Článek

Prezident podporuje novelu upravující exekuce, zákon podepíše

 
Prezident Miloš Zeman podporuje novelu exekučního řádu, která rozšiřuje seznam věcí, jež exekutor nesmí dlužníkovi zabavit. Zákon nebude vetovat, řekl dnes na setkání s lidmi v Brandýse nad Labem při své návštěvě Středočeského kraje.
30.04.2015 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15162 článků)
Podobné články

Klaus podepsal novelu zpřísňující výkon exekucí

 
Prezident Václav Klaus podepsal tři zákony. Jedná se o novelu občanského soudního řádu upravující exekuce, novelu zákona o ochraně hospodářské soutěže a novelu zákona na ochranu zvířat. V úterý o tom informoval mluvčí Hradu Radim Ochvat.
09.10.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8256 článků)

Zeman podepsal novelu upravující exekuce společného jmění manželů

 
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek podepsal novelu občanského soudního řádu, která upravuje postavení partnera v případě exekuce společného jmění manželů. Účastníkem exekučního řízení bude i manžel dlužníka. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
04.06.2015 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15162 článků)

Exekuce a vše co o nich chcete vědět

 
Exekuce jinými slovy vykonávací řízení znamená výkon exekučního titulu, tímto může být pravomocné rozhodnutí soudu, rozhodčí nález, notářský nebo exekutorský zápis. Samotná exekuce spočívá ve vymožení peněžité částky od povinného (dlužníka) pro oprávněného (věřitele), případně v donucení ke splnění jiné povinnosti. Exekuce je nucený výkon rozhodnutí, který je prováděn soudním exekutorem podle zákona č.120/2001Sb.
08.10.2012 21:10 |

podobné články

Exekuce a vše co o nich chcete vědět

 
Exekuce jinými slovy vykonávací řízení znamená výkon exekučního titulu, tímto může být pravomocné rozhodnutí soudu, rozhodčí nález, notářský nebo exekutorský zápis. Samotná exekuce spočívá ve vymožení peněžité částky od povinného (dlužníka) pro oprávněného (věřitele), případně v donucení ke splnění jiné povinnosti. Exekuce je nucený výkon rozhodnutí,...
08.10.2012 22:00 |

podobné články

Vláda schválila novelu upravující otevření účtu v celé EU

 
Vláda dnes schválila novelu zákona o platebním styku, která má umožnit všem spotřebitelům z EU otevření základního platebního účtu v kterémkoli členském státě unie. Informovalo o tom tiskové oddělení vlády. Zákon, který je reakcí na požadavky EU, také zavádí jednotný postup při změně účtu a umožní porovnat cenu služeb. Zákon rovněž zavádí do českého právního řádu nařízení EU o mezibankovních poplatcích za karetní platební transakce.
24.02.2016 11:45 |

podobné články

Klaus stvrdil přímou volbu, jeho nástupce vyberou občané

 
Prezident Václav Klaus ve středu podepsal prováděcí zákon upravující přímou volbu hlavy státu. Podpis připojil rovněž pod novelu zákona o elektronických komunikacích a novelu zákona o správních poplatcích. Informoval o tom mluvčí Hradu Radim Ochvat.
01.08.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8256 článků)

Senátoři podpořili prováděcí zákon k přímé volbě prezidenta

 
Senátoři ve středu schválili prováděcí zákon upravující přímou volbu prezidenta ve znění předloženém Sněmovnou. Pro hlasovalo 44 senátorů, proti čtyři. Novelu dostane k podpisu prezident Václav Klaus.
18.07.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8256 článků)

ČSSD neměla štěstí u vlády. Ta odmítla její novelu o střetu zájmů

 
Ani u vlády neměla dnes ČSSD štěstí. Už včera poslanci koalice odmítali sociálním demokratům jeden zákon za druhým, nyní vláda opozici odmítla i novelu upravující střet zájmů.
17.03.2011 14:25 |

podobné články

Prezident podepíše petici za zákon o prokázání původu majetku

 
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne podepíše petici na podporu zákona o prokázání původu příjmů a majetku. Petici iniciovala Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ), Zeman je jejím čestným předsedou.
25.07.2013 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15162 článků)

