Článek

POZOR! Nový zákon zatřese s lichváři

 
Stopku lichvářům a nastavení stejných pravidel pro všechny půjčky přinese od 1. prosince nový zákon o spotřebitelském úvěru. Lépe ochrání běžné dlužníky, zamezí lichvě a umožní i lepší kontrolu společností, které peníze půjčují. Na druhou stranu ale přísnější pravidla zdraží půjčky i hypotéky.
01.12.2016 08:20 |

podobné články

Podobné články

Banky přestanou půjčovat. Lichváři tím ale nevydělají. Předpověď ekonomů

 
Možnost ekonomické recese může podle ekonomů znamenat také to, že se banky budou potýkat s problémy na hranici přežití. I když se o této situaci hovoří zatím většinou v souvislostech se zahraničními bankami, připouští analytici, že je třeba počítat s tím, že se to může začít týkat i Česka. A to by s sebou přineslo mimo jiné to, že by banky přestaly půjčovat peníze. Zda by na tom vydělaly nebankovní instituce a lichváři, zůstává otázkou.
02.11.2011 22:00 |

podobné články

SVLEČENÉ VIDEO Je zde nový prezidentský adept pražské kavárny. Zatřese se Zeman hrůzou?

 
I v měsíci červenci se objevil nový kandidát odhodlaný porazit v prezidentských volbách Miloše Zemana. Po Michalu Horáčkovi (květen) či Janu Švejnarovi (červen) chce ve středu v jedné z pražských kaváren ohlásit svůj zájem sjednotit prezidentovy odpůrce lékař a aktivista Marek Hilšer. Připravované aranžmá mu však prý znehodnotili novináři, kteří o jeho zájmu stát v čele státu napsali již den předem.
27.07.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (767 článků) , Jan Švejnar (296 článků) , Miloš Zeman (20912 článků)

Česko čeká revoluce v úvěrech a hypotékách: Nový zákon ochrání před lichvou!

 
Banky i nebankovní společnosti se v příštím roce podrobí přísnějším pravidlům. Změna, kterou chystá ministerstvo financí pod vedením náměstka Martina Prose, by měla spotřebitele ochránit před lichváři, a navíc zlevnit hypotéky.
12.04.2015 21:15 |

podobné články

dTest: Nová pravidla pro spotřebitelský úvěr – bič na lichváře

 
Už 1. prosince vstupuje v účinnost nový zákon, který sjednocuje pravidla pro všechny spotřebitelské úvěry. Očekává se, že zamete s lichváři, kteří využívají současného právního pološera, kdy úvěry mohl poskytovat prakticky každý.
08.11.2016 13:10 |

podobné články

Na co si dát pozor při online seznamování

 
Jste nějakou dobu sami a cítíte, že nadešla ta pravá chvíle se seznámit? Máte málo času a nevíte, kam vyrazit a poznat někoho zajímavého? Dnes není nic neobvyklého na seznamování se po internetu. Určitě to má své výhody, ale je dobré vědět na co si dát pozor. Oči i uši na pozoru Váš vztah je již minulostí a cítíte, že jste připraveni navázat vztah s někým novým. Jenže to neznamená, že je připravená i druhá strana. To bývá často kámen úrazu. Jestliže už máte začít nový vztah, neměl by si druhý partner tahat do nového vztahu staré problémy. Pokud vám začne druhá strana psát, jaký je chudák, jak byl podveden, rozhodně není připraven začít další vztah. Délka rekonvalescence po rozchodu se různí. Někdo strádá týden a jiný rok. Rozhodně tohle je známka, že druhá strana není úplně zahojená a do nového vztahu by vnesl své problémy. Pozor na lháře Je pravdou, že i v běžném životě můžete narazit na podvodníka, ale na internetu dvojnásob. Jestliže už se chcete seznámit tímto prostřednictvím, vyhledejte kvalitní seznamky. Také se nenechte ovlivnit fotografií. Fotografie sice umí divy, ale upravit fotku není tak těžké. Mnoho lidí používá i fotografii staršího data. Potkat člověka, který má pak o 20kilo více, by byl asi docela šok. Ptejte se, žádejte aktuální fotku a stůjte nohama pevně na zemi. Sledujte rovněž, nakolik má vyplněn profil. Varovat by vás mělo balamutění, tajnůstkářství, mlžení, slovíčkaření. Ze začátku si dejte pozor na to, pokud z vás někdo ihned tahá soukromé informace: kde bydlíte, studujete, kde trávíte večer. Schůzka Přeskočila jiskra po síti a domlouváte si schůzku. Rozhodně by měla proběhnout někde na veřejnosti a přátelům dejte vědět, kam jdete a v kolik hodin se přibližně vrátíte. Nejlépe, když vám ještě kamarádka zavolá i během schůzky – jen tak pro kontrolu, že jste v pořádku. Více než na... Čtěte více Příspěvek Na co si dát pozor při online seznamování pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.08.2015 08:21 |

podobné články

Japonský zákon o vojenských misích v zahraničí provokuje Čínu k silným výrokům

 
Čínské představitele do určité míry zaskočil nový bezpečnostní zákon, který schválil japonský parlament. Možnost nasazení japonské armády v zahraničí, kterou nový zákon otevřel, kritizují a hovoří o tom, že Japonsko ohrožuje celý region. Bouřlivé reakce čínských politiků jenom ukazují, že nový japonský zákon zcela mění postavení této východoasijské země na mezinárodní scéně. 
19.09.2015 20:20 |

podobné články

Voda sotva odešla a lichváři už krouží kolem. Čtěte, na co si dát pozor

 
Sčítání škod po povodních je deprimující činností – zvlášť když je třeba nemůže zcela (anebo vůbec) pokrýt pojišťovna. Není tedy divu, že lidé postižení touto katastrofou hledají cesty, jak se dostat k penězům, díky nimž by dali zase svá obydlí do pořádku. A protože zoufalí lidé dělají zoufalé věci, může se stát, že někteří z nich naletí lichvářům. Ti údajně již v těchto místech rozhazují své sítě.
11.06.2013 16:35 |

podobné články

Pozor, ať nespadnete do spárů lichvářů: Jak vybrat bezpečnou půjčku?

