Článek

Prestižní gymnázium PORG zatrhne mobily i o přestávkách

 
Malých mobilních maniaků je čím dál víc i ve školách. Žáci už na prvním stupni tráví celou přestávku „pověšeni na síti“ v mobilním telefonu nebo tabletu. Podle časopisu Týden tak může přijít jejich zakázání ve školách. První je zakážou už od září a žáci je nebudou moci používat ani o přestávce.
15.06.2015 14:40 |

podobné články

Podobné články

Pereme se poosmé

 
Gymnázium Jaroslava Seiferta ve spolupráci s Divadlem Na Prádle již poosmé pořádá nesoutěžní přehlídku vybraných divadelních souborů pražských gymnázií PEREME SE S THÁLIÍ, které se letos účastní Gymnázium J. Seiferta, Gymnázium J. Nerudy, Gymnázium Na Pražačce, Gymnasium Jižní Město, Gymnázium Nad Kavalírkou a PORG.
25.11.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Seifert (30 článků)

Václav Klaus mladší opouští PORG. Mecenáši Romanovi chtěl vrátit všechny sponzorské dary

 
Ředitel Prvního obnoveného reálného gymnázia (PORG) Václav Klaus mladší v pátek rezignoval na post ředitele školy a opouští ji. Uvedl to v pátek server Týden.cz. PORG patří mezi špičková gymnázia v zemi a Klaus ho opouští po 15 letech. Odchází kvůli sporům s hlavním mecenášem a předsedou Správní rady PORG Martinem Romanem, bývalým šéfem ČEZ.
17.01.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků) , Martin Roman (281 článků)

Byznys zvaný PORG! Štědrý dar mecenáše Romana i miliony z Ruska

 
Miliardář Martin Roman je hlavním mecenášem prestižní školy PORG. Daroval jí před lety údajně 100 milionů. Jenže ono je to s těmi penězi trochu jinak. Přímo do školy doputovalo údajně 28 milionů, zbytek skončil na kontě Nadace Martina a Lenky Romanových... Od Romanova vstupu do PORG se však ve škole přece jen miliony točí. Jak na kolotoči. 40 milionů dostala škola od rusko-české firmy. "Na oplátku" za zakázky od ČEZu?
23.01.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (281 článků)

Klaus mladší: Co dělá po konci v PORG? Vábí ho z východu!

 
Spojení prestižní škola PORG a Václav Klaus mladší je minulostí. Co nyní dělá exprezidentův syn? Píše učebnici matematiky a uvažuje, co dál. O nabídky prý nouzi nemá. Lanaří ho čínská společnost, ale i Britové. Na PORG však tak úplně nezanevřel. Přihlásí tam prý syna Vojtěcha.
19.02.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků)

V Ekologické olympiádě zvítězilo Gymnázium Josefa Ressela Chrudim

 
Národní kolo ekologické olympiády hostilo minulý týden Regionální muzeum v Chrudimi a Národní geopark Železné hory. Čtyřdenní náročné klání ovládlo Gymnázium Josefa Ressela Chrudim, před druhým Gymnáziem České Budějovice a třetími školami Gymnázium Botičská, Praha, a Gymnázium Chotěboř.
10.06.2015 11:11 |

podobné články

Krize v PORG: Svéhlavý miliardář vs. majetnický Klaus. Co stojí podle rodičů za sporem?

 
O skupině prestižních škol PORG se mluví více, než kdy předtím. A to kvůli sporu Václava Klause mladšího a miliardáře Martina Romana, který Klause označil za majetnického. Bývalý ředitel Klaus se prý stále více cítil jako majitel PORGu. V pozadí celého sporu je však podle rodičů údajně ještě něco jiného - zásadní spory o to, jakým směrem by se měl PORG ubírat. Martin Roman totiž má svou vizi. A patrně i způsoby, jak ji prosadit.
21.01.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků) , Martin Roman (281 článků)

Mladý Klaus žije v minulém století, tvrdí zakladatel PORG. Část žáků přesto nechce Romana!

 
Pokrok nezastavíš. V duchu tohohle hesla komentuje současné spory na PORG jeho zakladatel Ondřej Šteffl. Přiklání se spíš na stranu miliardáře Martina Romana, který škole před časem daroval 100 milionů a zasloužil se o její rozvoj. O Klausovi mladším pak Šteffl tvrdí: Žije v minulém století. Část studentů na PORG se však přesto postavila proti mecenáši Romanovi. A atmosféra na škole dál houstne.
22.01.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (281 článků)

Nejlépe státní maturity zvládlo Klausovo PORG

 
Nejúspěšnějším gymnáziem v prvním ročníku státních maturit bylo První obnovené reálné gymnázium (PORG), kterému šéfuje Václav Klaus mladší. V rámci středních odborných škol "zvítězila" pražská Střední škola - Waldorfské lyceum.
23.06.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků)

Válka v PORG: Změní Charlotte Gottová školu?

 
Mezi Václavem Klausem jr. (44) a miliardářem Martinem Romanem (44) se rozhořela válka o První obnovené reálné gymnázium v Praze (PORG). Dotýká se i Karla Gotta (74)!
22.01.2014 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4653 článků) , Václav Klaus (9028 článků) , Martin Roman (281 článků)

Prestižní škola PORG: Válka s miliardářem Romanem? Po Klausovi ml. končí další ředitel!

