Článek

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Blíží se k nám tropy i průtrže mračen. Jak bude následující dny?

 
Počasí je jako na houpačce. Pršelo, byla zima, pak zase teplo. A všichni už se těší, až k nám konečně dorazí pořádné léto. A je to tady! Těšit se můžeme nejenom na teplo, ale i na tropy!
22.06.2016 12:05 |

podobné články

Podobné články

PRŮTRŽE MRAČEN zaplavily domy a sklepy!

 
Voda ze dvou průtrží mračen, které se v sobotu odpoledne přehnaly Hranickem a Přerovskem, zaplavila dva domy a několik sklepů. Na Hranicku hasiči odstraňovali také popadané stromy, uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.
13.08.2011 21:40 |

podobné články

Ach, to počasí! 10. víkend k ničemu!

 
Není to k vzteku? Žádný z posledních deseti víkendů se počasí nevyvedlo, a když už to tentokrát vypadalo, že bude pěkně, sobota odpoledne se zkazila a začalo pršet. A bude hůř – během celé neděle nás čeká ochlazování, přeháňky, bouřky a místy i lokální průtrže mračen.
10.07.2011 12:10 |

podobné články

Pěstování zeleniny od A do Z: Plíseň už vaše rajčata, okurky a cukety nedostane

 
Objevuje se vám na zelenině a ovoci rychle plíseň? Může za to především počasí posledních dní, které je jako na houpačce. Průtrže mračen se střídají s horkými dny, kdy slunce pálí jak o život. Právě kombinace vlhka a tepla může být pro vaši úrodu pohromou. Přispívá totiž ke vzniku a rozvoji plísní a houbových chorob na zelenině. Nic ale není ztracené, poradíme vám totiž, jak proti postrachu zahrádkářů bojovat.
03.08.2016 06:05 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA CELÝ TÝDEN: Po dešťové smršti se k nám vracejí tropy. Teploty budou šplhat ke 30 stupňům!

 
Po pár dnech tropických teplot, kdy jsme se pekli ve 34 stupních, nás v pondělí zchladily vydatné bouřky. Pokud jste si mysleli, že už teplo nebude, tak jste se spletli. Míří k nám opět tropy, a tak to vypadá, že léto nám ještě definitivní vale nedalo.
30.08.2016 15:35 |

podobné články

Předpověď na víkend: bouřky, kroupy a průtrže mračen

 
Meteorologové v pátek už poněkolikáté prodloužili platnost výstrah před bouřkami a doprovodnými nebezpečnými jevy. Podle nynějších dat by měly bouřky sužovat Českou republiku minimálně do nedělního večera. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro všechny kraje.
03.07.2009 12:30 |

podobné články

Velká předpověď POČASÍ PRO PSY! Kdy venčit, koupat a kdy dávat pozor na klíšťata

 
I psi si zaslouží svoji předpověď počasí. Pro TN.cz ji pravidelně připravuje meteoroložka Dagmar Honsová. Přinášíme další "psí předpověď" pro následující týden.
28.06.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Velká předpověď POČASÍ PRO PSY! Kdy venčit, koupat a kdy dávat pozor na klíšťata

 
I psi si zaslouží svoji předpověď počasí. Pro TN.cz ji pravidelně připravuje meteoroložka Dagmar Honsová. Přinášíme další "psí předpověď" pro následující týden.
21.07.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Čeká nás déšť a bouřky: Ideální příležitost ukázat světu trendy holínky!

 
Sice je krásné léto, ale v následujících dnech má více pršet, než vykukovat slunce. Průtrže mračen tak čekejte kdykoli, zkrátka bude podobné počasí jako v Anglii. Máte ale i tak naději užít si takové počas. Vyrazte do deště s holínkami! Máte tak jedinou příležitost je vytasit jindy, než na jaře!
08.07.2014 05:15 |

podobné články

Pošlete své fotografie bouřky, nejlepší odměníme

 
Jarní tropická vedra vystřídaly vichřice, průtrže mračen a krupobití. Extrémní počasí se žene Českem a kosí všechno, co mu stojí v cestě! Blesk.cz teď vybírá nejdramatičtější fotku nebo video bouřky.
26.05.2009 20:50 |

podobné články

Bouřky působí další spoušť, prošly celým Českem

 
V úterý odpoledne a v podvečer postihly Čechy i Moravu další průtrže mračen a bouřky. Největší spoušť nadělaly na Vysočině a v Libereckém kraji. Extrémní počasí sráželo stromy a komplikovalo železniční dopravu. Prudké lijáky zasáhly také Jihomoravský a Středočeský kraj, postiženy jsou nebo budou i další oblasti.
30.06.2009 19:25 |

podobné články

Kerndlovou vyhnala prostitutka

 
Během příprav kalendáře Terezy Kern­­dlové (24) v holandském Amsterdamu bylo opravdu veselo. Nejenže celý tým sužovala nepřízeň počasí a průtrže mračen, přestože se fotilo na začátku srpna, ale problémy měla skupinka v čele s fotografem Jiřím Turkem i s místními obyvateli.
05.12.2010 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kerndlová (376 článků)

Průtrže mračen, záplavy, sesuvy půdy ničí jih Francie a sever Itálie. Počty obětí rostou

 
Italský sever a francouzský jih nadále trápí špatné počasí. Oblast severní Itálie sužují záplavy a sesuvy půdy a řada lidí musela opustit své domovy. S úklidem v obzvláště postiženém Janově, kde v pátek zahynulo šest lidí, pomáhá armáda, napsala dnes agentura DPA. Na jihu Francie si prudké bouře a vzedmuté hladiny toků vyžádaly nejméně jednu oběť.
06.11.2011 08:55 |

podobné články

Po teplotních rekordech kroupy: Českem se ženou bouřky a průtrže mračen!

