Článek

Pražskou hromadnou dopravou můžete s ročním kuponem jezdit jen za 10 korun denně

 
Od 1. července 2015 zlevní roční předplatní jízdenka na veřejnou dopravu v Praze na 3 650 korun, celodenní cestování tak vyjde na pouhých 10 korun, doprovod dětí mladších tří let bude v MHD cestovat bez jízdenky a platit nebude třeba ani za psa. Praha spouští zároveň s uvedením nového tarifu i kampaň, která má přilákat nové cestující.
17.06.2015 17:36 |

podobné články

Podobné články

Obyvatelé Frýdku-Místku jezdí od neděle hromadnou dopravou zdarma

 
Ojedinělý projekt, jaký v celé republice nemá obdoby, odstartoval dnes ve Frýdku-Místku. Odteď tam může kdokoli jezdit městskou hromadnou dopravou zdarma. Magistrát se tak snaží omezit neúměrně vysoký počet aut, která denně městem projíždějí.
27.03.2011 19:10 |

podobné články

Obsazenost autobusů z Mělnicka do Prahy je až 80 procent

 
Obsazenost autobusů, které přepravují cestující mezi Mělnickem a Prahou, je až 80 procent. ČTK o tom dnes informoval Filip Drápal ze společnosti ROPID, která organizuje dopravu v Praze a integrovanou dopravu ve středních Čechách. Od 7. dubna je možné cestovat na jednu jízdenku jak pražskou hromadnou dopravou, tak i příměstskými autobusy do Neratovic či Mělníka, a to včetně městské dopravy v těchto středočeských městech. Počet cestujících na těchto trasách je zatím zhruba stejný, ale ROPID na nejvytíženějších zastávkách dělá průběžné průzkumy a očekává zvýšení počtu cestujících hromadnou dopravou.
15.04.2015 13:32 |

podobné články

Ježdění hromadnou dopravou je »dietní«!

 
Dopravní situaci ve většině velkých měst Evropy komplikují lidé, kteří se chtějí do centra dostat za každou cenu vlastním vozem. Jezdit sám je sice pohodlné, ale neekologické. A navíc nezdravé. Podle britských vědců je totiž dojíždění hromadnou dopravou možná méně komfortní, ale rozhodně zdravější s ohledem na obezitu. Lidé užívající k dojíždění do zaměstnání prostředky hromadné dopravy jsou výrazně štíhlejší než ti, kteří jezdí vlastním autem.
21.08.2014 19:00 |

podobné články

Češi hromadně vyráží na hory se slevovým kupónem, ušetří průměrně 64 % z ceny pobytu

 
Na české hory a do lázeňských destinací se s internetovým slevovým kupónem vydávají tisíce lidí. Velký objem prodaných slevových pobytových kupónů pomáhá tlačit ceny na historické dno. Slevy dosahují až 85 %. Provozovatelé hotelů nelení a podporují zájem lidí speciálními nabídkami na masáže nebo degustační večeře zdarma. Výběr těch nejlepších pobytových slev najdete na srovnávačích slev. Jedničkou mezi slevovými srovnávači je portál SlevyDnes.cz, který zobrazuje denně přes 400 ověřených pobytových nabídek se slevou.
06.02.2012 14:30 |

podobné články

Doprava na Kladensku by mohla být sjednocená s pražskou od března

 
Doprava na Kladensku by mohla být sjednocená s pražskou od března příštího roku. Lidé by tak jeli na jednu jízdenku pražskou hromadnou dopravou i příměstskými autobusy. Pilotní projekt tohoto systému už od dubna funguje v příměstských autobusech z Neratovic a Mělníka. Lidé tak v oblasti ušetří až 1000 korun za jízdné měsíčně.
22.07.2015 19:45 |

podobné články

Pražskou dopravu čekají od září změny, metro pojede déle, některé výluky skončí

 
Od září čekají Pražany cestující městskou hromadnou dopravou podstatné změny. Metro bude o víkendech jezdit o hodinu déle, otevře tramvajová trať Lazarská-Újezd. Zavře se však na měsíc a půl úsek Moráň-Albertov a určitá omezení se projeví i v provozu metra.
29.08.2010 08:25 |

podobné články

Kvůli výměně výhybek bude zastaven totiž provoz na trase metra C

 
Cestující pražskou hromadnou dopravou se musí připravit o Velikonocích na komplikace. Kvůli výměně výhybek bude totiž zastaven provoz na trase metra C mezi stanicemi Muzeum a Roztyly. V úseku Roztyly-Háje budou jezdit kyvadlově dva vlaky, které by měly mít zhruba v osmiminutové intervaly. Výluka začne v pátek 3. dubna v 19:45 a skončí v pondělí 6. dubna.
02.04.2015 14:15 |

podobné články

Důchodkyně Petra Černocká: Bez závratných honorářů bych umřela hlady

 
I když na to nevypadá, nějaký ten pátek už může zpěvačka Petra Černocká  (65) jezdit pražskou hromadnou dopravou zadarmo. A také pobírá starobní důchod. Prý je svým způsobem směšný, hvězda filmu Dívka na koštěti, v němž hrála čarodějnici (ta ji také celoživotně proslavila), si ale ani náhodou nestěžuje. „Žiju si krásně. V porevolučních dobách byly luxusní honoráře, našetřila jsem si,“ řekla Super.cz
13.06.2015 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petra Černocká (257 článků)

České dráhy úspěšně vydaly sedmileté eurové dluhopisy v nominální hodnotě 400 miliónů eur

