Článek

Prezident republiky se setkal s krajskými koordinátory projektu vodního koridoru D-O-L

 
Prezident republiky Miloš Zeman se v úterý dne 13. září 2016 na Pražském hradě setkal s krajskými koordinátory projektu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe z krajů Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického, Středočeského a Ústeckého. Setkání se zúčastnili zástupce Ministerstva dopravy ČR a vedoucí sdružení DOL zpracovávajícího Studii proveditelnosti k vodnímu koridoru D-O-L.
14.09.2016 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků)
Podobné články

Mynář (ČSSD): Prezident Zeman podpořil výstavbu koridoru Dunaj-Odra-Labe přímo ve Štrasburku

 
Na půdě Evropského parlamentu dnes poslanec Vojtěch Mynář uspořádal mezinárodní odbornou debatu k tématu dokončení vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Její součástí byla i doprovodná putovní výstava, kterou během své návštěvy plenárního zasedání zahájil prezident České republiky Miloš Zeman, dlouholetý zastánce projektu.
27.02.2014 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků)

Odbory lesního a vodního hospodářství k novele zákona o vodách: Nepřijatelný návrh

 
Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v České republice posoudil v Komisi OS DLV pro vodní hospodářství, návrh novely vodního zákona ve znění předloženém ministerstvem životního prostředí ČR a shledal ho jako nepřijatelný, a to zejména z pohledu jeho sociálních dopadů, které jsou předkladatelem zásadně podhodnoceny. Z toho důvodu Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v České republice požaduje vrácení návrhu novely do přípravného řízení, jeho podrobné vyhodnocení ve spolupráci s odbornými kruhy a přepracování tak, aby budoucí novela zákona nepřinášela neopodstatněné zvýšené zatížení zejména občanů ČR.
29.12.2015 15:46 |

podobné články

Vláda projednala bilanci vodního hospodářství v roce 2011

 
Souhrnné údaje o systému vodního hospodářství a péči o kvalitu vod v předcházejícím roce a bilanci údajů o prostředcích vynaložených na činnosti s tím spojené přináší Zpráva o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2011. Dokument, pro který se vžil název Modrá zpráva, každoročně zpracovává Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí. Dnes ho ministr zemědělství Petr Bendl předložil k projednání vládě.
30.08.2012 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Mišák (ČSSD): Výstava vodního koridoru rozpoutává diskusi

 
Ve Zlíně probíhá výstava o plánovaném vodním koridoru Dunaj - Odra - Labe.
19.04.2010 23:20 |

podobné články

Zelený rebel jde proti vedení partaje: Ano velkému vodnímu koridoru

 
JINÝMA OČIMA Myšlenku vodního koridoru Dunaj - Odra - Labe podporuji. Poškozoval by totiž krajinu méně, než zastavování volného prostoru. Lodní dopravu považuji za ekologickou. Když takovéhle názory vyřkne člen Strany zelených, rovná se to skoro velezradě. Nicméně zastupitel Přerova a člen krajské rady Strany zelených Olomouckého kraje Martin Palča Kolařík takovým střelcem je. Tuzemští zelení jsou prý názorovou platformou, kde početná skupina podporuje i využití jaderné energie.
25.04.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kolařík (1 článek)

Dunaj – Odra – Labe: Stavba miliardového kanálu ožívá

 
Výstavba vodního koridoru Dunaj – Odra – Labe je opět ve hře. Ředitelství vodních cest má ještě během letošního roku vypracovat studii proveditelnosti, stavba by měla být zahrnutá do transevropských dopravních koridorů TEN-T.
11.04.2013 14:40 |

podobné články

Lesy Praha: Hostivařská přehrada se dočká nového velína i větší ochrany hráze

 
Hostivařská přehrada je nejvýznamnějším vodním dílem na území Prahy. Přehrada, která je napájena Botičem, byla zprovozněna v roce 1963 a od té doby slouží především k rekreaci, ale i k vyrovnání průtoků pod přehradou. Pro hlavní město Prahu je prioritou zajištění plné funkčnosti a vysoké bezpečnosti tohoto vodního díla, proto průběžně monitoruje jeho celkovou kondici, ale také investuje do moderního zabezpečení vodního díla. V současné době zde probíhá výstavba nového velína a připravuje se také nový dodatkový bezpečnostní přeliv, který zvýší ochranu hráze vodního díla.
05.02.2018 21:40 |

podobné články

Miliardový kanál Dunaj-Odra-Labe ožívá pouze v úvahách a studiích

 
O koridoru Dunaj-Odra-Labe, který by v Evropě spojil trojici řek, z nichž se každá vlévá do jiného moře, se hovořilo již v 18. století a v minulosti se objevilo několik projektů na vybudování stavby. Vodní trasa za stovky miliard korun však stále zůstává pouze ve stádiu úvah a studií. Například prezident Miloš Zeman stavbu koridoru opakovaně podpořil, dříve než v roce 2030 to není reálné.
01.04.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků)

