Článek

Předseda maďarského parlamentu kritizoval ČR a Slovensko kvůli Benešovým dekretům. Chovanec: Měl špatný den

 
Český ministr vnitra Milan Chovanec je přesvědčen, že předseda maďarského parlamentu László Kövér měl špatný den, když v pátek zveřejněném rozhovoru s deníkem Právo prohlásil, že Česká republika spolu se Slovenskem neměly být kvůli dekretům prezidenta Edvarda Beneše do Evropské unie vůbec přijaty. Chovanec komentoval Kövérova slova během své dnešní návštěvy Maďarska, kam přijel za českými policisty, kteří pomáhající s ostrahou hranic schengenského prostoru volného pohybu.
13.12.2015 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (161 článků) , Milan Chovanec (1384 článků)
Podobné články

Že ČR nepatří do EU? Šéf maďarského parlamentu měl asi špatný den, reagoval Chovanec

 
Český ministr vnitra Milan Chovanec je přesvědčen, že předseda maďarského parlamentu László Kövér měl špatný den, když v pátek zveřejněném rozhovoru s deníkem Právo prohlásil, že Česká republika spolu se Slovenskem neměly být kvůli dekretům prezidenta Edvarda Beneše do Evropské unie vůbec přijaty.
13.12.2015 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (161 článků) , Milan Chovanec (1384 článků)

Zaorálek si zve maďarského velvyslance na kobereček kvůli výroku šéfa parlamentu

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) si na úterý předvolal maďarského velvyslance v ČR Tibora Petö. Chce od něj slyšet vysvětlení k výrokům předsedy maďarského parlamentu Lászla Kövéra. Tern v rozhovoru pro Právo uvedl, že ČR a Slovensko vůbec neměly být přijaty do EU kvůli Benešovým dekretům.
14.12.2015 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Paroubek: Chce Maďarsko revidovat výsledky II. světové války?

 
Minulý týden se v rozhovoru pro deník Právo předseda maďarského parlamentu L. Kövér vyjádřil v tom smyslu, že Česká republika a Slovensko vůbec neměly být přijaty do EU kvůli Benešovým dekretům. Nevím, jakou školu pan předseda maďarského parlamentu studoval, ale zrovna nejlepší průpravu do politického života mu neposkytla.
16.12.2015 21:15 |

podobné články

Maďaři osočili Česko: Kvůli dekretům prý nemá být v EU. Zaorálek chce vysvětlení

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) si na úterý předvolal maďarského velvyslance, aby mu vysvětlil kontroverzní výrok předsedy maďarského parlamentu Lászlóa Kövéra o Benešových dekretech. Kövér v rozhovoru pro deník Právo uvedl, že Česko a Slovensko neměly být kvůli dekretům přijaty do Evropské unie. Taková slova jsou podle Zaorálka mimo současnou realitu a nesmyslně narušují spolupráci v regionu. Zaorálek to dnes řekl novinářům během jednání vlády.
14.12.2015 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Ministři: Napětí mezi ČR a Rakouskem kvůli dekretům a Temelínu klesá

 
Napětí mezi Rakouskem a Českem kvůli temelínské jaderné elektrárně a kvůli takzvaným Benešovým dekretům se uvolnilo. Shodli se na tom ve čtvrtek ve Vídni ministři zahraničí obou zemí Karel Schwarzenberg a Michael Spindelegger.
22.07.2010 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Slovenský politik Procházka: Lepší tichá diplomacie než hlasité řeči na barikádách

 
„Je to holý nesmysl,“ uvedl slovenský opoziční politik Radoslav Procházka (SIEŤ). „Má Evropa málo starostí, aby řešila takovéto nesmysly?“ vyjádřil se Procházka ke slovům předsedy maďarského parlamentu, jenž uvedl, že kvůli Benešovým dekretům by nemělo Česko a Slovensko být v EU.
15.12.2015 22:56 |

podobné články

Zaorálek chce po velvyslanci Maďarska vysvětlení slov o dekretech

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) si na úterý předvolal maďarského velvyslance, aby mu vysvětlil kontroverzní výrok předsedy maďarského parlamentu László Kövéra o Benešových dekretech. Kövér v rozhovoru pro deník Právo uvedl, že Česko a Slovensko neměly být kvůli dekretům přijaty do Evropské unie. Taková slova jsou podle Zaorálka mimo současnou realitu a nesmyslně narušují spolupráci v regionu. Zaorálek to dnes řekl novinářům během jednání vlády.
14.12.2015 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Slovensko bude zřejmě chtít "Klausovu výjimku" z Lisabonu

 
Fico nevyloučil, že Slovensko také bude chtít výjimku z Lisabonské smlouvy kvůli Benešovým dekretům.
18.10.2009 12:45 |

podobné články

Historii nelze přepisovat, vzkazuje k Benešovým dekretům do EP Zahradil

 
Petiční výbor Evropského parlamentu ve čtvrtek znovu otevřel otázku Benešových dekretů, což rozladilo europoslance Jana Zahradila (ODS). V této souvislosti proto zmiňuje výjimku, kterou vymohl prezident Václav Klaus z Listiny základních práv Evropské unie.
20.09.2012 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9027 článků) , Jan Zahradil (472 článků)

Nejsme Němci, brání se princ. S Českem se soudí kvůli lesům a Benešovým dekretům

 
Je nejmladším synem vládnoucího a značně bohatého lichtenštejnského knížete Hanse Adama II. Princ Constantin se nyní vydal do Prahy na tiskovku svolanou kvůli vleklému sporu, který český stát vede s jeho rodem. Jde v něm o Benešovy dekrety a 600 hektarů lesa u Říčan. Ale není to tak úplně typický příklad sporů mezi šlechtickou rodinou a Českem. Stát tady totiž zažaloval Lichtenštejny. A ti se obrací na Ústavní soud.
11.07.2017 15:05 |

podobné články

Zbořil vytáhl na sudetské Němce starou dohodu, kterou se Československo vzdalo velkých sum. A k Ukrajině pravil...