 
Přes den na řadě míst Česka padaly teplotní rekordy, odpoledne a v podvečer se však počasí změnilo - a udeřily přívalové deště a bouřky. Opět rozvodnily řadu toků, krupobití zachytila i redaktorka Blesku.
23.05.2014 20:05 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA CELÝ TÝDEN: Vrátí se k nám ještě tropy, nebo už na dveře klepe podzim?

 
Máme za sebou tropické počasí, které zchladila studená fronta. Dnes jsme nejspíš už vytáhli teplejší svetry. A každého teď zajímá, jestli už je tady definitivně podzim, nebo se nám ještě ukáže kousek léta. Máme pro vás dobrou zprávu. Užijeme si ještě tropického počasí!
05.09.2016 13:05 |

podobné články

Letní a tropické dny v týdnu naruší občasné průtrže mračen

 
Slabá studená fronta od západu přinese na české území a zejména na Moravu z počátku týdne srážky a místy i bouřky. Český hydrometeorologický ústav upozorňuje, že může dojít i na přívalové deště, které by mohly v podhůří zvednout hladiny menších toků. Teploty budou nadále letní, od středy dokonce tropické. Srážky pak přijdou na řadu opět o víkendu.
07.06.2010 14:20 |

podobné články

V Česku vedro na padnutí, v Kanadě se topí! Zemi zasáhly silné bouřky, kroupy a tornádo!

 
Zatímco naši zemi drtí už několik měsíců vedra a sucha, Kanada má zcela opačný problém. Zemi poslední dny sužují neskutečné bouřky s krupobitím. Průtrže mračen způsobují místy lokální záplavy.
06.08.2015 22:35 |

podobné články

Dlouhodobá předpověď počasí: Léto na nás zapomnělo!

 
Nemůžete se dočkat, až se počasí umoudří a začne konečně opravdové léto? Pak vás předpověď na následující měsíc rozhodně nepotěší! Horké letní dny do Čech hned tak nepřijdou. U moře bude daleko líp!
15.07.2013 05:10 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Tropy jsou za námi a počasí by se mělo umoudřit. Budeme se v příštích dnech smažit u bazénu?

 
Posledních pár dní bylo počasí jako na houpačce. Tropické teploty střídaly bouřky, chvíli bylo vedro a pak zase zima. Teď už je ale zřejmě všemu konec. Teploty by se měly vrátit k normálu. Na jaké počasí se tedy můžeme těšit?
26.06.2016 13:35 |

podobné články

Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci?

 
Chladné dny jsou pro vaší pokožku noční můrou. Počasí je stále studenější a my se chtě nechtě musíme smířit s mrazíky a teplotami držícími se rapidně pod nulou. Není žádným překvapením, že pokožka v zimě trpí, je vysušená a podrážděná. Naštěstí víme, jak můžete své pokožce pomoci chladné dny překonat, aby trpěla co možná nejméně! Nenechte si proto ujít následující řádky, které pro vás budou užitečnou radou i doporučením. Chladné dny si vyžadují změnu kosmetiky Jakmile nastane zima, je na místě pouvažovat o změně kosmetiky. Pozornost věnujte především mýdlům, která pokožku zbytečně vysušují, což v tomto období není to pravé ořechové. Raději dejte přes zimu přednost hydratačním sprchovým gelům, které pokožce dodají hydrataci a nebude tolik trpět. Chybu neuděláte ani tehdy, sáhnete-li po glycerinovém mýdlu. Myslete na ochranou vrstvu vaší pokožky Během zimy se ochranná vrstva vaší pleti obnovuje mnohem pomaleji, a proto je myslet na její častější doplňování. Ničemu neuškodíte používáním vyživujících krémů s ceramidy. Jestliže nejste zvyklá svou pokožku hydratovat, přes zimu se to naučte – ráno i večer pleť pořádně promažte. Pozor na peeling Chladné dny jsou náročné, pokud pleť zatížíte ještě hrubým peelingem, s největší pravděpodobností vám nepoděkuje. Peelingu se vyhýbat nemusíte – pravidelné obrušování staré kůže jí jedině prospěje. Ovšem v žádném případě to s ním nepřehánějte, neboť by ji mohl ještě více vysušit – a to by nebylo zrovna to nejlepší. Před použitím se raději ujistěte, že peeling, který chcete na pokožku nanést, je jemný a šetrný. Příspěvek Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.12.2015 06:35 |

podobné články