Článek

Prezident Zeman: Nemám právo vyhlašovat vítěze, ale mám snad právo nominovat...

 
Projev prezidenta republiky při předávání Zlatého záchranářského kříže:
09.04.2016 11:05 |

podobné články

Podobné články

Stupně sucha se budou vyhlašovat stejně jako u povodní

 
Tak jako u povodní se budou vyhlašovat stupně pohotovosti i v případě sucha. Nová nařízení by se mohla objevit ve věcném záměru novely vodního zákona, kterou připravují ministerstva životního prostředí a zemědělství. Stupně by byly stejné jako povodňové, tedy normální stav, stav připravenosti na sucho - bdělosti a pohotovosti a krizový stav - nebezpečí a nouze, uvedl ředitel Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM Mark Rieder.
17.01.2016 09:15 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o Upíří deníky!

 
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. „Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád...nemám ji rád...mám...Miloval jsem ji. Určitě. Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. „Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád...nemám ji rád...mám...Miloval jsem ji. Určitě."
02.11.2011 00:10 |

podobné články

Ariana a Raven: Nemám přítele, nemám děti. Mám pouze špatně placenou práci

 
Milá Ariano a Ravene. Mám životní problém. Je mi 34 let a nemám ani přítele, ani děti. Nejsem žádná krasavice, a proto mě asi nikdo nechce. Velmi mě to trápí.
27.04.2009 08:59 |

podobné články

Prezident Zeman dlouho odmítal udělit milost. Teď učinil výjimku

 
Prezident Miloš Zeman dal milost dlouhodobě nemocnému člověku, který podle něj spáchal málo závažný trestný čin. Na setkání s obyvateli Blovic během návštěvy Plzeňského kraje dnes řekl, že jde o jeho první milost a že ji udělil v minulých dnech. Zeman už před prezidentskými volbami v roce 2013 uvedl, že nebude vyhlašovat amnestie a nebude udělovat milosti s výjimkou striktně omezeného okruhu humanitárních případů. Pravomoc v udílení milostí převedl v listopadu 2014 na ministerstvo spravedlnosti.
09.02.2016 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16986 článků)

Obama bude muset znovu nominovat velvyslance v Praze

 
Americký prezident Barack Obama bude muset znovu nominovat kandidáta na velvyslance USA v Praze.
28.12.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2367 článků)

Premiér Fischer bude nominovat Juráskovou na ministryni zdravotnictví

 
Premiér Jan Fischer oznámil, že do vedení resortu zdravotnictví bude nominovat ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice Danu Juráskovou. Designovaný předseda vlády to oznámil po setkání s odstupující ministryní Danielovou Filipiovou.
28.04.2009 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1731 článků) , Dana Jurásková (90 článků) , Dana Filipi (2 články)

Klasnová: VV dostaly nabídku nominovat místopředsedu Sněmovny

 
Věci veřejné dostaly podle předsedkyně poslaneckého klubu Kateřiny Klasnové od ODS a TOP 09 nabídku, nominovat místopředsedu Sněmovny. Klasnová to ve středu řekla ve vysílání Radiožurnálu. Ve vedení komory jsou momentálně pouze dva lidé, což je nejméně v historii.
22.08.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Sobotka v televizi vysvětlil, proč se nakonec rozhodl nominovat Ťoka na post ministra dopravy

 
Jak složité bylo rozhodování, zda nominovat na post ministra dopravy Dana Ťoka, nebo proč vláda po volbách postupovala nestandardně, když místo nepopulárních opatření přijala opatření populární, nebo jak rychle by měl být vybrán náměstek ministra vnitra pro státní službu. O tom všem byl novoroční rozhovor, který České televizi poskytl premiér Bohuslav Sobotka.
01.01.2015 21:22 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8695 článků)

Lidé mohou nominovat Alej roku 2015. Začal pátý ročník ankety mapující krásy našich alejí

 
Na mnoha školách se už rozdala vysvědčení a rodiny se vydají na výlety. To je ideální chvíle, kdy se procházet našimi alejemi, pořídit v nich impozantní fotografie a nominovat je do ankety Alej roku.
26.06.2015 19:16 |

podobné články

Babiš: Jednání o obsazení čela MF budou pokračovat příští týden

 
Jednání o obsazení čela Ministerstva financí budou pokračovat příští týden, sdělil ČTK vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Podle informací ČTK dnes večer jednal s předsedou vlády a ČSSD Bohuslavem Sobotkou o návrhu ANO nominovat na ministryni financí svou dosavadní náměstkyni Alenu Schillerovou a na vicepremiéra nominovat ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO).
12.05.2017 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9024 článků) , Bohuslav Sobotka (8695 článků) , Richard Sobotka (23 článků)

Osvobozený gauner se přišel vysmát okradenému důchodci. Tomu se Zeman vyhne

 
Nově zvolený prezident Miloš Zeman (SPOZ) prohlásil, že agendu prezidentských milostí převede na ministerstvo spravedlnosti, jak učinil už Václav Havel. Amnestie nehodlá vyhlašovat vůbec. Podle komentátora Martina Zvěřiny pro Lidové noviny je to od budoucí hlavy státu prozíravý krok.
04.02.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4480 článků) , Miloš Zeman (16986 článků) , Tom Martin (16 článků) , Martin Havel (128 článků) , Tom Martin (22 článků)

