Článek

Před pěti lety zabila žirafu. Dnes Američance hrozí smrtí

 
Známý britský komik rozpoutal vlnu kritiky proti pět let staré fotce Američanky, na které pózuje se zabitou žirafou.
17.04.2015 07:45 |

podobné články

Podobné články

Ve velšské zoo mají nejvyšší žirafu světa. Měří 5,7 metru na výšku

 
Pokud by chtěl někdo hledat nejvyšší žirafu světa, byl by bláhový, kdyby zamířil do Afriky. Nejvyšší kopytník s extrémně dlouhými krčními obratli totiž žije ve Walesu. Žirafu dosahující rekordní výšky 5,7 metru chovají v zahradě na západě země v hrabství Pembrokeshire. A podle ošetřovatelů nikde v zajetí není vyšší exemplář.
06.01.2016 19:10 |

podobné články

Lovec před kamerou zmasakroval žirafu a oznámil: Teď chci ochutnat slůně!

 
Saúdskoarabský lovec exotické zvěře se postaral o pořádné pozdvižení! Rashed al-Hajri (42) se na internetu pochlubil videem, na kterém porcuje zabitou žirafu. A oznámil, že jeho dalším úlovkem bude malé slůňátko.
01.11.2016 22:10 |

podobné články

Tajuplná hádanka na Facebooku! Agáta: S*ru na žirafu! Já jsem chytrá

 
Novým hitem na sociálních sítích je tajemná hádanka. Kdo ji neuhodne, musí si na tři dny změnit svůj profilový obrázek na žirafu.
03.11.2013 15:55 |

podobné články

Krutý ředitel promluvil: Proč jsem popravil žirafu

 
Ředitel kodaňské zoo Bengt Holst (61) se stal jedním z nejnenáviděnějších mužů planety. Svět ho má za krutého tyrana, který nechal utratit zdravou žirafu jen proto, že se mu nehodila do chovu. Z popravy navíc udělal show pro veřejnost, porcování mrtvoly žirafího samečka přihlížely i malé děti.
11.02.2014 18:05 |

podobné články

Masakr zvířat pokračuje! Další ZOO se chystá utratit zdravou žirafu!

 
Další dánská zoologická zahrada se údajně chystá utratit zdravou žirafu. Po zabití žirafího mláděte v kodaňské zoo by k usmrcení sedmiletého žirafího samce mohl přistoupit i jutský zoopark (Jyllands Park Zoo).
13.02.2014 14:10 |

podobné články

Video: Jak bílý tygr Paris z Liberce (ne)ulovil žirafu. Ale dal jí pěkně co proto!

 
Bílý tygr Paris ulovil žirafu! S kořistí se čtvrttunový pruhovaný obr v liberecké zoo nemazlil. A odměna stála za to.
17.03.2014 12:10 |

podobné články

Unikátní objev: Už jste někdy viděli bílou žirafu? V Tanzanii se jedna taková prohání

 
Ochránci přírody v Tanzanii nevěří svým očím. V národním parku Tarangire objevili vzácnou bílou žirafu, která je nejspíše jediná svého druhu!
14.02.2016 20:20 |

podobné články

Rakovina jí před pěti lety zabila tátu: Teď jí od něj naposledy přišly květiny a DOJEMNÝ VZKAZ!

 
V pouhých 16 letech Američance Bailey Sellersové (21) zabila rakovina tatínka. Otec, který svou dceru nadevše miloval, se však nehodlal smířit s tím, že tu už pro ni nebude. Proto jí předobjednal donášku květin na každé její narozeniny. Jenže Bailey teď oslavila jedenadvacetiny, což znamená ve Spojených státech dospělost, a tak jí přišel poslední pugét i s dojemným dopisem na rozloučenou.
30.11.2017 07:05 |

podobné články

Žirafu v norské zoo zabila antilopa: Probodla jí břicho rohem!

 
Desítky lidí, mezi nimi i děti, přihlížely doslova hororové ukázce života v divočině v norské zoo. Antilopa losí tu brutálním způsobem zabila milovaného žirafáka Melvina. Zabodla mu rohy přímo do břicha!
07.04.2015 17:05 |

podobné články

Zoo v Kodani zabila bezdůvodně žirafu: Utratili mládě a teď jím krmí šelmy!

 
Mají se starat o blaho zvířat, ale místo toho je nemilosrdně zabíjejí!
10.02.2014 05:05 |

podobné články

Nicole Kidmanová si zahraje hollywoodskou ikonu Grace Kellyovou

 
Americký list The Hollywood Reporter (THR) zjistil, že Nicole Kidmanová vyjednává o roli Grace Kellyové ve filmu Grace of Monaco. Před lety si média smlsla na jejím téměř pohádkovém příběhu o prosté Američance, která se stala "princeznou", a poté na její předčasné smrti - podobně jako u princezny Diany.
06.04.2012 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Nicole Kidman (288 článků) , Grace Kelly (87 článků)

Chodové před více než 100 lety nikdy exotická zvířata neviděli: Jak si představovali žirafu či pštrosa?

 
Nikdy neviděli exotická zvířata a vyrobili je jen podle toho, co o nich četli či slyšeli. Jejich figurky umístili staří Chodové do betléma, který je vystavený v muzeu v Domažlicích
23.12.2017 12:10 |

podobné články

Satanistka (19), která zabila několik desítek lidí, tvrdí: Jsem jako seriálový Dexter!

