Překvapená Koukalová získala třetí medaili na MS. Tentokrát stříbro

Česká biatlonistka Gabriela Koukalová skončila na světovém šampionátu v  Hochfilzenu druhá ve vytrvalostním závodě na 15 km. Zkompletovala tak svoji medailovou sbírku z letošního mistrovství světa, když předtím získala zlato a bronz.
15.02.2017 17:30 |

Osobnosti: Gabriela Koukalová (220 článků)

Strýcová a Koukalová se v Bastadu nepotkají, do semifinále neprošly

Tenistky Barbora Strýcová ani Klára Koukalová nedosáhly na semifinále antukového turnaje v Bastadu, v němž si mohly zahrát proti sobě. Třetí nasazená Strýcová prohrála 2:6, 3:6 s domácí Johannou Larssonovou, Koukalová podlehla na antuce ve Švédsku 3:6, 4:6 Julii Putincevové z Kazachstánu.
17.07.2015 14:36 |

Osobnosti: Klára Koukalová (28 článků) , Barbora Strýcová (179 článků)

Strýcová a Koukalová zpět mezi elitou, byť se štěstím

Barbora Strýcová a Klára Koukalová se dostaly na antuce v Bastadu do čtvrtfinále. Koukalová těžila ze zranění světové jedničky Sereny Williamsové, která do duelu druhého kola nenastoupila kvůli zraněnému loktu.
16.07.2015 19:10 |

Koukalová se těší na závěr sezony, s obhajobou prvenství ve SP to ale vidí černě

Po úspěšném představení na mistrovství světa v Hochfilzenu se Gabriela Koukalová chystá na poslední tři podniky letošního ročníku Světového poháru. Česká biatlonistka dnes odcestovala do Pchjongčchangu, kde se v příštím roce uskuteční zimní olympijské hry. Koukalová momentálně ztrácí 46 bodů na vedoucí ženu průběžného pořadí SP Lauru Dahlmeierovou, sama ale nevěří tomu, že by rozjetou Němku ještě mohla připravit o velký křišťálový glóbus.
27.02.2017 18:20 |

Maximální spokojenost. Koukalová už má splněno, přesto je hladová po dalších úspěších

Na loňské mistrovství světa v Oslu odjížděla Gabriela Koukalová v pozici vedoucí ženy průběžného pořadí Světového poháru, v ani jednom ze šesti závodů se jí však nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů. Naopak letos může být už po polovině šampionátu maximálně spokojená. K zlaté medaili ze sprintu připadala v neděli bronz ze stíhacího závodu a rozšířila svoji sbírku medailí z MS a olympijských her už na sedm cenných kovů.
13.02.2017 21:25 |

Koukalová poprvé udeřila! Ve sprintu byla třetí

Biatlonistka Gabriela Koukalová se letos poprvé postavila na stupně vítězů. Ve švédském  Östersundu získala díky bezchybné střelbě třetí místo za vítěznou Francouzkou Marií Dorinovou-Habertovou a druhou Kaisou Mäkäräinenovou z Finska. V mužském sprintu se z Čechů nejvíce dařilo sedmnáctému Michalu Šlesingrovi. Vítezem se stal suverén letošní sezony Francouz Martin Fourcade.
03.12.2016 13:35 |

Medailové žně pokračují. Koukalová stříbrná, Krčmář urval bronz

Český biatlon byl hodně vidět při Světovém závodě v Ruhpoldingu i ve stíhacím závodě. Gabriela Koukalová skončila druhá a Eva Puskarčíková jen i čtyři příčky za ní.  Michal Krčmář vybojoval třetí místo a získal svoji první medaili ve Světovém poháru. V závodě přitom startoval až z 29. pozice.
15.01.2017 13:05 |

Osobnosti: Michal Krčmář (18 článků) , Martin Fourcade (25 článků)

BRONZ: Šárka Záhrobská získala ve slalomu bronzovou medaili

Bronzovou medaili vybojovala v olympijském slalomu ve Whistleru česká lyžařka Šárka Záhrobská. Po prvním kole figurovala na druhé příčce, ve druhém si sice mírně pohoršila, ale vysněný bronz získala. Zlato získala Němka Maria Rieschová, stříbro Rakušanka Schildová.
26.02.2010 23:25 |

Osobnosti: Šárka Strachová (206 článků)

Sáblíková má olympijské stříbro v závodě na 3000 metrů

Martina Sáblíková získala na olympijských hrách v Soči stříbro v závodě na 3000 metrů. Česká rychlobruslařka při obhajobě zlaté medaile z Vancouveru nestačila jen na Nizozemku Ireen Wüstovou. Za olympijskou šampionkou z Turína na této trati dnes Sáblíková zaostala o 1,61 sekundy. První medaili pro pořadatelskou zemi získala překvapivě Olga Grafová na třetím místě.
09.02.2014 14:35 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (412 článků)

Koukalová sahala po zlatu, dotírající Němky ale za zády neudržela a skončila třetí

Gabriela Koukalová obsadila třetí místo v dnešním závodu Světového poháru s hromadným startem v italské Anterselvě. Česká reprezentantka byla po poslední střelbě v čele závodu, ve finiši ale nestačila na vedoucí ženu průběžného pořadí celého seriálu Němku Lauru Dahlmeierovou, ani na její krajanku Nadine Horchlerovou, která si ve třiceti letech připsala první vítězství v závodu SP v kariéře.
21.01.2017 15:10 |