Sobotka má šanci nominovat do vlády ženu, glosoval Zeman hledání Krčálova nástupce

 
Prezident Miloš Zeman by uvítal, kdyby Bohuslav Sobotka, jehož v pátek jmenuje premiérem, nominoval namísto Petr Krčála do budoucího kabinetu ČSSD, ANO a lidovců do čela ministerstva práce a sociálních věcí ženu. Zeman to řekl na závěr návštěvy Karlovarského kraje.
15.01.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8695 článků) , Miloš Zeman (16986 článků) , Petr Krčál (38 článků)

Prezident Zeman chce do ÚS soudce s praxí, Sváčka už navrhovat nebude

 
Prezident Miloš Zeman by chtěl do Ústavního soudu v příštím roce nominovat soudce s praxí a zřejmě také advokáta. Při výběru chce spolupracovat se Senátem, zejména s jeho ústavně-právním výborem. Řekl to dnes senátorům s tím, že požadavky na soudce by splňoval předseda pražského městského soudu Jan Sváček, ale opětovně jej už navrhovat nebude.
18.12.2013 11:37 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16986 článků)

Prezident Zeman se v otevřeném rozhovoru opřel do premiéra: Zrádce Sobotka omlouvá svou zradu a lže

 
EXKLUZIVNĚ Prezident Miloš Zeman v den dvouletého výročí své inaugurace pro ParlamentníListy.cz komentuje aktuální zahraniční i domácí dění. Prezident odmítá neúčast na oslavě konce války v Moskvě, neboť by šlo o urážku obětí padlých vojáků. Nebývale ostře pak Zeman kritizoval Bohuslava Sobotku. Ten prý lže, když tvrdí, že Zeman po prezidentské volbě v roce 2003 poškozoval ČSSD. "Zrádce omlouvá svoji vlastní zradu," řekl ostře prezident Miloš Zeman.
08.03.2015 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8695 článků) , Miloš Zeman (16986 článků)

Drink za šedesát tisíc

 
Konečně je to tu, naši mě pustili s kámošema do Alp. A já tak můžu provětrat svou novou snowboardovou výbavu na pořádným kopci. Jen abych na nic nezapomněla a svůj první výjezd nepromarnila blouděním po marketech a nákupem zapomenutých věcí.Nejdůležitější: snowboard - mám, přilbu - mám, brejle - mám, rukavice - mám, doklady - mám…
06.02.2012 00:05 |

podobné články

Zeman začal se zaváděním poloprezidentského systému. Můj mandát je silnější, tvrdí

 
Prezident zvolený v přímé volbě občany má silnější mandát než prezident, kterého zvolí pouze politici. Na dnešním Žofínském fóru v Praze to řekl prezident Miloš Zeman, vítěz historicky první přímé volby hlavy státu. Na dotaz moderátora odpověděl, že ministři za TOP 09 Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg mají právo ho kritizovat, on má ale stejné právo kritizovat je. Se svým prezidentským protikandidátem a ministrem zahraničí Schwarzenbergem je Zeman ve sporu ohledně jmenování velvyslanců. 
20.05.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3605 článků) , Miroslav Kalousek (6013 článků) , Miloš Zeman (16986 článků)

Prezident Zeman se s tím nepáral: Pohrdám exhibicionisty, co onanují před kamerou. Jako by si v parku před ženou rozepínal kabát

 
Prezident Miloš Zeman se ve svém novoročním rozhovoru na serveru Blesk.cz rozhovořil především o terorismu, Islámském státu i Spojených státech amerických. „Mám přátelský vztah s čínským prezidentem, mám přátelský vztah s ruským prezidentem, a byl bych rád, abych měl přátelský vztah i s americkým prezidentem,“ sdělil mimo jiné Zeman.
08.01.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16986 článků)

Zeman by chtěl za ombudsmana Křečka, Zářecký dal přednost rodině

 
Prezident Miloš Zeman v pátek přišel do Sněmovny s návrhem na nového ombudsmana. Tím by se měl stát podle Zemana dosavadní zástupce veřejného ochránce Stanislav Křeček. Dříve chtěl nominovat i bývalého ministra a šéfa legislativní rady vlády Pavla Zářeckého. Ten to kvůli rodině odmítl, jak v pátek uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
24.01.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (216 článků) , Miloš Zeman (16986 článků)

Senát bude volit kandidáty na ombudsmana, Zeman už má vybráno

 
Senát dnes bude volit své dva kandidáty na ombudsmana, které předloží sněmovně. Rozhodování bude mít jednoduché. Navrženi mu byli pouze současný zástupce veřejného ochránce práv Stanislav Křeček a Anna Šabatová, která funkci zástupkyně dříve také zastávala. Práva nominovat už využil také prezident Miloš Zeman, který navrhl pouze Křečka.
29.01.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (305 článků) , Stanislav Křeček (216 článků) , Miloš Zeman (16986 článků)