Článek

Premiér Sobotka a švédský předseda vlády Löfven budou jednat o spolupráci

 
Premiér Bohuslav Sobotka navštíví ve dnech 3. a 4. listopadu 2016 Švédské království. Tématem jednání se švédským předsedou vlády Stefanem Löfvenem a dalšími ústavními činiteli bude především česko-švédská bilaterální spolupráce v oblasti hospodářství a obrany.
12.10.2016 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)
Podobné články

Skandál, který se týkal Čechů, považuje švédský premiér za fiasko

 
Za fiasko považuje švédský premiér Stefan Löfven švédské bezpečnostní pochybení, kvůli kterému čeští pracovníci technologické společnosti IBM získali přístup ke dvěma tajným policejním databázím. Ministerský předseda tak vůbec poprvé oficiálně komentoval skandál z roku 2015, který se nyní dostal na veřejnost, napsal dnes deník The Local. Zprávu převzala ČTK.
24.07.2017 21:50 |

podobné články

„Fiasko.“ Skandál týkající se Čechů a tajných dat odsoudil i švédský premiér

 
Za fiasko považuje švédský premiér Stefan Löfven švédské bezpečnostní pochybení, kvůli kterému čeští pracovníci technologické společnosti IBM získali přístup ke dvěma tajným policejním databázím. Ministerský předseda tak vůbec poprvé oficiálně komentoval skandál z roku 2015, který se nyní dostal na veřejnost, napsal v pondělí deník The Local.
24.07.2017 22:35 |

podobné články

Švédský premiér ukazuje svaly: Vstřícná politika skončila. Komu zamítneme žádost o pobyt, ten by se měl vrátit

 
Uprchlická krize je nyní tématem především ve Švédsku, kdy uzbecký migrant najel nákladním autem ve Stockholmu do davu. Švédský premiér Stefan Löfven tak migraci vyhlásil stopku. Server Novinky.cz pak mimo jiné informuje i o tom, že Němci míní, že další přílivy utečenců už nezvládnou.
10.04.2017 16:15 |

podobné články

Skandál, který se týká i Čechů, vyvolal změny ve švédské vládě

 
Švédský ministr vnitra Anders Ygeman a ministryně infrastruktury Anna Johanssonová rezignovali na své funkce v souvislosti s bezpečnostním pochybením, kvůli kterému čeští pracovníci technologické společnosti IBM získali přístup ke dvěma tajným policejním databázím ve Švédsku. Podle agentury Reuters demise oznámil švédský premiér Stefan Löfven, který zároveň jmenoval nové ministry. Zprávu převzala ČTK.
28.07.2017 06:10 |

podobné články

Švédský ministr velmi mírně upozornil muslimy, že antisemitismus je špatný. Reakce byla patřičně horkokrevná

 
Před několika týdny švédský premiér Stefan Löfven připustil, že má Švédsko problémy s antisemitismem. Nyní poněkud přitvrdil ministr spravedlnosti, který se obrátil přímo na muslimskou komunitu.
26.12.2017 20:20 |

podobné články

Švédský král bude jednat v ČR v čele technologické mise

 
Švédský král Carl XVI. Gustaf se dnes v Praze setká s prezidentem Václavem Klausem a premiérem Petrem Nečasem. Do Prahy přijel v čele mise Královské inženýrské akademie (IVA). Delegaci tvoří zástupci švédského průmyslu, úřadů a univerzit. V Česku by měli jednat například o možnostech spolupráce v informačních technologiích či medicíně. Švédský panovník a jeho tým budou v ČR pobývat do pátku.
09.05.2012 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8979 článků) , Petr Nečas (9257 článků)

Švédský král a jeho technologická mise ukončí návštěvu ČR

 
Švédský král Carl XVI. Gustaf a zástupci švédského průmyslu a výzkumu dnes ukončí návštěvu České republiky. Švédský panovník do ČR přijel spolu s technologickou misí Královské inženýrské akademie, jejímž je patronem. Švédský panovník se dnes zúčastní tiskové konference technologické mise.
11.05.2012 06:10 |

podobné články

Švédsko buduje agenturu, chránící volby před vlivem z Ruska. Ruce pryč, hřímá premiér

 
Švédský předseda vlády Stefan Löfven oznámil, že nechá vybudovat novou vládní agenturu, která by měla občany této severské země chránit před dezinformacemi ze zahraničí a ponechat jim tak svobodu demokratického rozhodování bez toho, aby se jim do něj někdo vlamoval. Informuje o tom server EUobserver.
19.01.2018 10:05 |

podobné články

Švédský předseda vlády prohrál volby a podal demisi

 
Konzervativní švédský premiér Fredrik Reinfeldt dnes po prohraných parlamentních volbách podal demisi. Podle agentury DPA to oznámil předseda švédského parlamentu Per Westerberg. Úspěch švédské levice v nedělních volbách dnes přivítal i český sociálnědemokratický premiér Bohuslav Sobotka.
15.09.2014 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Premiér Sobotka bude jednat s polskou premiérkou o přeshraniční spolupráci, bezpečnosti i situaci v EU

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví v pondělí 12. prosince 2016 Polskou republiku. S premiérkou Beatou Szydlovou budou ve slezské Visle podrobně jednat o vzájemné česko-polské spolupráci, dopravní infrastruktuře i nadcházející Evropské radě.
05.12.2016 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Tak jsme dostali facku za to, že nechceme uprchlíky. Ze Švédska

 
Vlády těch východních zemí EU, které odmítají přijímat muslimské uprchlíky, označil švédský premiér Stefan Löfven za sobecké. Uvedl to v rozhovoru poskytnutém listu Financial Times. Také řekl, že jejich přístup k migrantům není v souladu s evropskými hodnotami humanity. Informoval o tom server iDnes.cz.
04.11.2015 07:40 |

podobné články

Komentář: Dodržuj evropské hodnoty, zbav se uprchlíků. Co, Merkelová?

