Článek

Premiér Sobotka: Považuji podporu české kinematografie za velmi důležitou

 
V pátek 3. června 2016 se předseda vlády Bohuslav Sobotka zúčastnil slavnostního zakončení 56. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Během galavečera předal premiér spolu s producentem a scénáristou Ivem Mathé ocenění Zlatý střevíček za film Ochránce.
04.06.2016 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)
Podobné články

Fond kinematografie krvácí, přesto rozdělí 130 miliónů

 
Ministerstvo kultury už má na účtu 50 miliónů korun, které na podporu kinematografie uvolnilo jako mimořádnou účelovou dotaci ministerstvo financí. Rada Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie právě stanovila pravidla pro její čerpání. Celkem tak fond letos rozdělí 130 miliónů, což je asi polovina částky, kterou měl k dispozici loni.
03.07.2012 08:40 |

podobné články

NKÚ: Státní fond kinematografie rozděloval podporu neprůhledně, chyběla i řádná kontrola

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření Státního fondu kinematografie (SFK) v letech 2013 až 2015. Zaměřil se na rozdělování dotací na podporu kinematografie a filmové pobídky.
20.06.2016 09:05 |

podobné články

Fond kinematografie dostane na podporu českých filmů 50 milionů Kč z eráru

 
Fond pro podporu české kinematografie dostane mimořádný příspěvek 50 milionů Kč od ministerstva financí. Kvůli letošní špatné finanční situaci dosud v podstatě nemohl peníze rozdělovat a udílel jen podporu v podobě symbolické koruny.
21.06.2012 15:30 |

podobné články

Fond kinematografie by mohl dostávat až 300 miliónů korun ročně

 
Státní fond kinematografie by mohl na podporu výroby filmů dostávat až 300 miliónů korun ročně. Polovinou, tedy minimálně 150 milióny korun, mají od příštího roku do fondu přispívat komerční televize. Počítá s tím zákon o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, který v pátek beze změn schválil Senát. Normu nyní dostane k podpisu prezident.
26.10.2012 13:15 |

podobné články

Klaus znovu vetoval zákon o podpoře kinematografie

 
Prezident Václav Klaus v pondělí vetoval zákon o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie. Filmový průmysl je podle prezidenta standardním obchodním odvětvím, nikoli veřejným statkem, který by měl být financován z veřejných zdrojů. Zákon předpokládal, že Státní fond kinematografie by na podporu výroby filmů dostával až 300 milionů korun ročně, polovinu od komerčních televizí. Informuje ČTK.
12.11.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Vláda schválila nový zákon o finanční podpoře kinematografie

 
Na financování české kinematografie by se v budoucnu měly podílet všechny subjekty, jejichž podnikání je spojeno se zpřístupňováním kinematografických děl. Počítá s tím návrh zákona o audiovizuálních dílech a podpoře kinematografie, který dnes schválila vláda. O rozhodnutí kabinetu ČTK informoval zdroj obeznámený s jednáním vlády.
29.02.2012 13:05 |

podobné články

Stát ovládal film přes padesát let. Zestátnění kinematografie spustil Benešův dekret

 
Distribuce a výroba filmů byla úplně prvním odvětvím, které se hned po druhé světové válce znárodnilo. Na centralizaci české kinematografie ale pracovali levicoví intelektuálové už za okupace. Významným mezníkem v procesu zestátnění československé kinematografie byl Dekret o opatření ve věci filmu, který 11. srpna 1945 podepsal prezident Edvard Beneš. 
09.08.2015 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (161 článků)

Premiér Sobotka: Pomáháme zaměstnancům OKD, schválili jsme sociální příspěvek až osm tisíc měsíčně

 
Jsem rád, že se nám dnes podařilo schválit pomoc pro propouštěné zaměstnance OKD. Považuji to za mimořádně důležitou zprávu nejen pro ohrožené horníky a jejich rodiny, ale také pro celý Moravskoslezský region. Pomoc lidem, kteří se ocitají v důsledku útlumu těžby černého uhlí a úpadku společnosti OKD v existenční nouzi, považuji za klíčovou prioritu svou i vlády.
11.05.2016 17:30 |

podobné články

Evropské koprodukce získají z fondu kinematografie 25 miliónů korun

 
Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie vyčlenil letos 25 miliónů korun na minoritní evropské koprodukce. Stalo se tak poprvé. Přitom ve většině členských států Evropské unie systém této podpory řadu let existuje; ať už na úrovni fondů regionálních či národních. Potvrdila to diskuse, kterou v rámci karlovarského festivalu uspořádalo České filmové centrum.
07.07.2010 10:45 |

podobné články

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (1019 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Sobotka: Evropská unie by se měla soustředit na změnu

