Článek

Pravda o Jidášovi: Zradil české maturanty? Cermat zveřejnil výsledky

 
Výsledky státních maturit jsou známy – neuspěla celá šestina studentů. Podle očekávání byla nejproblémovější matematika. Kolem letošních maturit se ale nejvíce mluvilo o sporné otázce o Jidášovi Iškariotském.
15.05.2015 12:00 |

podobné články

Podobné články

Cermat opět chyboval. V maturitě z češtiny byly u otázky všechny odpovědi špatně

 
Maturitní centrum Cermat udělalo chybu v maturitním testu z češtiny, u jedné otázky nebyla ani jedna z nabízených odpovědí správná. Všichni žáci tedy za úlohu dostanou bod. ČTK to řekl mluvčí Cermatu Petr Habáň. Testy z matematiky a cizích jazyků byly podle hodnotící komise v pořádku, výsledky testů dostanou žáci nejpozději ve čtvrtek, kdy také startují ústní zkoušky. Cermat dnes rovněž zveřejnil správné odpovědi k testům. 
14.05.2013 18:55 |

podobné články

Vyhozený šéf Cermatu se chystá dál vydělávat na státních maturitách

 
Bývalý šéf maturitního centra Cermat Pavel Zelený bude nabízet přípravku pro maturanty, s někdejšími pracovníky Cermatu také nabízí středním školám přijímací testy, potvrdil to sám Zelený, který nyní působí ve sdružení MATT a HURRY. Podrobnosti k projektům chce organizace zveřejnit tento týden, Cermat se od komerčních aktivit spojovaných se státní maturitou distancoval. Podle ČSSD jde o čítankový střet zájmů. 
25.02.2013 18:45 |

podobné články

Bývalý šéf Cermatu Zelený zveřejnil maturitní žebříčky škol

 
Bývalý šéf maturitního centra Cermat Pavel Zelený dnes zveřejnil žebříčky gymnázií podle úspěšnosti při loňských maturitách. Žebříček sestavilo Zeleného nové sdružení MATT a HURRY, které připravuje za úplatu maturanty na zkoušky.
05.04.2013 12:40 |

podobné články

Exšéf Cermatu zveřejnil maturitní žebříčky škol, ministerstvo prověří únik informací

 
Bývalý šéf maturitního centra Pavel Zelený zveřejnil v pátek žebříčky gymnázií podle úspěšnosti při loňských maturitách. Žebříček sestavilo Zeleného sdružení MATT a HURRY, které připravuje za úplatu maturanty na zkoušky. Ministerstvo školství i Cermat se od žebříčku distancovaly, resort navíc prověřuje, zda při jeho sestavování neunikly důvěrné informace.
05.04.2013 13:05 |

podobné články

Bývalý šéf Cermatu zveřejnil žebříček škol podle úspěšnosti u maturit

 
Bývalý šéf maturitního centra Cermat Pavel Zelený v pátek zveřejnil žebříčky gymnázií podle úspěšnosti při loňských maturitách. Žebříček sestavilo Zeleného nové sdružení MATT a HURRY, které připravuje za úplatu maturanty na zkoušky.
05.04.2013 14:30 |

podobné články

Vsetín: Město finančně odmění nejlepší maturanty

 
Nejlepší maturanty za jejich píli, školní výsledky a propagaci v soutěžích Město Vsetín odmění. Šesti středním školám a gymnáziu vyčlenili radní částku 40 tisíc korun. O tom, kteří z 621 absolventů finanční obnos dostanou, rozhodnou samotní ředitelé škol.
15.06.2011 06:45 |

podobné články

Maturanti jsou opět zmateni: Cermat avizuje jiné zkoušky, než jaké slíbil ministr

 
Ačkoli se mohlo zdát, že po letošním rozhodnutí ministra školství Petra Fialy vrátit se od příštího roku k starému modelu maturit budou studenti klidnější, opak je pravdou. Maturitní centrum Cermat totiž na svém webu zveřejnilo pokyny k maturitám 2013, které se s tím, co ohlásilo ministerstvo, neshodují. Studenti proto zahrnují ministerstvo i Cermat dotazy.
07.08.2012 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (998 článků)

Univerzity nechtějí podmíněně přijímat neúspěšné maturanty

 
Vysoké školy kritizují návrh ministra školství Josefa Dobeše (VV), aby podmíněně přijaly maturanty, kteří letos neuspěli. Univerzity nehodlají měnit pevně stanovené podmínky pro přijetí. Podle odhadů bude k opravným termínům muset až pětina středoškoláků. Náhradní termín je ovšem posunutý tak, že se studenti ani po úspěšném složení zkoušky nemohou dostat na vysokou školu.
08.06.2011 18:00 |

podobné články

ČEZ: Obor energetika na SPŠ v Třebíči má první maturanty

 
Studenti čtvrtého ročníku oboru Energetika na Střední průmyslové škole v Třebíči se právě začínají připravovat na zkoušku dospělosti. Elektrotechnický obor zaměřený na vzdělávání v oblasti silnoproudu a strojírenství vznikl v roce 2009 z podnětu Kraje Vysočina a Skupiny ČEZ. Letos má své první maturanty.
02.04.2013 14:50 |

podobné články

Tragická nehoda rozdělila maturanty: Filip zemřel, Tomáš bojuje o život!