 
Bavorsko chystá ústavní žalobu německé vlády za to, že uprchlickou krizí ohrožuje jeho stabilitu a fungování. Současně švédský premiér Stefan Löfven kritizuje středoevropské země včetně Česka za to, že nechtějí přijmout uprchlíky. A do toho všeho veze ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) evropské velvyslance do uprchlického tábora v Bělé pod Bezdězem, aby se přesvědčili, že ohledně péče o imigranty „plníme standardy 21. století,“ jak tomu on sám říká.
05.11.2015 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1382 článků)

Premiér Sobotka bude v Ostravě jednat o aktuální situaci v OKD

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude v pátek 6. května 2016 jednat v Ostravě o aktuální situaci v OKD. Premiér se připojí k ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové a ministrovi průmyslu a obchodu Janu Mládkovi, kteří budou jednat s představiteli odborů a zaměstnanců společnosti OKD.
05.05.2016 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Premiér Sobotka se v Lucembursku setkal s předsedou Sněmovny, velkovévodou či českými krajany

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil ve středu a ve čtvrtek 10. a 11. května Lucemburské velkovévodství. Během pracovní cesty jednal s premiérem Xavierem Bettelem, předsedou Poslanecké sněmovny M. Di Bartolomeem, setkal se s českými krajany i velkovévodou Jindřichem Lucemburským. Premiér Sobotka rovněž jednal s vedením společnosti SES, která je průkopníkem v kosmických a satelitních technologiích, o možné spolupráci s českými firmami. Předseda vlády Sobotka byl po 16 letech prvním českým premiérem, který Lucembursko v rámci oficiální cesty navštívil.
11.05.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Premiér Sobotka: Vláda plní své závazky a prosazuje pozitivní změny pro ČR

 
Premiér Bohuslav Sobotka dnes bilancoval půlroční práci vlády s vicepremiéry Pavlem Bělobrádkem a Andrejem Babišem. Po měsíci tak dokončil návštěvy jednotlivých resortů, při kterých projednával s jednotlivými členy kabinetu plnění programového prohlášení vlády, aktuální situaci na resortech i plány vlády pro nejbližší týdny a měsíce. Za 31 dnů stihl předseda vlády uskutečnit 16 bilančních cest a jednat se všemi členy své vlády.
07.08.2014 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11999 článků) , Bohuslav Sobotka (9436 článků) , Pavel Bělobrádek (1483 článků)

Švédsko tvrdí, že má jasné důkazy o cizí ponorce ve svých vodách

 
„Ve švédských vodách u ostrovů nedaleko Stockholmu se v říjnu skutečně pohybovala malá cizí ponorka. Oznámila to dnes švédská armáda s tím, že má o tom nezvratný důkaz. Podrobnosti ale nezveřejnila,“ napsal portál The Local. Švédský premiér Stefan Löfven již varoval, že skandinávská země je připravena bránit své území všemi dostupnými prostředky.
14.11.2014 21:51 |

podobné články

Bitka mezi migranty skončila smrtí. Ve Švédsku to nebylo poprvé

 
Ve švédském azylovém středisku se odehrála další vražda. Konflikt mezi dvěma uprchlíky přerostl v masovou rvačku, bitka skončila vraždou jednoho muže, další tři byli pobodáni. Švédský premiér Stefan Löfven (58) už prohlásil, že je třeba zmírnit „napětí“ a zlepšit ubytovací podmínky pro migranty. Švédsko by jim mělo například zajistit možnost sportovního vyžití.
15.02.2016 12:35 |

podobné články

Teror ve Švédsku: Náklaďák srážel lidi!

 
„Švédsko bylo napadeno! Vše nasvědčuje tomu, že jde o teroristický čin.“ Tak dnes reagoval švédský premiér Stefan Löfven poté, co do lidí na ulici v centru Stockholmu najel nákladní automobil a skončil v obchodním centru Åhléns. Zemřeli nejméně tři lidé, jedna osoba byla zadržena.
07.04.2017 20:25 |

podobné články

Nákladní vůz zabíjel v centru Stockholmu. Pachatele policie dopadla

 
Nákladní vůz najel v centru Stockholmu do lidí. Incident si vyžádal tři mrtvé a velký počet zraněných. Švédské rádio Ekot původně informoval o třech mrtvých. Švédský premiér  Stefan Löfven uvedl, že to byl pravděpodobně teroristický útok. Policie o několik hodin později zadržela muže, který se podle místních médií k útoku přiznal. 
07.04.2017 16:20 |

podobné články