Článek

Prezident Zeman se vypořádal s Miroslavou Němcovou, která o něm tvrdí, že je narušená osobnost. A dal zásadní prohlášení k zahraniční politice země

 
70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Podlehl prezident tlaku novinářů a odpůrců, a proto se nezúčastní vojenské přehlídky v Moskvě? I na tuto otázku reaguje Miloš Zeman v rozhovoru, který poskytl ParlamentnímListům.cz. Prezident republiky rovněž vysvětlil, proč Hrad nyní skoro každý den publikuje staré články Ferdinanda Peroutky a zda vyslyší výzvu na odvolání mluvčího Jiřího Ovčáčka. Zeman se vyjádřil i k ostré kritice své osoby ze strany poslankyně ODS Miroslavy Němcové.
01.05.2015 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků) , Miloš Zeman (20985 článků)
Podobné články

Prezident Zeman se vypořádal s Němcovou, která o něm tvrdí, že je narušená osobnost. A dal zásadní prohlášení k zahraniční politice země

 
70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Podlehl prezident tlaku novinářů a odpůrců, a proto se nezúčastní vojenské přehlídky v Moskvě? I na tuto otázku reaguje Miloš Zeman v rozhovoru, který poskytl ParlamentnímListům.cz. Prezident republiky rovněž vysvětlil, proč Hrad nyní skoro každý den publikuje staré články Ferdinanda Peroutky a zda vyslyší výzvu na odvolání mluvčího Jiřího Ovčáčka. Zeman se vyjádřil i k ostré kritice své osoby ze strany poslankyně ODS Miroslavy Němcové. Závěrem rozhovoru podpořil také vstup ČR do čínského projektu Asijské banky pro investice a infrastrukturu.
01.05.2015 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků) , Miloš Zeman (20985 článků)

Zeman je narušená osobnost, říká Miroslava Němcová a mluví o státním převratu

 
ROZHOVOR. Prezident České republiky Miloš Zeman si stále ověřuje, že je právně neodpovědný, nestíhatelný, a tudíž napíná strunu na hranici, kam by člověk, který ví, že by čelil politickému i právnímu posouzení, nemohl zajít, říká bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová ke kontroverzním výrokům a jednání hlavy státu. „Možná v tom hraje roli i druhé prezidentské období, ale já z toho mám spíš dojem, že se pro něj stala provokace za každou cenu, potřeba pozurážet kde koho, nezbytností. Dělá mu to nějak dobře. Je to podle mne nevyrovnaná, narušená osobnost,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz poslankyně za ODS.
15.04.2015 14:42 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků) , Miloš Zeman (20985 článků)

Koalice sehnala 101 hlasů pro Němcovou! Prezident Zeman přesto chce úřednickou vládu

 
Koalice má 101 podpisů pro podporu případné nové vlády v čele s Miroslavou Němcovou (ODS). Chce tak přesvědčit prezidenta Miloše Zemana, aby nejmenoval úřednickou vládu. Novinářům to po jednání koaličních špiček řekla Němcová. Podle koalice úřednická vláda, kterou Zeman preferuje, nemůže získat důvěru Sněmovny. Koalice také nepodpoří návrh státního rozpočtu, který by úřednická vláda předložila.
25.06.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků) , Miloš Zeman (20985 článků)

Zeman brzy navštíví Německo. Chystá si zásadní projev o zahraniční politice

 
Prezident Miloš Zeman navštíví brzy Německo. Během cesty zřejmě přednese zásadní projev, který se bude týkat české zahraniční politiky. ČTK to v pátek oznámil šéf zahraniční sekce Hradu Hynek Kmoníček. Datum prezidentovy cesty nesdělil. Podle informací ČTK se Zeman do Německa vypraví v červnu.
26.04.2013 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20985 článků)

TOP 09 schvaluje Němcovou jako premiérku! Ale kdo bude šéfovat Sněmovně?

 
Jednání o budoucnosti české vlády a potažmo i celé koalice ve složení ODS, TOP 09 a LIDEM dnes pokračovalo. Zástupci strany TOP 09 souhlasí obsazením postu premiéra Miroslavou Němcovou. Mají však jisté podmínky ohledně jejího nástupce v čele Poslanecké sněmovny. Konečné slovo o tom, jestli bude Němcová opravdu premiérkou, však bude mít prezident Miloš Zeman.
21.06.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků) , Miloš Zeman (20985 článků)

Politolog radí ČSSD: Pokud neprosadíte předčasné volby, tak radši podpořte Němcovou

 
Politolog Jan Bureš má jasno. Pokud se nepodaří dospět ke shodě na předčasných volbách, měli by sociální demokraté podpořit pokračování někdejší vlády Petra Nečase v čele s Miroslavou Němcovou až do řádných voleb. Informuje o tom deník Právo. Hraje se prý totiž o to, zda náš systém zůstane parlamentní nebo zda větší moc získá prezident Zeman, který otevřeně usiluje o větší vliv na běžnou politiku.
05.07.2013 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků) , Petr Nečas (9268 článků) , Jan Bureš (355 článků) , Petra Němcová (555 článků)

Prezident vyzval Němcovou a Štěcha: nezapomeňte klíče od klenotů

 
Prezident Václav Klaus se v úterý sešel na pracovním obědě s předsedkyní Sněmovny Miroslavou Němcovou (ODS) a šéfem Senátu Milanem Štěchem (ČSSD). Kromě toho, že se Klaus pozastavil nad obměnou vedení obou komor parlamentu, oba politiky také vyzval, aby si příští úterý nezapomněli na Hrad přinést klíče od korunovačních klenotů. Štěch si šel na Hrad také pro vysvětlení "neexistující dohody" koaličních partnerů, kterou Klaus zaštítil. Prý žádná nebyla.
04.01.2011 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9105 článků) , Milan Štěch (693 článků) , Miroslava Němcová (1391 článků)

Po premiérovi prezident poobědvá i s Němcovou a Štěchem

 
Prezident Václav Klaus se dnes u novoročního oběda setká s předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD) a předsedkyní sněmovny Miroslavou Němcovou (ODS). S nejvyššími představiteli parlamentu by mohl mluvit na Hradě o atmosféře na politické scéně a o vývoji ekonomiky.
03.01.2012 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9105 článků) , Milan Štěch (693 článků) , Miroslava Němcová (1391 článků)

Koalice má 101 podpisů pro vládu v čele s Němcovou

 
Koalice má 101 podpisů pro podporu případné nové vlády v čele s Miroslavou Němcovou (ODS). Chce tak přesvědčit prezidenta Miloše Zemana, aby nejmenoval úřednickou vládu. Novinářům to po jednání koaličních špiček řekla Němcová. Podle koalice úřednická vláda, kterou Zeman preferuje, nemůže získat důvěru Sněmovny. Koalice také nepodpoří návrh státního rozpočtu, který by úřednická vláda předložila. Zemanův krok by tak podle Němcové znamenal rozpočtové provizorium. 
25.06.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků) , Miloš Zeman (20985 článků)

Že lidé chtějí jen to, aby jim stát dal žvanec? Na facku, pane redaktore! naštval se Štěpán Kotrba a srovnal minulý a dnešní režim. Nic pro paní Němcovou

 
ROZHOVOR Mnozí lidé nejen mimo Prahu nepovažují současný režim za svůj. ParlamentnímListům.cz to řekl politický a mediální analytik Štěpán Kotrba při rozebírání stále existující nostalgie části českého obyvatelstva po bývalém režimu. Na zmíněné nostalgii Kotrba nevidí nic špatného. V interview, které je ve značném kontrastu s včerejším rozhovorem s Miroslavou Němcovou, analyzuje konkrétní situace a ukazatele včetně výše platů, korupce a mnoho dalšího.
04.10.2017 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků)

Ze starých časů: Topolánek chtěl odstavit Němcovou

 
Minulé vedení ODS s Mirkem Topolánkem včele se snažilo před sněmovními volbami odstranit současnou místopředsedkyni ODS a předsedkyni sněmovny Miroslavou Němcovou z kandidátky do sněmovních voleb. Němcová to řekla v rozhovoru pro připravované dvojčíslo tištěných Parlamentních listů, které vyjde v září.
12.08.2010 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2160 článků) , Miroslava Němcová (1391 článků)

