Článek

Pražské pasáže nebyly jen skrýší před nepohodou

 
Pasážemi v centru metropole se můžete toulat klidně celý den. Najdete v nich nejen spoustu malebných zákoutí, příjemných obchůdků, kavárniček, divadel nebo kin. Okouzlí vás i jejich architektonická krása, na chvilku se můžete zasnít, a pomořit se do starých časů. Jak to všechno začalo?
08.10.2015 08:05 |

podobné články

Podobné články

Saša Rašilov v problémech: Dostal kopačky, čeká ho velká nepříjemnost!?

 
Taková to byla láska a teď tohle. Psychickou nepohodou zmítaný herec Saša Rašilov (42) nejdříve za podivných okolností opustil manželku Vandu Hybnerovou (46), dcery, dům i zvířata. Poté žil na tajňačku v malém bytě v Praze a zdrcená rodina o něm nic nevěděla, aby se nakonec odehrál bleskový rozvod, dělení majetku a s velkou slávou i odhalení nové milenky, se kterou herec omládl o deset let. Jenže teď je konec!
12.05.2015 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vanda Hybnerová (185 článků) , Saša Rašilov (185 článků)

Děsivé tajemství hvězdy legendárního filmu Láska z pasáže: Utopil se jí manžel

 
Tatianě Kulíškové (50) se film Láska z pasáže, který natočila skoro před třiceti lety, pořádně vryl pod kůži. Osud její filmové lásky se nápadně pobobá jejímu reálnému životu. V obou příbězích jí zemřel její životní partner.
09.06.2011 09:50 |

podobné články

Chlapci na těle vyrážejí pasáže Koránu

 
Celé pasáže knihy se záhadně objevují na těle malého chlapce.
22.10.2009 14:05 |

podobné články

Vaculíkova »Láska z pasáže«: Utopil se jí manžel!

 
Jeden z nejslavnějších filmů Lukáše Vaculíka (48) Láska z pasáže se stal nesmrtelným hitem, i přesto se ale jeho dívčí hvězda o ona titulní »láska« ztratila českým divákům z očí.
09.06.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (175 článků) , Lukáš Vaculík (174 článků)

Láska z pasáže: Filmovou smrtí Vaculíka to neskončilo, herečce Tatianě Kulíškové po natáčení zemřel manžel!

 
Až do roku 1984 u nás chyběl film, který by měl prvky romantiky, sentimentu a jakéhosi kriminálního melodramu. A právě takový žánr toužil režisér Jaroslav Soukup (66) udělat. A tak vznikla Láska z pasáže. Jeden z nejslavnějších filmů Lukáše Vaculíka (50). Náklady na jeho pořízení činily 3,6 milionů. Výdělek? V té době neuvěřitelných 15 milionů!
28.01.2013 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (175 článků) , Jaroslav Soukup (93 článků) , Jaroslav Soukup (93 článků) , Lukáš Vaculík (174 článků)

Praha upraví sporné stavební předpisy

 
Pražský magistrát vyhoví připomínkám ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a vypustí z městských stavebních předpisů sporné pasáže, které nahradí odkazy na celorepublikové pasáže. S odkazem na informovaný zdroj z magistrátu to uvedla ČTK.
15.12.2014 14:51 |

podobné články

Šokovaným kolemjdoucím četli drsné pasáže z koránu. Celou dobu to přitom byla maskovaná bible!

 
Následující sociální experiment zkoumal, jak náhodní kolemjdoucí reagují na pasáže z bible, která je ve videu zaměňována za korán. Výsledek? Všichni jsme tak trochu pokrytci.
08.12.2015 09:15 |

podobné články

Blondýnka Hilmerová ze Světel pasáže: Prodělala 17krát zápal plic!

 
Slovenská herečka Monika Hilmerová (43), kterou u nás známe zejména ze seriálu z právnického prostředí Světla pasáže či filmu Svatba na bitevním poli, neměla zrovna jednoduché dětství. Sužovaly ji totiž velmi vážné zdravotní problémy! Mnohokrát prodělala zápal plic a pak se o ni rodiče báli kvůli jejím stravovacím návykům.
24.01.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Monika Hilmerová (1 článek)

Piráti nesouhlasí s bouráním Budějovické pasáže

 
Piráti nesouhlasí s uzavřením a demolicí Budějovické pasáže na základě povrchního posudku magistrátního statika. Požadují, aby magistrát zahájil komunikaci s ostatními odborníky a urychleně uspořádal kulatý stůl mezi statiky DBK, zástupci Magistrátu hl. m. Prahy a za přítomnosti znaleců z ČVUT.
15.03.2018 11:00 |

podobné články

Šokující výroky na akci ČSSD. Zvládli bychom 100 tisíc migrantů. Ať Chovanec odejde ze strany. Větší strach jde z Čechů. Demokracie ano, ale...

