Článek

Pražští strážníci každoročně darují svou krev, aby pomohli zachránit druhé

 
Pražští strážníci pokračují v dlouholeté tradici a po osmnácté podpořili dobrou věc s cílem pomoci druhým.
20.01.2016 15:16 |

podobné články

Podobné články

Češi ve srovnání s Evropou málo darují krev

 
Téměř dvě pětiny Evropanů již někdy darovaly krev. Nejvíce dárců je v Rakousku, kde krev darují až dvě třetiny lidí ve věku nad 15 let. Vyplynulo to z nedávného celoevropského průzkumu Euro-statu. S velkým odstupem za Rakouskem následují Francie, Kypr a Řecko. I v těchto zemích však tvoří dárci přes polovinu populace. Česká republika je až na 22. místě, když alespoň jednou krev darovalo jen 30 procent jejích obyvatel starších patnácti let.
29.07.2012 09:45 |

podobné články

V dárcovství krve je Česko pod evropským průměrem

 
Téměř dvě pětiny Evropanů již někdy darovaly krev. Nejvíce dárců je v Rakousku, kde krev darují až dvě třetiny lidí ve věku nad 15 let. Vyplynulo to z nedávného celoevropského průzkumu Euro-statu. S velkým odstupem za Rakouskem následují Francie, Kypr a Řecko. I v těchto zemích však tvoří dárci přes polovinu populace. Česká republika je až na 22. místě, když alespoň jednou krev darovalo jen 30 procent jejích obyvatel starších patnácti let.
29.07.2012 04:00 |

podobné články

Dívka zachraňovala na Vltavě kachně. Skončila uvězněná na vodě, pomohli jí strážníci

 
Na pomoc »dívce v nesnázích« se vydali v úterý odpoledne strážníci poříčního útvaru přímo lodí. Sedmnáctiletá dívka chtěla zachránit kačátko, které se zaklínilo pod jeden z reklamních poutačů. Kačenku se jí nakonec úspěšně podařilo zachránit a vrátit zpátky na Vltavu, sama se ale na břeh nedokázala dostat. A tak bylo potřeba zásahu strážníků.
16.06.2016 16:10 |

podobné články

Firmy, které darují politickým stranám, získávají více zakázek

 
Firmy, které darují peníze politickým stranám, získávají zhruba o 50 procent více veřejných zakázek než srovnatelné společnosti, které politickým stranám nepřispívají. Vyplývá to z výzkumu Centra aplikované ekonomie, podle něhož je ze studie zřejmé vysoké riziko střetu zájmů.
04.09.2014 14:01 |

podobné články

Loni strážníci řešili přes milion přestupků: Pokuty platili hlavně řidiči

 
Pražští strážníci loni řešili 1,055 milionu přestupků. Většinu tvoří přestupky v dopravě, a to více než 900 tisíc. Celkem strážníci uložili blokové pokuty za 68 milionů korun. Dobrou zprávou pro řidiče je, že strážníci využívají odtahů a botiček čím dál tím méně. Pro turisty je naopak důležité, že se postupně zvyšují kontroly nepoctivých taxikářů, loni jich bylo téměř 50 tisíc.
23.02.2017 17:25 |

podobné články

Pražští strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary za 13,6 milionu

 
Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které dnes schválili pražští radní. Zprávu přinesla ČTK.
12.12.2017 15:35 |

podobné články

Žena (24) se popálila kapalinou z motoru, dostala se jí i do očí. Pomohli kolemjedoucí strážníci

 
Čtyřiadvacetiletá žena se v úterý večer na Ortenově náměstí popálila horkou kapalinou a párou z motoru automobilu. Strážníci, kteří jeli náhodou kolem, jí ale naštěstí pomohli a zavolali záchranku.
25.03.2017 19:00 |

podobné články

Seniorka (69) spadla v Plzni do kontejneru s odpadky. Ven jí pomohli strážníci

 
Seniorka (69) spadla na největším plzeňském sídlišti Lochotín do kontejneru s odpadky a nemohla se z něj dostat. Ven jí pomohli až přivolaní městští strážníci a předali ji do péče zdravotníků.
18.12.2017 18:20 |

podobné články

Šokující zjištění Ivy Pazderkové. Má špatnou krev

 
Krve není nikdy dost. To ví i české celebrity, které jednou za půl roků darují hromadně krev. A pokaždé se jich sejde minimálně o jednoho víc. A i když i tentokrát dorazil nováček a to herečka Iva Pazderková  (31) , měla smůlu. Jelikož nesplňovala kritéria pro odběr, darovat nesměla.
11.08.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Iva Pazderková (244 článků)

VZP: V dárcovství krve jsou Češi hluboko pod evropským průměrem

 
Téměř dvě pětiny Evropanů již někdy darovaly krev. Nejvíce dárců lze najít v Rakousku, kde krev darují až dvě třetiny populace.
25.07.2012 19:10 |

podobné články

V dárcovství krve jsou Češi hluboko pod evropským průměrem. Pokusíme se to změnit?

