Článek

Před koncertem s Neckářem jim ukradli nástroje: Kapela přišla o aparaturu za 300 tisíc a nemůže hrát

 
Tomu se říká smůla. Není to tak dlouho, co nám zpěvák Václav Neckář  (71) vychvaloval mladou ostravskou kapelu FiHA, kterou si vybral na svoje turné. Její frontman Filip Rácz dokonce napsal písničku na jeho poslední desku.
15.01.2015 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (268 článků) , Filip Rácz (3 články)
Podobné články

Slavné orchestry hrají na nástroje za miliony. Některé dokonce nevlastní

 
Významná hudební uskupení jako je např. Česká filharmonie nebo Filharmonie Hradec Králové hrají na nástroje v hodnotě i několika milionů korun. Jenže většinou jde o hudební nástroje, které jim nepatří a mají je zapůjčené od štědrých sponzorů. Některé nástroje je přitom potřeba obměňovat. 
12.07.2015 18:41 |

podobné články

Legendárním Plastikům ukradli po koncertě na Žižkově nástroje, hledají je v bazarech

 
Na pražský Žižkov přijeli, aby zahráli svým fanouškům, ale z koncertu se vrátili hudebníci zklamaní a naštvaní. Legendární skupině The Plastic People of the Universe totiž zloději ukradli z auta po vystoupení jejich oblíbené nástroje.
13.09.2015 15:00 |

podobné články

Bulvární Sedmička zvyšuje náklad na 300 tisíc, prodává v průměru 122 tisíc kusů na vydání

 
Vydavatelství Empresa Media oznámilo, že zvyšuje tištěný náklad bulvárního týdeníku Sedmička na 300 tisíc kusů. Podle údajů vydavatele totiž zájem o titul stoupá číslo od čísla: prvního vydání se prodalo 93 tisíc výtisků, druhého 110 tisíc, třetího 124 tisíc a čtvrtého téměř 171 tisíc, tedy v průměru 122 tisíc kusů na jedno číslo.
11.09.2012 16:00 |

podobné články

Muzikanti vrátili do depozitáře drahé nástroje. Kvůli kauze Diag Human

 
Kvůli kauze Diag Human, respektive kvůli exekučním nárokům této společnosti stáhlo Česlo ze zahraničí i historicky cenné hudební nástroje, které jsou součásti Státní sbírky hudebních nástrojů Národního muzea. S informací přišel Český rozhlas. Tyto vzácné nástroje si přitom dlouhodobě pronajímají muzikanti významných českých souborů a hrají s nimi v zahraničí.
21.06.2011 11:35 |

podobné články

Opice užívají kamenné nástroje tisíce let, zjistili archeologové

 
Archeologové objevili zvláštní kamenné nástroje v pralesích západní Afriky i na plážích v Thajsku. Pocházejí ze stejné doby jako egyptské pyramidy a náhodný pozorovatel by asi dlouho musel přemýšlet, k čemu tyto nástroje sloužily. Nevytvořila je totiž lidská ruka. 
20.09.2015 14:35 |

podobné články

Pet Shop Boys si na turné vaří sami

 
Britská kapela Pet Shop Boys si na svůj pražský koncert začátkem prosince přiveze nejen aparaturu, ale i sporáky!
20.11.2009 10:55 |

podobné články

V Olomouci ukradli ŠPERKY za 300 000!

 
Dva muži ukradli v Olomouci ZLATÉ PRSTENY za více jak 300 tisíc korun, druhý den je dopadla policie
31.08.2011 10:00 |

podobné články

Vondráčková přišla na pohřeb Vrby sama: Smáli se jí za zády!

 
Helena Vondráčková (64) si proti sobě soudy s Martou Kubišovou (68) poštvala velkou část českého showbyznysu. Prokázala tak značnou odvahu, když přišla sama na pohřeb Pavla Vrby, kam kromě jiných celebrit dorazila i Marta Kubišová s Václavem Neckářem. Situace v síni pak nabrala symbolického významu.
28.09.2011 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (933 článků) , Václav Neckář (268 článků) , Marta Kubišová (399 článků) , Pavel Vrba (391 článků) , Pavel Vrba (385 článků)

Stáří a mládí už nemá mezi sebou zeď, zpívá v nové písničce Václav Neckář

 
Václav Neckář a skupina FiHa natočili společnou skladbu Zpívám, ke které teď vznikl i videoklip. Kapela s Neckářem nespolupracuje poprvé. “S Václavem jsme se setkali před třemi lety, kdy přijal pozvání na náš koncert do Ostravy. Koncert zaměřený na jeho písně ho natolik dostal, že od té doby koncertujeme často společně,” vysvětluje frontman FiHy Filip Rácz, který napsal pro Neckářovo loňské album Mezi svými píseň Tak ruku mi dej. Klip vznikl ve Zlíně a režíroval ho Adam Vopička. „Václav Neckář je i pro naši generaci obrovská legenda a tohle pro nás bylo splnění snu,“ dodal Vopička.
19.10.2015 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (268 článků) , Filip Rácz (3 články)

Faltýnové ukradli věci z auta za bílého dne: Zmizelo oblečení za 300 tisíc!