České skibobistky vybojovaly stříbro a bronz na MS

Skibobistka Alena Housová získala na mistrovství světa v Naudersu stříbro ve slalomu, její reprezentační kolegyně Klára Hofmanová vybojovala bronzovou medaili.
11.02.2011 18:20 |

Čtvrtá placka! Kráska Baumrtová si doplavala pro další stříbro

lavkyně Simona Baumrtová má z mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Herningu čtvrtou medaili. Na dvoustovce znak získala stříbro v českém rekordu 2:03,06 minuty, vlastní maximum z loňska vylepšila o 37 setin sekundy. Baumrtová nestačila pouze na Ukrajinku Darynu Zevinovou (2:02,20).
15.12.2013 19:00 |

Osobnosti: Simona Baumrtová (26 článků)

Soukalová urvala stříbro v hromadném startu!

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová vybojovala na olympijských hrách stříbro v závodě s hromadným startem a po dvou čtvrtých místech získala v poslední individuální disciplíně svou první olympijskou medaili.
17.02.2014 17:15 |

Famózní Češky ovládly pódium. Koukalová vyhrála, Puskarčíková byla třetí

Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála závod s hromadným startem v Oberhofu. Díky čtvrtému vítězství v sezoně vládne i celkově Světovému poháru. Bezcdhybnou střelbou se na pódium dostala i Eva  Puskarčíková. Biatlonista Michal Krčmář skončil devátý v závodě s hromadným startem ve Světovém poháru v Oberhofu. Další český jezdec Ondřej Moravec na desítku nedosáhla  skončil třináctý.
08.01.2017 15:50 |

Osobnosti: Ondřej Moravec (73 článků) , Michal Krčmář (18 článků) , Simon Schempp (1 článek)

Dokázala to! Koukalová zářila na trati i na střelnici a stala se novou mistryní světa

Gabriela Koukalová si ve sprintu na 7,5 km v rakouském Hochfilzenu doběhla pro první individuální zlato z mistrovství světa. Druhá žena průběžného pořadí Světového poháru byla v cíli o čtyři sekundy rychlejší než Němka Laura Dahlmeierová. Třetí skončila Anais Chevalierová z Francie.
10.02.2017 17:30 |

Sáblíková získala na vícebojařském MS stříbro

Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na vícebojařském mistrovství světa v Moskvě stříbrnou medaili. Šampionka z let 2009 a 2010 po výborném výkonu v závěrečné pětce nestačila pouze na Ireen Wüstovou z Nizozemska, která tak obhájila triumf z loňského roku. Bronz získala Kanaďanka Christine Nesbittová, která před poslední disciplínou vedla.
19.02.2012 22:20 |

Synek má olympijské stříbro! Česko slaví druhou medaili

Skifař Ondřej Synek vybojoval olympijské stříbro, když na kanálu v Eton Dorney nestačil jen na úřadujícího mistra světa Maheho Drysdala z Nového Zélandu, třetí dojel Brit Alan Campbell.
03.08.2012 13:45 |

Osobnosti: Ondřej Synek (135 článků) , Alan Campbell (5 článků) , Alan Campbell (5 článků)

Biatlonista Moravec má stříbro ze stíhačky

Ondřej Moravec vybojoval na olympijských hrách stříbro ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru a získal pro český biatlon po sobotním bronzu Jaroslava Soukupa ve sprintu druhou medaili v Soči. Devětadvacetiletý reprezentant předvedl vynikající taktický výkon, dokázal se posunout z osmého místa po sprintu a nestačil jen na vítězného Martina Fourcadea z Francie. Třetí skončil jeho krajan Jean Guillaume Beatrix, Soukup po čtyřech chybách při střelbě vestoje obsadil dvacáté místo.
10.02.2014 19:30 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (76 článků) , Ondřej Moravec (73 článků) , Jaroslav Soukup (76 článků) , Jean Martin (4 články)

Bravo! Biatlonisté vybojovali neuvěřitelným výkonem stříbro

Čeští biatlonisté vybojovali ve smíšené štafetě na 2x6 a 2x7,5 kilometru na olympijských hrách stříbro. Čtveřice Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec nestačila jen na vítězné Nory a vybojovala pro Českou republiku v Soči osmou medaili. Třetí dojeli Italové. Norský fenomén Ole Einar Björndalen se stal díky zisku třináctého cenného kovu nejúspěšnějším zimním olympionikem historie.
19.02.2014 17:35 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (76 článků) , Ondřej Moravec (73 článků) , Jaroslav Soukup (76 článků) , Gabriela Koukalová (220 článků)

Stříbro je pro olympioniky horší než bronz

Britští vědci tvrdí, že pro atleta je horší dostat stříbrnou medaili než tu bronzovou. Stříbro znamená být tím druhým, tedy stát ve stínu nejlepšího. Mít bronz ale znamená dostat se až na stupně vítězů. Z hlediska pocitu štěstí a uspokojení je tedy třetí příčka cennější než ta druhá. Vyplývá to z analýzy pocitů štěstí u atletů z letní olympiády a paralympiády v Londýně.
19.07.2016 13:05 |