Článek

Pražští lidovci koalici podrželi, o Stropnickém mají rozhodnout zelení

 
Pražská KDU-ČSL chce zachovat koalici ANO, ČSSD a Trojkoalice lidovců, Starostů a zelených. Ve sporu mezi primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) a náměstkem Matějem Stropnickým (Trojkoalice/SZ) se vydala střední cestou. O osudu Stropnického má podle lidovců rozhodnout Strana zelených (SZ).
12.08.2015 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (440 článků) , Adriana Krnáčová (638 článků)
Podobné články

Brněnská ČSSD se sešla s lidovci, ti preferují středopravou koalici

 
Vyjednávání o koalici na brněnské radnici pokračuje. Současný primátor Roman Onderka z vítězné ČSSD se v pondělí sejde s lidovci a zelenými. Naváže tak na nedělní jednání s ODS a TOP 09. Lidovci ale zřejmě preferují pravicovou koalici.
18.10.2010 13:15 |

podobné články

Pražští zelení chtějí, aby byl Stropnický náměstkem primátorky

 
Krajská konference Strany zelených (SZ) v Praze včera večer schválila nominaci bývalého místostarosty třetí městské části Matěje Stropnického jako svého kandidáta do vedení hlavního města. SZ jedná v rámci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) společně s ČSSD a ANO o nové magistrátní koalici. Zelení trvají na tom, aby se jejich zástupce v radě stal náměstkem primátorky. Proti tomu se již dříve vyslovili další představitelé Trojkoalice. O výsledku konference informovali zelení v tiskové zprávě.
11.11.2014 06:06 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (440 článků)

Roithová: Lidovci chtějí ve volební koalici se STAN 15 procent hlasů

 
Lidovci mají ambici ve volební koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) získat ve sněmovních volbách alespoň 15 procent voličských hlasů. Novinářům to řekla místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová po ukončení dnešní celostátní konference strany v Jihlavě, na níž lidovci schválili návrh dohody s hnutím STAN. Pro vstup do Poslanecké sněmovny musí koalice získat nejméně deset procent hlasů, kdyby strany kandidovaly samostatně, stačí jim pět procent.
18.03.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (150 článků)

Průzkum: Véčkaři mají utrum. Do sněmovny by šli ale lidovci i zelení

 
V Poslanecké sněmovně by po volbách nyní usedli zástupci šesti politických stran. Podle aktuálního volebního modelu agentury Factum Invenio by vládní Věci veřejné vystřídali lidovci a zelení. Volby by s 28,5 procenta hlasů vyhrála ČSSD následovaná ODS s 19,2 procenta a KSČM s 15,9 procenta hlasů.
04.11.2011 12:45 |

podobné články

Pražští Zelení: Bezplatná MHD je apelem na řidiče, ať nevyjíždějí

 
Pražští Zelení vítají rozhodnutí Rady hl. města Prahy o zavedení flexibilního mechanismu pro rychlé zavedení MHD zdarma jako dočasného opatření po dobu smogu. Pražané tak mají při dalším zhoršení smogové situace šanci na čistší vzduch v době zhoršených rozptylových podmínek.
24.01.2017 13:10 |

podobné články

Zákon o referendu je hrozbou, míní lidovci a ODS

 
Česko nepotřebuje podle ODS zákon o obecném referendu, jak o něm vyjednává hnutí ANO s komunisty a hnutím SPD. Návrh je populistický a povede k rozmělnění demokracie, uvedl po jednání s lidovci místopředseda ODS Martin Kupka. Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka doplnil, že menšinová vláda sice deklaruje, že chce o návrzích jednat se všemi stranami, k jednání o návrhu referenda, ale lidovci ani zástupci stran přizváni nebyli. Za pojistku mají lidovci nynější rozložení sil v Senátu. 
13.02.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (616 článků)

Jandák v jižních Čechách vede. Lidovci i zelení jsou pod 5 procenty

 
Podle exkluzivního průzkumu agentur SC&C a STEM pro Český rozhlas by volby v Jihočeském kraji vyhrála ČSSD. Do parlamentu by se dostalo pět stran. Lidovci i zelení skončili pod pětiprocentní hranicí.
26.04.2010 17:55 |

podobné články

KSČM dostihla ODS, lidovci a zelení by se vrátili do Sněmovny, tvrdí průzkum

 
I v červenci by se vítězem sněmovních voleb stala ČSSD se 73 poslanci. Na druhém místě by skončili komunisté a občanští demokraté, kteří by shodně měli 39 poslanců. TOP 09 by měla 33 poslanců. Do Sněmovny by se podle volebního modelu společnosti Factum Invenio dostali i lidovci s devíti poslanci a zelení se sedmi zástupci.
29.07.2011 14:05 |

