Článek

Praha chystá rozpočtové provizorium

 
Hlavní město začalo pro příští rok chystat rozpočtové provizorium. Kvůli napjaté situaci a nestabilitě ve vedení Prahy v úterý radní neschválili připravený rozpočet.
01.12.2015 12:20 |

podobné články

Podobné články

Pražští radní schválili pro příští rok rozpočtové provizorium

 
Pražští radní dnes rozhodli o tom, že Praha začne příští rok s rozpočtovým provizoriem. To bude měsíčně činit dvanáctinu letošního rozpočtu, v němž byly výdaje nastaveny na 49,6 miliardy korun. Kvůli magistrátu skončí v provizoriu i všechny městské části. Rozpočtové provizorium Prahy musí schválit pražští zastupitelé 18. listopadu.
10.12.2014 13:02 |

podobné články

S 40procentní pravděpodobností bude rozpočtové provizorium, varoval Suchánek

 
Předseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Pavel Suchánek (ODS) v nedělním diskusním pořadu Otázky Václava Moravce připustil, že zemi hrozí rozpočtové provizorium. Důvodem je to, že se rozpočet teprve začne projednávat.
11.11.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (76 článků)

Legislativní rada schválila pravidla rozpočtové odpovědnosti

 
Konkrétní pravidla při sestavování rozpočtů a střednědobého rozpočtového výhledu i působnost a fungování Národní rozpočtové rady řeší návrh zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, který dnes schválila Legislativní rada vlády. Návrh zákona navazuje na ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti, tedy na takzvanou finanční ústavu, která je nyní v Poslanecké sněmovně.
30.05.2013 19:30 |

podobné články

Praha jde do rozpočtového provizoria. „Totální selhání“, hřímá Wolf

 
Pražští radní dnes přerušili přípravu rozpočtu na příští rok a vrátili jej úředníkům magistrátu k dopracování. Důvodem je nestabilní situace ve vedení hlavního města, potvrdily zdroje z magistrátu. Praha už začala chystat rozpočtové provizorium. Na schválení má totiž město čas jen do konce roku. Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) se rozpadla na konci října, kdy byli odvoláni čtyři radní, a to i hlasy koalice.
01.12.2015 12:15 |

podobné články

Kdo rozbil koalici? Praha 4 se topí ve vzájemném obviňování

 
Na radnici Prahy 4 to vře. A kvůli tomu prý městské části hrozí nejen rozpočtové provizorium, ale i finanční problémy. Není totiž jasno v grantech, není jasno v rozpočtu a může tedy nastat i problém s čerpáním dotací a grantů. Alespoň taková je verze místních topáků a sociálních demokratů. Za vším podle nich stojí zvláštní jednání starosty Petra Štěpánka z Trojkoalice, který to samozřejmě popírá. 
25.03.2015 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (540 článků) , Petr Štěpánek (540 článků)

Praha nemá poskytovatele veřejného osvětlení, chystá provizorium

 
Praha se obává, že do konce roku nestihne uzavřít výběrové řízení na firmu zajišťující veřejné osvětlení za miliardy korun. Podle vedení města hrozí, že se odvolají z tendru vyřazení účastníci.
03.12.2013 17:25 |

podobné články

Nový rozpočet pro Prahu? 52, 2 miliardy

 
Rozpočtové provizorium Prahy skončí nejspíše ve čtvtek. Zastupitelstvo jí totiž hodlá schvalovat nový rozpočet.
17.02.2011 07:05 |

podobné články

Primátor Svoboda: Jak je to s financováním Prahy?

 
Zastupitelstvo hl. m. Prahy v minulých dnech schválilo návrh rozpočtu na rok 2011, čímž ukončilo nepříjemné rozpočtové provizorium.
22.02.2011 23:05 |

podobné články

Po 30 hodinách se poslanci dostali k hlasování, návrh rozpočtu prošel dál

 
Po zhruba třiceti hodinách jednání se podařilo Sněmovně ve středu dospět k prvnímu hlasování. Koalice 102 hlasy schválila v prvém čtení zákon o státním rozpočtu, ale pouze díky benevolenci opoziční ČSSD, která nechtěla obstrukcemi zavinit rozpočtové provizorium. Přesto koaliční poslance potrápila sáhodlouhým cupováním klíčového návrhu.
02.11.2011 20:30 |

podobné články

Po 30 hodinách jednání došlo ve Sněmovně na hlasování, návrh rozpočtu prošel dál

 
Po zhruba třiceti hodinách jednání se podařilo Sněmovně ve středu dospět k prvnímu hlasování. Koalice 102 hlasy schválila v prvém čtení zákon o státním rozpočtu, ale pouze díky benevolenci opoziční ČSSD, která nechtěla obstrukcemi zavinit rozpočtové provizorium. Přesto koaliční poslance potrápila sáhodlouhým cupováním klíčového návrhu.
02.11.2011 20:45 |

podobné články

Velebný (ČSSD): Sofiin rozpočet

 
Těžko říci, zda by rozpočtové provizorium nebylo lepší řešení. Již nyní víme, že nebudou naplněny příjmy rozpočtu.
05.11.2011 09:55 |

podobné články

Stát vymýšlí nový způsob, jak financovat vědu. Badatelům zatím nepřidá

 
Vědci na vysokých školách a v akademických ústavech zatím nevědí, jak budou v příštích letech placeni za svoji práci. Na nové metodice se pracuje, vzniklé rozpočtové provizorium teď ale musí vyřešit vláda. Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace zatím uvažuje, že rozpočet nenavýší.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

