Článek

Prezident dnes bude pokračovat v návštěvě Vysočiny

 
Druhým dnem dnes pokračuje třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Kraji Vysočina. Setká se například na Třebíčsku s představiteli firmy Mann - Hummel, vyrábějící filtrační systémy, a prohlédne si vrtulníkovou základnu nedaleko Náměště nad Oslavou.
25.06.2015 06:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20721 článků)
Podobné články

Deník: Náměstek hejtmana a šéf silničářů Vysočiny byli obviněni

 
Policie v první polovině minulého týdne obvinila náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla a ředitele Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Jana Míku kvůli údajně předraženému nákupu sypačů. Napsal to dnes Jihlavský deník. Mluvčí Útvaru pro odhalovaní korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej deníku řekl, že obviněny byly dvě osoby. Joukl už dříve uvedl, že zakázka na sypače byla vypsána a zveřejněna řádně.
28.05.2014 06:25 |

podobné články

Zeman se při návštěvě Středočeského kraje projede lodí po Labi

 
Prezident Miloš Zeman se příští týden při návštěvě Středočeského kraje mimo jiné projede výletní lodí po Labi. Zástupci hejtmanství ho chtějí seznámit s projektem výstavby veřejných přístavišť. Prezident si během třídenní cesty po regionu, která potrvá od 28. do 30. dubna, prohlédne také dobrovický cukrovar a vojenské letiště v Čáslavi na Kutnohorsku. Novinářům to dnes řekl hejtman Miloš Petera (ČSSD). Zemanova prezidentská návštěva středních Čech se koná podruhé, poprvé byl jako prezident na oficiální návštěvě v kraji předloni v říjnu.
20.04.2015 17:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20721 článků)

Klaus pokračuje v návštěvě Itálie, navštíví univerzitu v Neapoli

 
Prezident Václav Klaus dnes bude pokračovat ve státní návštěvě Itálie. Zamíří do jihoitalské Neapole, kde promluví na ekonomické fakultě místní univerzity. Prezident se tak vrátí na místo, kde v šedesátých letech absolvoval svůj první studijní pobyt v zahraničí.
19.09.2012 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9052 článků)

Zemanův vzkaz z Vysočiny: Neměli bychom přijímat žádné uprchlíky

 
Teď jich přijde 10 tisíc, pak obratem 100 tisíc. Česko by je přitom nemělo ale přijímat vůbec. S takovým poselstvím zahájil prezident Miloš Zeman návštěvu Vysočiny. Postěžoval si přitom, že mu hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD) daroval brambory a netrefil se ani do jeho oblíbené odrůdy. Přičinlivá prezidentská ochranka navíc málem vytopila hotelový pokoj první dámy.
24.06.2015 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20721 článků)

Hejtman Vysočiny dnes oznámí, co udělá s mandátem poslance

 
Hejtman Vysočiny a poslanec Jiří Běhounek (za ČSSD) dnes dopoledne oznámí, kterou z těchto funkcí si ponechá. Proti kumulaci funkcí se loni před podzimními volbami postavil Ústřední výkonný výbor ČSSD a nejvyšší vedení strany dalo svým hejtmanům zvoleným do sněmovny čas do 26. dubna, aby si jednu z funkcí vybrali a druhou opustili.
25.04.2014 06:05 |

podobné články

Části Vysočiny a Jihomoravského kraje dnes ohrožuje ledovka

 
Na východě Vysočiny a v západní části Jihomoravského kraje včetně Brna se dnes může tvořit ledovka. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí od rána do dnešních 18:00. Opatrní by měli být řidiči i chodci.
05.03.2018 07:50 |

podobné články

Miloš Zeman na chatu v Blesk.cz: Proč důchodce z Vysočiny míří na Hrad?

 
Prezidentský kandidát a profesionální důchodce z Vysočiny Miloš Zeman byl dnes na chatu v redakci Blesk.cz. Ochotně zodpověděl všechny vaše otázky! Jak sám říká: "Nejsou hloupé otázky, pouze hloupé odpovědi." Při chatování si přitom neodpustil svou oblíbenou cigaretu a napil se i slivovice!
07.09.2012 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20721 článků)

Vysočinu povede další čtyři roky lékař Běhounek

 
Hejtmanem Vysočiny dnes krajští zastupitelé zvolili opět Jiřího Běhounka (za ČSSD). Při hlasování nového pětačtyřicetičlenného zastupitelstva získal 34 hlasů. Sedm zastupitelů bylo proti. Na Vysočině vznikla stejně jako v uplynulých čtyřech letech menšinová vláda ČSSD s podporou KSČM. Dohromady budou mít 28 mandátů. Běhounek se stal prvním hejtmanem Vysočiny, který svou funkci obhájil.
09.11.2012 16:25 |

podobné články

Zemanovci míří na inauguraci. Někteří si kvůli ní přivstali

 
Devět desítek členů Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ) a dalších sympatizantů z Vysočiny, kteří směřují na inauguraci nového prezidenta Miloše Zemana na Pražský hrad, si dnes muselo přivstat. První autobus vyjížděl ze Žďáru nad Sázavou už ve 04:30, o 15 minut později nabíral další účastníky v Novém Veselí, kde Zeman léta chalupaří. Druhý autobus vypravený z Vysočiny opustil jihlavské autobusové nádraží směrem na Prahu kolem 05:20.
08.03.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20721 článků)