Sněmovna souhlasila se změnou exekucí, nezadlužený z manželů bude více chráněn

 
Sněmovna ve středu schválila novelu občanského soudního řádu, která má upravit exekuce. Nezadlužený z manželů by měl být na jejím základě více chráněn a z exekuce by tak měla být napříště vyňata polovina peněz z jeho účtu, odpovídající nejméně dvojnásobku životního minima. Novelu nyní posoudí Senát.
01.04.2015 10:02 |

podobné články

Klaus podepsal novelu upravující státní maturity

 
Prezident Václav Klaus podepsal v pátek pětici zákonů. Mimo jiné i novelu školského zákona, která upravuje podobu státních maturit. Ty budou mít nově jednotnou úroveň a povinnou část budou tvořit dva předměty. O rozhodnutí hlavy státu informoval mluvčí Radim Ochvat.
02.11.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8256 článků)

Zeman stvrdil konec poplatků i desetiprocentní sazbu DPH

 
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek podepsal novely několika zákonů. Stvrdil zrušení poplatků u lékaře a za recept, podepsal novelu zavádějící desetiprocentní DPH na léky, knihy a kojeneckou výživu a podpis připojil například i pod novelu upravující výši doplatku na bydlení. Oznámil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
06.11.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15162 článků)

MD: Novela zákona odblokuje výkupy pozemků pro dopravní infrastrukturu

 
Poslanecká sněmovna v pátek 20. června schválila novelu zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury. Novela zásadně mění přístup k výkupu pozemků potřebných pro výstavbu dopravní infrastruktury a měla by motivovat vlastníky pozemků k rychlému jednání s investorem stavby. Pokud novelu schválí Senát a podepíše prezident republiky, bude zákon účinný patnáctým dnem od jeho vyhlášení ve Sbírce zákonů. Naplní se tak cíl ministra dopravy Antonína Prachaře vyřešit situaci s problematickými výkupy pozemků v co nejkratší době.
20.06.2014 12:05 |

podobné články

Prezident posvětil pět zákonů, je mezi nimi i zákon upravující maturity

 
Prezident Václav Klaus podepsal několik zákonů. Mezi nimi nechybí ani školský zákon, který upravuje státní maturity. Další novela zákona přiznává výsluhu záchranářů, Klaus dohromady posvětil pět zákonů.
02.11.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8256 článků)

Poslední den, kdy Klaus může potopit restituce. Známe další scénář

 
Zraky příznivců i odpůrců zákona i církví se dnes upírají na Pražský hrad. Vrátí prezident zákon o narovnání vztahů mezi státem a církvemi Poslanecké sněmovně, nebo ne? Dnes má Václav Klaus poslední den, kdy může zákon vetovat. Bude mu stačit garance šéfů vládních stran, že se neprolomí hranice roku 1948? A co přesně v procesu vydávání majetku bude následovat, pokud prezident zákon podepíše?
22.11.2012 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8256 článků)

Smetka (Svobodní): Zákon o stávce nepotřebujeme

 
Minulý týden, když začala média informovat o přípravách stávky výjimečného rozsahu, začalo se hovořit o tom, že v České republice chybí zákon upravující pravidla stávky. Tyto hlasy výrazně zesílily, když Městský soud předběžným opatřením stávce v původním termínu zabránil. Skutečně však potřebujeme zákon, který bude stávce vymezovat zvláštní pravidla?
17.06.2011 10:25 |

podobné články

Vláda odmítla novelu ČSSD o střetu zájmů

 
Vláda podle očekávání odmítla novelu ČSSD upravující střet zájmů. Poslanci, senátoři a krajští zastupitelé by podle návrhu posuzovali, zda je některý z nich při projednávání určité záležitosti ve střetu zájmů.
17.03.2011 12:55 |

podobné články

DPH nepřinese očekávaný efekt, tvrdí komunistický ekonom

 
Poslanecká sněmovna poslala do třetího čtení novelu zákona upravující daň z přidané hodnoty (DPH). V příštím roce by mělo dojít ke zvýšení snížené hranice daně z 10 na 14 procent, v roce 2013 by mělo dojít ke sjednocení dně na 17,5%. Také u tohoto zákona si koalice prosadila zkrácení lhůty pro závěrečné čtení na 48 hodin. Znamená to, že poslanci budou mít snahu schválit definitivně novelu tohoto zákona už v pátek.
30.08.2011 20:15 |

podobné články

Sněmovna rozhodla: Lhůta k popření otcovství by mohla být delší

 
Sněmovna dnes podpořila novelu upravující lhůtu k popření otcovství. Otcové by podle předlohy měli právo učinit tento krok do půl roku od chvíle, kdy nabudou podezření, že otci ve skutečnosti nejsou, nejvýše do tří let od narození dítěte. Opoziční ČSSD vetovala požadavek předkladatelů, aby poslanci schválili novelu zrychleně už v prvním čtení. Míří do ústavně-právního výboru.
26.10.2011 12:25 |

podobné články