Článek

Premiér Sobotka: Základním pilířem Evropy je dobře fungující sociální stát

 
Projev předsedy vlády na téma „Důležitost sociální soudržnosti pro úspěch evropského projektu“
06.09.2015 20:22 |

podobné články

Podobné články

Gajdůšková: Fungující stát je stát užitečný lidem

 
Fungující stát mimo jiné znamená obnovení a zajištění základních pilířů konkurenceschopnosti: fungujících institucí, dostatečných zdrojů financování, rozvoje lidských zdrojů, dostatečné infrastruktury, posílení výzkumu, vývoje a inovací. Užitečný stát je stát veřejných služeb podporující konkurenceschopnost pro vysokou kvalitu života občanů.
27.09.2013 11:15 |

podobné články

Mach (Svobodní): Jasné zákony a nižší daně zlepší nabídku práce

 
Zaměstnanci a podnikatelé jsou základním pilířem prosperity naší země. Stát se však k podnikatelům i zaměstnancům chová macešsky a tím doslova podřezává větev vlastní prosperitě.
21.11.2016 17:45 |

podobné články

Takhle si ČSSD představuje fungující stát, ptá se politický konzultant

 
Publicista a politický konzultant Tomáš Haas si klade otázku, zda je nějaký zásadní rozdíl mezi stávající situací v ČSSD a oním předchozím stavem, který sociální demokraté kritizovali v předvolební kampani, když slibovali fungující stát.
28.10.2013 18:46 |

podobné články

Sobotka znovu varoval před druhým pilířem: Nakonec můžete skončit v úplně jiném fondu

 
REPORTÁŽ ČSSD nechce ve svých řadách lidi spojené s přidělováním zakázek ve Středočeském kraji v době, kdy byl hejtmanem David Rath. Problémem jsou i ti, kteří nedokáží vysvětlit původ svého majetku. V Olomouci to dnes řekl šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka k případu Johany Novotné. Na dálku také Sobotka vzkázal vládě, že se neobává rizika arbitráží vzhledem k plánu sociální demokracie zrušit druhý pilíř důchodové reformy.
20.05.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků) , David Rath (4401 článků)

John má podporu Věcí veřejných. Boj proti korupci zůstává prioritou

 
Protikorupční boj zůstane základním pilířem programu strany Věci veřejné, její předseda Radek John má plnou podporu delegátů, oznámil v sobotu na ideové konferenci v Praze. Uvedl, že strana bude v budoucnosti důrazněji prosazovat program, s nímž vstoupila do koalice s ODS a TOP 09.Jo
11.12.2010 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Takto vypadá rekordní snídaně světa. Měla neuvěřitelných 7500 kalorií

 
Pokud se od muže očekává, že bude odvádět v práci maximální výkon, vydatná snídaně je většinou základním pilířem úspěchu. Jenže Brit Steven Magee z Corby v hrabství Northamptonshire dovedl tuto myšlenku na zcela novou úroveň. Posnídal pro normálního člověka nepředstavitelných 7500 kalorií. To je asi trojnásobek doporučeného průměrného denního příjmu kalorií dospělého muže.
13.09.2011 19:45 |

podobné články

Šindelář (ODS): Budíček, pane hejtmane

 
Lázeňství je v současnosti základním pilířem turistického ruchu v Karlovarském kraji, generuje důležité příjmy, vytváří pracovní místa v našem regionu.
26.04.2012 12:00 |

podobné články

Europarlament schválil Junckerův investiční plán

 
Evropský parlament dnes schválil konečné znění pravidel fungování Evropského fondu pro strategické investice (EFSI), který je základním pilířem v listopadu předloženého investičního plánu Komise v hodnotě 315 miliard eur.
25.06.2015 20:06 |

podobné články

Blok proti islámu: Byl zabit, abychom mohli bojovat!

