Článek

Přestupování ve stanici Dejvická by mohlo skončit od 1. června

 
Přestupování ve stanici pražského metra A Dejvická by mohlo skončit od 1. června. Následně by všechny vlaky jezdily minimálně na Petřiny. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl generální ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Jaroslav Ďuriš. Nepravidelně by tak jezdily vlaky pouze mezi Petřinami a Motolem.
30.04.2015 12:50 |

podobné články

Podobné články

Přestupování na Dejvické končí, vlaky jedou minimálně na Petřiny

 
Přestupování ve stanici pražského metra A Dejvická dnes po téměř dvou měsících končí. Dosud část souprav končila už právě na Dejvické a cestující museli čekat na další soupravu. Ode dneška jezdí každá souprava minimálně do stanice Petřiny. Prodloužený úsek metra A z Dejvické do stanice Nemocnice Motol byl zprovozněn letos v dubnu.
01.06.2015 03:25 |

podobné články

Konec přestupování na Dejvické: Vlaky jedou minimálně na Petřiny

 
Přestupování ve stanici pražského metra A Dejvická dnes po téměř dvou měsících končí. Dosud část souprav končila už právě na Dejvické a cestující museli čekat na další soupravu. Ode dneška jezdí každá souprava minimálně do stanice Petřiny.
01.06.2015 06:45 |

podobné články

PROTI STÁVCE! Lidé obsadili soupravu metra ve stanici Dejvická

 
Dvě stovky pasažérů protestují ve stanici Dejvická pražského metra proti 24 hodinové stávce dopravních odborů. Cestující, kteří přijeli na konečnou stanici trasy A, odmítli poslední noční soupravu opustit, situace se podobá klidnému happeningu, popsal situaci redaktor Mediafaxu.
16.06.2011 03:45 |

podobné články

DPP: O víkendu bude uzavřeno metro „A“ v úseku Malostranská – Dejvická

 
O víkendu bude uzavřeno metro „A“ v úseku Malostranská – Dejvická Dopravní podnik hl. města Prahy obousměrně přeruší provoz linky „A“ v úseku Malostranská – Dejvická z důvodu rekonstrukce rozvodny (stanice nebudou zásobeny elektrickou energií). Výluka potrvá od sobotního rána 28. července a skončí v neděli 29. července v noci. Metro pojede standardně od prvního ranního spoje v pondělí 30. července.
24.07.2012 18:00 |

podobné články

POTOPA V METRU: Hektolitry vody se valily stanicí Dejvická. Zděšení cestující se museli brodit

 
Chtěli jet do práce, místo toho je čekal pořádný šok. Ve stanici metra Dejvická praskl hydrant a z protrženého stropu se začala nezadržitelně valit voda. Vyděšení cestující tak museli vestibul rychle opustit, protože hladina rychle stoupala.
12.12.2013 10:40 |

podobné články

DPP zmodernizuje stanici metra A Dejvická

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v rekonstrukcích stanic metra. Na začátku března zahájí opravy ve stanici metra A Dejvická a skončí letos na podzim. V rámci této modernizace stanice proběhne i rekonstrukce výstupních objektů v ulici Evropská, jedná se zejména o střešní krytiny, klempířské prvky, kovové konstrukce, opravy obkladů, schodů, podhledů a prosklených částí.
01.03.2018 18:10 |

podobné články

Velikonoční omezení MHD: Dopravní podnik uzavře stanici metra Dejvická

 
Pražany čeká v dopravě během období Velikonoc množství omezení. Kromě uzavření trasy metra C mezi Kačerovem a Pražského povstání se lidé po celé čtyři dny nedostanou ani do zastávky Dejvická. Náhradní doprava zajištěna nebude, lidé budou muset využít k cestování tramvaje 8, 18, 20 a 26.
28.03.2018 07:00 |

podobné články

K opravovaným stanicím metra se připojí Dejvická. Zmodernizuje se její osvětlení

 
Pražský dopravní podnik (DPP) v uplynulých měsících rozjel rekonstrukční práce na několika stanicích metra. Tou nejaktuálnější nyní bude stanice Dejvická, kde v noci z pátku na sobotu začne rekonstrukce osvětlení veřejných i služebních prostor. Oprava bude probíhat za provozu metra, a doprovodí ji „jen“ dvě výluky, na které DPP předem upozorní.
01.03.2018 19:30 |

podobné články

Dvě stovky lidí odmítají opustit na Dejvické metro

 
Na konečné stanici trasy metra A Dejvická se v noci shromáždily asi dvě stovky lidí. Protestují proti dnešní celodenní stávce. Lidé nastoupili do soupravy metra, která přijela jako poslední. Nyní sedí v potemnělých vagónech nebo se pohybují po stanici. Mnozí akci pojali jako happening.
16.06.2011 01:10 |