 
Konec Václava Klause mladšího v křesle ředitele prestižní školy PORG byl nečekaný, vyvrcholily tím ale spory s miliardářem a hlavním mecenášem Martinem Romanem, někdejším vládcem energetického impéria ČEZ. Po Klausovi se však nyní rozhodl skončit i další z ředitelů. Také Martin Metelka rezignoval. A opět kvůli Romanovi, který se však rozhodl vrátit Klausovi úder! Čím?
20.01.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků) , Martin Roman (281 článků)

Jednoprstá výzva se šíří jako lavina, holky se chtějí zviditelnit! Kdy tohle Facebook zatrhne?

 
One finger výzva, která se rozpoutala na sociálních sítích se stále rozmnožuje. Děvčata prahnoucí po zviditelnění často přesahují hranice své soudnosti. Stačí totiž o milimetr vedle a je vám vidět i to, co nechcete. Jak dlouho to potrvá, než tuto výzvu poměrně konzervativní Facebook zatrhne?
29.11.2016 23:05 |

podobné články

Ve státních maturitách bylo nejúspěšnější gymnázium Václava Klause ml.

 
Nejúspěšnějším gymnáziem v zemi je podle výsledků maturitní zkoušky První obnovené reálné gymnázium (PORG) Václava Klause mladšího. Informoval o tom zdroj obeznámený s výsledky státních maturit. Ze středních odborných škol vyšla z maturitních zkoušek nejlépe pražská Střední škola - Waldorfské lyceum.
23.06.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků)

Státní maturity: Vyhrálo Klausovo gymnázium

 
Soukromé gymnázium PORG, kde je ředitelem Václav Klaus mladší, dopadlo při státních maturitách nejlépe z téměř 1300 středních škol.
24.06.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků)

Klaus opuští milované gymnázium. Nepohodl se s Romanem! Čtěte jeho dopis na rozloučenou

 
Václav Klaus mladší opouští První reálné gymnázium (PORG) v Praze. Nepohodl se s jeho mecenášem, bývalým šéfem ČEZ Martinem Romanem. Rezignaci předal včera, platná je k dnešnímu dni.
17.01.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků) , Martin Roman (281 článků)

Dcera Karla Gotta Charlotte bude navštěvovat známou prestižní školu. Zlatý slavík za ni vysolí milión

 
Zpěvák Karel Gott  (72) je šťastným otcem a své potomky hodlá rozmazlovat do konce svého života. Je si vědom toho, že je jejich vzdělání velmi důležité, a proto své dceři Charlotte Elle (5) vybral opravdu prestižní základní školu. Charlottka tak příští rok v září nastoupí na PORG, což je gymnázium a základní škola, kde funkci ředitele vykonává Václav Klaus mladší. A co si budeme povídat, kvůli školnému bude muset zpěvák sáhnout hluboko do kapsy.
02.12.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4653 článků) , Václav Klaus (9028 článků)

Rathem dotované gymnázium chce uniformy. Zaplatí je rodiče

 
Nové gymnázium v Hostivici u Prahy by rádo zavedlo povinné školní uniformy. Stalo by se první veřejnou školou, která se tak ve Středočeském kraji rozhodla. Gymnázium dotuje kraj miliony korun a hejtman David Rath v Hostivici i bydlí.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Ostravské Wichterlovo gymnázium získá od Nadace ČEZ moderní fyzikální učebnu

 
Příspěvek 200 tisíc korun na modernizaci fyzikální učebny získá od Nadace ČEZ Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě. Svou novou „Oranžovou učebnu“ otevře v příštím školním roce. Gymnázium postoupilo mezi 15 škol s největším podílem žáků, kteří se zúčastnili krajského kola matematické a fyzikální olympiády. O vítězi rozhodl los. Příspěvky na modernizaci výuky matematiky a přírodovědných oborů rozdává Nadace ČEZ školám dlouhodobě.
16.07.2014 18:10 |

podobné články

Hejtman na výjezdu. Litomyšlské gymnázium trápí stará okna

 
Na pravidelné páteční inspekční cestě po regionu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil před zahájením školního roku Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli. S ředitelkou školy Ivanou Hynkovou prošel celou budovu školy, debatoval i s pedagogickým sborem. Po seznámení se situací jim přislíbil okamžité řešení havarijního stavu oken ve škole. Investice se gymnázium dočká ještě letos.
29.08.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Alois Jirásek (13 článků)

Elitářství od školních lavic. Co skutečně rozhoduje o přijetí na víceleté gymnázium?

 
Čím dál víc rodičů touží poslat své dítě na víceleté gymnázium. Ne, že by populace byla rok od roku nadanější a chytřejší. To jen přibývá rodičů, kteří sní o tom, že jejich dítě má vysokoškolský titul, a doufá, že víceleté gymnázium zvýší jejich potomkovi šance na vysokoškolské vzdělání. Sítem gymnazijních přijímaček přitom neprocházejí jen nechytřejší děti, ale spíše žáci s nejambicióznějšími rodiči.
19.04.2016 21:45 |

podobné články