 
Nic na světě se prý neděje náhodou. Když 2.11. 2004 v Amsterodamu zavraždili Theo van Gogha, dva lidé slavili narozeniny. Oba se totiž v ten dušičkový den narodili, byť každý v jiném roce. Oba ten den přestali slavit, protože pro ně byla svoboda slova a právo na vyslovení svého názoru základním pilířem svobody.
02.11.2015 15:01 |

podobné články

Dva měsíce do voleb a všichni na billboardech slibují fungující zemi

 
Prosadíme dobře fungující stát. Dáme zemi do pořádku. Ano, bude líp. Práce místo sociálních dávek. Zatímco sněmovním volbám v roce 2010 dominoval státní dluh a hrozba řeckého krachu, v předčasných volbách stranické slogany naopak sázejí na lepší budoucnost.
30.08.2013 18:10 |

podobné články

Seďa: ČSSD je moderní levicovou stranou

 
Česká strana sociálně demokratická jde do předčasných voleb s cílem prosadit dobře fungující stát, jehož základem nejsou pouze kvalitně a spravedlivě fungující instituce, ale i rozvíjející se občanská společnost.
04.09.2013 19:00 |

podobné články

Ransdorf (KSČM): Předvolební sliby Andreje Babiše

 
Německý filosof Friedrich Nietzsche kdysi ironicky vyslovil, že základní vlastností člověka je jeho schopnost slibovat. Slibem nezarmoutíš, říká české úsloví. A tak sociální demokraté před volbami slibovali, že zaručí dobře fungující stát. Nevíme ovšem komu. Protože i fašistický stát dobře fungoval. Čeští občané žádali trochu víc lidské důstojnosti a méně arogance politických stran. Nezapomněli, jak za Nečase a Kalouska nefungoval ani obyčejný registr vozidel, zatímco „lidé pravé vůle“ slibovali levný a efektivní stát.
18.12.2013 11:37 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13080 článků) , Friedrich Nietzsche (4 články)

Premiér Sobotka: Předpokládám, že sankce vůči Rusku budou prodlouženy

 
V úterý 24. března 2015 se v pražském Eurostars Thalia Hotel uskutečnil oběd předsedy vlády s velvyslanci Evropské unie. Zúčastnili se ho zástupci zhruba tří desítek zemí a také Zastoupení Evropské komise v České republice. Premiér Sobotka uvedl, že pro Českou republiku je členství v Evropské unii klíčové a chce být nadále pro ostatní země aktivním partnerem, fungující EU je zárukou bezpečnostní, energetické i hospodářské stability Evropy. Projev premiéra Bohuslava Sobotky u příležitosti oběda s velvyslanci zemí EU:
25.03.2015 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (1022 článků) , Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Streepová: Recept na fungující manželství neexistuje. Já měla štěstí

 
Herečka Meryl Streepová (66) je už 37 let šťastně vdaná za sochaře Dona Gummera (68). Hollywoodská hvězda prý nemá žádný zaručený recept na dobře fungující manželství. S manželem prý prostě měli veliké štěstí, že se potkali a dokonale si rozumějí.
21.10.2014 12:55 |

podobné články

20 tajemstvím šťastného manželství: Čtěte a nikdy se nerozvedete!

 
Ano, kvalitní a fungující sexuální život je pro dobře fungující manželství podstatný. Ale pokud jde o skutečný pilíř, na němž takový vztah stojí, pak je to především komunikace a schopnost manželů povídat si stále a téměř o všem.
22.10.2014 17:00 |

podobné články

Co je výhodnější koupě? Starší nemovitost, nebo novostavba?

 
Nejdůležitějším kritériem při hledání nového bydlení bývá tradičně lokalita. Ne všude existují nebo se plánují postavit nové byty a ne všude, kde mají lidé zájem stavět dům, to jde. Starší byty a domy jsou tak vyhledávány často proto, že bývají součástí již fungující zástavby, která tvoří kompaktní celek, má již jistý kolorit, dobře fungující infrastrukturu, obvykle nabízí dobrou dostupnost důležitých míst, stejně jako vzrostlou zeleň v okolí.
20.10.2016 12:15 |

podobné články

Sobotka slíbil, že bude řešit diskriminaci Romů

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) slíbil Radě Evropy, že jeho kabinet bude řešit kořeny diskriminace Romů v České republice. Uvedl to v reakci na dopis komisaře Rady Evropy pro lidská práva Nilse Muižniekse. Sobotka dále uvedl, že vláda se bude stavět proti veškerému násilí, nepřátelství a diskriminaci. O výměně dopisů informovala v úterý Rada Evropy.
18.03.2014 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)

Speciální komise vymyslí, co se udělá s druhým důchodovým pilířem

 
Napříč parlamentními stranami vzniká v těchto dnech komise, která bude mít na starosti reformu důchodového systému. Jejím prvním cílem bude zrušení druhého pilíře penzijního systému, do budoucna by měla také zastropovat věk, kdy by lidé měli odcházet do důchodu. Informoval o tom premiér Bohuslav Sobotka, který komisi překřtil na Potůčkovu podle jejího šéfa.
07.05.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků)