Článek

Právo: Policie vyšetřuje bývalého náměstka Kocourka (ODS) kvůli dotaci

 
Protikorupční policie vyšetřuje bývalého náměstka ministra školství Jana Kocourka (ODS) kvůli údajně neoprávněně vyplacené dotaci na sport ve výši 4,5 milionu korun. Podezřelý je i jeden z podřízených úředníků. Právu to potvrdil státní zástupce Jan Lelek, který žalobu podal. Na netransparentní dotace do sportu v letech 2011 až 2013 upozornil loni Nejvyšší kontrolní úřad.
18.08.2016 11:10 |

podobné články

Podobné články

Zastavte stíhání exministra Kocourka, navrhla policie žalobci

 
Policie opět navrhla žalobci zastavit trestní stíhání bývalého ministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka a jeho matky. ČTK to řekl šéf Okresního státního zastupitelství Praha-západ Ondřej Šmelhaus. Policisté Kocourka i jeho matku Jindřišku viní z poškozování věřitele kvůli "odklonění" 16 milionů při rozvodu s exministrovou někdejší manželkou Olgou.
01.11.2012 17:05 |

podobné články

Exministra Kocourka, který "odkláněl", přestává policie stíhat

 
Policie navrhla zastavit stíhání exministra průmyslu Martina Kocourka, který při rozvodu skryl před tehdejší ženou 16 milionů. Policisté reagují na to, že se stíháním Kocourka a jeho matky nesouhlasí exmanželka. Poškozování věřitele patří mezi trestné činy, u kterých je třeba ke stíhání souhlasu poškozeného. Uvedl to dnes deník Právo.
24.07.2012 09:15 |

podobné články

Kocourka zachránila od trestu exmanželka. Zatím

 
Stíhání v případu bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS), který při rozvodu své někdejší manželce "nedopřál" 16 miliónů korun, zřejmě brzy skončí. Jeho exmanželka Olga totiž nesouhlasí se stíháním Kocourka, ani jeho matky.
24.07.2012 07:15 |

podobné články

Kocourka už policie neobviní za schovávání 16 milionů

 
Policie znovu neobviní bývalého ministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka a jeho matku z poškození věřitele kvůli zatajení 16 milionů při politikově rozvodu. Případ policie odložila. Rozhodnutí je zatím nepravomocné, přezkoumávat ho bude ještě státní zástupce, řekl ve středu ČTK policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Protikorupční policie se v minulosti zajímala také o to, zda Kocourkovy miliony nepocházely z trestné činnosti, detektivové však kauzu začátkem září odložili.
25.09.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Chalupa (23 článků)

Policie obvinila Kocourka z "odklánění" peněz

 
Policie obvinila bývalého ministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka. Viní jej z poškozování věřitele. Policie však zatím nemá potvrzené převzetí obvinění, řekla dnes ČTK policejní mluvčí pro Prahu-západ Štěpánka Zatloukalová.
28.05.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Štěpánek (124 článků) , Martin Štěpánek (120 článků)

Žalobce opět vrátil policii k došetření kauzu exministra Kocourka

 
Žalobce podruhé vrátil policii k dalšímu vyšetřování případ bývalého ministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka a jeho matky. Policie je viní z poškozování věřitele kvůli zatajení 16 milionů korun při Kocourkově rozvodu s manželkou. ČTK to dnes řekl žalobce z Okresního státního zastupitelství Praha-západ Ondřej Šmelhaus.
20.11.2012 17:25 |

podobné články

Nejprve Rath. Teď Kocourek. Ledy už se hýbou, chválí protikorupčník Janeček

 
Policie v pondělí obvinila exministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka. Viní jej z poškozování věřitele. Potvrdila to mluvčí policie pro Prahu-západ Štěpánka Zatloukalová s tím, že obvinění zatím nebylo dotyčné osobě doručeno. O Kocourka se zajímá také protikorupční policie.
28.05.2012 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Štěpánek (124 článků) , Martin Štěpánek (120 článků)

Exmanželka bývalého ministra Kocourka stáhla žalobu o "odkloněné" milióny

 
Bývalá manželka někdejšího ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS) vzala zpět svou žalobu, jíž se po svém exmanželovi domáhala osmi miliónů korun. Obvodní soud pro Prahu 6 tak zastavil řízení, kvůli němuž nesměl bývalý ministr od konce června disponovat svým majetkem. Olga Kocourková to podle místopředsedkyně soudu Zuzany Barochové nijak neodůvodnila.
09.08.2012 11:55 |

podobné články

Stíhání exministra Kocourka a jeho matky bylo zastaveno

 
Krajské státní zastupitelství v Praze zrušilo stíhání bývalého ministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka a jeho matky Jindřišky. Ve čtvrtek to řekl Kocourkův advokát Petr Balcar. Dvojice čelila od loňského května obvinění z poškození věřitele kvůli zatajení 16 milionů korun při politikově rozvodu.
30.05.2013 23:30 |