U Moravce se bude mluvit o hrozbě předčasných voleb a metanolu

 
Vláda premiéra Petra Nečase (ODS) spojila se schválením daňového balíčku otázku své důvěry. Pokud neuspěje, hrozí předčasné volby a rozpočtové provizorium. Do první části pořadu Otázky Václava Moravce kvůli tomu přijde ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
30.09.2012 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8211 článků) , Petr Nečas (9189 článků) , Miroslav Kalousek (5957 článků)

Suchánek v OVM: Na 40 procent nám hrozí rozpočtové provizorium

 
Vládní koalice díky křehké většině ve sněmovně schválila daňový balíček, o kterém teď bude jednat Senát. V příštím roce kvůli tomu hrozí daňové zmatky, protože DPH se může na pár dní sjednotit na 17,5 procentech a pak díky novému zákonu zase rozdělit na dvě sazby. Do pořadu Otázky Václava Moravce kvůli tomu přišli debatovat senátorka za SZ Eliška Wagnerová, majitel firmy Best Tomáš Březina, ekonom z akademického pracoviště CERGE-EI Libor Dušek, předseda hospodářského výboru PS Milan Urban (ČSSD) a předseda rozpočtového výboru PS Pavel Suchánek (ODS).
11.11.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (160 článků) , Pavel Suchánek (76 článků) , Václav Dušek (23 článků)

Koalice má 101 podpisů pro vládu v čele s Němcovou

 
Koalice má 101 podpisů pro podporu případné nové vlády v čele s Miroslavou Němcovou (ODS). Chce tak přesvědčit prezidenta Miloše Zemana, aby nejmenoval úřednickou vládu. Novinářům to po jednání koaličních špiček řekla Němcová. Podle koalice úřednická vláda, kterou Zeman preferuje, nemůže získat důvěru Sněmovny. Koalice také nepodpoří návrh státního rozpočtu, který by úřednická vláda předložila. Zemanův krok by tak podle Němcové znamenal rozpočtové provizorium. 
25.06.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1304 článků) , Miloš Zeman (16385 článků)

Zeman Kalouska utýrá! Analytik Kotrba tvrdí, že prezident už pravici totálně převezl

 
ROZHOVOR Ať dopadne dnešní hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka jakkoliv, Miloš Zeman už prý stejně vyhrál. ČSSD je po včerejšku jeho a Rusnok může bez problémů vládnout bez důvěry. Stačí, aby si uvědomil, co všechno zmůže skrze vyhlášky a co znamená pro starosty rozpočtové provizorium. Jak dlouho vydrží Kalousek s nervy? O tom všem je rozhovor ParlamentníchListů.cz s politickým analytikem Štěpánem Kotrbou.
07.08.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16385 článků) , Jiří Rusnok (1790 článků)

Rusnok v ČT: Ještě počkejme, jestli se sněmovna skutečně rozpustí

 
Předseda vlády Jiří Rusnok ostře zkritizoval expremiéra Jiřího Paroubka (NS-LEV 21), popsal, co udělá jeho vláda v demisi s rozpočtem a uklidňoval občany, že případné rozpočtové provizorium není třeba démonizovat. Vláda také projedná koncepci energetické politiky státu, ale nebude tuto otázku uzavírat.
11.08.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3163 článků) , Jiří Rusnok (1790 článků) , Jiří Rusnok (652 článků)

Straší se tu Zemanem, ale pádem sněmovny nám prý hrozí velké nebezpečí

 
Bývalý místopředseda Rozpočtového výboru sněmovny Michal Doktor a poslanec Petr Skokan varují před tím, že rozpuštění Poslanecké sněmovny může přinést významné komplikace ohledně státního rozpočtu. Rozpočtové provizorium by se de facto mohlo stát téměř jistotou jednou za čtyři roky.
12.08.2013 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Doktor (161 článků) , Petr Skokan (133 článků) , Petr Zeman (226 článků)

Mládek: Rozpočet v prvním čtení bude možné schválit před Vánocemi

 
Návrh státního rozpočtu na příští rok bude reálně možné schválit v prvním čtení již před Vánocemi, rozpočtové provizorium by nemuselo být delší než několik týdnů. V diskusi na Exportním fóru pro malé a střední podniky v Praze to dnes řekl stínový ministr financí Jan Mládek (ČSSD).
19.11.2013 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (658 článků)