Článek

Přehled nejbohatších klanů USA: Rockefellerové patří mezi ty „chudé“

 
Americký časopis Forbes zveřejnil seznam 25 nejbohatších rodin USA. V některých případech si rodinné klany udržují pohádkové bohatství již od 19. století. Do výpočtu bohatství Forbes zahrnuje majetek členů rodiny, včetně podílů v soukromých a veřejných firmách, hodnoty realit, uměleckých děl a hotovosti. Bere také v úvahu dluh, výpočet nezahrnuje majetek, který byl neodvolatelně přislíben na charitu. Žebříček zahrnuje rodiny, které mají různý počet členů, od tří do 3500, jak je tomu v případě klanu Du Pontových.
01.07.2016 05:45 |

podobné články

Podobné články

USA jako země neomezených možností? Ha ha ha. Tamní prestižní deník přinesl čísla, jak je to doopravdy

 
USA již dávno nejsou zemí neomezených možností a splněných snů. Střední třída téměř neexistuje a těch pár nejbohatších z nejbohatších jen dále rozšiřuje svůj majetek na její úkor. Dnešní průměrná americká domácnost vydělává méně než před rokem 1990, přičemž její výdaje jsou mnohonásobně vyšší. Řešení je jednoduché, vyšší zdanění nejbohatších.
26.10.2015 22:11 |

podobné články

Nejmocnější klany světa: Rockefellerovi zbohatli na ropě. Snaží se ovládnout svět?

 
Jsou neskutečně bohatí a mocní. Několik nejbohatších klanů vlastní tolik majetku jako polovina světa. Mezi ně se řadí i Rockefellerovi, kteří zbohatli na ropě. Jejich majetek ve výši 11 miliard dolarů (276 miliard Kč) sice ve srovnání s ostatními klany není tak závratný, Rockefellerovi ale patří jednoznačně k nejmocnějším rodinám USA. A možná už nikdo mocnější ani není...
21.03.2017 09:30 |

podobné články

George a Amal Clooney patří k tisícovce nejbohatších

 
Herec George Clooney a jeho manželka Amal se stali díky loňské svatbě jedněmi z nejbohatších Britů. Ačkoli má George americký pas a není občanem Spojeného království, manželstvím s Britkou Amal se stal rezidentem této země. Koupil si tam s ní luxusní panství a jejich společný majetek teď patří k tisícovce největších ve Spojeném království.
28.04.2015 10:05 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (738 článků)

Tereza Spencerová: Přímo v USA tiká bomba, jde o všechny chudé lidi na Západě. Vládcům Kyjeva jde do tuhého, protože se vše vyvíjí takto...

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Kdo opakuje teze o „líných černoších, co nemakají“, měl by si uvědomit, že nejde o americké Afroameričany, ale všechny chudé lidi na Západě, komentuje probíhající nepokoje v Baltimoru novinářka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném hodnocení týdenních událostí též sleduje ochabnutí ochoty EU podporovat Ukrajinu, stejně jako udržovat sankce proti Rusku.
30.04.2015 08:01 |

podobné články

Jordánovi, Farští, Peškovi! Který rodinný klan v ULICI je nejmocnější?

 
VELKÝ PŘEHLED: Základem každé společnosti je rodina. A stejně tomu tak je i v ULICI. Podívejte se na velký přehled všech rodinných vazeb a fotky hlavních rodinných klanů ULICE.
20.01.2014 17:30 |

podobné články

Outfit Katy Perry - nepřehání to?

 
Zpěvačka Katy Perry je proslulá svým rebelským vkusem pro oblékání. Šokovala i při svém nedávném vystoupení v New Yorku, v Rockefellerově centru. Šaty "a la kostička" -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
27.07.2009 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Katy Perry (543 článků)

Když přečteš 50 knížek, dostaneš motorku, slíbila matka herci Bloomovi

 
Hollywoodský herec Orlando Bloom trpěl jako dítě vrozenou poruchou čtení a psaní. Dyslexie a dysgrafie mu přitom v herecké profesi dělá potíže dodnes, přiznal třiatřicetiletý Brit při debatě na Rockefellerově univerzitě v New Yorku. O hercově vystoupení informoval newyorský tisk.
05.06.2010 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Orlando Bloom (276 článků)

