Článek

Pozor na silnicích i chodnících: Přes noc nasněží, hrozí i náledí

 
Zejména řidiče může ve středu překvapit pokrývka čerstvého, ale mokrého sněhu, na vozovkách a chodnících hrozí též náledí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v úterý varování před prudkou změnou počasí pro pět českých krajů.
16.02.2016 17:50 |

podobné články

Podobné články

Dejte pozor na náledí cestou do práce. Teploty klesají k nule

 
Náledí na silnicích i chodnících hrozí na většině území Česka. Pozor by si tak měli dávat jak řidiči, tak chodci. Kvůli zamrzlé vozovce už dokonce museli na některá místa vyrazit silničáři, aby posypali rizikové úseky. Meteorologové upozorňují, že mrazíky a hrozba náledí hrozí i v dalších dnech.
07.11.2016 07:50 |

podobné články

Kvůli náledí platí v Orlických horách kalamitní stav

 
Na silnicích II. a III. tříd v Orlických horách vyhlásili v pátek ráno silničáři kvůli náledí kalamitní stav. Potíže s náledím jsou také v dalších oblastech Královéhradeckého kraje. Například v Hradci Králové náledí ztěžuje pohyb po chodnících.
07.01.2011 08:40 |

podobné články

Pozor na noční náledí. Klouzat budou silnice i chodníky, varují meteorologové

 
Na většině území Česka se v noci na čtvrtek může vlivem ochlazení tvořit na mokrých silnicích a chodnících náledí. Ve středu před půlnocí by se mohlo podle meteorologů objevit v západní polovině Čech, během noci i na ostatním území Čech a k ránu na severu Moravy a místy i ve Slezsku. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu od středečních 22 hodin do čtvrtečních 9 hodin ráno.
09.12.2015 19:50 |

podobné články

Městské úřady zaplavily žádosti o odškodnění úrazů na chodnících v zimě

 
Po letošní zimě se města a vesnice potýkají se stovkami žádostí o odškodnění na chodnících v zimním období. Podle takzvaného chodníkového zákona odpovídají za škody na chodnících jejich vlastníci – většinou tedy města a vesnice.
10.05.2010 01:00 |

podobné články

Ledovka a náledí zavinily zranění desítek lidí

 
Desítky lidí si od čtvrtečního večera do pátku přivodily na náledí na zledovatělých chodnících a silnicích zranění. Záchranáři mají napilno zejména v západních Čechách, plno je i v úrazových čekárnách lékařů.
07.01.2011 13:00 |

podobné články

ČHMÚ: V Česku se bude až do pátečního rána tvořit náledí

 
Řidiči i chodci by se měli připravit na ledovku a náledí, na silnicích a chodnících se bude ledová vrstva tvořit od středečního odpoledne až do pátečního rána. Ve středu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
26.01.2011 11:25 |

podobné články

Meteorologové varují před náledím!

 
V noci a ve čtvrtek ráno se může v Čechách místy tvořit na mokrých silnicích a chodnících náledí. Týká se to hlavně východní části Ústeckého kraje, dále Libereckého, Středočeského i Jihočeského kraje a Prahy. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) informoval, že výstraha na náledí platí pro tyto oblasti od dnešních 20:00 do čtvrtečních 10:00.
28.12.2016 13:35 |

podobné články

Pozor na náledí. Postupně se ochladí a bude i sněžit, až v neděli se oteplí.

 
Sníh, náledí, ale denní teploty i 10 °C. Takhle bude vypadat poslední pracovní den tohoto týdne a navazující víkend. Zima ještě nedala poslední sbohem a místy bude i sněžit. V sobotu ráno by si pak řidiči měli dát pozor nejenom na náledí, ale i na mlhu.
11.02.2016 21:45 |

podobné články

Meteorologové varují: Vítr neustane a přidá se i náledí

 
V celé zemi nadále hrozí silný vítr a s výjimkou jižní Moravy i náledí, na horách na severu se mohou tvořit závěje, varovali meteorologové. Ve vyšších oblastech většiny krajů by si lidé měli dát pozor i na sněhové jazyky. Výstraha platí do sobotního odpoledne, u náledí až do nedělního rána, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silný vítr do Česka už v noci na dnešek přinesla bouře Xaver, která postupuje severem Evropy.
06.12.2013 13:00 |