podobné články

Lidovci a zelení připravují na příští rok společné kandidátky

 
Lidovci a zelení se po roce začali oklepávat z prohry, kterou utržili ve sněmovních volbách. Začínají se chystat na krajské volby na podzim 2012. Aby zvýšili své naděje, domlouvají se v řadě krajů na společných kandidátkách.
02.08.2011 05:55 |

podobné články

Do Sněmovny by se v říjnu prodrali lidovci, šanci by měli i zelení

 
Volby by v říjnu vyhráli sociální demokraté, kteří by podle modelu Factum Invenio získali 72 mandátů. ODS by měla 49 poslanců, KSČM 39 a TOP 09 30 mandátů. Uspěli by i lidovci s 10 poslanci. Věci veřejné by se do Sněmovny nedostaly, reálnou šanci by naopak měli zelení.
07.10.2011 12:40 |

podobné články

Volby by ovládla ČSSD, ve Sněmovně by zasedli i lidovci a zelení

 
Vítězem voleb by se aktuálně stala ČSSD, která by podle volebního modelu společnosti Factum Invenio získala 73 mandátů. Občanští demokraté by měli 46 poslanců, komunisté 35 a TOP 09 by měla 31 zástupců. Do Sněmovny by se dostali rovněž lidovci s devíti mandáty a zelení, kteří by měli šest křesel.
04.11.2011 10:55 |

podobné články

Lidovci i zelení by nyní slavili návrat do Sněmovny, ukázal průzkum

 
Jasným vítězem voleb by se nyní stala ČSSD, která by měla podle volebního modelu agentury Factum Invenio 72 poslanců. KSČM by měla 42 hlasů, ODS 41 hlasů a TOP 09 24 mandátů. Do Sněmovny by se dostali i lidovci se 14 poslanci a zelení se sedmi křesly.
03.05.2012 15:45 |

podobné články

Do Sněmovny by se dostali zelení i lidovci, ukázal průzkum

 
Podle posledního průzkumu společnosti Factum Invenio by se v květnu do Sněmovny dostalo šest politických stran. Nově by pětiprocentní práh překročili zelení a lidovci. Zároveň nadále trvá převaha levice, nejvíc mandátů by získali sociální demokraté, druzí by skončili komunisté.
29.05.2012 11:40 |

podobné články

Lidovci a zelení chtějí Marvanovou v Senátu. Ta to nevylučuje

 
Bývalá náměstkyně ministerstva spravedlnosti Hana Marvanová se nemusí bát, že by o ni v politice nebyl zájem. Zelení a lidovci advokátce nabídli, aby za ně kandidovala do Senátu. Už předtím se o Marvanové jako o možné kandidátce do horní parlamentní komory mluvilo v souvislosti s hnutím ANO.
11.06.2014 18:30 |

podobné články

Lidovci a zelení chtějí Marvanovou v Senátu

 
Bývalá náměstkyně ministerstva spravedlnosti Hana Marvanová se nemusí bát, že by o ni v politice nebyl zájem. Zelení a lidovci advokátce nabídli, aby za ně kandidovala do Senátu. Už předtím se o Marvanové jako o možné kandidátce do horní parlamentní komory uvažovalo v souvislosti s hnutím ANO.
11.06.2014 20:25 |

podobné články

Pražští zelení pro přímou volbu primátora

 
Pražští zelení budou do budoucna usilovat o přímou volbu pražského primátora.
14.01.2016 10:56 |

podobné články

Pražští zelení podpořili Stropnického jako kandidáta do Rady

 
Pražští zelení dál podporují předsedu Matěje Stropnického jako kandidáta do Rady hlavního města Prahy. Na krajské konferenci ve středu pozdě večer rozhodli, že konečnou nominaci bude v průběhu koaličních jednání operativně řešit pražské vedení strany. Vyplývá to z usnesení, které dnes ČTK poskytl předseda pražské SZ Ondřej Mirovský.
31.03.2016 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (440 článků)

Lidovci, Starostové a zelení půjdou do boje o magistrát společně. Lídrem je Štěpánek

 
Strana zelených, Starostové a nezávislí a lidovci postavili pro podzimní pražské komunální volby společnou kandidátku, jejímž lídrem je někdejší pražský radní Petr Štěpánek (SZ). Tři pražští šéfové těchto tří stran zahájili kampaň příjezdem na trojkole na Václavské náměstí.
04.06.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (594 článků) , Petr Štěpánek (594 článků)

Zelení žádají primátora Svobodu: Chraňte zdraví Pražanů, vyhlašte nad Prahou nízkoemisní zónu

 
Pražští zelení vyzývají pražskou koalici, aby zahájila přípravu vyhlášení nízkoemisní zóny nad Prahou, která už příští zimu může regulovat jeden z hlavních zdrojů smogu - automobilovou dopravu.
14.02.2012 22:15 |

podobné články