Článek

Před volbami chtěly strany zvrtátit Drábkovy kroky. Ale teď...

 
Návrh skupiny poslanců, aby se pravidla přiznávání příspěvku na péči lidem se zdravotním postižením vrátila do podoby, která platila do konce roku 2011, dnes narazil na nesouhlas vlády. Vyplývá to z předběžných výsledků jednání kabinetu. Podle něj je nová právní úprava platná od 1. ledna 2012 klientsky přívětivější, srozumitelnější a přehlednější.
29.07.2015 19:41 |

podobné články

Podobné články

Strašné Drábkovy reformy a zlodějští politici. To trápí šéfa senátorů ČSSD

 
ROZHOVOR Drábkovy reformy jsou nesmyslné, myslí si senátor Petr Vícha, který už osmnáct let vede jako starosta město Bohumín. Šestým rokem je v Senátu a čtvrtým rokem vede poslanecký klub ČSSD. A tvrdí, že jej práce pořád baví.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vícha (36 článků)

3 spolehlivé kroky jak mít úspěšný rok

 
Máme tu nový rok se šťastnou osmičkou na konci, která je pro mnohé z nás příslibem toho, že to bude úspěšný rok. Možná si i vy od tohoto roku hodně slibujete. Chcete uchopit příležitosti za pačesy a kočírovat svůj život tím správným směrem. V dnešním článku se dozvíte, co musíte udělat pro to, abyste měli po finanční stránce úspěšný rok. A proč zrovna po finanční stránce? Co si budeme nalhávat: bez peněz by to v životě nešlo. S příchodem nového roku máte ideální příležitost začít dělat věci jinak, třeba daleko lépe, nežli jak jste je dělali doposud. A upřímně: kdo z nás by nechtěl, aby se mu dařilo finančně, že? Mějte finančně úspěšný rok! Už jsme si ujasnili, že bez peněz to v životě prostě nefunguje. Potřebujeme je všichni, bez výjimky. Proto si teď řekneme, co můžete udělat pro to, aby se vám v roce 2018 po finanční stránce dařilo lépe, nežli v roce předchozím, kterému jsme před pár dny dali sbohem. Krok první: udělejte si přehled o svých financích To je základ všeho. Dokud nebudete vědět, jak na tom po finanční stránce jste, nemůžete podnikat další kroky, natož pak kroky k tomu, aby se vám začalo více dařit. Pečlivě si sepište veškeré vaše příjmy, do kterých zahrňte nejen výplatu, ale i případné přídavky, alimenty, pokud je pobíráte, vedlejší příjmy z brigád a podobně. To samé pak udělejte s výdaji, kde toho bude asi daleko více. Do výdajů patří poplatky za bydlení, nájem zálohy, co utratíte za benzín, za jídlo, za poplatky ve školce nebo za kroužky dětí a podobně. Pak příjmy odečtěte od výdajů a zjistíte, jak na tom s penězi skutečně jste. Krok druhý: vyberte jednu věc, kterou oželíte Znovu se podívejte na seznam vašich výdajů a pro začátek z nich vyberte jednu věc, kterou v tomto roce... Čtěte více Příspěvek 3 spolehlivé kroky jak mít úspěšný rok pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.01.2018 21:55 |

podobné články

Strany vynaloží desítky milionů na kampaň před podzimními volbami

 
Politické strany plánují v kampani před podzimními volbami do Senátu a krajských zastupitelstev utratit až desítky milionů korun. Vládní ODS chce do předvolební propagace investovat zhruba 65 milionů korun. Další člen vládní koalice TOP 09 a Starostové a nezávislí (STAN) chce před volbami utratit přibližně 34 milionů. Celková částka, kterou na kampaň vyčlenila opoziční ČSSD, se pohybuje okolo 90 milionů korun. Další parlamentní strany neplánují vynakládat na propagaci tak vysoké sumy. Dříve vládní a nyní opoziční Věci veřejné (VV) chtějí za kampaň utratit jednotky milionů. Opoziční KSČM má na krajské a senátní voly dohromady deset milionů korun.
19.09.2012 12:40 |

