Článek

Pražská městská státní zástupkyně Hercegová rezignovala i se svými náměstkyněmi

 
Pražská městská státní zástupkyně Jana Hercegová v pátek rezignovala na svůj post. Spolu s ní končí i její náměstkyně Ivona Horská a Dita Havlínová. Informovala o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.
29.01.2016 09:45 |

podobné články

Podobné články

Pražská žalobkyně Hercegová se stáhla z funkce. Prý z osobních důvodů

 
Městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová k pátečnímu dni rezignovala na svou funkci. Končí i její náměstkyně pro trestní řízení Ivona Horská a náměstkyně pro přezkumnou a dohledovou činnost Dita Havlínová. Hercegová dodala, že tak ona i její podřízené chtějí umožnit personální obměnu. Na státním zastupitelství zůstanou jako řadové žalobkyně.
29.01.2016 11:45 |

podobné články

Pražská státní zástupkyně prý odstoupila kvůli Babišovi. Má jít o vyšetřování Čapího hnízda

 
Městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová ke dnešnímu dni rezignovala na svou funkci. Končí i její náměstkyně pro trestní řízení Ivona Horská a náměstkyně pro přezkumnou a dohledovou činnost Dita Havlínová. Hercegová to sdělila ČTK a dodala, že tak ona i její podřízené chtějí umožnit personální obměnu. Na státním zastupitelství zůstanou jako řadové žalobkyně.
29.01.2016 17:11 |

podobné články

Hercegová: Ke kauze Drobil jsem přistupovala standardně, obvinění odmítám

 
Pražská městská státní zástupkyně Jana Hercegová se dnes důrazně ohradila proti tvrzení týdeníku Respekt, podle kterého nabádala svoji podřízenou obvodní žalobkyni pro Prahu 1 Šárku Pokornou k tomu, aby neprověřovala podezření z korupce na Státním fondu životního prostředí (SFŽP).
23.05.2011 11:45 |

podobné články

Státní zástupkyně obžalovala Drobilova exporadce Knetiga

 
Státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 podala v pondělí obžalobu na Martina Knetiga, bývalého poradce exministra životního prostředí a nynějšího místopředsedy ODS Pavla Drobila. Viní ho z nepřímého úplatkářství. Údajně požadoval po pracovníkovi banky úplatek v souvislosti s rozhodováním o ukládání volných peněz Státního fondu životního prostředí (SFŽP) v bankách. ČTK o tom dnes informovala městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová.
01.11.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Drobil (380 článků)

Tajemno kolem odchodu pražské státní zástupkyně. MF DNES spekuluje o sporných kauzách Janouška a Opencard

 
Šéfka pražského městského státního zastupitelství Jana Hercegová opouští svou funkci. Podle vlastních slov se k tomu rozhodla z osobních důvodů a věří, že tím umožní posunout pražské státní zastupitelství kupředu. Její krok ocenili pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Sobotní MF Dnes však přináší trochu jiný pohled na celou věc.
30.01.2016 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (426 článků)

Vesecká rezignovala na post státní zástupkyně!

 
Bývalá nejvyšší státní žalobkyně Renata Vesecká v pondělí rezignovala na post řadové státní zástupkyně. Mediafaxu to potvrdila tisková mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Palečková.
28.02.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Renata Vesecká (103 článků)

Žalobci chtějí promluvit před poslanci o prověrce

 
Pražská městská státní zástupkyně Jana Hercegová podle zjištění Práva požádala spolu se svými sedmi kolegy nejvyššího žalobce Pavla Zemana o zbavení mlčenlivosti ve věci nedávné prověrky na svém úřadu. Ten ale její žádosti vyhovět nehodlá.
15.02.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (323 článků)

Státní zástupce obžaloval Knetiga z úplatkářství

 
Státní zastupitelství v Praze 1 navrhlo v pondělí obžalovat Martina Knetiga v případu korupce na Státním fondu životního prostředí (SFŽP). Sdělila to v úterý městská státní zástupkyně Jana Hercegová. Knetig byl poradcem bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS).
01.11.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Drobil (380 článků)

Pozvaní žalobci na Johnův výbor nepřijdou. Poslali omluvenky

 
Ani jeden z pozvaných státních zástupců se nedostaví na úterní jednání sněmovního bezpečnostního výboru, který se má na popud jeho předsedy Radka Johna (VV) zabývat kontrolou na pražském městském státním zastupitelství. Městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová i dočasně pověřený pražský vrchní státní zástupce Stanislav Mečl se omluvili s tím, že je nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nezbavil mlčenlivosti. Sám Zeman v neděli v České televizi (ČT) uvedl, že nechce zakládat precedens, na základě kterého by se žalobci poslancům zpovídali z toho, co je v jejich kompetenci.
20.02.2012 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Jan Zeman (323 článků)

