Článek

Prahu čeká jazzový svátek, v Akropoli vystoupí výjimeční The Necks

 
Chválou opěvované australské jazzové trio The Necks vystoupí v úterý v pražském Paláci Akropolis u příležitosti vydání svého už 18. alba. The Necks slibují ojedinělou improvizaci, kterou ovlivňují nejen momentální rozpoložení a souhra, ale třeba i akustika sálu.
17.11.2015 08:40 |

podobné články

Podobné články

The Necks nabídnou ambientní jazz

 
Australské trio The Necks, které vystoupí v úterý v pražském Paláci Akropolis, se pohybuje mezi ambientem, minimalismem a jazzem i elektronickou hudbou, jakou produkovali němečtí představitelé krautrocku. Za třicet let vydalo 17 alb.
13.10.2014 15:40 |

podobné články

Řekové nechtějí úspory a stávkují. Obsadili Akropoli

 
Na 200 komunistických aktivistů dnes brzy ráno okupovalo Akropoli v Aténách na protest proti úsporným opatřením, která musí přijmout řecká vláda výměnou za zahraniční pomoc ve výši 110 miliard eur.
04.05.2010 12:00 |

podobné články

Na Akropoli byly objeveny další části vzácného vlysu

 
Řečtí archeologové minulý týden objevili dalších pět částí vlysu, který kdysi zdobil starověký Parthenón na Akropoli. Vlys je dílem slavného sochaře Feidia a představuje průvod Řeků, kteří přišli uctít bohyni Athénu Parthenos.
17.03.2011 10:00 |

podobné články

Fenomenální jazzový kytarista Al Di Meola se představí s kubánským pianistou

 
Vynikající americký jazzový kytarista Al Di Meola vystoupí tento pátek v pražském Rudolfinu za doprovodu klavíristy kubánského původu Gonzala Rubalcaby. Spojení je pochopitelné, Di Meolu, který hrával s Coreovými Return To Forever i s Johnem McLaughlinem a houslistou Jeanem-Lucem Pontym, vždy lákala španělská a latinskoamerická hudba.
10.05.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Al Di Meola (2 články)

Jazzový zpěvák Gregory Porter chce zasáhnout srdce posluchače

 
V pražském Paláci Žofín vystoupí ve čtvrtek americký jazzový zpěvák Gregory Porter, jehož sametový baryton si podmanil tuzemské posluchače už loni. Na Jarním Gala pro Struny podzimu ho kromě jeho kapely budou doprovázet i varhaník Ondřej Pivec a smyčcový Epoque Quartet.
13.03.2013 09:40 |

podobné články

V pražské Akropoli vystoupí bluesový čaroděj Hugo Race

 
V Praze ve čtvrtek s kapelou vystoupí australský kytarista a zpěvák Hugo Race. Jeden ze zakládajících členů slavné formace The Bad Seeds představí nové album 53rd State. Raceovo melodické písničkářství směšuje všemožné vlivy od pouštního rocku až po dřevní blues. Zvuk jeho skupiny The True Spirit charakterizuje otevřené ladění kytar, elektronické smyčky, samply i abstraktními zvuky.
28.10.2009 11:20 |

podobné články

Jazzový mág Rudy Linka se vrací do Mikulova

 
Jazzový mág s českými kořeny a nezaměnitelným charismatem. To je Rudy Linka, který v rámci svého podzimního evropského turné zavítá také do Mikulova.
13.10.2010 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Rudy Linka (14 článků)

Na jazzový festival míří mladičká Grace i Al Foster

 
Československý jazzový festival v Přerově proběhne 18. – 20. října a přivítá řadu zahraničních hvězd. Můžete se těšit na americkou altsaxofonistku Grace Kelly, saxofonistu Billa Evanse, bubeníka Ala Fostera nebo objev britské jazzové scény Anthonyho Stronga.
10.10.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Grace Kelly (87 článků)

Rudy Linka: Udělat něco pro svou zemi je největší ctí

 
Český jazzový kytarista Rudy Linka, který žije od roku 1985 v Americe, u nás často koncertuje a již osm let organizuje festival Bohemia Jazz Fest. Před třemi lety navíc přišel s převratnou myšlenkou. Chtěl by na střeše pražského Rudolfina postavit jazzový klub, chloubu pražské kultury.
12.04.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Rudy Linka (14 článků)

