Článek

Převratné novinky pro cyklisty. Jaké předpisy je čekají tento rok?

 
Tento tok se můžou cyklisté těšit na hodně novinek. Čekají je totiž změny pravidel silničního provozu. Zaručit jim mají větší bezpečnost a při vyjížďkách poskytnout větší komfort. Jaké změny to jsou?
07.04.2016 14:40 |

podobné články

Podobné články

Smrtící trezor: Z vybuchlé ambasády přišlo převratné vyjádření

 
Vybuchlý trezor v bytě palestinského velvyslance se údajně používal denně. Jde o převratné prohlášení mluvčího palestinského velvyslanectví. Ten totiž zcela popřel původní vyjádření ministra zahraničí Rijáda Malíkího, a to, že trezor dvacet let nikdo neotevíral. Informoval o tom server iDnes.cz. Z dalších informací vyplývá, že výbušnina nebyla součástí trezoru a podle nepotvrzených informací mohlo jít o semtex. Agentura Nová Čína nevylučuje úmyslný výbuch, který měl diplomata zabít.
02.01.2014 12:05 |

podobné články

BigBoard kvůli pražským stavebním předpisům zvažuje arbitráž

 
Společnost BigBoard žádá ministerstvo pro místní rozvoj, aby zrušilo pražské stavební předpisy omezující reklamu. Na ministerstvo již odeslalo dopis, stejně tak si stěžovalo ministerstvu vnitra a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Pokud vejdou 1. října předpisy v platnost, zváží arbitráž, v níž bude žádat až miliardu korun. Předpisy, které povolují pouze reklamu do šesti metrů čtverečních, podle firmy likvidují reklamní byznys a upřednostňují pouze firmu JCDecaux. Novinářům to dnes řekli zástupci Svazu provozovatelů venkovní reklamy (SPVR).
15.09.2014 17:30 |

podobné články

Ministerstvo: Pražské stavební předpisy jsou v rozporu se zákonem

 
Pražské stavební předpisy, které v červenci schválili radní, jsou podle ministerstva pro místní rozvoj v rozporu se zákonem. Ministerstvo vyzve Prahu k nápravě, a pokud město předpisy neupraví, pozastaví jejich platnost. Informovala o tom dnes mluvčí úřadu Radka Burketová. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) ČTK řekl, že jde o předvolební boj. Kvůli předpisům, které od října regulují třeba velikost reklamy ve městě, se nedávno rozhořel ostrý spor mezi Prahou a reklamní firmou Bigmedia. Městský Institut plánování a rozvoje (IPR) upozornil, že zrušením předpisů by padla omezení pro billboardy po celé Praze.
07.10.2014 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (647 článků)

Kolaři, pozor na nové předpisy: Co znamená přechod se šachovnicí či cyklozóna?

 
Od února platí pro cyklisty nové předpisy. Změn je hned několik, a aby si je lidé dokázali zapamatovat, vydalo ministerstvo dopravy přehlednou brožuru. V ní mimo jiné informuje o vzniku cyklistických zón či novém typu přechodů přes silnici.
13.04.2016 06:15 |

podobné články

Policisté si na Pardubicku v rámci DBA posvítili na cyklisty

 
Během cesty do práce nebo do školy jste se poblíž cyklostezek i na rušných ulicích mohli včera potkat s policejními hlídkami. Na cyklisty i chodce si totiž posvítili kolegové z dopravní i pořádkové policie v Pardubickém kraji. Od brzkých ranních hodin až do večera se konala dopravně bezpečnostní akce, zaměřená hlavně na cyklisty a technické vybavení jejich jízdních kol. Ještě za tmy jsme kontrolovali řádné osvětlení a během dne předepsanou výbavu těchto dopravních prostředků. Policisté neopomenuli ani na chodce, zejména správné přecházení vozovky a další dodržování pravidel silničního provozu.
09.11.2014 11:55 |

podobné články

Nový počítač pro cyklisty vám na displeji ukáže, kde zrovna šlapou vaši kamarádi

 
Americká společnost Garmin je známá především svými GPS navigacemi. V posledních letech se ale přeorientovala ze slábnoucího trhu automobilových navigací směrem k malým sportovním počítačům s GPS. A v tomto segmentu nyní dominuje. Její nejnovější model pro cyklisty pak ukazuje, jaké nauvěřitelné funkce dnes můžete mít na řídítkách svého kola.
14.07.2016 23:50 |

podobné články

SPECIÁL O CESTOVÁNÍ: Novinky na silnicích v celé Evropě. Co na vás čeká?

 
Chystáte se na dovolenou autem? Možná vás bude zajímat, jaké novinky vás čekají na silnicích po celé Evropě. Kde jsou nové silnici, co potřebujete například na cestu do Chorvatska, jaké sankce vám mohou udělit policisté?
03.07.2013 14:05 |

podobné články

Jedete autem do zahraničí? Pozor na zvláštní předpisy!

