Článek

Prezident Zeman: Nemám právo vyhlašovat vítěze, ale mám snad právo nominovat...

 
Projev prezidenta republiky při předávání Zlatého záchranářského kříže:
09.04.2016 11:05 |

podobné články

Podobné články

Arnika: Už posedmé se hledá Alej roku. Nominovat ji může každý

 
Na webu alejroku.cz můžou lidé od dnešního dne nominovat aleje, které se utkají o prestižní titul Alej roku 2017. O tom, která z adeptek nakonec v anketě spolku Arnika zvítězí, může jako v minulých letech rozhodnout její mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o její záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky. Zásadní je ale nyní svou favoritku do ankety nominovat.
04.07.2017 16:10 |

podobné články

Stupně sucha se budou vyhlašovat stejně jako u povodní

 
Tak jako u povodní se budou vyhlašovat stupně pohotovosti i v případě sucha. Nová nařízení by se mohla objevit ve věcném záměru novely vodního zákona, kterou připravují ministerstva životního prostředí a zemědělství. Stupně by byly stejné jako povodňové, tedy normální stav, stav připravenosti na sucho - bdělosti a pohotovosti a krizový stav - nebezpečí a nouze, uvedl ředitel Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM Mark Rieder.
17.01.2016 09:15 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o Upíří deníky!

 
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. „Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád...nemám ji rád...mám...Miloval jsem ji. Určitě. Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. „Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád...nemám ji rád...mám...Miloval jsem ji. Určitě."
02.11.2011 00:10 |

podobné články

Ariana a Raven: Nemám přítele, nemám děti. Mám pouze špatně placenou práci

 
Milá Ariano a Ravene. Mám životní problém. Je mi 34 let a nemám ani přítele, ani děti. Nejsem žádná krasavice, a proto mě asi nikdo nechce. Velmi mě to trápí.
27.04.2009 08:59 |

podobné články

Obama bude muset znovu nominovat velvyslance v Praze

 
Americký prezident Barack Obama bude muset znovu nominovat kandidáta na velvyslance USA v Praze.
28.12.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2413 článků)

Prezident Zeman dlouho odmítal udělit milost. Teď učinil výjimku

 
Prezident Miloš Zeman dal milost dlouhodobě nemocnému člověku, který podle něj spáchal málo závažný trestný čin. Na setkání s obyvateli Blovic během návštěvy Plzeňského kraje dnes řekl, že jde o jeho první milost a že ji udělil v minulých dnech. Zeman už před prezidentskými volbami v roce 2013 uvedl, že nebude vyhlašovat amnestie a nebude udělovat milosti s výjimkou striktně omezeného okruhu humanitárních případů. Pravomoc v udílení milostí převedl v listopadu 2014 na ministerstvo spravedlnosti.
09.02.2016 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20900 článků)

Premiér Fischer bude nominovat Juráskovou na ministryni zdravotnictví

 
Premiér Jan Fischer oznámil, že do vedení resortu zdravotnictví bude nominovat ředitelku Všeobecné fakultní nemocnice Danu Juráskovou. Designovaný předseda vlády to oznámil po setkání s odstupující ministryní Danielovou Filipiovou.
28.04.2009 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků) , Dana Jurásková (90 článků) , Dana Filipi (2 články)

Klasnová: VV dostaly nabídku nominovat místopředsedu Sněmovny

 
Věci veřejné dostaly podle předsedkyně poslaneckého klubu Kateřiny Klasnové od ODS a TOP 09 nabídku, nominovat místopředsedu Sněmovny. Klasnová to ve středu řekla ve vysílání Radiožurnálu. Ve vedení komory jsou momentálně pouze dva lidé, což je nejméně v historii.
22.08.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Sobotka v televizi vysvětlil, proč se nakonec rozhodl nominovat Ťoka na post ministra dopravy

 
Jak složité bylo rozhodování, zda nominovat na post ministra dopravy Dana Ťoka, nebo proč vláda po volbách postupovala nestandardně, když místo nepopulárních opatření přijala opatření populární, nebo jak rychle by měl být vybrán náměstek ministra vnitra pro státní službu. O tom všem byl novoroční rozhovor, který České televizi poskytl premiér Bohuslav Sobotka.
01.01.2015 21:22 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9486 článků)

Lidé mohou nominovat Alej roku 2015. Začal pátý ročník ankety mapující krásy našich alejí

 
Na mnoha školách se už rozdala vysvědčení a rodiny se vydají na výlety. To je ideální chvíle, kdy se procházet našimi alejemi, pořídit v nich impozantní fotografie a nominovat je do ankety Alej roku.
26.06.2015 19:16 |

podobné články

Babiš: Jednání o obsazení čela MF budou pokračovat příští týden

 
Jednání o obsazení čela Ministerstva financí budou pokračovat příští týden, sdělil ČTK vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Podle informací ČTK dnes večer jednal s předsedou vlády a ČSSD Bohuslavem Sobotkou o návrhu ANO nominovat na ministryni financí svou dosavadní náměstkyni Alenu Schillerovou a na vicepremiéra nominovat ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO).
12.05.2017 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13009 článků) , Bohuslav Sobotka (9486 článků) , Richard Sobotka (24 článků)

