Článek

Prezident Zeman už ví, kdy oznámí, zda bude znovu kandidovat

 
Prezident Miloš Zeman se znovu vyjádřil k uprchlické krizi. Zatímco mnozí evropští politici v čele s šéfkou francouzské Národní fronty pohřbívají Evropskou unii, nejvyšší politický představitel České republiky má za to, že je EU velmi životaschopná. Představuje zásadní projekt, jen ji teď řídí neschopní lidé. To by se však mohlo změnit. Dnes se totiž EU stará spíše o rozměry pozadí traktoristů, než o uprchlickou krizi.
30.01.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)
Podobné články

Jurečka v úterý oznámí, zda bude kandidovat na předsedu KDU-ČSL

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) v úterý oznámí, zda bude na květnovém sjezdu lidovců kandidovat na předsedu strany. Zpravodajský server Echo24.cz dnes s odkazem na vyjádření krajského tajemníka KDU-ČSL Jana Dostála napsal, že Jurečka na předsedu kandidovat nebude. Jurečka ani Dostál nechtěli ČTK tuto informaci potvrdit.
15.03.2015 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (618 článků)

Prezident Zeman příznivcům oznámí, zda bude znovu kandidovat

 
Prezident Miloš Zeman na dnešním setkání se svými příznivci oznámí, zda bude obhajovat prezidentský mandát. Zemanovi kandidaturu na konci ledna doporučili jeho nejbližší spolupracovníci. Očekává se, že jejich doporučení vyslyší a do prezidentské volby se přihlásí. Oficiální stanovisko chce veřejnosti oznámit až na páteční tiskové konferenci.
09.03.2017 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Zeman svolává své věrné: Prezident chce jednat o další kandidatuře

 
Prezident Miloš Zeman bude příští týden debatovat se svými nejbližšími spolupracovníky, zda by se měl ucházet o další funkční období na Pražském hradě. Zeman to řekl v rozhovoru pro Český rozhlas. Hlava státu už dříve oznámila, že své definitivní rozhodnutí, zda bude znovu kandidovat, oznámí 10. března.
27.01.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Zeman řekne velkou věc v den boje Sobotky, výročí Tibetu a narozenin bin Ládina

 
Desátý březen bude letos významným dnem na české politické scéně. Sociální demokraté začnou vybírat nového lídra, který je povede do voleb, a prezident Miloš Zeman oznámí, zda bude znovu kandidovat na prezidenta. Hrad tvrdí, že se nejedná o naschvál. Dílem náhody je nejspíš i to, že si svět v ten samý den bude svět připomínat povstání Tibeťanů proti komunistické Číně, s níž Zeman šlechtí vztahy. Třešničkou na dortu jsou narozeniny Usámy bin Ládina, někdejšího vůdce islamistických teroristů, které prezident nesnáší.
15.01.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

„Kandidovat budu,“ řekl prý Zeman svému okolí. Zkazí mu to Babiš?

 
Ačkoli prezident Miloš Zeman oficiálně oznámí, zda se bude pokoušet o opětovnou kandidaturu, až 10. března, svému okolí rozhodnutí již údajně sdělil. Server Info.cz informuje, že premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) a ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) na společné schůzce oznámil, že kandidovat bude. Přitom právě ministr financí by mu to podle politologů mohl pořádně zkomplikovat, kdyby se sám rozhodl zúčastnit klání.
18.01.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Zeman oznámí rozhodnutí o kandidatuře na Ústecku v únoru

 
Expremiér a šéf Přípravného výboru Strany práv občanů (SPO) Miloš Zeman ve čtvrtek na dotaz Práva uvedl, že rozhodnutí o kandidatuře do Sněmovny v květnových volbách oznámí až v únoru na krajské konferenci ústecké buňky jeho nové strany. Zmírnil tak tvrzení mluvčího SPO Eduarda Zemana, který oznámil jako hotovou věc, že se už Zeman rozhodl kandidovat.
31.12.2009 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

V Respektu mají jasno už dopředu: Zeman kandidovat nebude, vrací se na chalupu

 
Komentátor Marek Švehla se na serveru Respekt.cz zamyslel nad tím, zda prezident Miloš Zeman oznámí zítra svým příznivcům na Pražském hradě to, že bude kandidovat. Zároveň také hovoří o kremlologii a zemanologii.
08.03.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Horáček dnes oznámí, zda se bude ucházet o post prezidenta

 
Textař a skladatel Michal Horáček dnes definitivně oznámí, zda se bude v příštích volbách na začátku roku 2018 ucházet o funkci prezidenta. Zda by v nich případně vyzval současnou hlavu státu, není zatím jasné. Miloš Zeman se chce totiž ke svému možnému pokusu o druhé funkční období na Pražském hradě vyjádřit až příští rok v březnu.
03.11.2016 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (764 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Peake předloží vládě návrh na ochranu whistleblowerů