Policie prošetřuje náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla

 
Policie prošetřuje náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla (ČSSD). Důvodem je zřejmě zakázka na nákup 28 sypačů pro krajské silničáře z roku 2009. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.
21.05.2014 12:55 |

podobné články

Kriminalisté zadrželi pedofila z Vysočiny: Dívku donutil svléknout se před kamerou

 
Policie obvinila ze sexuálního nátlaku 24letého mladíka z Vysočiny za to, že třináctiletou školačku z jižní Moravy nutil před webkamerou jejího počítače k sexuálním praktikám. Dívku vydíral jejími obnaženými fotografiemi, které pořídil při jejich dřívějším kontaktu přes internet. Policii vše oznámila dívčina matka. Muži hrozí až 12 let vězení, řekla dnes ČTK mluvčí policie Petra Vedrová.
02.07.2015 20:25 |

podobné články

Hejtman Vysočiny: Na vyhlášení krizového stavu nepřistoupíme

 
Bezpečnostní rada státu bude v úterý s hejtmany připravovat krizový scénář kvůli exodu lékařů z nemocnic. Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek ale už nyní dává najevo, že nebude chtít v kraji vyhlašovat krizový stav, protože to nesplňuje zákonné požadavky.
07.02.2011 11:55 |

podobné články

Hejtmanem Vysočiny bude znovu Jiří Běhounek

 
Krajští zastupitelé v pátek opět zvolili hejtmanem Vysočiny Jiřího Běhounka (nestraník na kandidátce ČSSD). Při hlasování nového pětačtyřicetičlenného zastupitelstva získal 34 hlasů. Sedm zastupitelů bylo proti.
09.11.2012 17:10 |

podobné články

Prezident Zeman se při návštěvě Vysočiny znovu obul do Evropské unie

 
Prezident Miloš Zeman dnes při zahájení návštěvy Kraje Vysočina slíbil, že omezí nevybíravé verbální projevy vůči jiným politikům. Na setkání s krajskými zastupiteli také řekl, že EU chybí silné vedení respektovaných politiků vzbuzujících důvěru a koncepční politika. Zeman nedávno hrubě napadl premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), jehož kritizoval za nedodržení koaliční smlouvy, připomíná ČTK.
28.06.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9480 článků) , Miloš Zeman (20721 článků)

Zeman pokračuje v návštěvě ústeckého regionu. Místní radní za TOP 09 ji bojkotují

 
Druhým dnem dnes bude pokračovat prezident Miloš Zeman v návštěvě Ústeckého kraje. Zamíří na Teplicko, Litoměřicko a Lounsko. Do Loun se svolávají odpůrci hlavy státu, Zemanovu návštěvu bojkotují i místní radní za TOP 09.
08.12.2015 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20721 článků)

Modří z Vysočiny na kongres ODS bez usnesení

 
Delegáti kongresu ODS z Vysočiny nepojedou do Prahy s žádným zavazujícím usnesením ze sobotního regionálního sněmu. Ten sice zvolil nové vedení kraje, ale k situaci ve straně se nijak nevyjádřil, i když se diskuse zúčastnili Mirek Topolánek i Petr Gandalovič.
14.11.2009 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2151 článků) , Petr Gandalovič (84 článků)

ČSSD z Vysočiny podpoří při volbě předsedy Bohumila Sobotku

 
Sociální demokraté z Vysočiny podpoří na brněnském březnovém sjezdu při volbě předsedy strany úřadujícího šéfa sociálních demokratů Bohumila Sobotku.
22.01.2011 17:15 |

podobné články

Hejtman Vysočiny nemůže jinak. Bere si dovolenou a jde léčit

 
Věta, kterou hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (ČSSD) vyřkl asi před měsícem víceméně v nadsázce, se zanedlouho promění ve skutečnost. Bývalý primář ortopedie totiž nenašel po dvou měsících usilovného jednání s lékaři, odbory, řediteli nemocnic i ministerstvem zdravotnictví lepší řešení, jak přispět k zahnání krize v souvislosti s výzvou Děkujeme, odcházíme.
08.02.2011 22:35 |

podobné články

Jihlava: Park Gustava Mahlera je Stavbou Vysočiny

 
Jihlavský Park Gustava Mahlera získal titul Prestižní stavba Vysočiny 2010.
10.06.2011 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Gustav Mahler (18 článků)