Lidé mohou znovu nominovat kandidáty na nejvstřícnější úřad

 
Občané mohou po roce opět zasílat své nominace do soutěže, v níž se hodnotí zejména ochota úřadů poskytovat informace. V jejím 15. ročníku bude možné nově nominovat také editory, novináře nebo vlastníky médií v kategorii svoboda projevu, oznámil ČTK Oldřich Kužílek z pořádající Otevřené společnosti. Čas na zasílání návrhů mají lidé do konce června.
10.06.2017 18:30 |

podobné články

Hejtman Štěpán: Osobnosti kraje může opět nominovat i veřejnost

 
Královéhradecký kraj bude 8. května v rámci oslav Dne kraje udělovat pamětní medaile hejtmana. V letošním ročníku může osobnosti opět nominovat široká veřejnost, a to až do 15. dubna 2018.
15.03.2018 17:55 |

podobné články

Osvobozený gauner se přišel vysmát okradenému důchodci. Tomu se Zeman vyhne

 
Nově zvolený prezident Miloš Zeman (SPOZ) prohlásil, že agendu prezidentských milostí převede na ministerstvo spravedlnosti, jak učinil už Václav Havel. Amnestie nehodlá vyhlašovat vůbec. Podle komentátora Martina Zvěřiny pro Lidové noviny je to od budoucí hlavy státu prozíravý krok.
04.02.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4852 článků) , Miloš Zeman (20900 článků) , Tom Martin (18 článků) , Martin Havel (137 článků) , Tom Martin (24 článků)

Sobotka má šanci nominovat do vlády ženu, glosoval Zeman hledání Krčálova nástupce

 
Prezident Miloš Zeman by uvítal, kdyby Bohuslav Sobotka, jehož v pátek jmenuje premiérem, nominoval namísto Petr Krčála do budoucího kabinetu ČSSD, ANO a lidovců do čela ministerstva práce a sociálních věcí ženu. Zeman to řekl na závěr návštěvy Karlovarského kraje.
15.01.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9486 článků) , Miloš Zeman (20900 článků) , Petr Krčál (40 článků)

„Dodržím slib.“ Zeman pověří Babiše sestavením vlády příští úterý

 
Prezident Miloš Zeman pověří příští týden v úterý předsedu ANO Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády. Udělá tak na pracovním obědě, kterého se zúčastní i Radek Vondráček, kterého chce ANO nominovat do čela Sněmovny. Zeman bude jednat i s dalšími stranami. Na úterní tiskové konferenci to potvrdil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
24.10.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13009 článků) , Miloš Zeman (20900 článků) , Jiří Vondráček (82 článků)

Prezident Zeman chce do ÚS soudce s praxí, Sváčka už navrhovat nebude

 
Prezident Miloš Zeman by chtěl do Ústavního soudu v příštím roce nominovat soudce s praxí a zřejmě také advokáta. Při výběru chce spolupracovat se Senátem, zejména s jeho ústavně-právním výborem. Řekl to dnes senátorům s tím, že požadavky na soudce by splňoval předseda pražského městského soudu Jan Sváček, ale opětovně jej už navrhovat nebude.
18.12.2013 11:37 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20900 článků)

Drink za šedesát tisíc

 
Konečně je to tu, naši mě pustili s kámošema do Alp. A já tak můžu provětrat svou novou snowboardovou výbavu na pořádným kopci. Jen abych na nic nezapomněla a svůj první výjezd nepromarnila blouděním po marketech a nákupem zapomenutých věcí.Nejdůležitější: snowboard - mám, přilbu - mám, brejle - mám, rukavice - mám, doklady - mám…
06.02.2012 00:05 |

podobné články

Prezident Zeman se v otevřeném rozhovoru opřel do premiéra: Zrádce Sobotka omlouvá svou zradu a lže

 
EXKLUZIVNĚ Prezident Miloš Zeman v den dvouletého výročí své inaugurace pro ParlamentníListy.cz komentuje aktuální zahraniční i domácí dění. Prezident odmítá neúčast na oslavě konce války v Moskvě, neboť by šlo o urážku obětí padlých vojáků. Nebývale ostře pak Zeman kritizoval Bohuslava Sobotku. Ten prý lže, když tvrdí, že Zeman po prezidentské volbě v roce 2003 poškozoval ČSSD. "Zrádce omlouvá svoji vlastní zradu," řekl ostře prezident Miloš Zeman.
08.03.2015 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9486 článků) , Miloš Zeman (20900 článků)