Článek

Premiér Sobotka: Naším úkolem je pokračovat v protikorupční politice a prosadit vládní opatření v Parlamentu

 
Nesmlouvavý boj proti všem formám korupce a závažné hospodářské kriminality je jedním ze stěžejních bodů vládního programového prohlášení. Jsem velmi rád, že intenzivní práce vlády v této oblasti přináší po dvou letech pozitivní výsledky.
27.01.2016 15:46 |

podobné články

Podobné články

Další úřad Karolíny Peake? Profesorka Dvořáková omdlévá: Stopněte to

 
POLITOLOGOVÉ Tancovala se protikorupční polka, pekly se protikorupční rohlíky a ten klobouk, co mám na hlavě, je také protikorupční... mohlo by se v budoucnu objevit v textu nové Cimrmanovy hry, bude-li nějaká. Když si vláda ČR při svém sestavování dala do názvu protikorupční, patrně ani sami ministři netušili, jakého přesahu toto motto nabude a co vše se bude boji proti korupci podřizovat. Kromě zřízení Vládního úřadu proti korupci vedeného místopředsedkyní VV Karolínou Peake má navíc vzniknout jakási odnož, rovněž protikorupční, tentokrát se má však čistě soustředit na financování politických stran.
19.10.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Premiér Sobotka: Úkolem ministra Stropnického je pokračovat ve zvyšování výdajů na obranu

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka včera vyhodnocoval dosavadní práci ministra obrany Martina Stropnického. Premiér společně s ministrem diskutovali rovněž o úkolech ministerstva pro zbývajícího funkční období vlády. Mezi hlavní priority patří pokračovat v navyšování financí na armádu, personálně posílit stav Armády ČR i modernizovat zbrojní vybavení vojáků.
30.11.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1657 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Piráti: Protikorupční strategie je jen lejstro, důležitá jsou skutečně přijatá opatření

 
Rada hl. m. Prahy bude na dnešním jednání projednala zadání Protikorupční strategie hlavního města Prahy pro roky 2015 - 2018. Výsledkem předchozí protikorupční strategie je pouze box na podněty v budově magistrátu a neaktualizovaný protikorupční portál.
05.05.2015 20:11 |

podobné články

Zemanova potupa, vláda s Grossem i ztráta ženy. Co Sobotka zažil v politice?

 
Bývalý premiér a poslanec Bohuslav Sobotka (ČSSD) ve čtvrtek oznámil, že končí ve vrcholné politice. Vyslovil tak sbohem jedné dlouhé éře, během které si vyzkoušel řadu funkcí - byl ministrem, premiérem, předsedou strany i poslancem. Vystudovaný právník čelil narážkám, že nikdy pořádně nepracoval. V politice se Sobotka pohyboval už od začátku 90. let. Zažil Grossovu vládu, sám pak potupu na Hradě od Miloše Zemana. Ale i trable v osobním životě.
23.03.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20478 článků)

Sobotka: Strhávání tibetských vlajek není úkolem policie. Ta uznala chybu

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se domnívá, že zasahování proti tibetským vlajkám, jak se tomu dělo v době návštěvy čínského prezidenta v Praze, není úkolem policie. Řekl to během čtvrtečních interpelací ve sněmovně. Policisty nicméně pochválil za zvládnutí situace, co se týče bezpečnostních aspektů. Závěry policejního interního šetření zároveň tvrdí, že policie chybovala pouze při svém postupu na FAMU.
14.04.2016 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Premiér Sobotka: Důležité úkoly ministra Hermana

 
Důležitým úkolem ministra Hermana je prosadit ještě 4 důležité zákony, pokračovat ve zvyšování platů lidí pracujících v kulturních institucích i efektivní čerpání peněz z EU fondů
24.11.2016 19:35 |

podobné články

Sněmovna schválila vládní protikorupční balíček

 
Poslanci schválili vládní protikorupční balíček, který mimo jiné zavádí institut korunního svědka. Komunistům se do předlohy ministra vnitra a pražského volebního lídra ČSSD Martina Peciny nepodařilo prosadit majetková přiznání. Podle ODS norma narazí v Senátu; v takovém případě nebude platit.
18.05.2010 15:20 |

podobné články

Premiér Sobotka jednal s předsedou parlamentu Norského království

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 30. května 2016 ve Strakově akademii setkal s předsedou norského parlamentu Olemicem Thommessenem, který přijel na oficiální návštěvu České republiky na pozvání předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka. Premiér Sobotka a předseda norského parlamentu Thommessen společně jednali o česko-norských vztazích, bilaterální spolupráci i aktuálních evropských otázkách.
31.05.2016 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Jan Hamáček (684 článků)