Lékaři Bartákovi, jenž prý sexuálně napadal své asistentky, hrozí 12 let vězení

 
Žalobci poslali k soudu případ lékaře Jaroslava Bartáka, viněného ze sexuálního napadání svých asistentek. Obžalovali ho ze sedmi trestných činů, z nichž nejzávažnější je znásilnění. Trestního jednání se podle nich dopustil na 11 ženách a v případě odsouzení mu hrozí až 12 let vězení. Řekla to dnes pražská městská státní zástupkyně Jana Hercegová.
22.05.2012 09:55 |

podobné články

Státní zástupkyně nesouhlasí s tvrzením Samkové v kauze opencard

 
Městské státní zastupitelství v Praze, které dozoruje trestní stíhání pražských radních v kauze opencard, odmítlo pochybení při vyšetřování. Postup policie ve čtvrtek na tiskové konferenci na magistrátu zpochybnila advokátka Klára Samková, která Prahu zastupuje. Státní zástupkyně Jana Hercegová na to dnes reagovala s tím, že Samková argumentuje zavádějícími a nepravdivými informacemi.
06.09.2013 16:40 |

podobné články

Nejvyšší žalobce Zeman: Zásah v ČT byl přehnaný

 
Městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová nařídila kvůli ozbrojenému zásahu v České televizi prověřit postup dozorového státního zástupce. Ten zároveň musí do středy přezkoumat postup Vojenské policie v budově ČT. Také nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman považuje páteční zásah ozbrojenců Vojenské policie v České televizi za přehnaný a přijde mu zvláštní.
14.03.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (323 článků)

Státní zástupce si posvítí na zásah v ČT

 
Městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová nařídila provést vnitřní prověrku na postup dozorového státního zástupce v souvislosti s příkazem k prohlídce prostor v ČT. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informovala Štěpánka Zenklová, mluvčí zastupitelství.
14.03.2011 14:15 |

podobné články

Soudní kolotoč s Bártou a Škarkou začíná!

 
AKTUALIZOVÁNO. Státní zástupci předali soudu obžalobu na předsedu poslanců Věcí veřejných (VV) Víta Bártu, kterého viní z podplácení. Před soudem má stanout i nezařazený poslanec Jaroslav Škárka (dříve také VV), který čelí obvinění z přijetí úplatku. dnes o obžalobě v kauze informovala městská státní zástupkyně Jana Hercegová.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků) , Jan Bárta (158 článků)

Žalobci předali soudu kauzu poslanců Bárty a Škárky

 
Státní zástupci předali soudu obžalobu na předsedu poslanců Věcí veřejných (VV) Víta Bártu, kterého viní z podplácení. Před soudem má stanout i nezařazený poslanec Jaroslav Škárka (dříve také VV), který čelí obvinění z přijetí úplatku. ČTK dnes o obžalobě v kauze informovala městská státní zástupkyně Jana Hercegová.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků) , Jan Bárta (158 článků)

Žalobci prověří zásah vojenské policie v ČT

 
Městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová nařídila prověřit postup svých podřízených kvůli pátečnímu zásahu vojenské policie v České televizi. Sdělila to mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová.
14.03.2011 13:45 |

podobné články

Otakar T. může nejspíše za smrt Aničky

 
AKTUALIZOVÁNO. Podle pražského městského státního zastupitelství je Otakar T. s vysokou mírou pravděpodobnosti pachatelem vraždy a znásilnění devítileté Anny Janatkové. Svědčí o tom uzavřený řetězec nepřímých důkazů. Informovala o tom městská státní zástupkyně Jana Hercegová.
29.04.2011 11:35 |

podobné články

Žalobkyně zamítla stížnost úředníků obviněných v kauze Opencard

 
Stíhání všech pěti úředníků pražského magistrátu kvůli projektu Opencard bude pokračovat. Žalobkyně zamítla jejich stížnosti, čtyřem mužům navíc rozšířila obvinění, sdělila agentuře ČTK městská státní zástupkyně v Praze Jana Hercegová. Policisté úředníky podezírají z toho, že v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách vybrali na projekt servisního kartového centra společnost Haguess, která však nesplnila podmínky zadávací dokumentace.
17.10.2011 12:00 |

podobné články

Žalobkyně Kodytková rezignovala kvůli kauze Lajtocha na funkci

 
Státní zástupkyně z olomouckého krajského státního zastupitelství Marie Kodytková, která opakovaně odmítala podat obžalobu na primátora a senátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) a jeho pět kolegů z Přerova, rezignovala. Učinila tak na protest kvůli tomu, že jí nadřízený spis odebral. Na starost ho nyní dostal jiný dozorový státní zástupce.
04.11.2013 17:25 |

podobné články