 
České dráhy vydaly tento týden dluhopisy v celkové nominální hodnotě 400 milionů eur se splatností 7 let a s kupónem 1,875 % ročně. Jsou splatné 25. 5. 2023. Část této nové emise firma použije na refinancování třísetmilionové emise eurobondů z roku 2011 s ročním úrokem 4,5 %. Tento více než dvou a půl procentní rozdíl přitom znamená, že firma každoročně ušetří na nákladech spojených s obsluhou dluhu až 213 milionů korun.
27.05.2016 12:00 |

podobné články

Češi sahají po „mastné tyči“ víc než zbytek Evropy. MHD jezdí hlavně do práce

 
Češi ve srovnání s průměrem Evropské unie jezdí častěji do práce městskou hromadnou dopravou nebo chodí pěšky. Zatímco v EU jezdí MHD 19 procent lidí, v Česku hromadnou dopravu využívá 28 lidí ze sta. Pěšky do zaměstnání chodí 15 procent Čechů, o procento víc než je průměr EU. Uvedl to dnes Tým silniční bezpečnosti s odkazem na evropské statistiky Eurobarometru zaměřené na kvalitu dopravy.
19.09.2016 11:45 |

podobné články

Česko šikanovalo zahraniční studenty. Pomoct jim musel až ombudsman

 
Jezdit autem je přepych. Ovšem vozit se „šalinou“ nebo prostě hromadnou dopravou v Brně je také drahý špás. Po zdražení stojí nejlevnější jízdenka na patnáct minut dvacetikorunu, hodinu se lze vozit za 25 korun. Výše jízdného trápí nejen Čechy, ale také cizince. Těm musí pomáhat i ombudsman.
29.01.2012 10:00 |

podobné články

Víme, jak vypadá nová Dacia Logan

 
Jste chudí ale potřebujete se dopravovat z místa A do místa B a nechcete jezdit smradlavou hromadnou dopravou? Přišli jste o všechno na burze, nebo vás auta prostě a jednodušše nezajímají a zkrátka jen chcete mít své osobní přibližovadlo? Pak vás bude zajímat jak se změnila Dacia Logan, která se nyní po čtyřech letech dočkala druhého faceliftu. Renault ale zároveň s prvními snímky omlazeného Loganu vypustil i pár fotografií sesterského Sandera, takže vezměme dvě mouchy jednou ranou.
17.09.2012 18:30 |

podobné články

Integrace Kladenska do pražské dopravy už v srpnu: Lidé ušetří tisíce korun

 
Po dlouhých problémech a několika odkladech bude Kladensko konečně integrováno do Pražské integrované dopravy. Od 26. srpna tak budete moci na jednu jízdenku cestovat nejen pražskou MHD a vlakem, ale také všemi autobusovými linkami mezi Prahou a Kladnem, celou MHD v Kladně i dalšími doplňkovými regionálními spoji. Cestující by tak mohli ušetřit tisíce korun, jelikož za sníženou cenu budou moci jezdit i městskou dopravou.
22.07.2017 14:10 |

podobné články

Šok! Zamilovaná Marta Jandová poprvé vyrazila do metra: Skoro nevím, jak se s ním jezdí

 
Zpěvačka Marta Jandová  (37) je vášnivá řidička, často jezdí za prací do Německa, a tak není divu, že s pražskou hromadnou dopravou nemá příliš zkušeností. Když se tedy objevila po dlouhé době na nástupišti metra, kam přišla na nákupy, nestačila se divit.
29.11.2011 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Marta Jandová (883 článků)

Pražská MHD jezdí podle prázdninového řádu. Ten ale na zastávkách nevisí

 
Lidé cestující v pátek pražskou hromadnou dopravou si na zastávkách tramvají a autobusů i v metru počkají na spoje déle než obvykle. Dopravní podnik a společnost ROPID usoudily, že když je pracovní den vklíněn mezi státní svátek a víkend, cestujících bude méně. Školy přitom žádné oficiální volno nemají, lidé si ale více berou dovolenou.
02.05.2014 14:25 |

podobné články

Lucka Vondráčková (34) v Praze: Syn Matyáš žvatlá
 anglicky!

 
 Hvězdné manýry u Lucie Vondráčkové opravdu nečekejte. Zpěvačka s přehledem zvládne cestovat pražskou hromadnou dopravou i se synem Matyášem (2,5).
02.08.2014 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1120 článků)

Lucka Vondráčková (34) v Praze: Syn Matyáš žvatlá
 anglicky!

 
 Hvězdné manýry u Lucie Vondráčkové opravdu nečekejte. Zpěvačka s přehledem zvládne cestovat pražskou hromadnou dopravou i se synem Matyášem (2,5).
02.08.2014 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1120 článků)

Ukažte platební kartu, vyzve vás možná pražský revizor. Radnice řeší, jak nahradit Opencard

 
V případě, že hlavní město ukončí spolupráci s firmou EMS provozující Opencard, lidé by už k cestování pražskou hromadnou dopravou nepotřebovali speciální karty typu Opencard. „Lidé by pro cestování v dopravě používali platební kartu, tedy tu, kterou má už teď skoro každý v peněžence," řekla serveru iHNed.cz Martina Kirchrathová ze společnosti MasterCard.
22.08.2014 21:31 |

podobné články

Dopravní podnik hl. m. Prahy: Nalaďte se v metru již počtvrté

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil pro cestující další zpestření jejich cestování pražskou hromadnou dopravou. Spolu s Konzervatoří a VOŠ Jaroslava Ježka pořádá další ročník akce „Nalaďte se v metru“. Lidé se mohou ve čtvrtek 16. dubna od 8.00 do 21.45 hodin těšit na živá hudební vystoupení ve vestibulech stanic pražského metra.
10.04.2015 18:26 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Ježek (54 článků) , Jaroslav Ježek (54 článků)