Zeman požádal Gaucka o podporu pro svůj kanál. Předal mu dopis

 
Při státní návštěvě německého prezidenta Joachima Gaucka v České republice došlo také na otázku projektu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe, který dlouhodobě prosazuje prezident Miloš Zeman. Podle tiskového mluvčího hlavy státu předal Zeman Gauckovi podpůrné stanovisko čtyř desítek českých vědců.
07.05.2014 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků) , Joachim Gauck (124 článků)

Mynář (ČSSD): 10.000 pracovních míst nejen pro moravskoslezský region

 
Řadím se k zastáncům a propagátorům projektu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe, přestože ho něktěří označují za megalomanský.
23.05.2014 15:10 |

podobné články

Prezident Zeman navrhuje privatizaci pardubické Explosie

 
Privatizaci pardubického podniku Explosia navrhl prezident Miloš Zeman při své návštěvě Pardubického kraje. Podpořil také výstavbu vodního koridoru Dunaj – Labe. Informovaly o tom webové stránky České televize.
13.09.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků)

Zeman by chtěl realizovat stavbu průplavu Dunaj-Odra-Labe

 
Projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe znovu ožívá. Budoucí prezident Miloš Zeman je jeho zastáncem a potvrdil, že ho bude prosazovat. O spolehlivém a levném napojení na moře snili už naši předci - vodní koridor byl zakotven ve Vodocestném zákonu z roku 1901. Jeho velkým zastáncem byl i Tomáš Baťa se svým bratrem. Na průplav se ale dosud nenašly peníze.
24.02.2013 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Baťa (40 článků) , Miloš Zeman (20461 článků)

Brání kanál DOL stejně jako „Ropák roku" Zeman. Dnes jde mezi rozlícené ekology

 
ROZHOVOR Ekologickou anticenu Ropák roku dostal prezident Miloš Zeman za podporu vodního koridoru Dunaj – Odra – Labe (DOL). Na Ropáka byl nicméně nominován i bývalý šéf Ředitelství vodních cest Jan Skalický. Ten se chce dnešního slavnostního vyhlášení výsledků 22. ročníku v Brně přímo zúčastnit, aby začal konstruktivní debatu s ekology. ParlamentnímListům.cz sdělil své argumenty.
25.04.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků)

Lesy ČR dokončily revitalizaci vodního toku Medvídka v lužním lese

 
Lesy České republiky, s. p., zdárně dokončily revitalizaci vodního toku Medvídka v lužním lese mezi Strážnicí a Petrovem u Hodonína v Jihomoravském kraji.
21.11.2014 20:31 |

podobné články

Ministerstvo zemědělství vydalo Zprávu o stavu vodního hospodářství České republiky za předešlý rok

 
Publikace označovaná jako "Modrá zpráva" informuje o stavu vodního hospodářství v roce 2015, obsahuje popis stavu v hlavních ukazatelích.
06.11.2016 18:50 |

podobné články

Blesk zastavil vlaky u Studénky. Provoz na koridoru je omezen

 
Blesk zničil zabezpečovací zařízení na koridoru z Olomouce do Ostravy. Provoz je tam značně omezen.
29.06.2009 19:35 |

podobné články

Velká voda uzavřela část koridoru, Pendolina naberou zpoždění

 
Kvůli stoupající vodě museli železničáři uzavřít část koridoru mezi Prahou a Ostravou v úseku Polanka - Ostrava-Svinov. Vlaky včetně pendolin budou odkloněny přes Vítkovice, do Ostravy by ale měly dojet.
17.05.2010 19:10 |

podobné články

České Budějovice: Stavba koridoru přinese dopravní omezení

 
Od příštího týdne musejí řidiči v Českých Budějovicích počítat s prvním dopravním omezením, které souvisí se stavbou IV. železničního koridoru.
17.03.2011 11:25 |

podobné články

České Budějovice: Stavba železničního koridoru začíná

 
Ode dneška musejí lidé v Českých Budějovicích počítat s prvními dopravními omezeními, která souvisejí se stavbou IV. železničního koridoru.
21.03.2011 18:50 |

podobné články