 
Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) předloží ve středu vládě k posouzení tři varianty ochrany lidí, kteří oznámí protiprávní jednání a podstatnou měrou přispějí k objasnění činu. Kabinet má rozhodnout, zda poskytovat ochranu všem, kteří oznámí protiprávní jednání, nebo pouze těm, kteří oznámí trestněprávní jednání, nebo konečně jen zaměstnancům upozorňujícím na trestní jednání ve vlastní firmě či úřadu. Peake se přiklání k poslední variantě, informuje ČTK.
09.06.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

V ČSSD padlo slovo „revoluce“. Možná bude veselo

 
10. březen. Den, kdy Miloš Zeman oznámí, zda bude znovu kandidovat na prezidenta. A také den, kdy se v Brně uskuteční volební sjezd ČSSD. A že je situace skutečně napjatá, popisuje dnešní deník Právo.
31.01.2017 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Prezident oficiálně oznámí termín předčasných voleb a kdy rozpustí sněmovnu

 
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne oznámí, kdy rozpustí sněmovnu a v kterém termínu se budou konat předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Před polednem se kvůli tomu na Pražském hradě sejde ještě s předsedy ČSSD, ODS, TOP 09, KSČM a VV.
23.08.2013 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Pokud nebude proti Zemanovi kandidovat jiný Zeman a Zeman bude obhajovat, vyhraje Zeman, sdělil PL Ivan Bartoš

 
ROZHOVOR Ztrátou důvěry v politiku si vysvětluje předseda Pirátské strany Ivan Bartoš slabou účast v nedávných volbách. Babiš a Kalousek si podle něj nemají co vyčítat, sociální demokraté mají kauz na deset kabátů ostudy. Kriticky pohlíží i na KDU-ČSL a ODS není nová, ale malá. Zajímavě se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k příští prezidentské volbě: „Pokud nebude proti Miloši Zemanovi kandidovat nějaký jiný Miloš Zeman a Miloš Zeman bude post obhajovat, vyhraje opět Miloš Zeman.“
31.10.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků) , Ivan Ivan (899 článků)

Mynář případnou kandidaturu ve volbách oznámí asi až ve čtvrtek

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář oznámí svou případnou účast ve volbách zřejmě až na čtvrtečním zasedání předsednictva SPOZ. Na jednání nejvyššího orgánu strany se bude rozhodovat o kandidátkách do předčasných voleb. Vedení SPOZ se také dozví, zda za zemanovce budou kandidovat někteří ministři kabinetu Jiřího Rusnoka, například ministr pro místní rozvoj František Lukl.
26.08.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1841 článků) , Vratislav Mynář (923 článků) , František Lukl (47 článků)

Češi před 4 lety poslali Zemana na Hrad. Bude kandidovat znovu?

 
Před čtyřmi lety byl prezidentem České republiky zvolen Miloš Zeman. V první přímé volbě hlavy státu porazil tehdejšího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Pětileté funkční období Zemanovi vyprší příští rok na jaře. Letos v březnu podle svých předchozích vyjádření oznámí, zda se bude o nejvyšší ústavní post ucházet znovu.
26.01.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Zeman oznámí výhrady ke kandidátům do vlády, pak se sejde se Sobotkou

 
Prezident Miloš Zeman dnes oznámí své výhrady ke kandidátům do vlády, které mu navrhl budoucí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Po odpolední tiskové konferenci, na níž se hlava státu vysloví k aktuální politické situaci, se Zeman sejde právě se Sobotkou, kterého hodlá jmenovat předsedou koaliční vlády sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců koncem příštího týdne.
10.01.2014 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Klaus: Zeman bude znovu kandidovat. Nemá smysl, aby se o funkci ucházel někdo jiný

 
Prezident Miloš Zeman bude podle svého předchůdce Václava Klause znovu kandidovat na Hrad. Podle Klause je proto bezpředmětné, aby se o funkci ucházel i někdo jiný, uvedl v rozhovoru pro ČTK.
08.03.2016 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Zeman bude znovu kandidovat, tak nemá smysl, aby kandidoval někdo proti němu, tvrdí Václav Klaus

 
Prezident Miloš Zeman bude podle názoru jeho předchůdce Václava Klause znovu kandidovat na prezidenta. Považuje proto za bezpředmětné, aby se o funkci ucházel někdo jiný. Klaus to dnes řekl v rozhovoru ČTK.
08.03.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Fiala dnes řekne, jestli bude kandidovat na šéfa ODS

 
Exministr školství a bývalý rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala dnes oznámí, jestli bude v lednu kandidovat na předsedu ODS. Učiní tak na přednášce nazvané "ODS na rozcestí", kterou má od 10:00 v CEVRO institutu. Kandidaturu na šéfku ODS už dříve oznámila místopředsedkyně občanských demokratů Miroslava Němcová. Není jasné, zda by kandidovala i proti Fialovi.
07.12.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1312 článků) , Miroslava Němcová (1376 článků)

Bude Zeman kandidovat? Zdroj z Hradu promluvil

 
Co vše se odehraje na politické scéně v tomto roce, popisuje dnešní vydání MF Dnes. Rozebírá především podzimní volby, ale spekuluje i nad tím, zda prezident Miloš Zeman oznámí zájem o prezidentské křeslo.
02.01.2017 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)