 
Téměř dvě pětiny Evropanů již někdy darovaly krev. Nejvíce dárců najdete v Rakousku, kde krev darují až dvě třetiny populace. S velkým odstupem následují další státy (např. Francie, Kypr a Řecko… ve kterých tvoří dárci přes polovinu populace.) Češi v tomto pomyslném žebříčku v posledních letech pokulhávají daleko na chvostu.
11.06.2014 09:35 |

podobné články

Omlouváme se za Brusel, volají Syřané v Řecku. Belgičtí muslimové darují krev

 
Muslimové žijící v Belgii i syrští uprchlíci v Řecku se rozhodli v den děsivých teroristických útoků v Bruselu dát jasně najevo, kde stojí. Důrazně odmítli čin teroristů a v Bruselu muslimské ženy darovaly krev pro lidi zraněné při útocích. Zraněno bylo na dvě stovky osob.
22.03.2016 21:45 |

podobné články

Budoucí vojáci cedili krev: Fakultní nemocnici v Brně věnovali 50 litrů

 
Khaki uniformy zaplnily transfuzní oddělení brněnské Fakultní nemocnice. Studenti zdejší Univerzity obrany se rozhodli vstoupit do nového roku s předsevzetím, že hromadně darují krev.
05.01.2018 10:10 |

podobné články

Strážníci zachránili na poslední chvíli sebevraha. Podřezal se v centru Brna

 
Brněnští strážníci v neděli pomohli zachránit život devětadvacetiletému muži, který ve svém bytě v centru města začal páchat sebevraždu. Na zoufalý čin svého známého upozornil strážníky soused z nájemního domu v Příkopě, řekla mluvčí městské policie Denisa Kapitančiková.
25.03.2012 22:10 |

podobné články

Místo pokuty mu pomohli: Mamince razili cestu majákem

 
Opravdu kuriozní příběh zažili v pondělí dopoledne pražští strážníci. Na Palmovce si totiž všimli auta, které jelo od Balabenky po tramvajových kolejích. Chtěli s ním řešit přestupek, ale muž sám zastavil a omlouval se, že veze ženu do porodnice. „Stačila jen říct, že už začala rodit, ale cestu prý zvládne a odmítla zavolat sanitku,“ popsali událost strážníci, kteří vůz alespoň se zapnutým majákem doprovodili do porodnice U Apolináře. Cesta díky nim trvala přesně deset minut!
02.03.2010 17:55 |

podobné články

Sousedy v domě vyděsila krev, strážníci pomohli opilému mladíkovi, který propadl sklem

 
Velká kaluž krve ve vchodu bystrckého domu znepokojila v sobotu před polednem dvaatřicetiletého muže v Brně. Hlídka vyslaná do ulice Jakuba Obrovského zjistila, že oznámení je pravdivé. V přízemí bylo rozbité sklo vstupních dveří, za ním se nacházelo velké množství krve a krvavé stopy vedly až k jednomu z bytů. Uvnitř se nikdo neozýval, a tak si strážníci od sousedů opatřili telefonní číslo na muže a ženu, kteří zde měli bydlet.
30.03.2014 19:30 |

podobné články

Češka uvázla v bouři na lodi v Chorvatsku: O pomoc volala 1400 km! Z Varů přišla za hodinu

 
Hasiči z Česka pomohli posádce na rozbouřeném moři! Operátoři tísňové linky z Karlových Varů pomohli zprostředkovat pomoc posádce lodi na moři u chorvatského Dubrovníku. Na linku se obrátila matka dívky, která byla na rozbouřeném moři s dalšími dvěma lidmi. Karlovarští záchranáři pak pomohli zajistit pomoc chorvatských kolegů, řekl ČTK Martin Kasa, mluvčí krajských hasičů, kteří tísňovou linku zajišťují.
07.09.2016 19:00 |

podobné články

Strážníci uklízeli po narkomanech, za pár minut našli stovky stříkaček

 
Až několik tisíc použitých jehel a stříkaček po narkomanech seberou každoročně pražští městští policisté. V úterý se na to zaměřila rozsáhlá kontrolní akce. Od rána strážníci likvidovali odpad po narkomanech v parcích, okolí stanic pražského metra, ale i na dětských hřištích. Preventivní akce stejného rázu proběhla také v Brně.
10.11.2015 19:55 |

podobné články

Mladík rozházel na ulici popelnice, od strážníků dostal pokutu, za chvíli rozbil reklamní poutač a strážníci k němu museli znovu

 
V sobotu 26. července těsně po půlnoci přijali strážníci telefonické oznámení o tom, že v prostoru autobusového nádraží v Třebíči dochází k výtržnosti. Strážníci na místě zadrželi 22letého mladíka z Třebíče, který rozkopával popelnice. Za toto jednání mu strážníci uložili blokovou pokutu.
28.07.2014 12:55 |

podobné články