Článek

Předsednictvo občanských demokratů je kompletní

 
Poté, co delegáti 27. kongresu ODS zvolili předsedou Petra Fialu a 1. místopředsedkyní se stala Alexandra Udženija, vybrali volitelé také 4 místopředsedy.
16.01.2016 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (920 článků)
Podobné články

Anonymous přitvrdili: Máme seznam všech členů ODS i s maily a adresami domů

 
VÍME PRVNÍ Jste člen ODS? Pokud ano, vězte, že víme, kde bydlíte, jaký máte e-mail a také jakou plníte funkci u občanských demokratů. Tak lze interpretovat vzkaz, který v neděli večer dorazil do ParlamentníchListů.cz. Skupina Anonymous nám totiž zaslala jak prohlášení, tak kompletní databázi občanských demokratů v České republice.
05.02.2012 21:55 |

podobné články

Předsednictvo VV bude jednat o Bátorovi

 
O podpoře, kterou ministr školství Josef Dobeš (VV) poskytuje svému kontroverznímu personálnímu šéfovi Ladislavu Bátorovi, bude v úterý jednat předsednictvo Věcí veřejných i poslanecký klub této nejmenší vládní strany. Přinejmenším část vedení VV přitom vnímá, že kauza stranu poškozuje. Schází se i předsednictvo TOP 09, jejíž ministři se minulý týden rozhodli, že nebudou chodit na jednání kabinetu, dokud Dobeš neodvolá Bátoru. Jednat má také grémium ODS.
23.08.2011 06:55 |

podobné články

Předsednictvo tripartity naposled jednalo ve starém složení

 
Naposledy se ve stávajícím složení sešlo v pondělí předsednictvo tripartity. Příště už by vládu měli zastupovat členové nového kabinetu, který ještě nebyl jmenován. Podle ministra práce a sociálních věcí v demisi Františka Koníčka by se nové předsednictvo mělo sejít hned zkraje února, aby zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů vyjádřili vládě své stanovisko k jejímu programovému prohlášení.
13.01.2014 15:55 |

podobné články

Předsednictvo ČSSD kývlo na stranické referendum, v březnu chtějí sjezd

 
Předsednictvo ČSSD schválilo v pátek večer návrh, aby se v srpnu konalo vnitrostranické referendum, v němž budou mít všichni členové možnost vyjádřit se k třem zásadním otázkám. Definitivně rozhodne o referendu sobotní jednání ústředního výkonného výboru strany. Předsednictvo také navrhlo uspořádat v březnu příštího roku volební sjezd.
13.06.2014 19:50 |

podobné články

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu se sejde kvůli výbuchům munice

 
Na Zlínsku se dnes sejde předsednictvo Bezpečnostní rady státu. Projedná situaci po dalším výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích, kvůli kterému museli dvakrát po sobě opustit domovy lidé z okolních dvou obcí. Na Zlínsko dorazí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), předsednictvo dále tvoří ministři financí, vnitra, zahraničních věcí a obrany. Bezpečnostní rada měla původně zasedat ve Vlachovicích, ty budou ale dnes ráno také evakuovány.
06.12.2014 06:22 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7353 článků)

Topolánek se před kongresem potýká s novou vzpourou ve straně

 
Vzpoura proti předsedovi občanských demokratů Mirku Topolánkovi uvnitř ODS pokračuje. Výhrady k jeho odchodu ze Sněmovny i k dalším neuváženým krokům podle názoru řady místních a oblastních sdružení občanských demokratů sílí.
21.10.2009 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (1773 článků)

Vnitrostranický boj v karlovarské ODS vedl k výměně předsedy

 
Vnitřní pnutí v karlovarské ODS vyvrcholilo v pondělí pozdě večer na regionálním sněmu občanských demokratů naprosto nečekanou výměnou krajského předsedy strany Josefa Pavla. Na karlovarském krajském regionálním sněmu občanských demokratů jej ve volbách porazil ostrovský starosta Jan Bureš.
30.03.2010 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (106 článků)

Prezident Klaus: Kongres je šancí pro hlubší změny v ODS

 
Kongres ODS dává šanci podle prezidenta Václava Klause udělat hlubší změny ve straně. Situace občanských demokratů není podle něj lehká, pro jednotnou a důvěryhodnou ODS ale řešitelná. V dopise, který delegátům kongresu zaslal a který dnes přečetl místopředseda Petr Nečas, podpořil Nečase do čela občanských demokratů. Je jediným kandidátem.
19.06.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8252 článků) , Petr Nečas (9162 článků)

Exprimátor Svoboda svolal regionální radu ODS hned na dnešek

 
Pražský exprimátor a šéf místních občanských demokratů Bohuslav Svoboda svolal na sobotní večer regionální radu ODS k situaci na radnici, kterou ve čtvrtek ovládla TOP 09. Svoboda řekl, že jednání rady by mělo přinést doporučení pro další postup občanských demokratů, ale ne zásadní rozhodnutí o případné nové koalici.
25.05.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (685 článků)

