Článek

Prestižní gymnázium PORG zatrhne mobily i o přestávkách

 
Malých mobilních maniaků je čím dál víc i ve školách. Žáci už na prvním stupni tráví celou přestávku „pověšeni na síti“ v mobilním telefonu nebo tabletu. Podle časopisu Týden tak může přijít jejich zakázání ve školách. První je zakážou už od září a žáci je nebudou moci používat ani o přestávce.
15.06.2015 14:40 |

podobné články

Podobné články

Pereme se poosmé

 
Gymnázium Jaroslava Seiferta ve spolupráci s Divadlem Na Prádle již poosmé pořádá nesoutěžní přehlídku vybraných divadelních souborů pražských gymnázií PEREME SE S THÁLIÍ, které se letos účastní Gymnázium J. Seiferta, Gymnázium J. Nerudy, Gymnázium Na Pražačce, Gymnasium Jižní Město, Gymnázium Nad Kavalírkou a PORG.
25.11.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Seifert (27 článků)

Václav Klaus mladší opouští PORG. Mecenáši Romanovi chtěl vrátit všechny sponzorské dary

 
Ředitel Prvního obnoveného reálného gymnázia (PORG) Václav Klaus mladší v pátek rezignoval na post ředitele školy a opouští ji. Uvedl to v pátek server Týden.cz. PORG patří mezi špičková gymnázia v zemi a Klaus ho opouští po 15 letech. Odchází kvůli sporům s hlavním mecenášem a předsedou Správní rady PORG Martinem Romanem, bývalým šéfem ČEZ.
17.01.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8255 článků) , Martin Roman (264 článků)

V Ekologické olympiádě zvítězilo Gymnázium Josefa Ressela Chrudim

 
Národní kolo ekologické olympiády hostilo minulý týden Regionální muzeum v Chrudimi a Národní geopark Železné hory. Čtyřdenní náročné klání ovládlo Gymnázium Josefa Ressela Chrudim, před druhým Gymnáziem České Budějovice a třetími školami Gymnázium Botičská, Praha, a Gymnázium Chotěboř.
10.06.2015 11:11 |

podobné články

Byznys zvaný PORG! Štědrý dar mecenáše Romana i miliony z Ruska

 
Miliardář Martin Roman je hlavním mecenášem prestižní školy PORG. Daroval jí před lety údajně 100 milionů. Jenže ono je to s těmi penězi trochu jinak. Přímo do školy doputovalo údajně 28 milionů, zbytek skončil na kontě Nadace Martina a Lenky Romanových... Od Romanova vstupu do PORG se však ve škole přece jen miliony točí. Jak na kolotoči. 40 milionů dostala škola od rusko-české firmy. "Na oplátku" za zakázky od ČEZu?
23.01.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (264 článků)

Klaus mladší: Co dělá po konci v PORG? Vábí ho z východu!

 
Spojení prestižní škola PORG a Václav Klaus mladší je minulostí. Co nyní dělá exprezidentův syn? Píše učebnici matematiky a uvažuje, co dál. O nabídky prý nouzi nemá. Lanaří ho čínská společnost, ale i Britové. Na PORG však tak úplně nezanevřel. Přihlásí tam prý syna Vojtěcha.
19.02.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8255 článků)

Krize v PORG: Svéhlavý miliardář vs. majetnický Klaus. Co stojí podle rodičů za sporem?

 
O skupině prestižních škol PORG se mluví více, než kdy předtím. A to kvůli sporu Václava Klause mladšího a miliardáře Martina Romana, který Klause označil za majetnického. Bývalý ředitel Klaus se prý stále více cítil jako majitel PORGu. V pozadí celého sporu je však podle rodičů údajně ještě něco jiného - zásadní spory o to, jakým směrem by se měl PORG ubírat. Martin Roman totiž má svou vizi. A patrně i způsoby, jak ji prosadit.
21.01.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8255 článků) , Martin Roman (264 článků)

Mladý Klaus žije v minulém století, tvrdí zakladatel PORG. Část žáků přesto nechce Romana!

 
Pokrok nezastavíš. V duchu tohohle hesla komentuje současné spory na PORG jeho zakladatel Ondřej Šteffl. Přiklání se spíš na stranu miliardáře Martina Romana, který škole před časem daroval 100 milionů a zasloužil se o její rozvoj. O Klausovi mladším pak Šteffl tvrdí: Žije v minulém století. Část studentů na PORG se však přesto postavila proti mecenáši Romanovi. A atmosféra na škole dál houstne.
22.01.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (264 článků)

Nejlépe státní maturity zvládlo Klausovo PORG

 
Nejúspěšnějším gymnáziem v prvním ročníku státních maturit bylo První obnovené reálné gymnázium (PORG), kterému šéfuje Václav Klaus mladší. V rámci středních odborných škol "zvítězila" pražská Střední škola - Waldorfské lyceum.
23.06.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8255 článků)

Válka v PORG: Změní Charlotte Gottová školu?

 
Mezi Václavem Klausem jr. (44) a miliardářem Martinem Romanem (44) se rozhořela válka o První obnovené reálné gymnázium v Praze (PORG). Dotýká se i Karla Gotta (74)!
22.01.2014 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (3836 článků) , Václav Klaus (8255 článků) , Martin Roman (264 článků)

Prestižní škola PORG: Válka s miliardářem Romanem? Po Klausovi ml. končí další ředitel!