podobné články

Na náledí havarovala sanitka, která jela ke smrtelné nehodě

 
Na silnicích nižších tříd na Vysočině či na Šumpersku se v pátek ráno vytvořilo náledí. Viditelnost navíc snižovaly mlhy a déšť. Silničáři proto nabádají řidiče i pro nejbližší dny ke zvýšené opatrnosti. Jeden člověk při havárií kvůli náledí zemřel, do příkopu sjela i sanitka, který k nehodě jela.
11.02.2011 14:05 |

podobné články

Náledí hrozí až do středy ráno v celé republice

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) prodloužil výstrahu na náledí, které až do středy ráno hrozí po celé republice. Ve většině krajů je kluzko už teď, na jihu se náledí začne tvořit večer. Kvůli ochlazení začne sněžit a budou se tvořit zmrazky.
21.01.2014 12:35 |

podobné články

Na silnicích hradeckého kraje hrozí náledí, bylo až -10 stupňů

 
Na silnicích v Královéhradeckém kraji může po nočním poklesu teplot hrozit náledí. Například na Trutnovsku teploty klesly k minus osmi stupňům Celsia, v Adršpachu na Náchodsku až k minus deseti stupňům. Silnice jsou v regionu bez sněhu, a to i v horských oblastech.
04.05.2011 08:45 |

podobné články

Do ulic Prahy 7 vyráží dlaždiči. Řekněte radnici o dalších rozbitých chodnících

 
Tuhá zima je minulostí. Začátkem jara probíhá sčítání škod, které mrazy napáchaly na silnicích a chodnících. V ulicích Holešovic a Letné už nyní probíhají úpravy cest pro pěší, které jsou po minulých měsících poškozené. Obyvatelé mohou radnici nahlásit další rozbitá místa, která si opravu zaslouží.
31.03.2017 09:50 |

podobné články

Drsné pády na chodnících a smyky na silnici: Jen na Moravě ledovka zranila 25 lidí

 
Vinou intenzivního sněžení se v Moravskoslezském kraji ve středu odpoledne zranilo 25 lidí. Záchranáři je ošetřili při nehodách, některé po pádech na kluzkých silnicích a chodnících. Uvedl to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.
08.02.2018 14:40 |

podobné články

DOPRAVA: Pozor na náledí a namrzající mlhy!

 
Vzhledem k nízkým teplotám, které místy klesají až čtyři stupně pod nulu a s ohledem na namrzající mlhy by řidiči na silnicích měli dávat pozor zejména na náledí.
18.11.2011 07:40 |

podobné články

Pozor na náledí! Pokrylo celé Česko a řidiči mají problémy

 
Pozor na náledí! Na celém území Česka to od rána pořádně klouže. Místy navíc led překryl sníh. Kvůli námraze na silnicích se staly už nejméně tři nehody.
20.02.2012 05:50 |

podobné články

Čeká nás mrazivý víkend: Pozor na náledí a sněhové jazyky na horách

 
Na většině území ČR se v noci na sobotu může na mokrých silnicích tvořit náledí a v Beskydech se o víkendu vlivem větru budou tvořit sněhové jazyky. Pozor by si měli dávat řidiči i chodci v horských oblastech.
11.11.2016 11:30 |

podobné články

Ledovka, náledí, sníh. Meteorologové varují před prudkým nástupem zimy

 
Zejména řidiči by si měli dát v těchto dnech pozor. Podle meteorologů se totiž na českých silnicích může v příštích dnech tvořit ledovka a náledí. Hrozí také sněhové jazyky.
26.10.2012 11:50 |

podobné články

Varování meteorologů: Ledovka, náledí a až 40 cm sněhu

 
Zejména řidiči by si měli dát v těchto dnech pozor. Podle meteorologů se totiž na českých silnicích může v příštích dnech tvořit ledovka a náledí. Hrozí také sněhové jazyky.
26.10.2012 12:15 |

podobné články