 
Záležitosti kolem vystoupení Velké Británie z Evropské unie by neměly být hlavní agendou evropských jednání v příštích měsících, soudí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Brexit sice bude důležitou součástí debat, klíčovou věcí by ale měly být pozitivní změny ve fungování Evropské unie, díky nimž by získala větší podporu obyvatel, řekl dnes senátorům Sobotka při projednávání výsledků posledního zasedání evropských lídrů.
14.07.2016 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Premiér Sobotka: Příští rok se filmový průmysl dočká 180 milionů korun

 
Vláda ČR na dnešním jednání schválila novelu zákona o audivizi, která zásadním způsobem mění podporu českého filmového průmyslu ze strany státu. Novela ministerstva kultury zavádí systémovou podporu české kinematografie ve formě každoroční pravidelné finanční dotace ze státního rozpočtu.
01.07.2015 19:26 |

podobné články

Senátoři navrhují, aby čtyři pětiny výnosů z reklamy dala ČT na kulturu

 
Reklama z České televize nezmizí, většina výdělku z ní by ale měla jít na podporu kultury, navrhují senátoři. Návrh nyní putuje k poslancům ve Sněmovně. Podle něj by si měl 80 procent ze zisků na reklamě rozdělit rovným dílem Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie a Státní fond kultury. Na podporu výroby filmů by tak mělo jít až o 90 miliónů ročně více.
16.07.2010 11:00 |

podobné články

Televize dají více peněz filmařům, dostanou poplatky za filmy na internetu

 
Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie zanikne a nahradí ho Státní fond kinematografie, který budou nově financovat i poplatky z audiovizuálních mediálních služeb.
29.02.2012 11:30 |

podobné články

Zákon o audiovizi počítá s poplatky z filmů na internetu

 
Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie zanikne a nahradí ho Státní fond kinematografie, který budou nově financovat i poplatky z audiovizuálních mediálních služeb. Počítá s tím zákon o audiovizi, který ve středu schválila vláda, potvrdil Mediafaxu zdroj obeznámený s jednáním.
29.02.2012 19:00 |

podobné články

Premiér si došlápne na drahé telekomunikace: „Je nepřijatelné, aby lidé dopláceli na firmy“

 
Rozdělení českého telekomunikačního trhu na levný firemní a předražený rezidentní už se doneslo až do nejvyšších politických pater. „Považuji za nepřijatelné, aby čeští zákazníci dopláceli na slevy pro firmy, a považuji za velmi zvláštní, že mobilní data jsou v České republice výrazně dražší než ve většině zemí Evropské unie,“ říká předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka.
25.01.2017 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Hřebejk a spol. Podívejte se, jak čeští filmaři dolují desítky milionů z Fondu kinematografie

 
EXKLUZIVNĚ V posledním článku týkajícím se kauzy kolem Fondu kinematografie, který rozděluje finanční podporu na výrobu českých filmů a dokumentů, jsme slíbili, že zkusíme poodhalit i jednotlivé společnosti a za nimi stojící příjemce dotací.
20.01.2015 10:02 |

podobné články

Hřebejk a spol. Podívejte se, jak čeští filmaři dolují desítky milionů z Fondu kinematografie

 
EXKLUZIVNĚ V posledním článku týkajícím se kauzy kolem Fondu kinematografie, který rozděluje finanční podporu na výrobu českých filmů a dokumentů, jsme slíbili, že zkusíme poodhalit i jednotlivé společnosti a za nimi stojící příjemce dotací.
20.01.2015 17:07 |

podobné články

NKÚ: V Česku se špatně rozdělují filmové pobídky za stovky milionů

 
Státní fond kinematografie (SFK) rozděloval v letech 2013 až 2015 filmařům podporu neprůhledně a bez dostatečné kontroly, uvedl dnes Nejvyšší kontrolní úřad. Kontroloři mimo jiné zjistili, že fond vytvořil dlouhodobou koncepci podpory kinematografie až dva roky po svém vzniku, a navíc z ní není jasné, jaké má cíle.
20.06.2016 08:40 |

podobné články