podobné články

Drábkovy reformy jsou jak z Kafkových děl, míní sociolog Keller

 
„Reformy ministra Drábka přesahují i mistrovství děl Franze Kafky,“ komentoval kroky ministra práce a sociálních věcí v deníku Právo sociolog Jan Keller. Pozastavuje se především nad tím, že pro nezaměstnané Drábek stanovil povinnost hlásit se na poště, zatímco penzisty ze stejné instituce vyhnal s tím, že pro důchody si budou muset dojíždět ke speciálním bankomatům.
27.08.2011 10:40 |

podobné články

Útok na Drábkovy reformy. Ve hře stížnost a zabavování majetku

 
Vazební stíhání bývalého prvního náměstka Vladimíra Šišky a rezignace samotného ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka povzbudily všechny, jimž byly kroky tohoto tandemu v čele úřadu trnem v oku. Národní rada osob se zdravotním postižením chystá ústavní stížnost na sociální karty, objevují se požadavky prověřit zakázky, které nebyly řádně vysoutěženy.
05.10.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Útok na Drábkovy reformy. Ve hře stížnost a zabavování majetku

 
Vazební stíhání bývalého prvního náměstka Vladimíra Šišky a rezignace samotného ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka povzbudily všechny, jímž byly kroky tohoto tandemu v čele úřadu trnem v oku. Národní rada osob se zdravotním postižením chystá ústavní stížnost na sociální karty, objevují se požadavky prověřit zakázky, které nebyly řádně vysoutěženy.
05.10.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Roman Onderka z ČSSD: ANO kopíruje, co my dělali v Brně už před jedenácti lety. Řekli jsme, že do vlády se stíhanou osobou nepůjdeme, a sliby se mají plnit

 
ROZHOVOR Sociální demokracie by podle poslance a bývalého primátora Brna Romana Onderky měla držet slovo, které dala svým voličům před volbami. „My jsme našim voličům před volbami slíbili, že nepůjdeme do vlády, ve které bude stíhaná osoba. A obávám se, že pokud sociální demokracie nebude dodržovat sliby, které dala před volbami, v dalších volbách ji nebude volit už ani těch sedm a půl procenta,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Roman Onderka. Stejně tak si nedovede představit, že by ČSSD přistoupila na jakoukoli spolupráci či toleranci vlády ze strany Okamurovy SPD.
21.02.2018 18:30 |

podobné články

Vysloužil (LIDEM): Věci veřejné chtěly zvýšit cenu potravin

 
V pátek byl projednáván v PS ve třetím čtení zákon upravující výši daně z přidané hodnoty. Věcem veřejným se zalíbila pozice opoziční strany a obstrukcemi se chtěly ukázat jako zastánci sociálních jistot. Ale jednalo se pouze o marketingový tah, než o skutečnou snahu nezvyšování životních nákladů lidí.
15.07.2012 15:30 |

podobné články

ODS na kongresu odstartuje kampaň před říjnovými volbami

 
ODS na dnešním mimořádném kongresu v pražském Karlíně odstartuje kampaň před podzimními komunálními a senátními volbami. Zároveň se pokusí své členy a kandidáty před volbami motivovat a vyburcovat. Vedení ODS představí necelé tisícovce účastníků také nový program strany a možné změny stanov.
05.09.2014 06:15 |

podobné články

Známý český moderátor terčem psychopatek: Stanovaly mi před bytem a chtěly se milovat!

 
Snad každý známý člověk už zažil situaci, kdy mu popularita byla spíš na obtíž. Nejinak je na tom moderátor Petr Vojnar. Bývalý člen chlapecké skupiny T-boyz se ocitl v hledáčku hned dvou trochu úchylných fanynek, které se rozhodly, že budou jeho vyvolenými. „Chtěly po mně sex, jedna mi dokonce stanovala v baráku na chodbě před bytem,“ popsal Super.cz nevšední zážitek.
20.01.2014 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vojnar (61 článků)

Šéf dělnické strany v Duchcově: Žádné romské dítě se našich akcí neděsí

 
ROZHOVOR Kritizovat a demonstrovat je podle některých snadné a to by uměl každý. O co členům Dělnické strany sociální spravedlnosti v Duchcově přesně jde? Jde jim o neskrývanou nenávist jako kovaným extremistům či nikoli? ParlamentníListy.cz na to chtěly bez vykrucování odpovědi přímo od Jindřicha Svobody, předsedy duchcovské buňky DSSS, která se zde etablovala v červenci letošního roku. Kritik starostky je přesvědčen, že první žena města nedělá pro vyřešení situace správné kroky.
24.08.2013 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Svoboda (7 článků)