 
Česko by za jistých okolností mohlo přijmout 50 až 100 tisíc migrantů. Na akci ČSSD o migraci to řekl státní tajemník pro EU Tomáš Prouza. Před čtrnácti dny se v Lidovém domě uskutečnil seminář o uprchlické krizi. Pozvánky nebyly příliš zveřejňovány, šly nejspíš jen stranickou cestou mezi pražské organizace. Akce se účastnilo pouze asi třináct lidí, a padaly tam překvapivé výroky. Třeba z úst státního tajemníka pro EU Tomáše Prouzy nebo aktivistů a dobrovolníků, starajících se o migranty na Balkáně. ParlamentníListy.cz získaly nahrávku z celé akce a nejzajímavější pasáže vybírají.
17.06.2016 08:00 |

podobné články

Ve Stromovce žije devět druhů netopýrů, dostali nové budky

 
V pražské Královské oboře Stromovka jsou nově nainstalovány speciální budky pro místní netopýry. Tyto nové příbytky tak rozšíří netopýrům možnosti hnízdit v téměř přirozené skrýši podobající se dutinám a štěrbinám starých stromů. Ve Stromovce žije těchto nočních tvorů až několik set a je jich převážně na devět druhů. Nejčastěji se vyskytuje netopýr parkový a rezavý.
19.03.2015 17:55 |

podobné články

Zloděj se před policií ukrýval v lednici

 
Kdo si myslí, že je lednice skvělou skrýší před policií, šeredně se plete. Minimálně policisty z Ruska, kteří pátrali po pachateli trestných činů, nezaskočil ani tento úhybný manévr. Jednatřicetiletého Eduarda Bulgakova zavřeného v lednici muži zákona objevili a odvedli do vazby.
24.02.2015 16:05 |

podobné články

Rudi (83) ukryl před 70 lety poklad: Teď ho pod střechou našel!

 
Poklad ležel 70 let ve střešní skrýši domu v Libouchci na Ústecku. Obecní úřad na ni upozornil místní rodák, sudetský Němec Rudi Schlattner (83), a pomohl úkryt plný věcí z roku 1945 najít a otevřít. Nejrůznější předměty ukryli ve svém domě, kde je dnes mateřská škola, před odsunem z pohraničí Schlattnerovy rodiče.
31.07.2015 05:10 |

podobné články

Šetřílkové, pozor! Anonymní vkladní knížky končí!

 
Prohrabejte šuplíky, podívejte se do skříní a tajných skrýší. Možná právě vy patříte k 2,53 milionu střadatelů, kteří mají doma anonymní vkladní knížku. Jenže pozor! Jejich platnost trvá jen do konce tohoto roku! Na těchto knížkách přitom mají lidé podle České spořitelny uloženo neuvěřitelných 2,35 miliardy korun. A to už je pořádný balík. Jak při výběru peněz postupovat?
02.08.2012 12:05 |

podobné články

Eva Rathová exkluzivně pro Blesk: Pravda o milionech v podlaze našeho domu

 
Byla květnová noc, když se jí dosavadní život zhroutil. Evu Rathovou (48) probudili policisté a řekli, že její muž je podezřelý z rozsáhlé korupce. Davida Ratha (47), před pár hodinami ještě politického mocipána, odvedli v poutech a v jejich hostivické vile začali hledat důkazy proti němu. Eva Rathová poprvé poskytla nejen o této osudové noci Blesku exkluzivní rozhovor. Vyjádřila se třeba i ke spekulacím o údajné skrýši v podlaze, kde prý kriminalisté našli miliony korun…
23.02.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Mladistvý zloděj alkoholu se schoval do mrazáku! Vyčmuchal ho tam pes!

 
Do mrazáku se před policisty zavřel mladík, který se v noci na pondělí vloupal do prodejny potravin v Hranicích na Přerovsku. V mrazivé skrýši však nakonec mladistvý dlouho nepobyl.
13.05.2014 19:30 |

podobné články

Statečná Libuše (89) z Nymburka: Před nacisty skrývala Žida v díře mezi stropy!

 
Den co den umírala strachy. Tak vzpomíná Libuše Pleskačová (89) z Nymburka na poslední měsíce války. Její rodiče ukrývali ve skrýši mezi stropy Františka Picka. Žida, který uprchl z pochodu smrti. „Bála jsem se, že nás Němci všechny postřílí,“ přiznává žena.
09.05.2015 12:10 |

podobné články

Krádež obrazů van Gogha za tři čtvrtě miliardy: Našly se v mafiánské skrýši v Neapoli

 
Italská policie našla v Neapoli dva obrazy od Vincenta van Gogha, které byly ukradeny před lety v Nizozemsku. Sdělilo to dnes amsterodamské Muzeum Vincenta van Gogha. Díla nizozemského mistra nejsou podle agentury Reuters vážně poškozena a měla by se vrátit do Nizozemska. Jejich cena je odhadována na 30 milionů dolarů (722 milionů Kč).
30.09.2016 12:10 |

podobné články

Vrah Oldřich Konrád (35) šokoval u soudu: Než jsem tělo zapálil, pomodlil jsem se!

 
„Byl ve špatnou dobu na špatném místě,“ řekl včera před soudem Oldřich Konrád (50) o vraždě Denise B. (†33). Hledače kovů popravil třemi výstřely z pistole do hlavy. Důvod? S detektorem kovů se přiblížil k jeho zlodějské skrýši.
15.03.2017 08:20 |

podobné články