 
Modelka Petra Faltýnová  (34) přišla o luxusní značkové oblečení za statisíce. Během focení kalendáře v centru Prahy přímo v Pařížské ulici se stala obětí zloděje, který vybílil vůz, jež měla naplněný svými věcmi. Celková hodnota se vyšplhala na 300 tisíc.
26.10.2012 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petra Faltýnová (698 článků)

Německé ministryni ukradli ve Španělsku auto

 
Německá ministryně zdravotnictví Ulla Schmidtová přišla během dovolené ve Španělsku o služební vozidlo. Podle mluvčí ministerstva ukradli Schmidtové auto poblíž letoviska Alicante zatím neznámí zloději, kteří se vloupali do pokoje, kde bydlel řidič ministryně, a ukradli tam klíče od vozu.
25.07.2009 19:15 |

podobné články

Kapela Kryštof vyprodala jarní turné za 24 hodin. To jsme nečekali, říká Krajčo

 
Za pouhý den vyprodala kapela Kryštof jarní klubové turné k albu Srdcebeat. Ve čtrnácti městech zahraje celkem 27 tisícům lidem. "Moc děkujeme fanouškům za obrovský zájem o naše jarní klubové turné. Pokud se dobře pamatuji, posledně fanoušci vyprodali klubové turné za pár dnů. Mysleli jsme, že i tentokrát to bude obdobné, ale to, co se strhlo, jsme nečekali. Některá místa padla dokonce za pár minut," uvedl zpěvák Richard Krajčo. Srdcebeat Club Tour začne koncertem 24. února v táborském Palcátu a skončí na konci března v Ústí nad Labem. Kryštof mezitím zavítá například do Olomouce či Zlína, kde bude hrát ve větších sálech.
09.11.2015 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Krajčo (290 článků)

Kdyby tisíc klarinetů v reálu: Vojenské vybavení se proměnilo v hudební nástroje

 
S nápadem, že by vojenská výzbroj mohla sloužit bohulibějším účelům, než je válčení, přišli už v 60. letech minulého století tvůrci snímku Kdyby tisíc klarinetů. Ve slavném českém filmu se tak zbraně změnily v hudební nástroje. A s podobným nápadem přišel i jeden vysloužilý tuniský voják, napsala agentura Reuters.
07.11.2015 06:25 |

podobné články

Zloděj našel v cizím autě malé jmění: Ukradl zubařské nástroje za 800 tisíc! Zřejmě použil rušičku

 
Pořádný úlovek se podařilo získat neznámému zloději. Ten totiž 6. června přibližně v sedm večer z kufru auta v Českobrodské ulici ukradl dvě tašky, v nichž byl ukrytý hotový poklad: stomatologické nástroje dohromady za 800 tisíc korun. Policie teď po pachateli pátrá.
20.06.2018 11:50 |

podobné články

Skupina Lucie: Vážíme si toho, že můžeme ještě něco dělat

 
Loni oznámila Lucie návrat na halová pódia. V květnu zahájí turné, při kterém představí své hity, výpravnou scénu a špičkovou aparaturu. Pro „zahřátí“ vystoupí 10. května v londýnské O2 Shepherds Bush Empire, hale pro dva tisíce lidí, kde v roce 2004 koncertovala naposledy před svým rozchodem. Česko-slovenské halové turné zahájí 26. května v Košicích. Vše uzavře vystoupením na červencovém festivalu Rock for People v Hradci Králové.
15.03.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Králová (299 článků)

Premiéru Aloise Nebela předznamená koncert Priessnitz s Neckářem

 
Křest soundtracku k filmu Alois Nebel se uskuteční tento pátek v pražském divadle Archa. Hrát budou skupiny Priessnitz a Umakart, jejichž písně se ve snímku objeví. Chybět na scéně nebudou ani hosté včetně Václava Neckáře, Marie Rottrové a autora scénáře komiksu, podle kterého byl film natočen, Jaroslava Rudiše.
23.09.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Rottrová (259 článků) , Václav Neckář (268 článků) , Jaroslav Rudiš (27 článků)

Tata Bojs vyrobili nástroje z recyklovaných materiálů a vyrážejí na Tour domácí

 
Tata Bojs v rámci nadcházejícího turné 25 let Cyklace aneb Tour domácí své fanoušky opět potěší. Tentokrát má skupina připravenou originální show, kde se bude hrát také na nástroje vyrobené z recyklovatelných materiálů. Ty už si vyzkoušela v novém klipu na hit Pěšáci , který můžete vidět na Samosebou.cz.
28.05.2013 10:25 |

podobné články

Kryštof bral ve vyprodané Tesla Areně body za hity a odvahu

 
Koncertovat ve velké sportovní hale není lehké. Nejde jen o její naplnění, s tím si v pátek večer v pražské Tesla Areně ostravská skupina Kryštof hravě poradila. Nezvyklý je ale velký prostor a požadavky na jeho ozvučení, nároky na pohyb na pódiu, na aparaturu, schopnost využít velké zadní projekce a podobně. S tím vším se musel Kryštof na prvním ze tří koncertů probíhajícího halové turné popasovat, a ne ve všech případech to dopadlo chvalitebně.
20.02.2010 12:45 |

podobné články

VIDEO: Stavba megapódia kapely Kabát! ČASOSBĚR

 
Podívejte, jak se staví unikátní pódium na ústeckém zimním stadionu pro kapelu Kabát. Na stavbě pracovala stovka lidí a musela aparaturu a vybavení z deseti kamionů do útrob stadionu přemístit během pouhých dvanácti hodin.
05.04.2011 21:55 |

podobné články