Pražský půlmaraton ovládl Keňan Wanjiru. Z Čechů zvítězili Homoláč a Drahotová

Jiří Homoláč potvrdil pozici vytrvalecké hvězdy české atletiky. Na pražském půlmaratonu si v sobotu připsal titul nejrychlejšího Čecha. Nejlepší mezi ženami byla Anežka Drahotová. Celkově závod jednoznačně ovládli keňský vytrvalec Daniel Wanjiru a subtilní Etiopanka Workneš Degefaová.
28.03.2015 14:46 |

Pražský půlmaraton hvězd: V čele běžel Šebrle i Nedvěd

Pražský půlmaraton vyhrál keňský běžec Daniel Kinyua Wanjiru v čase 59:51 minuty. Největší favorit závodu Leonard Komon byl třetí o šest sekund zpět. Na druhé místo se před něj v závěru těsně prodral další Keňan Wilfred Kipkosgei Murgor. Mezi ženami byla nejrychlejší Etiopanka Workneš Degefaová za 1:07:14. Nejlepšími Čechy v cíli byli Jiří Homoláč a Anežka Drahotová.
28.03.2015 17:35 |

Mladí atleti vybojovali dvě medaile! Drahotová a Juška vezou stříbro

Česká výprava dnes získala na mistrovství Evropy atletů do 23 let v Tallinu dvě stříbrné medaile. Postarali se o ně dálkař Radek Juška a chodkyně Anežka Drahotová v závodu na 20 km. Juška skočil rovných osm metrů a porazil ho jen Němec Fabian Heinle (815). Drahotová prohrála o osm sekund s Ruskou Marií Ponomarjovovou.
10.07.2015 20:36 |

Centrem Prahy proběhl půlmaraton

Prahou v sobotu proběhl půlmaraton. Řidiče čekala mezi 10. a 13. hodinou řada uzavírek. Dopravní omezení se dotkla více než 30 ulic, převážně podél Vltavy ve středu města. Loňské prvenství obhájil Daniel Wanjiru z Keni.
02.04.2016 09:25 |

Pražský půlmaraton: Na trati zkolabovalo několik běžců, Keňanka pokořila rekord

Aprílový půlmaraton v Praze má vítěze. Jako první do cíle doběhl etiopský vytrvalec Tamirat Tola. Trasu dlouhou 21,0975 km uběhl za 59:37. Excelentní výkon ale předvedla Joyciline Jepkosgeiová z Keni, ta půlmaraton zaběhla v čase 1:04:52 a jako první běžkyně v historii se dostala pod hranici jedné hodiny a pěti minut. Celkem se závodu zúčastnilo zhruba 11 500 běžců, záchranáři převezli 24 z nich do nemocnice.
01.04.2017 11:40 |

Český rozhlas České Budějovice připraví závodníky na budějovický půlmaraton

Sedm statečných mužů a žen se přihlásilo do rozhlasové reality show Návod na půlmaraton. Závodníky s mikrofonem sleduje redaktorka Mária Pfeiferová společně s trenérem Lukášem Martinkem a výživovým poradcem Davidem Kimmerem z Jihočeské univerzity. Společným cílem všech účastníků je zaběhnout budějovický půlmaraton.
31.03.2016 15:20 |

Olympijský vítěz v maratonu Wanjiru vyskočil z okna a zabil se

Olympijský vítěz v maratonu z Pekingu Samuel Wanjiru zemřel. Čtyřiadvacetiletý keňský atlet podle policie v neděli večer skočil z balkonu svého bytu v Nyahururu, poté co ho manželka přistihla v posteli s jinou ženou.
16.05.2011 16:30 |

Olympijský vítěz v maratonu Samuel Wanjiru: Smrtelný zkrat!

Ujely mu nervy a provedl blbost, za kterou draze zaplatil... Hvězdný keňský atlet Samuel Wanjiru (†24), poslední olympijský vítěz v maratonu, se zabil. Skočil z balkonu poté, co se pohádal s manželkou.
17.05.2011 12:15 |

Lékaři: Olympijský vítěz Wanjiru mohl být zavražděn

Keňský olympijský vítěz v maratonu z Pekingu 2008 Samuel Wanjiru nezemřel po pádu z balkonu, ale mohl být zavražděn. To je závěr zprávy patologů, kterou sestavili na základě lékařské pitvy.
07.06.2011 14:45 |

První medaile z ME v atletice pro Česko! Chodkyně Drahotová má bronz

Anežka Drahotová získala třetí místo v chůzi na 20 kilometrů. Stala se tak první českou medailistkou na letošním mistrovství Evropy v atletice v Curychu.
14.08.2014 11:46 |

PŘEKVAPENÍ! Anežka Drahotová má evropský BRONZ!