 
Konec Václava Klause mladšího v křesle ředitele prestižní školy PORG byl nečekaný, vyvrcholily tím ale spory s miliardářem a hlavním mecenášem Martinem Romanem, někdejším vládcem energetického impéria ČEZ. Po Klausovi se však nyní rozhodl skončit i další z ředitelů. Také Martin Metelka rezignoval. A opět kvůli Romanovi, který se však rozhodl vrátit Klausovi úder! Čím?
20.01.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8255 článků) , Martin Roman (264 článků)

Ve státních maturitách bylo nejúspěšnější gymnázium Václava Klause ml.

 
Nejúspěšnějším gymnáziem v zemi je podle výsledků maturitní zkoušky První obnovené reálné gymnázium (PORG) Václava Klause mladšího. Informoval o tom zdroj obeznámený s výsledky státních maturit. Ze středních odborných škol vyšla z maturitních zkoušek nejlépe pražská Střední škola - Waldorfské lyceum.
23.06.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8255 článků)

Státní maturity: Vyhrálo Klausovo gymnázium

 
Soukromé gymnázium PORG, kde je ředitelem Václav Klaus mladší, dopadlo při státních maturitách nejlépe z téměř 1300 středních škol.
24.06.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8255 článků)

Klaus opuští milované gymnázium. Nepohodl se s Romanem! Čtěte jeho dopis na rozloučenou

 
Václav Klaus mladší opouští První reálné gymnázium (PORG) v Praze. Nepohodl se s jeho mecenášem, bývalým šéfem ČEZ Martinem Romanem. Rezignaci předal včera, platná je k dnešnímu dni.
17.01.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8255 článků) , Martin Roman (264 článků)

Dcera Karla Gotta Charlotte bude navštěvovat známou prestižní školu. Zlatý slavík za ni vysolí milión

 
Zpěvák Karel Gott  (72) je šťastným otcem a své potomky hodlá rozmazlovat do konce svého života. Je si vědom toho, že je jejich vzdělání velmi důležité, a proto své dceři Charlotte Elle (5) vybral opravdu prestižní základní školu. Charlottka tak příští rok v září nastoupí na PORG, což je gymnázium a základní škola, kde funkci ředitele vykonává Václav Klaus mladší. A co si budeme povídat, kvůli školnému bude muset zpěvák sáhnout hluboko do kapsy.
02.12.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (3836 článků) , Václav Klaus (8255 článků)

Rathem dotované gymnázium chce uniformy. Zaplatí je rodiče

 
Nové gymnázium v Hostivici u Prahy by rádo zavedlo povinné školní uniformy. Stalo by se první veřejnou školou, která se tak ve Středočeském kraji rozhodla. Gymnázium dotuje kraj miliony korun a hejtman David Rath v Hostivici i bydlí.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4197 článků)

Ostravské Wichterlovo gymnázium získá od Nadace ČEZ moderní fyzikální učebnu

 
Příspěvek 200 tisíc korun na modernizaci fyzikální učebny získá od Nadace ČEZ Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě. Svou novou „Oranžovou učebnu“ otevře v příštím školním roce. Gymnázium postoupilo mezi 15 škol s největším podílem žáků, kteří se zúčastnili krajského kola matematické a fyzikální olympiády. O vítězi rozhodl los. Příspěvky na modernizaci výuky matematiky a přírodovědných oborů rozdává Nadace ČEZ školám dlouhodobě.
16.07.2014 18:10 |

podobné články

Hejtman na výjezdu. Litomyšlské gymnázium trápí stará okna

 
Na pravidelné páteční inspekční cestě po regionu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil před zahájením školního roku Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli. S ředitelkou školy Ivanou Hynkovou prošel celou budovu školy, debatoval i s pedagogickým sborem. Po seznámení se situací jim přislíbil okamžité řešení havarijního stavu oken ve škole. Investice se gymnázium dočká ještě letos.
29.08.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Alois Jirásek (11 článků)

Elitářství od školních lavic. Co skutečně rozhoduje o přijetí na víceleté gymnázium?

 
Čím dál víc rodičů touží poslat své dítě na víceleté gymnázium. Ne, že by populace byla rok od roku nadanější a chytřejší. To jen přibývá rodičů, kteří sní o tom, že jejich dítě má vysokoškolský titul, a doufá, že víceleté gymnázium zvýší jejich potomkovi šance na vysokoškolské vzdělání. Sítem gymnazijních přijímaček přitom neprocházejí jen nechytřejší děti, ale spíše žáci s nejambicióznějšími rodiči.
19.04.2016 21:45 |

podobné články

Gymnázium připravuje své studenty pro život i budoucí olympiády

 
Gymnázium Česká v Českých Budějovicích a sport již patří neodmyslitelně k sobě a se sporty všeho druhu souvisí řada jeho aktivit. Letos se škola zapojila také do projektu „Jižní Čechy olympijské“. A hned trhala rekordy. Jako již tradičně gymnázium uspořádalo olympijský běh, který, ačkoli byl teprve předzvěstí her v brazilském Riu, přilákal na trať téměř dva tisíce závodníků.
14.09.2016 08:35 |

podobné články