Sotva dostal od církví košem, už Sobotka chystá další komisi

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce po nezdaru expertní komise jednající se zástupci církví o úpravě restitucí pokračovat v diskusi na vládní úrovni. Kabinetu na příští schůzi navrhne vznik vládního týmu, který by měl ve vyjednávání, které by mělo církve přimět k ústupkům, pokračovat. Sobotka si umí představit, že finanční náhrady by mohly být zdaněny i bez dohody s církvemi. Preferuje však domluvu.
26.03.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Vládní boj s korupcí ušetří státu podle premiéra desítky miliard

 
Protikorupční opatření, která vláda přijala, přinášejí podle "konzervativního odhadu" premiéra Petra Nečase (ODS) veřejným rozpočtům úspory desítek miliard korun. Nečas to dnes uvedl na tiskové konferenci, kde vicepremiérka Karolína Peake (VV), odpovědná za boj s korupcí, vypočítala, že z 84 bodů protikorupční strategie jich už vládou prošlo 40 a desítka opatření, včetně významné novely zákona o veřejných zakázkách, už vstoupila v život.
14.02.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Karolína Peake (1607 článků)

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (1019 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Sobotka: ČSSD podpoří protikorupční opatření vlády

 
Opoziční ČSSD je připravena podpořit všechna účinná protikorupční opatření, která předloží vláda ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Hlasovala by i pro nový zákon o zadávání veřejných zakázek.
25.09.2010 15:20 |

podobné články

Protikorupční balíček vlády počítá s agentem provokatérem i korunním svědkem

 
S mírou korupce mají zatočit nová opatření vlády, která jsou zahrnuta v protikorupčním balíčku. V jeho rámci chce úřednický kabinet prosadit i institut korunního svědka a tzv. agenta provokatéra. Oznámil to v pondělí ministr vnitra Martin Pecina, který na protikorupční strategii spolupracoval i s nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou. Představil také základní nešvary, které přispívají k tomu, že se míra korupce v ČR pohybuje na předních příčkách nejen v EU.
21.12.2009 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (407 článků)

VV: pokud nebudou protikorupční opatření, zvažme odchod z vlády

 
Delegáti ideové konference Věci veřejných (VV) si v sobotu večer odhlasovali usnesení, že by strana měla zvážit další setrvání ve vládě, pokud se ministrům za VV nepodaří prosadit do konce roku 2011 protikorupční strategii.
11.12.2010 17:15 |

podobné články

Magistrát nenaplňuje protikorupční strategii, Piráti chtějí vysvětlení

 
V únoru roku 2017 pražské zastupitelstvo schválilo protikorupční strategii města. Pirátům se do ní podařilo prosadit několik významných opatření směřujících k větší otevřenosti úřadu.
23.04.2018 13:15 |

podobné články

Být naším spojencem se rovná polibku smrti. Pirát promluvil o zahraniční politice a vzpomněl si na Karla IV.

 
ROZHOVOR Být světová velmoc, vyvaroval bych se spojenectví s ČR. Je to polibek smrti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl kandidát Pirátů do Senátu Libor Špaček. Podle něj posledním naším státníkem, který rozuměl zahraniční politice a dokázal si stát ryze za prospěchem své země a inteligentně ho prosazovat, byl Karel IV. Řeč byla také o komunismu, který prý byl jen dočasný prostředek pro ruský imperialismus.
16.08.2014 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Libor Špaček (3 články)

Karolína Peake důrazně vzkazuje Nečasovi: Rozhodně nevyklidím prostor

 
Když se pánové z ODS a TOP 09 potřebovali udržet u moci a prohlasovat pár kontroverzních zákonů, chovali se k předsedkyni LIDEM Karolíně Peake jako ke koaličnímu partnerovi. Dnes, kdy předčasné volby nehrozí, protože je mnohým poslancům jasné, že už se příště do Poslanecké sněmovny nedostanou, premiér Petr Nečas, ale i další mužští členové kabinetu zapomněli na dobré vychování a začali se veřejně chovat ke své vládní kolegyni, která je stále vicepremiérkou, podle politologů i politiků jako k onuci. Bude moci v takové situaci místopředsedkyně vlády odpovědná za boj proti korupci vůbec ještě prosadit protikorupční opatření, na kterých jí záleží?
22.03.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Karolína Peake (1607 článků)

Praha: PRAPOR a výbor zastupitelů mluvily společnou řečí

 
Na společném jednání o protikorupční strategii se včera sešly Výbor pro veřejnou správu, evropské fondy a protikorupční opatření Zastupitelstva hl. m. Prahy a Pražská protikorupční rada – PRAPOR.
13.05.2011 19:20 |

podobné články

Rusnok zřejmě nechá protikorupční opatření až na nové vládě

 
Vláda v demisi plánuje prodloužit termíny u některých bodů protikorupční strategie. Úkoly však chce již nechat novému kabinetu, který by měl vzniknout na základě výsledku říjnových voleb. Vyplývá to z aktualizace protikorupční strategie, kterou by měla ve středu projednat vláda Jiřího Rusnoka a kterou má ČTK k dispozici.
12.11.2013 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1841 článků)