Článek

Práva a životy uprchlíků chce chránit OSN. „Průlom,“ říká Pan Ki-mun

 
Členské státy OSN, mezi kterými je i Česko, chtějí společně chránit práva uprchlíků a migrantů a jejich životy. A sdílet odpovědnost v době rozsáhlého pohybu lidí v celosvětovém měřítku. Podle pražského Informačního centra OSN se k tomu zavázaly v Newyorské deklaraci pro migranty a uprchlíky přijaté na pondělním summitu věnovaném výhradně řešení migrační krize. Vrcholná schůzka se uskutečnila na okraj zasedání Valného shromáždění OSN.
19.09.2016 22:20 |

podobné články

Podobné články

Pan Ki-mun požádal Sobotku o vyslání českých vojáků do Středoafrické republiky

 
Generální tajemník Organizace spojených národů Pan Ki-mun dnes požádal českého premiéra, aby vyslal české vojáky do připravované mise OSN ve Středoafrické republice. Sobotka předal věc k posouzení ministerstvu obrany. Pan Ki-mun to uvedl v dnešním rozhovoru pro Lidové noviny a ČTK.
04.04.2014 19:20 |

podobné články

Pan Ki-mun uzavřel kvůli protestům misi OSN na Srí Lance

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun pozastavil ve čtvrtek humanitární aktivity OSN na Srí Lance a povolal místního vyslance do New Yorku na konzultace.
09.07.2010 11:55 |

podobné články

Pan Ki-mun bude řídit OSN dalších pět let

 
Jihokorejec Pan Ki-mun bude řídit OSN dalších pět let. Do funkce generálního tajemníka OSN ho v úterý v newyorském ústředí světové organizace zvolilo Valné shromáždění, informuje agentura AFP.
21.06.2011 22:10 |

podobné články

Šéf OSN Ki-mun: Putin mi řekl, že neplánuje žádný vojenský zásah

 
Ruský prezident Vladimir Putin řekl tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi, že nemá v úmyslu vést jakoukoli vojenskou operaci na jihu nebo východě Ukrajiny. Pan Ki-mun to dnes sdělil agentuře AFP poté, co obeznámil Radu bezpečnosti OSN o výsledcích své cesty na Ukrajina a do Ruska. S Putinem se sešel v Moskvě. 
29.03.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2607 článků)

Šéf OSN požádal Česko o vyslání vojáků do centrální Afriky

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun dnes požádal premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o vyslání českých vojáků do připravované mise OSN ve Středoafrické republice. Sobotka zadal Ministerstvu obrany, aby věc posoudilo. Pan Ki-mun, který je na dvoudenní návštěvě v Praze, také ocenil české angažmá v oblasti lidských práv a humanitární podpory.
04.04.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7820 článků)

Pan Ki-Mun navštívil Česko. Hlava OSN se sešla s Klausem

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-Mun jednal s prezidentem Klausem, také o krizi v Libyi.
15.04.2011 22:10 |

podobné články

Pan Ki-mun žádá Česko, aby vyslalo vojáky do Středoafrické republiky

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun v pátek požádal premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o vyslání českých vojáků do připravované mise OSN ve Středoafrické republice. Sobotka zadal ministerstvu obrany, aby věc posoudilo.
04.04.2014 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7820 článků)

Do Česka dnes přicestuje generální tajemník OSN Pan Ki-mun

 
Na návštěvu Česka dnes zavítá generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Během dvoudenního pobytu v Praze jej čeká setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), prezidentem Milošem Zemanem i dalšími předními politiky. Součástí programu je ale také přednáška na univerzitě nebo prohlídka protipovodňových zábran.
03.04.2014 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7820 článků) , Miloš Zeman (15925 článků)