 
Byli dobrými kamarády, milovali rychlou jízdu, auta i hudbu. Krutý osud je však rozdělil během jedné sekundy navždy. Auto se dvěma maturanty narazilo v Liptovském Mikuláši do sloupu veřejného osvětlení a následně se převrátilo na střechu. Po noční jízdě se už Filip (†19) domů nikdy nevrátí. Jeho kamarád Tomáš (19) skončil s těžkými zraněními v nemocnici.
27.02.2015 21:50 |

podobné články

Letošní maturanty zaskočil těžký test z matematiky

 
Maturanti, kteří si letos zvolili těžší verzi testů z matematiky, byli nepříjemně překvapeni. Úlohy prý byly příliš složité, na jejich vyřešení nebyl dostatek času a v zadání byly jiné typy příkladů než minulý rok. Společnost Cermat ovšem tvrdí, že obtížnost písemných maturit zůstala stejná jako loni, napsal server iDnes.cz.
08.05.2012 06:40 |

podobné články

S problematickými úlohami jsme si poradili, tvrdí CERMAT

 
Neúspěšnost letošních maturantů stoupla, přihlášenou zkoušku vykonal každý desátý žák. Šéf CERMATu Pavel Zelený přiznal, že se našlo i několik sporných úloh, které buď anulovali, nebo u nich upravili klíče správného řešení. Spolu s letošními 95,3 tisíci maturanty si maturitu zopakovalo také 7,5 tisíce loňských, kteří neuspěli.
17.05.2012 23:10 |

podobné články

Těžké maturity z matematiky posoudí úředníci, studenti se prý nemusí bát

 
Společnost Cermat prověří obtížnost testů vyšší úrovně maturity z matematiky. Studenti i pedagogové si stěžují, že byly výrazně obtížnější než loni a bylo na ně málo času. Pokud se výtky prokážou, výsledky se přepočítají a děti nebudou poškozeny, uvedl ve středu mluvčí centra pro přípravu maturit Cermat Petr Habáň.
09.05.2012 16:20 |

podobné články

Hodnocení maturitních slohů se zpřísní, nařídil Cermat

 
Společnost Cermat asi naléhala na hodnotitele slohových prací, aby zpětně přehodnotili výsledky testů. Někteří studenti, kteří měli výsledek na hraně a písemku zvládli, tak nakonec propadli. Napsal deník MF Dnes.
07.06.2012 09:35 |

podobné články

Čeští studenti si stěžují na Jidáše. Zkazil jim prý maturitu

 
Internet se baví otázkami z letošní maturity. Velkou část maturantů rozzuřila otázka o Jidášovi, studenti diskutují na Facebooku o náročnosti "zkoušky dospělosti".
06.05.2015 15:05 |

podobné články

Sobotka zradil a co teď? Vojtěch Filip reagoval na dotazy čtenářů PL.cz

 
Předseda komunistů Vojtěch Filip před pár dny napsal, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zradil české občany, když se sklonil před uprchlickými kvótami namísto toho, aby proti nim bojoval podobně jako slovenský premiér Robert Fico. Nejeden čtenář serveru ParlamentníListy.cz s Filipem souhlasí, ale rádi by slyšeli, co bude dál. Šlo jen o komunistické plácnutí do vody, nebo přijdou další kroky?
03.10.2015 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8242 článků) , Vojtěch Filip (824 článků) , Robert Fico (665 článků)

Rozvezení maturit má stát 58 miliónů

 
Organizace ministerstva školství Cermat, kde se maturity připravují už 14 let, tento týden vyhlásila nový tendr. Přesně za 58 miliónů korun a konkrétně na distribuci maturitních otázek. Ty mají od příštího roku k žákům rozvážet automobily, jak nakonec Cermat rozhodl navzdory tomu, že ještě loni v červnu ministerstvo vnitra navrhovalo úspornější řešení.
19.02.2010 04:35 |

podobné články

Cermat přijde o maturitní monopol. Zuby si brousí Scio

 
Během 14 let žhavých diskuzí o projektu státních maturit měla na tento projekt monopol společnost Cermat. Z rozhodnutí ministra školství Josefa Dobeše o něj nyní přijde. Prostor tak dostanou konkurenti.
09.05.2011 11:15 |

podobné články

Na internet pronikly maturitní testy z češtiny. Cermat podává žalobu

 
AKTUALIZOVÁNO. Na internet unikl maturitní test z češtiny, který studenti psali v pondělí. Ministerstvo školství přitom testy nechce zveřejnit kvůli autorským právům, centrum pro přípravu maturit CERMAT podává kvůli úniku zadání trestní oznámení.
31.05.2011 10:40 |

podobné články