Jazzový trombonista Svatopluk Košvanec podlehl rakovině

 
Ve věku 77 let zemřel v úterý významný český jazzový trombonista Svatopluk Košvanec. Ve středu to uvedl Český rozhlas a potvrdil předseda České jazzové společnosti Martin Šulc. Pohřeb se bude konat v úterý 4. června v Ústí nad Labem.
29.05.2013 18:10 |

podobné články

Zemřel slavný jazzový klarinetista Acker Bilk

 
Ve věku 85 let zemřel slavný jazzový klarinetista Acker Bilk, který v minulosti několikrát navštívil i Českou republiku. Bilkova manažerka Pamella Suttonová uvedla, že umělec zesnul v neděli v nemocnici v Bathu na jihozápadě Anglie. Příčina smrti nebyla oznámena, uvedla stanice BBC.
02.11.2014 22:50 |

podobné články

Zemřel legendární jazzový klavírista: Cecil Taylor podlehl dlouhé nemoci

 
Krátce po svých 89. narozeninách zemřel ve čtvrtek večer ve svém brooklynském bytě jazzový klavírista a inovátor Cecil Taylor. Médiím to potvrdil jeho opatrovník Adam C. Wilner. Přesná příčina smrti nebyla oznámena, ale Taylorovi přátelé řekli, že jeho zdraví bylo již delší dobu velmi špatné.
06.04.2018 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Adam Taylor (1 článek)

Budějovický rozhlasový koncert Rudyho Linky a Christiny Prindle bude jazzovým svátkem

 
Hudbymilovní lidé z Českých Budějovic a okolí mají před sebou malý svátek, neboť špičkový americký jazzový kytarista české původu Rudy Linka vystoupí společně se skvělou americkou zpěvačkou Christinou Prindle v neděli 23. března od 19 hodin ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice.
19.03.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Rudy Linka (14 článků)

Bittová vystoupí spolu s pianistou Możdżerem

 
Houslistka a zpěvačka Iva Bittová v neděli v pražském Divadle Archa vystoupí za doprovodu zahraničních hudebníků. Po jejím boku se představí polský jazzový pianista Leszek Możdżer, mladý slovenský trumpetista Oskar Török a maďarský saxofonista Mihály Dresch.
11.10.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Iva Bittová (29 článků)

Pouštní blues od Tartit zahřeje Akropoli

 
Asi nejznámějšími představiteli pouštního blues jsou Tinariwen, kteří oplývají rockovým drivem, jaký mívali Led Zeppelin. Malijští Tartit, kteří vystoupí 17. února v pražském Paláci Akropolis a tvoří je také Tuaregové, přinášejí odlišnou mnohem poklidnější podobu stylu.
13.02.2010 14:35 |

podobné články

Zpěvák skupiny Skindred: Nahrávali jsme i v autobuse

 
Britská skupina Skindred vystoupí v sobotu v pražské Akropoli. "Za tři týdny jsme měli skoro hotovo, a měli jsme i několik zabijáckých myšlenek, na které jsme byli opravdu hrdí. Zbývalo jen dodělat nějaké texty a melodie, a tak během amerického turné zřídil producent Matt LePlant studio v autobuse. Nahrál jsem v něm během dne i po koncertech hodně vokálů," řekl Právu Benji Webbe zpěvák skupiny Skindred.
26.02.2010 09:30 |

podobné články

Konžské Konono No.1 nabízí autentický underground

 
Ve středu vystoupí v pražské Akropoli soubor Konono No 1. z konžské Kinshasy, který je na turné k novému albu Asuume Crash Position. Přestože jde o přední představitele world music, kteří dostali cenu BBC World Music Award, lze je současně považovat za představitele undergroundu.
22.02.2011 16:10 |

podobné články

Ibrahim Maalouf: Umění je jediný svobodný prostor, který máme

 
V neděli 13. dubna vystoupí v pražské Akropoli francouzsko-libanonský trumpetista Ibrahim Maalouf, v pondělí ho pak v rámci přehlídky Jazzfest Brno uvidí v jihomoravské metropoli. Oba koncerty představí úspěšné loňské album Ilussions, za které letos dostal cenu francouzské kritiky Les Victoires.
12.04.2014 15:00 |

podobné články

Progrocková Magma se po deseti letech vrací do Prahy

 
V rámci turné ke 45 letům existence vystoupí v pražské Akropoli 12. října francouzská rocková skupina Magma, která výrazně posunula podobu art rocku. Obohatila jej o prvky moderní vážné hudby i free jazzu a osobitou stylizaci.
07.10.2015 08:55 |

podobné články