Elektrický úhoř a polibky: Netradiční způsoby, jak rozsvítit stromeček

 
Slavný vánoční strom v newyorkském Rockefellerově centru už od roku 2007 svítí pomocí LED světel. Klasické ani elektrické svíčky už prostě dnes nefrčí…
12.12.2010 10:55 |

podobné články

Den s exprezidentem Clintonem se vydražil za téměř 2 miliony

 
V newyorském Rockefellerově centru se konala Zelená aukce výtvarného umění, zážitků s celebritami, luxusního cestování a módy, která celkově vydělala pro životní prostředí 2,4 milionu dolarů (40,7 milionu korun).
12.04.2011 14:50 |

podobné články

Miloš Zeman má dojem, že ho v OSN některé země v projevu předběhly

 
Český prezident Miloš Zeman, který dnes ve Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzve k vytvoření zvláštních mezinárodních protiteroristických sil, má po pondělním prvním dnu všeobecné rozpravy v plénu dojem, že ho některé země se svými projevy předběhly. Českým novinářům to v pondělí odpoledne místního času (v noci na dnešek SELČ) Zeman řekl během návštěvy vyhlídky v Rockefellerově centru na Manhattanu.
29.09.2015 06:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20463 článků)

Rockefellerové, Rothschildové, Sörös a další „lidumilové“. Potom se divíme, že naši zaměstnanci mají tak nízké platy… Znalec zahraničního obchodu promlouvá

 
ROZHOVOR Petr Markvart, který se dlouhá léta profesně zabývá zahraničním obchodem, říká, že i když 75 procent našeho vývozu realizujeme do zemí EU, minimálně polovina tohoto zboží jsou takzvané kompletační reexporty, které poté generální dodavatel z EU vyveze do země konečného uživatele. „Jeho obchodní marže je, samozřejmě, mnohem vyšší, než si může dovolit na zboží nasadit český dodavatel. Potom se divíme, že naši zaměstnanci mají tak nízké platy,“ říká Markvart.
03.01.2017 04:45 |

podobné články

David Rath: Bude z vašeho vnuka Babiš?

 
Jaká asi čeká budoucnost vaši dceru, syna nebo vnoučata? Mají nějakou šanci dosáhnout úspěchů jako pan Babiš nebo dokonce Soros či bohatí Rockefellerové nebo příslušníci rodiny Saudů (až na ty aktuálně zavřené svými šikovnějšími příbuznými)?
15.12.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Dvacet nejbohatších lídí světa vede Mexičan. Gates se vzdal vedení, rozdal peníze na charitu

 
Americký miliardář a zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates se ani letos neocitl v čele žebříčku nejbohatších lidí světa, který ve středu zveřejnil časopis Forbes. Má ale chvályhodnou omluvu – své peníze dává na charitu, informuje portál deníku USA Today.
10.03.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (108 článků)

Zemřel Harold Simmons! Jeden z nejbohatších miliardářů USA

 
Zemřel americký miliardář Harold Simmons, jeden z nejbohatších lidí ve Spojených státech a hlavní finanční podporovatel Republikánské strany. Zemřel o víkendu ve věku 82 let ve svém rodném Texasu.
30.12.2013 07:33 |

podobné články

Osobnosti: Harold Simmons (2 články)

Protest proti zatčení šéfa Ku Klux Klanu!

 
Neonacisté dnes budou protestovat proti zatčení a vypovězení bývalého šéfa Ku Klux Klanu Davida Duka, který měl v Praze o víkendu hlásat své názory, policie jej ale zatkla a vypověděla ze země.
26.04.2009 09:59 |

podobné články

Duke: Nejdřív kariéra v Ku Klux Klanu, a teď ho živí ptáčci

 
Po svém vyhoštění z Česka se bývalý vůdce Ku Klux Klanu usadil v malé vesnici poblíž rakouského Salcburku. Podle britského listu Daily Telegraph se živí prodejem fotek vzácných ptáků, které pořizuje na alpských svazích.
14.05.2009 21:50 |

podobné články

Žalobkyně zastavila stíhání bývalého šéfa Ku-klux-klanu

 
Bývalý vůdce Ku-klux-klanu David Duke se z popírání holokaustu zpovídat nebude. Vyšetřování je zastaveno.
29.09.2009 18:10 |

podobné články

Italové zabavili MAFIÁNSKÉMU KLANU CAMORRA majetek za 24 MILIARD!

 
Italští karabiníci zabavili mafiánskému klanu Polverino majetek v hodnotě miliardy eur (24 miliard korun). Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP.
05.05.2011 15:50 |

podobné články

Prokletí klanu Štěpánků: Smrt je nešetří…

 
Štěpánkovi jsou jedním z nejslavnějších hereckých klanů v celém Česku, avšak v jejich rodině už odpradávna řádí »paní Smrt«. A to skutečně nevybíravě…
12.03.2012 05:10 |

podobné články