 
Je jí teprve devatenáct let, ale na rukou už má krev několika desítek lidí. Řeč je o Američance Mirandě Barbour, která se přiznala k minimálně 22 vraždám na území Spojených států. Na svou obranu tvrdí, že se inspirovala seriálem o fiktivním sériovém vrahovi a stejně jako on vraždila jen "špatné" lidi.
18.02.2014 21:45 |

podobné články

Žila naplno, dokud mohla: Dojemné snímky krásné Brittany, která si vybrala datum své smrti!

 
Byla krásná a plná radosti, než jí osud připravil tu nejkrutější ránu. Američance Brittany Maynard (†29) objevili lékaři obrovský, neléčitelný nádor na mozku. Žena se rozhodla, že si zachová důstojnost a vybere si datum smrti, aby nedožívala ve zbídačeném stavu sužována záchvaty, které se čím dál tím stupňovaly. Na svou zesnulou lásku teď zavzpomínal její manžel a maminka.
01.01.2015 17:06 |

podobné články

Muž, který nechal popravit žirafu v ZOO, POPRVÉ PROMLUVIL! Neuvěříte, jak se hájí

 
Smrt zdravého žirafího samce Mariuse, kterého utratili v ZOO v Kodani, zahýbala s celý světem. Pracovníci zahrady dokonce dostávají výhrůžky smrtí. Pro německý Bild teď ale promluvil šéf výzkumu, který o "popravě" rozhodl. Svůj čin hájí...
12.02.2014 06:10 |

podobné články

Medik radí - 7. díl - Prohlídka mrtvoly na místě činu

 
A je to tu. Očekávaný další díl "Medik radí". Dnešní díl se bude zabývat tématem, pro laiky docela morbidním, nýbrž pro mě převelice zajímavým - a to ohledaní mrtvoly a potvrzení smrti. Ja to tedy je? Jak lékař pozná, že člověk je mrtvý? Co vše musí dále provést? Dozvíte se níže:) Když je lékař přivolán na místo činu, musí nejprve zjistit, zda je člověk živý, nebo zda je již skutečně mrtev. Pokud dotyčný žije, musí lékař hned udělat vše pro jeho záchranu. Ale i v tomto případě je nutné, aby si lékař dobře všiml polohy zraněného a též polohy předmětů, které by mohly se smrtí souviset. Pokud má lékař podezření, že již smrt nastala, musí toto skutečně prověřit. Důkaz smrti je v některých případech obtížný. Jednoznačný důkaz může pochopitelně podat encefalograf (EEG), který však nebývá vždy k dispozici. Co se týče elektrokardiografu (EKG), měření je nutné opakovat několikrát po sobě a výsledky nemusí být vždy jednoznačné.V každém případě je nutné zjistit, zda ustal tep a vyzkoušet reakci zornic (ta ovšem také nemusí být jednoznačnou známkou smrti). Proto se také používá tzv. Tonelliho příznak . Ten spočívá v tom, že pokud se stiskne oko dvěma prsty, je zornice oválná, pokud třemi je trojhranná. Tento příznak se objevuje již několik okamžiků po smrti a trvá asi 2 hodiny. Nevýhodou ovšem je, že tato deformace se neprojevuje u utopenců nebo v případě očního zákalu. Zrovna tak u oběšených ještě dlouho po smrti nedochází k deformaci zornic. Poměrně jednoduchou zkoušku k potvrzení smrti navrhl Balthazar. Jeho metoda spočívá v tom, že éter vstříknutý pod kůži se vstřebá, pokud je v těle ještě jiskra života. Pokud je člověk mrtev, po vytažení jehly vytryskne éter zpět. Pro provedení této zkoušky plně stačí 1–2 ml éteru, který lze pro lepší názornost obarvit eosinem. Pokud již lékař dospěl k závěru, že dotyčný je skutečně mrtvý, zjistí: a) Jaká je teplota těla – povětšinou se měří v rektu teploměrem. b) Zda jsou vyvinuty posmrtné skvrny (jak jsou umístěny a jakou mají barvu). c) Zda je již vyvinuta posmrtná ztuhlost. d) Zda jsou viditelné známky nějakého poranění. e) Zda se již neprojevují známky hniloby. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Opustila práci v kanceláři a cestuje po světě. Američance platí za to, že si užívá na cestách

 
Mladá blondýnka z Kalifornie opustila stabilní práci, aby se vrhla do nejistého podniku, který jí ale za pár let začal vydělávat slušné peníze. Dnes má tato blogerka na kontě 50 procestovaných států, na Instagramu ji sleduje přes 130 tisíc lidí a práci v kanceláři od devíti do pěti si už nedokáže představit.
08.02.2016 07:00 |

podobné články

Zrůda zabila těhotnou matku (†23) a vyřízla jí z dělohy živé dítě: Dostala doživotí!

 
Za mřížemi zčerná! Soud totiž poslal Julii Corey (39) do vězení na doživotí. Američanka před necelými pěti lety zabila těhotnou matku, poté jí z těla vyřízla zdravé dítě, které vydávala za své vlastní.
19.02.2014 22:15 |

podobné články

Plastika prsou z Američanky udělala monstrum. Kvůli studu patnáct let nevycházela z domu

 
Otřesný důsledek zpackané práce plastického chirurga zničil život dnes padesátileté Američance Debbie. Ta si před patnácti lety chtěla nechat zvětšit ňadra i proto, že se živila jako pornoherečka a v průmyslu hodlala ještě chvíli posečkat. Místo nového krásného hrudníku jí ale zbyly jen oči pro pláč. Do operovaného ňadra dostala infekci a chirurg situaci vyřešil vyjmutím implantátu. V levém prsu jej ale ponechal a poté zmizel neznámo kam.
04.05.2013 20:45 |

podobné články