 
Česko zná nejlepší úvěry pro rok 2017. V kategoriích tradičních půjček letos dominovala AirBank, v oblasti mikropůjček potom Česká spořitelna. Vyplývá to z letošního ročníku Navigátor bezpečného úvěru (NBÚ). Jeho závěry potvrdila i analýza úvěrů, kterou vypracovala nezisková organizace Člověk v tísni. Experti rovněž varují, že podvodníci si kličky hledají i dnes. Lidé si podle nich mají půjčovat pouze u společností, které jsou licencovány podle nového zákona o spotřebitelském úvěru. V opačném případě hrozí, že se zapletou s lichváři.
13.12.2017 06:05 |

podobné články

Sex takový, že spadne panelák!

 
Udělejte si z bytu erotické hřiště a proměňte nudná místa domácnosti v kulisy chlípného představení. Vášní se pod vámi zatřese zem. A pračka, schody a vana...
28.10.2010 08:10 |

podobné články

Soudný den vlády. Dnes ve 14:01 může skončit

 
Jednání poslaneckých klubů, poté od jedné koaličních špiček a od dvou hodin schůze sněmovny. Tento úterní program buď potvrdí status quo, tedy trojkoaliční vládnutí, nebo zatřese domácí politickou scénou. Nejsilnější vládní stranou se nese, že její předseda Petr Nečas nemůže ustoupit ani o píď, vstřícnost se tedy očekává od Věcí veřejných.
07.06.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Soudný den vlády. Dnes ve 14:01 může umřít

 
Jednání poslaneckých klubů, poté koaličních špiček a od dvou hodin schůze sněmovny. Tento úterní program buď potvrdí status quo, tedy trojkoaliční vládnutí, nebo zatřese domácí politickou scénou.
07.06.2011 10:55 |

podobné články

Rozdejte si to: Sex takový, že spadne panelák!

 
Udělejte si z bytu erotické hřiště a proměňte nudná místa domácnosti v kulisy chlípného představení. Vášní se pod vámi zatřese zem.
18.07.2011 11:20 |

podobné články

Dojatý Londýn tleská statečným hrdinům olympiády: Porazili rakovinu!

 
Rakovina! To slovo aspoň na zlomek vteřiny zatřese i s duší sebevíce nachlapeného smrtelníka. Boj s ní – ozařování, chemoterapii – někdo vzdá, jiný jej podstoupí, a přesto podlehne a ti nejsilnější v něm zvítězí. Poslyšte příběhy sportovců, kteří to dokázali. Na olympiádě jim teď tleská dojaté publikum.
03.08.2012 12:00 |

podobné články

Mocný ODSák se prý chytl s Nečasem. Teď může premiéra pohřbít

 
Magazín Týden přináší profil mocného plzeňského ódéesáka Romana Jurečka, který za čtrnáct dní na stranickém sjezdu možná zatřese kariérou premiéra Petra Nečase. Zatím se sice na stranu stranických rebelů jednoznačně nepřidal, ale je známo, že se s premiérem Nečasem dlouhodobě v lásce příliš nemá.
22.10.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Mocný ODSák se prý chytl s Nečasem. Teď může premiéra pohřbít

 
Magazín Týden přináší profil mocného plzeňského ódéesáka Romana Jurečka, který za čtrnáct dní na stranickém sjezdu možná zatřese kariérou premiéra Petra Nečase. Zatím se sice na stranu stranických rebelů jednoznačně nepřidal, ale je známo, že se s premiérem Nečasem dlouhodobě v lásce příliš nemá.
22.10.2012 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Sonda našla na Marsu "světodějný" objev. Je to mimozemský život?

 
AKTUALIZOVÁNO. Napjaté očekávání "dějinného objevu", na který údajně na Marsu narazilo americké robotické vozítko Curiosity, dnes ovládlo americká média. Horečné spekulace odstartoval sám vědecký šéf mise John Grotzinger, který se novinářům svěřil s očekáváním objevu, který "zatřese zeměkoulí". 
21.11.2012 20:35 |

podobné články

Sexy Lenička s vtípkem

 
Společensky unavený pán ulehl v parku na lavičku. Jde kolem policista a zatřese s ním: "Člověče! Jděte pryč! Tady nemůžete ležet!"
17.07.2014 06:15 |

podobné články

Výhoda Řecka: Politici EU jsou rozděleni v tom, zda ho vyrazit z eura. I v tom, zda se Evropa zatřese

 
Rozdílný postoj zaujímají k Řecku političtí lídři jednotlivých zemí eurozóny. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny. Podle nich tvrdší postoj k Řecku razí například německá kancléřka Angela Merkelová a německý ministr financí Wolfgang Schäuble.
08.07.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2141 článků)

To je rána: Hillary Clintonová si prý vybrala viceprezidenta. Kreml se zatřese

 
Demokratická kandidátka na prezidenta Spojených států Hillary Clintonová si za svého potencionálního viceprezidenta zvolila vysloužilého námořního admirála, který rovněž sloužil jako šestnáctý vrchní velitel NATO, Jamese Stavridise. Oficiální informace zatím ovšem dostupné nejsou, píše New York Times.
13.07.2016 09:10 |

podobné články