 vzorků ze 113 pivovarů v 70 zemích.
27.06.2013 17:00 |

Takhle paří olympijská vítězka: Podívejte se, jak Eva Samková slavila zlatou olympijskou medaili

Snowboardistka Eva Samková oslavovala zlatou olympijskou medaili. V Praze uspořádala pro své přátele a fanoušky pořádný mejdan. I když po celý večer nevypila ani deci alkoholu, byla to pořádná jízda a Eva měla neustále pusu od ucha k uchu.
04.03.2014 14:05 |

Osobnosti: Eva Samková (70 článků)

Michal Hašek předal zlatou medaili hejtmana za záchranu lidského života

Hejtman Michal Hašek předal v úterý 12. května 2015 v Brně zlatou medaili hejtmana Jihomoravského kraje Michaele Brtevníkové za záchranu lidského života.
12.05.2015 14:34 |

Osobnosti: Michal Hašek (2271 článků)

Světlý ležák Czechvar z Budvaru získal zlatou medaili v USA

Světlý ležák „Czechvar“ z pivovaru Budějovický Budvar získal zlatou medaili v 19. ročníku soutěže „Great International Beer & Cider Competition“, která se konala v Providence (stát Rhode Island). Prémiový světlý ležák je pro Budějovický Budvar klíčovým druhem piva – na jeho celkové produkci měl loni podíl téměř 60% a na exportu asi 90%. Do USA, Kanady a některých dalších zemí se tento ležák vyváží pod značkou „Czechvar“, ve většině zemí se ale prodává pod značkou „Budweiser Budvar“, případně „Budějovický Budvar“.
04.11.2015 19:51 |

Světlý ležák Czechvar z Budějovického Budvaru získal zlatou medaili v USA

Světlý ležák z pivovaru Budějovický Budvar získal další zlatou medaili v mezinárodní soutěži. Do letošního, již 16. ročníku „Los Angeles International Beer Competition“, bylo přihlášeno 1000 vzorků piva v 97 kategoriích.
16.05.2016 15:00 |

Světlý ležák Pardál Echt získal zlatou medaili v soutěži Monde Selection

Světlý ležák Pardál Echt získal zlatou medaili v 55. ročníku soutěže Monde Selection. Monde Selection patří mezi nejprestižnější a největší mezinárodní soutěže pro hodnocení kvality. Letos bylo v sedmi kategoriích přihlášeno celkem 2 938 produktů z 82 států všech kontinentů. V kategorii piva bylo hodnoceno 294 vzorků piva z 90 pivovarů v 58 zemích.
24.06.2016 11:20 |

Srdcař Krpálek dojal celé Česko: Zlatou medaili věnoval svému zesnulému kamarádovi!

Navenek možná působí jako gladiátor, ovšem uvnitř je to člověk s velkým srdcem. Zlatý medailista Lukáš Krpálek věnoval svoji zlatou medaili zesnulému parťákovi Alexandru Jurečkovi. Tímto gestem dojal celý svět!
12.08.2016 12:05 |

Osobnosti: Lukáš Krpálek (62 článků)

Bronzové Rio. Medailová bilance vyznívá hrozivě, Češi však v Brazílii nepropadli

Nejhorší medailová bilance na olympijských hrách od roku 1932. S takovou vizitkou se vrací česká výprava z letních her v Riu de Janeiro. Rozhodně však nelze hovořit o totálním neúspěchu. Čeští sportovci vybojovali v Brazílii jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí. V žebříčku národů, ve kterém Česká republika obsadila až 43. místo, se nicméně na prvním místě zohledňuje hodnota cenného kovu. A zlatou medaili se podařilo ukořistit pouze Lukáši Krpálkovi.
22.08.2016 04:30 |

Ultralehký letoun z ČVUT v Praze získal zlatou medaili na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

České vysoké učení technického v Praze se na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně prezentuje s ultralehkým dvoumístným letounem UL-39 ALBI. Ten odbornou komisi zaujal natolik, že v kategorii Inovace v transportu a logistice získal Zlatou medaili MSV 2016.
05.10.2016 15:35 |

Klaus vrátil medaili strážníkovi, který se jí vzdal na protest proti amnestii

Bývalý prezident Václav Klaus vrátil medaili, kterou mu na protest proti novoroční amnestii poslal strážník z Třebenic na Litoměřicku Tomáš Rotbauer. Klausův spolupracovník Ladislav Jakl v průvodním dopisu muži napsal, že si medaili zaslouží, neboť ji za zadržení pachatelů dostal jako ocenění od společnosti. Rotbauer v reakci uvedl, že medaili již Klausovi vracet nebude a patrně ji vydraží pro charitu.
16.04.2013 16:35 |

Osobnosti: Václav Klaus (8658 článků)

Šestá a nejcennější medaile. Ondra získal zlato na MS ve sportovním lezení

Češi mají zlatou medaili z mistrovství světa v boulderingu. Zajistil ji sportovní lezec jednadvacetiletý Adam Ondra a na své konto si tak připsal již šestou medaili. Nejcennější medaili své kariéry si veze domů z Olympijského stadionu v Mnichově.
24.08.2014 14:50 |

Osobnosti: Adam Ondra (16 článků)

Šťastná sportovkyně: Po letech má zpět ukradenou medaili!

Bývalá britská vícebojařka Kelly Sothertonová získala zpět zlatou medaili z Her britského společenství v roce 2006, kterou někdo v únoru ukradl z jejího domu. O vloupání v pondělí informovala televizní stanice BBC ve svém pořadu věnovaném kriminálním případům. Netrvalo dlouho a medaili našel pošťák v poštovní schránce v Sutton Coldfieldu nedaleko místa, kde Sothertonová bydlí.
05.03.2015 09:35 |