 
Českým řidičům mnohdy zkazí celou dovolenou hloupost, neboť si pořádně nezjistí, jaké předpisy platí v cílové destinaci.
20.08.2014 08:40 |

podobné články

Náklady novin klesají. Analogový svět nahrazen digitálním? Za deset let

 
Mediální trh v následujících deseti letech zřejmě čekají převratné změny. Podíl tradičních tištěných novin dál výrazně klesne a naopak posílí internetová média a mobilní aplikace. Televize by si díky zavádění moderních technologií a programovým změnám mohla pozici udržet. Na konferenci VIZE 2012 až 2021 - Perspektivy médií a reklamy za rok a za deset let se na tom dnes shodli odborníci.
25.10.2011 11:05 |

podobné články

Do rodin nový zákoník revoluci nepřináší. Umožňuje ale dřívější plnoletost

 
Nový občanský zákoník podle některých vyjádření zavádí v určitých oblastech převratné novinky, pro rodinné právo, speciálně pro vztahy mezi rodiči a dětmi, to však spíše neplatí. Kodex totiž významně navazuje na dřívější zákon o rodině. Ten se k 1. lednu 2014 zrušil po téměř padesáti letech od chvíle, kdy nabyl účinnosti.
04.02.2014 13:30 |

podobné články

DPP: Novinky pro cestující s jízdním kolem s platností od 25. 3. 2016

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s organizací ROPID a MHMP připravil v rámci kampaně S kolem do MHD pro cyklisty novinky, které jim zpříjemní cestování metrem i tramvajemi. Pražanům, kteří rádi využívají jízdní kolo, se tak od letošního jara rozšíří možnosti přepravy ve vozech městské hromadné dopravy.
22.03.2016 19:40 |

podobné články

Školní rok začíná. Ministerstvo představí novinky pro tento rok

 
Ministerstvo školství dnes představí novinky pro nadcházející školní rok. Ve čtvrtek zasedne do lavic základních a středních škol téměř 1,250.000 dětí. Kvůli úbytku žáků neotevřou své brány desítky středních škol po celé republice, které kraje zrušily nebo sloučily.
31.08.2011 08:50 |

podobné články

mBank se mění, buďte u toho

 
Chystáme pro vás velké změny a vylepšení. Novinky jsou tak převratné, že jsme je pojmenovali Nová mBank. Od února 2014 se můžete těšit na zbrusu nové internetové bankovnictví, webové stránky, několik nových služeb a vše navíc oblečeme do nových barev.
29.11.2013 19:10 |

podobné články

Sníh nesníh, na horách se lyžuje. Jaké novinky nabízejí české skiareály?

 
Počasí sice zatím váhá, zda nám má dopřát bohatou sněhovou nadílku, nicméně lyžařská sezona už začala. Blesk.cz zmapoval, ve kterých skiareálech se tento víkend jezdí a jaké novinky nabízí například Špindl, Pec nebo Klínovec.
13.12.2015 06:15 |

podobné články

Pražští zastupitelé řešili pražské stavební předpisy

 
Pražští zastupitelé dnes odmítli návrh exprimátora Tomáše Hudečka, aby se rada právní cestou bránila proti avizovanému zrušení pražských stavebních předpisů (PSP) ze strany ministerstva pro místní rozvoj (MMR). Pro návrh hlasovala zhruba třetina z 65 zastupitelů, pro schválení ale bylo třeba 33 hlasů. Náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ) uvedl, že problém stavebních předpisů projedná v pátek rada. MMR chce předpisy pozastavit kvůli několika chybám, například, že je město nezaslalo k projednání Evropské komisi.
20.12.2014 19:04 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (346 článků) , Tomáš Hudeček (647 článků)

Smrt Michaela Jacksona (†50): Objevily se další převratné novinky!

 
5:00 (kat) – Smrt popové legendy Michaela Jacksona (†50) se bude vyšetřovat asi ještě dlouho. Od 25. června, kdy »král popu« zemřel na zástavu srdce, uplynuly téměř dva měsíce. A policisté stále přicházejí s novými fakty...
18.08.2009 02:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1567 článků)

Konec večerních vycházek. Drábek Škromacha rozčílil: Jen buzerace

 
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP09) plánuje zavedení převratné novinky do novely zákona o nemocenském pojištění. Ta má omezit dobu vycházky pacienta na neschopence na maximálně šest hodin.
17.07.2011 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1068 článků)

Trapas čínských padělatelů: Už prodávají iPhone 5! Ten přitom ještě neexistuje!

 
Možná dobře, že se toho táta iPhonů Steve Jobs (†56) nedožil... Jeho společnost Apple dlouho slibovala představení převratné novinky v podobě iPhonu 5.
08.10.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Steve Jobs (130 článků)

Test Kondice: Co mají všichni na tom BB krému?

 
Za poslední měsíce jste si jistě nemohly nevšimnout masivní reklamní kampaně kolem převratné novinky na kosmetickém trhu, takzvaného BB creamu. Jde o pečující krém s vyšším SPF, anti-aging efektem a navíc s krycími a sjednocujícími vlastnostmi. Jinými slovy: zabijete minimálně čtyři mouchy jednou ranou.
12.06.2012 06:00 |

podobné články