Svoboda svolal pražské ódéesáky. Šťastný chtěl odvolávat Nečase

 
Pražský exprimátor a šéf místních občanských demokratů Bohuslav Svoboda svolal na dnešní večer regionální radu ODS k situaci na radnici, kterou ve čtvrtek ovládla TOP 09. Svoboda ČTK řekl, že jednání rady by mělo přinést doporučení pro další postup občanských demokratů, ale ne zásadní rozhodnutí o případné nové koalici.
25.05.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (685 článků)

Kuba ve středních Čechách pohořel. Kandidátku ODS povede zřejmě Bendl

 
Úřadující šéf ODS Martin Kuba kandidátku středočeských občanských demokratů do předčasných voleb nepovede, protože nemá podporu krajských oblastí. O post jedničky na kandidátní listině se bude ucházet krajský šéf občanských demokratů Petr Bendl.
02.09.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (483 článků) , Martin Kuba (388 článků)

Kandidatura Zubové za pražskou ČSSD budí další rozpory ve straně

 
Předsednictvo ČSSD po zařazení předsedkyně Demokratické strany zelených Olgy Zubové na lukrativní pozici na kandidátce sociálních demokratů ČSSD sklízí další kritiku z řad vlastních straníků. Nevoli si předsednictvo vysloužilo za údajné narušování vnitrostranické demokracie i za potenciální úplatnost.
07.07.2009 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Olga Zubová (45 článků)

Vedení ČSSD je připraveno pozastavit členství odsouzené exstarostce Vlkové

 
Předsednictvo ČSSD je podle šéfa sociálních demokratů Bohuslava Sobotky připraveno pozastavit členství ve straně středočeské zastupitelce Miloslavě Vlkové, nepravomocně odsouzené kvůli vydírání. Pokud se k tomuto kroku neodhodlá sama, učiní ho předsednictvo na jednání 7. prosince. Bývalá starostka Štěchovic by měla také odejít ze zastupitelstva, sdělil Sobotka v pondělí ČTK. Vlková už ale dříve uvedla, že si chce mandát ponechat. O přerušení členství naopak uvažuje.
19.11.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7353 článků)

Předsednictvo KDU-ČSL kývlo na Sobotkovu nabídku. Bělobrádek v údivu

 
Předseda křesťanských demokratů Pavel Bělobrádek v České televizi oznámil, že předsednictvo KDU-ČSL odhlasovalo přistoupení na nabídku obsazení ministerstva kultury a zemědělství. Sám je tím poněkud překvapen, protože by místo kultury uvítal silnější resort. Konečné slovo bude mít širší vedení strany.
20.12.2013 19:57 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1142 článků)

Z občanských průkazů zmizí údaje o rodinném stavu

 
Z občanských průkazů už nikdo cizí nepozná, zda je jeho držitel svobodný, rozvedený, ženatý, či v případě ženy vdaná. Počítá s tím novela zákona, která nyní leží ve Sněmovně. Stav se už nebude uvádět do elektronických občanských průkazů, které by se měly vydávat od roku 2012.
14.09.2010 10:25 |

podobné články

Čmelák připravil kompletní seznam odměn libereckých zastupitelů

 
Oddělení občanských a protikorupčních aktivit z občanského sdružení Čmelák - SPP připravilo kompletní seznam veškerých finančních odměn, kterých se dostává libereckým politikům. Na webu www.nasliberec.cz si každý občan může prohlédnout, na jaké peníze si každý liberecký zastupitel díky své funkci přijde.
25.09.2012 11:15 |

podobné články

Sobotka: Demonstraci proti vládě podpořilo 1500 sociálních demokratů

 
Více než 1500 sociálních demokratů a sympatizantů ČSSD z celé České republiky v čele s vedením strany, jejími poslanci, senátory, europoslanci, hejtmany a komunálními zastupiteli se dnes vydalo z Lidového domu podpořit celonárodní demonstraci „Stop vládě“ za zastavení nespravedlivých vládních reforem, podání demise vlády Petra Nečase a vyhlášení nových voleb, kterou svolali zástupci odborů a občanských sdružení a iniciativ na pražské Václavské náměstí.
21.04.2012 15:52 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9162 článků)

Moudří radí modrým: Předhoďte korupčníky, jinak rozložíte stát

 
POLITOLOGOVÉ Po korupčním „ naťuknutí“ významných představitelů občanských demokratů Pavla Drobila, Martina Kocourka, Alexandra Vondry nebo Pavla Béma viní opozice vládní strany z účelovosti boje proti korupci a záměrnému nedotahování kauz pravicových politiků. Rath preference sociálních demokratů oslabil a strana částečně utrpěla i ve veřejném mínění.
06.06.2012 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1082 článků) , Pavel Bém (801 článků) , Pavel Drobil (377 článků)

Nečtěte, pokud fandíte pravici. Z tohoto celostátního průzkumu vám bude zle

 
Nejnovější volební model společnosti CVVM nepotěší TOP 09. Strana se v něm propadla na své historické minimum a téměř se na ně dotáhli lidovci. Vedle vedoucí trojice sociálních demokratů, komunistů a občanských demokratů a této dvojice by se do parlamentu žádná jiná strana nedostala. Po průzkumech dalších agentur je to další průzkum, ze kterého voličům pravice může být zle.
20.09.2012 13:50 |

podobné články