Letní pohodička končí: Strany postupně startují horkou část předvolební kampaně

 
Politické strany postupně zahajují hlavní část kampaně před říjnovými krajskými a senátními volbami. Sociální demokracie v těchto dnech odstartovala cílenou internetovou reklamu, ODS a hnutí Starostové a nezávislí se už několik týdnů snaží přesvědčit voliče z billboardů. Kontaktní kampaň, do které se zapojí i šéfové stran a někteří členové vlády, pak strany zpravidla zahájí na přelomu srpna a září, tedy zhruba šest týdnů před volbami. Vyplývá to z informací od jednotlivých stran.
18.08.2016 11:50 |

podobné články

Do kampaně před eurovolbami se zapojí i Babiš. Bude objíždět regiony

 
Do kampaně ANO před volbami do Evropského parlamentu se zapojí předseda hnutí, vicepremiér Andrej Babiš. Hnutí chystá podobně jako před podzimními sněmovními volbami cestu po regionech a sérii setkání s občany, na kterých chce rovněž vysvětlovat kroky, které udělala vláda od svého vzniku. Na kampaň má vládní hnutí 18,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekl lídr kandidátky a bývalý eurokomisař Pavel Telička. 
01.04.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12394 článků)

Dívky si chtěly udělat adrenalinovou fotku, přejel je vlak

 
Dvě mladé německé dívky se chtěly vyfotografovat, jak přebíhají koleje těsně před vlakem. Obě utrpěly smrtelná zranění, když je srazil vlak jedoucí rychlostí 110km/h, informuje server novinky.cz.
23.05.2011 11:00 |

podobné články

Tři ženy chtěly pomstít nevěru manžela jedné z nich. Vzaly si meč, pálku a poleno...

 
Rozhněvaná skupina tří žen ve věku 57, 30 a 25 let způsobila pořádný poprask před panelákem v Pardubicích - Polabinách. Rozzuřené dámy chtěly, ať z domu vyjde ven obyvatelka jednoho z bytů, která měla mít poměr s manželem jedné z agresorek. Žena samozřejmě zůstala doma a na podařenou skupinku zavolala policisty.
27.08.2014 10:25 |

podobné články

8 věcí, které jste o mužích vždy chtěly vědět, ale bály jste se zeptat!

 
Patrik se v tomto dílu Atlasu žen rozhodl, že mužskému druhu tak trochu podřízne větev. Napráší na ně všechno. Takže, holky, tohle je vše, co jste vždy chtěly vědět o mužích, ale bály se zeptat.
19.09.2016 18:00 |

podobné články

Drábkovy pazoury řádí dál, lidé mají strach. I to prý trápí hospodářství

 
Nezaměstnanost v České republice se zvyšuje hlavně kvůli špatné ekonomické situaci v celé Evropě, kam české firmy nejvíce vyvážejí své zboží a služby. Na evropskou ekonomiku dopadla druhá vlna recese, přitom se ještě nestačila vzpamatovat z krize v roce 2009. Ale negativní vliv má i slabá domácí poptávka, jak potvrdil ParlamentnímListům.cz předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev Zdeněk Juračka, a šikana živnostníků, jak uvedl předseda Strany soukromníků ČR Rostislav Senjuk.
12.02.2013 08:00 |

podobné články

Trapas na večírku: Herečky si chtěly šplhnout, vypadaly jako ve stejnokroji

 
Herečky Evan Rachel Wood (24), Camilla Belle (25) a Zoe Saldana (33) dorazily na párty módního domu Gucci ve skoro stejných šatech z jarní kolekce pro rok 2012 této značky. Asi se chtěly zalíbit pořadatelům, ale výsledek byl spíš matoucí a trapný.
14.11.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Evan Rachel Wood (14 článků) , Zoe Saldana (50 článků) , Camilla Belle (1 článek)

Íránky chtěly sledovat fotbalové Euro, zabránila jim v tom policie

 
Pouze muži mohou v Íránu sledovat veřejné projekce zápasů fotbalového mistrovství Evropy, které se v této zemi těší velké popularitě. V Teheránu se do kinosálů chtěly dostat i ženy, ale nepochodily - dokonce kvůli nim policie uzavřela jeden místní multiplex. Informovala o tom agentura Isna.
12.06.2012 13:15 |

podobné články