Česko přivítá hlavu OSN. Pan Ki-mun se setká se Zemanem i Sobotkou

 
Dva dny v Praze stráví generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Již teď se na setkání s ním těší jak náš prezident, tak premiér Sobotka i další politické špičky. Součástí programu je ale také přednáška na univerzitě nebo prohlídka protipovodňových zábran. 
03.04.2014 09:05 |

podobné články

Šéf OSN Pan Ki-mun kritizoval volby u separatistů na východě Ukrajiny

 
Volby, uspořádané v neděli proruskými separatisty na východě Ukrajiny, dnes generální tajemník OSN Pan Ki-mun označil za "nešťastné" a "kontraproduktivní". Současně vyzval všechny strany konfliktu k dodržování mírových dohod, uzavřených počátkem září v Minsku. Evropský parlament podle šéfa svého právního výboru separatistické volby neuzná.
04.11.2014 13:51 |

podobné články

Zpráva inspektorů OSN prý dokazuje nasazení sarinu v Sýrii

 
Zpráva expertů OSN údajně obsahuje jasné a přesvědčivé důkazy o použití chemických látek při srpnovém útoku u Damašku, při němž zahynuly stovky lidí. Šlo prý o nervový plyn sarin. Oznámily to agentury Reuters a AP, které měly možnost vidět první stránku zprávy inspektorů OSN. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun by měl v 17:00 SELČ informovat o zjištěních inspektorů Radu bezpečnosti OSN.
16.09.2013 16:05 |

podobné články

Pan Ki-mun byl znovuzvolen generálním tajemníkem OSN

 
Valné shromáždění OSN v úterý zvolilo Jihokorejce Pan Ki-muna generálním tajemníkem OSN i pro druhé funkční období. Šestašedesátiletý Pan neměl protivníka. V čele světové organizace bude do konce roku 2016.
22.06.2011 08:45 |

podobné články

Šéf OSN Ki-mun: "Jsem povzbuzen změnou přístupu ČR ke klimatu"

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun vítá změnu skeptického postoje České republiky ke klimatickým změnám, který reprezentoval především bývalý prezident Václav Klaus. Ten v minulosti mnohokrát zpochybnil globální oteplování a napsal mimo jiné knihu s názvem "Modrá, nikoli zelená planeta". Ki-munovi se líbí také změna politické nálady v ČR. Mluvil o tom v rozhovoru s ČTK a Lidovými novinami. 
04.04.2014 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8371 článků)

Svět se musí poučit z jaderné katastrofy v Japonsku! Vyzývá Pan Ki-mun

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun v pátek prohlásil, že světové národy si musí vzít ponaučení z krize jaderné elektrárny Fukušima v Japonsku a zvýšit bezpečnost ve všech atomových elektrárnách. Informuje o tom agentura AFP.
25.03.2011 23:05 |

podobné články

Tajemník OSN Pan Ki-mun bude znovu kandidovat! Zatím nemá soupeře

 
Generální tajemník Organizace spojených národů Pan Ki-mun na pondělí svolal tiskovou konferenci, kde zřejmě oznámí, že se bude ucházet o další pětiletý mandát. Píše o tom v sobotu agentura AFP.
04.06.2011 07:15 |

podobné články

Pan Ki-mun ocenil Česko za podporu lidských práv

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun po dnešní schůzce s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) ocenil české angažmá v oblasti lidských práv a humanitární podpory. S českým ministerským předsedou se bavili také o aktuální situaci na Ukrajině, v Sýrii nebo střední Africe.
04.04.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7820 článků)

Pan Ki-mun dostal v Praze zlatou medaili. Čeká ho rozhovor se Zemanem

 
Pan Ki-mun, generální tajemník OSN přijel do České republiky, aby se dnes setkal s premiérem Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem. Předtím však šéf světové organizace obdržel z rukou rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy zlatou mediali za podporu, spolupráci a porozumění mezi národy.
04.04.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (7820 článků) , Miloš Zeman (15925 článků)

Světové lídry pálí víc jejich „koryta“ než lidská bída, tepe je šéf OSN

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun je zklamán tím, že světoví lídři myslí víc na to, jak se udržet u moci než jak zlepšit životní podmínky svých národů. Pan, který stojí v čele OSN již deset let a letos tu na konci roku končí, se tak vyjádřil v nezvykle otevřeném rozhovoru pro agenturu AP.
14.09.2016 07:45 |

podobné články

Gandalf Sir Ian McKellen se stal „Pánem Pozemků“

 
Hvězda trilogie Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Pán Prstenů Sir Ian McKellen (72) nedávno zakoupil třista let starou hospůdku. Je to právě ta hospůdka, která inspirovala slavného spisovatele Charlese Dickense .
02.10.2011 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Charles Dickens (18 článků)