Anežka Drahotová obsadila na mistrovství Evropy třetí místo v chůzi na 20 km a získala v Curychu pro českou atletickou výpravu první medaili. Devatenáctiletá juniorská mistryně světa zlepšila o pět sekund vlastní národní rekord na 1:28:08!
14.08.2014 12:30 |

Anežka Drahotová patří mezi největší atletické nadějě v Evropě

I přesto, že na oštěpařku Barboru Špotákovou se nedostalo, při slavnostním galavečeru při příležitosti vyhlášení nejlepších atletů za rok 2014 přeci jen jedno české jméno z úst legendárního tyčkaře Sergeje Bubky zaznělo. Chodkyně Anežka Drahotová skončila mezi ženami na třetím místě v kategorii vycházejících hvězd.
12.10.2014 08:11 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (327 článků)

Už nejsem zelenáč, říká před šampionátem chodkyně Anežka Drahotová a pokukuje po medaili

Den D pro ni bude 28. srpen. To se na atletickém mistrovství světa v Pekingu koná závod na 20 kilometrů. A česká chodkyně Anežka Drahotová ví, že není bez medailových šancí.
11.08.2015 09:01 |

Drahotová skončila na MS osmá, Bába si zaskáče finále

Chodkyně Anežka Drahotová obsadila v závodu na 20 kilometrů, který ovládly domácí reprezentantky  Liou Chung a Lu Siou-č', osmé místo. Výškař Jan Bába třetím pokusem zdolal limitní výšku 231 cm a zaskáče si nedělní finále.
28.08.2015 09:36 |

Fantastičtí Češi! Homoláč splnil limit, Vrabcová útočila na český rekord

Český vytrvalec Jiří Homoláč po návratu z keňského Itenu potvrdil na Pražském půlmaratonu skvělou aktuální formu a výrazně zlepšeným osobním maximem si zajistil účast na mistrovství Evropy. Mírnější limit B splnili i Milan Kocourek a Vít Pavlišta. Skvělý návrat po prodělaných problémech s metabolismem zaznamenala Eva Vrabcová, která za českým rekordem Aleny Peterkové zaostala pouze o čtyři sekundy.
02.04.2016 20:10 |

Pražský maraton vyhráli Keňan Terer a Etiopanka Dadová!

Pražský maraton, který na celý den téměř zastavil dopravdu v Praze, vyhrál Keňan Patrick Terer se skvělým časem 2:08:07, nicméně traťový rekord nepřekonal. Kategorii žen vyhrála bez problémů Dadová z Etiopie, ovšem rekord se jí také nepodařilo překonat. Za Tererem zaostala pouze o 15 minut.
11.05.2014 14:00 |

Pražský půlmaraton ovládli Keňané Kirui a v rekordu Chepkiruiová

Pražský půlmaraton vyhráli Keňané Peter Kirui výkonem 59:22 minuty a Joyce Chepkiruiová, která zaběhla traťový rekord 1:06:19 hodiny. Ještě v polovině závodu útočila dokonce na světový rekord, její výkon je nakonec pátým časem historie.
05.04.2014 14:30 |

Pražský mezinárodní maraton vyhrál v rekordu Keňan Kiptanui

Keňan Eliud Kiptanui vyhrál v neděli 16. ročník Pražského mezinárodního maratonu a časem 2:05:39 si vytvořil osobní maximum a překonal traťový rekord závodu.
09.05.2010 12:00 |

Pražský půlmaraton vyhrál Keňan Joel Kemboi Kimurer

Keňský vytrvalec proběhl cílem v čase 1:00:09 hod. Nejlepší z českých závodníků byl na 10. místě Štefko. Do cíle doběhl i Pavel Nedvěd.
27.03.2010 13:40 |

Osobnosti: Pavel Nedvěd (154 článků)

Keňan Limo vyhrál Pražský půlmaraton v novém traťovém rekordu

Závod žen opanovala rovněž v novém traťovém rekordu největší favoritka Lydia Cheromeiová z Keni.
02.04.2011 14:00 |