podobné články

Noční metro obsadily stovky lidí. Agresivita si vyžádala zákrok policie

 
Zhruba tři stovky účastníků se rozhodly nocovat v konečné stanici metra A Dejvická v Praze. Vyzvala je k tomu jedna z facebookových stránek zaměřených proti čtvrteční dopravní stávce. Místo zákroku policie je ve stanici očekával zástupce dopravce, který jim oznámil, že jednu ze stanic jim Dopravní podnik ponechá k dispozici a volné zábavě.
16.06.2011 02:15 |

podobné články

Cestující v metru měli mejdan: Skončil rvačkou

 
VIDEO: Stávka dopravců začala ve středu v noci v Praze stávkou cestujících, kteří se pomocí sociální sítě Facebook svolali a na konečné stanici metra A Dejvická odmítli vystoupit ze soupravy. Asi dvě stovky lidí si udělaly ve stanici a ve vlaku večírek. Narazili sud piva, hrálo se na kytaru, lidé se na prostest na sedačkách svazovali v lidský řetěz. Happening proti stávce ukončil až opilecký incident několika účastníků. Zasahovala městská policie. Podívejte se na noční reportáž Blesk.cz.
16.06.2011 08:50 |

podobné články

Praha: Začala ražba prodloužení trasy metra A - stanice Veleslavín

 
V pondělí 1. srpna proběhlo slavnostní zahájení ražeb stanice metra A Veleslavín. Jedná se o druhu stanici v rámci prodloužení trasy metra V. A od stanice Dejvická, první proraženou stanicí byl Červený vrch.
03.08.2011 11:05 |

podobné články

VODA zaplavila pražské METRO! Za záplavu na DEJVICKÉ mohou dělníci

 
Stanici metra Dejvická v Praze zaplavila ve čtvrtek dopoledne voda z proraženého potrubí a hydrantu. Prosakující voda dokonce ve stanici uvolnila stropní podhled, metro začalo opět jezdit v půl jedné odpoledne.
12.12.2013 14:00 |

podobné články

Vjíždíte do stanice metra Bořislavka: Nové stanice na áčku

 
Už od pondělí nebudou soupravy linky A končit ve stanici Dejvická, ale pojedou dál. První stanicí na novém úseku je Bořislavka. Ač je nejblíže centru a první navazující, dokončena byla jako poslední. Co nového přinese lidem?
02.04.2015 12:28 |

podobné články

Z Opavy do Prahy bez přestupování

 
Nový přímý spoj Českých drah InterCity Opava pojede z Opavy do Prahy a zpět každý pracovní den od 15.6.2015. Přímá cesta bez přesedání je minimálně o čtvrt hodiny kratší, potrvá pouhé tři a půl hodiny.
12.05.2015 19:04 |

podobné články

Nový autobusový terminál u hlavního nádraží v Plzni: Stavba za 160 milionů bude hotová za rok

 
Nový autobusový terminál, který zrychlí a zjednoduší přestupování mezi autobusy, vlaky a MHD, vyroste do roka u hlavního vlakového nádraží v Plzni. Kromě deseti odjezdových stanovišť tu budou i stanoviště odstavná a trolejbusová točna. Nebude chybět ani parkoviště pro cestující a sociální zázemí.
21.11.2017 10:05 |

podobné články

Zeman: Pátrání po Peroutkově článku musí skončit do konce června

 
Pátrání po článku Hitler je gentleman, který prezident Miloš Zeman připsal Ferdinandu Peroutkovi, musí skončit do konce června, aby se to zbytečně neprotahovalo. Zeman to dnes řekl na setkání s lidmi v Milovicích na Nymbursku při své návštěvě Středočeského kraje. Zopakoval, že článek, který hledá jeho mluvčí Jiří Ovčáček, kdysi viděl na vlastní oči.
29.04.2015 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (187 článků) , Miloš Zeman (20436 článků)

Skočil pod vlak metra, aby se zabil. Vylezl nezraněn

 
Zhrzený muž chtěl spáchat sebevraždu v pražské stanici Dejvická. Když souprava zastavila, vysoukal se zpod ní bez škrábnutí
12.07.2010 05:05 |

podobné články

Skupina na Facebooku chystá odvetu: nevystoupí z metra

 
Když vy nás nechcete vozit, tak my nebudeme vystupovat, hrozí na Facebooku nově založená skupina nespokojených cestujících, kterým se nelíbí, že odbory v dopravě připravují na čtvrtek rozsáhlou stávku. Ve středu před půlnocí hodlají okupovat soupravu metra končící ve stanici Dejvická na lince A.
14.06.2011 12:15 |

podobné články