ODS staví svou kampaň na Němcové, některým to vadí

 
Billboardy s celostátním lídrem ODS a místopředsedkyní strany Miroslavou Němcovou a s hesly „Premiérka pro rozbouřenou dobu“ a „Premiérka protiváhou prezidenta“ zatím visí jen v Praze, kde je Němcová jedničkou na kandidátce. Podle informací Práva však ODS od příštího týdne plánuje vyvěšení plakátů s Němcovou po celé republice.
10.10.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků)

Duel Schwarzenberga s Němcovou skončil tvrdým direktem Zemanovi

 
Do předčasných voleb zbývá už jen patnáct dní, politici si však většinou stále netroufají odhadovat výsledek, který přinesou. „Katastrofální výsledek by každopádně nastal, kdyby jedno křídlo české politiky vedené Zemanem dostalo ústavní většinu, pak bychom už brzy tu naši republiku nepoznali,“ prohlásil Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09, v pořadu Vaše volba v televizi Nova. V pořadu se utkal s kandidátkou na premiérku za ODS Miroslavou Němcovou.
11.10.2013 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3728 článků) , Miroslava Němcová (1391 článků) , Karel Zeman (285 článků)

Okamura (Úsvit): Čerstvá zkušenost s paní Němcovou. Neskutečné

 
Moje čerstvá zkušenost z Českého rozhlasu, kde jsem byl hostem spolu s předsedkyní ODS Miroslavou Němcovou.
11.10.2013 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků)

ODS účtuje s Babišem kvůli jeho útočné smršti v novinách. Nadzvedla i Němcovou

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se v Lidových novinách opřel do ODS v souvislosti s návrhem novely zákona o zadávání veřejných zakázek, kterou připravil poslanec občanských demokratů Bohuslav Svoboda, aby bylo možné předcházet možným střetům zájmů. Svoboda se posléze v reakci pro ParlamentníListy.cz spolu s Miroslavou Němcovou, Ivanem Langerem a dalšími kolegy z ODS vyjádřil k Babišově kritice.
24.06.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13106 článků) , Bohuslav Svoboda (702 článků)

Andrej Babiš těmito slovy utřel Kalouska a Němcovou

 
Není to tak dávno, co únor býval "Vítězný". Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek s poslankyní ODS Miroslavou Němcovou hovoří v souvislosti s výročím komunistického puče o dnešních hrozbách omezení svobody. Ty totiž podle nich ztělesňuje Andrej Babiš.
26.02.2015 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13106 článků) , Miroslava Němcová (1391 článků) , Miroslav Kalousek (6425 článků)

ODS zatím nerozhodla o lídrovi, senátoři podporují Němcovou

 
Občanští demokraté vyberou hlavního volebního lídra zřejmě příští týden. Zasednout by kvůli tomu mělo širší vedení strany. Senátoři ODS podporují Miroslavu Němcovou, uvedli dnes v zaslaném prohlášení. Poslanecký klub dosud podobné usnesení nepřijal. Už dříve Němcovou podpořili úřadující předseda Martin Kuba, místopředseda Jiří Pospíšil i její domovská organizace na Vysočině.
21.08.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1849 článků) , Jiří Pospíšil (1849 článků) , Miroslava Němcová (1391 článků) , Martin Kuba (395 článků) , Jiří Kuba (77 článků)

Komentátor: Hlavním českým politickým tělesem je parlament, ne prezident

 
Jan Zedník, jenž působí v Evropském parlamentu, uveřejnil na serveru Pravý břeh.cz úvahu, ve které naznačuje, jak prezident ohrožuje stabilitu demokracie v Česku. Proč si to myslí? Protože odmítá respektovat deklarovanou většinu 101 poslanců, kteří jsou připraveni podpořit vládu v čele s Miroslavou Němcovou (ODS). Tato většina se přitom opírá o výsledky řádných voleb z roku 201. Prezident Zeman si zřejmě myslí, že voliči, kteří ho volili v roce 2013, jsou něco víc.
06.07.2013 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1391 článků) , Jan Zeman (324 článků)

Bruntál: Osobnost města, osobnost roku 2010

 
Kulturní komise rady města ve spolupráci s vedením města vyhlašují opět veřejnou anketu pro obyvatele Bruntálu. Všichni mohou poslat své návrhy na vyhlášení úspěšných obyvatel našeho města v kategoriích: Osobnost roku 2010 a Osobnost města.
17.04.2011 13:30 |

podobné články