podobné články

Policie začala zkoumat původ milionů matky ministra Kocourka

 
Protikorupční policie začala v pondělí zkoumat okolnosti milionových obchodů, které pro matku nynějšího ministra průmyslu Martina Kocourka dělala v roce 2008 společnost Key Investments (KI). ČTK to řekl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. Policie se případem začala zabývat na základě informací z médií. Nyní shromažďuje a vyhodnocuje dokumenty.
08.11.2011 15:50 |

podobné články

Stížnost proti stíhání Kocourka byla zamítnuta

 
Státní zastupitelství pro Prahu západ minulý týden zamítlo stížnost bývalého ministra Martina Kocourka (ODS) proti zahájení jeho trestního stíhání. V úterý to potvrdil okresní státní zástupce Ondřej Šmelhaus.
29.05.2012 16:40 |

podobné články

Vyšetřování exministra Kocourka se nehýbá, exmanželka se stáhla

 
Kriminalisté z Prahy-západ stále nemohou uzavřít případ odkloněných peněz bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS). Přestože se dá očekávat, že znovu státnímu zástupci navrhnou zastavit Kocourkovo stíhání v souvislosti se zatajením šestnácti miliónů korun před bývalou manželkou Olgou, chybí jim k tomu poslední krok – výpověď jednoho svědka. Jenže ten odmítl podat na policii vysvětlení a kauza tak uvízla na mrtvém bodě.
15.09.2012 03:20 |

podobné články

Vyšetřování Kocourka zamrzlo, exmanželka stáhla žalobu

 
Vyšetřovatelé stále nemohou uzavřít případ odkloněných peněz bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS). Kocourek je stíhán v souvislosti se zatajením šestnácti milionů korun před bývalou manželkou Olgou. Jeden ze svědků odmítl podat vysvětlení a kauza tak uvízla na mrtvém bodě.
15.09.2012 11:05 |

podobné články

Policie může dál stíhat matku Kocourka. Žalobce zamítl její stížnost

 
Stíhání matky obviněného bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka pokračuje. Státní zástupce totiž zamítl její stížnost proti obvinění. ČTK to řekl Zdeněk Matula z Okresního státního zastupitelství Praha - západ. Kocourkovu stížnost proti zahájení trestního stíhání zamítl žalobce už koncem května. Kocourkovi i jeho matce hrozí až osmileté vězení.
19.06.2012 16:35 |

podobné články

Koalice bude odpoledne řešit daňovou reformu, možná i Kocourka

 
Koaliční špičky budou řešit dnes odpoledne na úřadu vlády sporné body daňové reformy. Zákon o jednom inkasním místu bude sněmovna schvalovat už ve středu. Je pravděpodobné, že se jeho účinnost posune o rok na leden 2014. O zasedání představitelů ODS, TOP 09 a Věcí veřejných dnes ČTK řekli zástupci dvou vládních stran. Začne v 17:00. Je možné, že řeč přijde i na případ ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS).
08.11.2011 13:00 |

podobné články

Hledá se náhrada za Kocourka. Mluví se o Doktorovi, Římanovi či Stanjurovi

 
Premiér Petr Nečas (ODS) už má představu o tom, kdo nahradí Martina Kocourka (ODS) v čele ministerstva průmyslu a obchodu. Rozhoduje se mezi několika jmény, ale Právu řekl, že nevidí důvod, proč je zveřejňovat.
11.11.2011 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků) , Martin Doktor (174 článků) , Martin Říman (28 článků)

Prezident přijal demisi ministra Martina Kocourka!

 
Jméno nového ministra průmyslu a obchodu premiér Petr Nečas (ODS) oznámí nejpozději příští týden, podle svých slov už má ale jistou představu, kdo Martina Kocourka (ODS) nahradí. Předseda vlády to sdělil krátce po pondělním jednání s prezidentem Václavem Klausem, který Kocourkovu demisi přijal.
14.11.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9096 článků) , Petr Nečas (9267 článků)

Je to jen introvertní kluk, žádný korupčník, brání Kocourka Langer

 
NA HRANĚ S XAVEREM Ivan Langer se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o nynějším směřování ODS i o kauzách, které stranou a vládní koalicí v poslední době hýbou. Co se týče případu exministra Kocourka, je k němu olomoucký právník a bývalý místopředseda ODS více než shovívavý.
20.11.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (658 článků)

ODS k přerušení členství Kocourka nevyzve, věc se netýká politiky

 
Vedení ODS nevyzve exministra Martina Kocourka k přerušení členství ve straně, uvedlo v úterý stranické grémium. Podle názoru užšího vedení občanských demokratů se totiž Kocourkovo obvinění netýká politické činnosti, ale soukromých vztahů souvisejících s rozvodovým řízením.
29.05.2012 18:10 |

podobné články