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Podle politologa Zdeňka Zbořila posílá ČSSD rezignací na svůj slib na změnu církevních restitucí veřejnosti vzkaz, aby už definitivně zapomněla, co bylo před volbami. Naopak její předseda Bohuslav Sobotka si zaslouží jeho ocenění za to, jak realisticky přistupuje k dění na Ukrajině. Vyhnout se nelze sudetoněmeckému sjezdu, na němž se za přítomnosti některých českých politiků brojilo proti Benešovým dekretům.
09.06.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Schwarzenberg ´zmutoval ve Švejka´, kritizuje Die Presse

 
Rakouský deník Die Presse kritizuje ve čtvrtek českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Podle listu "zmutoval" z ochránce práv, který se stavěl proti jaderné energii a Benešovým dekretům, v "dobrého vojáka Švejka".
22.07.2010 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

K Benešovým dekretům ani Temelínu není co dodat, vzkázal Nečas Rakušanům

 
Český premiér Petr Nečas v rozhovoru pro rakouský list Kurier uvedl, že ke snahám o opětovné otevírání diskusí o jaderné elektrárně Temelín či Benešových dekretech "není co dodat". Premiér také řekl, že ČR se nepřipojí k zemím eurozóny s finanční pomocí Řecku a naopak podporuje další rozšiřování unie o Chorvatsko, Island či Turecko.
25.08.2010 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Toto se nemělo dostat ven: Svědectví odkrývá šokující slova Schwarzenberga

 
Týden poté, co prezidentský kandidát a šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg sám v televizním duelu rozvířil debatu k sudetským Němcům a Benešovým dekretům, se objevilo svědectví muže, který byl v 90. letech u šokujícího výroku knížete, kdy nepřímo slíbil restituci majetku zabaveného šlechtické rodině, která kolaborovala s nacisty.
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Sudetský hlas: Zeman vyhrál díky nenávisti. Ale musíme s ním mluvit

 
Nejprve projevy velkého zklamání a poté diplomatická vyjádření o víře v dobrou budoucí spolupráci zazněly od bavorských a sudetoněmeckých politiků v reakci na zvolení Miloše Zemana novým českým prezidentem. Zeman v předvolební kampani ostře napadal svého konkurenta, ministra zahraničí Karla Schwarzenberga za jeho kritická vyjádření vůči takzvaným Benešovým dekretům a poválečnému násilnému vysídlení sudetských Němců. Bavorští i sudetoněmečtí politici přesto věří, že ve své funkci Zeman nebude dělat téma z „předsudků minulosti".
29.01.2013 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Miloš Zeman (20482 článků)

Klaus obvinil z vyhrocení kampaně knížete. A Starostové ho chtějí zavírat

 
Prezident Václav Klaus, kterému zanedlouho skončí mandát, v pátek odmítl, že by přispěl k vyhrocení prezidentské kampaně. Obvinil z toho poraženého kandidáta a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09), který se v jedné z debat vyjadřoval k Benešovým dekretům. Hnutí Starostů a nezávislých to komentovalo slovy: „Zavřete ho už prosím někam“.
15.02.2013 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9027 článků) , Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Sudetoněmecký sjezd opět brojil proti Benešovým dekretům. Ale Češi už se mění k lepšímu, chválila si ministryně

 
Odsouzení takzvaných Benešových dekretů zaznělo dnes na úvod 65. sudetoněmeckého sjezdu v bavorském Augsburgu. Podle nové bavorské státní ministryně pro sociální věci Emilie Müllerové, která má na starosti i záležitosti sudetských Němců, existence dekretů brání zhojení starých ran a poškozuje vztahy v Evropě. Nová generace Čechů ovšem podle Müllerové dává naději, že se podaří tuto kapitolu česko-německých dějin překonat. Premiér Bohuslav Sobotka ale dnes ČTK sdělil, že česká vláda nevidí žádný důvod pro zpochybňování dekretů.
07.06.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Šéf Senátu a váleční veteráni odhalili na Masarykově nádraží pamětní desku. Padla silná slova k Sudeťákům i Benešovým dekretům. Herman nepřišel

 
REPORTÁŽ Pozdě, ale přece, chtělo by se říci. S více než 77letým zpožděním byla ve čtvrtek na Masarykově nádraží za účasti válečných veteránů a předsedy Senátu Milana Štěcha odhalena pamětní deska připomínající utrpení téměř milionu Čechů a německých antifašistů, vyhnaných sudetskými Němci po okupaci československého pohraničí v říjnu 1938. Pozvaný ministr kultury Daniel Herman, známý třeba svými úzkými styky s tzv. sudetoněmeckým landsmanšaftem, na pietní akt nedorazil.
13.11.2015 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (596 článků) , Daniel Herman (1053 článků)

Zeman přijal kritika Benešových dekretů. Rakouského prezidentského adepta Hofera

 
Prezident Miloš Zeman přijal v pondělí odpoledne na Pražském hradě jednoho ze dvou kandidátů na post rakouské hlavy státu Norberta Hofera. Oba muži mají podobný odmítavý názor na uprchlíky, dělí je ale postoj k Jaderné elektrárně Temelín nebo k tzv. Benešovým dekretům. Na schůzce si mimo jiné řekli, že chtějí, aby oba státy tvořily „unii v unii“.
12.09.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20482 článků)