Článek

Pozor na krabičkovou bezlepkovou dietu. Obsahovala vysoké množství lepku!

 
Spousta lidí zkouší krabičkové diety, aby si upravili jídelníček a popřípadě i zhubli. A ten, kdo nesmí lepek, může si dokonce objednat i krabičkovou bezlepkovou dietu. Jenže problém nastane ve chvíli, kdy je v bezlepkové dietě lepek.
22.06.2016 22:05 |

podobné články

Podobné články

Bezlepková dieta s hromadou lepku: Inspekce odhalila nebezpečné krabičky

 
Plzeňská firma Adifit, která distribuuje takzvanou krabičkovou dietu v Praze, v Plzni a okolí, ohrozila zdraví svých klientů. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) totiž zjistila, že v některých jídlech pro bezlepkovou dietu jsou potraviny s vysokým obsahem lepku, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Společnost pochybení zásadně odmítá.
20.06.2016 15:45 |

podobné články

Celiakie: Zapomeňte na obilniny! Pozor také na »ukrytý« lepek...

 
Říkáte si, jak je možné, že pro tolik lidí jsou výrobky z obilí zakázané, když v jídelníčku lidstva se objevují odpradávna a dříve nikomu nevadily? Lidé sice konzumují obilí už po staletí, ale to, které dříve rostlo planě nebo se začalo pozvolna pěstovat, obsahovalo jen malé množství lepku, asi tak 10 %. Postupným zušlechťováním a zkvalitňováním obilí ale přibývalo i lepku, a tak v současnosti má mouka obsah lepku asi 50 %!
12.09.2012 12:11 |

podobné články

Vařit a péct bezlepkově? Chce to praxi!

 
Musíte vařit a péct bez lepku? Rozhodně nezahazujte svou oblíbenou kuchařku. „Vaření bez lepku se v podstatě neliší od běžné kuchyně a stejné recepty a postupy lze uplatňovat i nadále,“ říká Jitka Dlabalová ze Společnosti pro bezlepkovou dietu. Důležité však je používat pouze pro celiaky vhodné potraviny.
13.09.2012 12:15 |

podobné články

Unikátní návod na krabičkovou dietu: Vyrobte si ji sami!

 
Pochutnali jsme si na tučné svatomartinské husičce a před námi jsou kaloricky vydatné Vánoce s bramborovým salátem, řízkem a kily cukroví. A pak náročné a dlouhé shazování kil. My pro vás ale máme tip, jak několik kil shodit už před svátky a jak si hravě poradit i po nich. Vyzkoušejte krabičkovou dietu! A nemusíte za ni ani utrácet velké peníze. Krabičky si připravte jednoduše sami doma díky nové knize »Vaše krabičková dieta«.
14.11.2012 05:15 |

podobné články

Celiakie: 5 485 nemocných loni dostalo od VZP na bezlepkovou dietu 16 milionů korun

 
O desítky procent stouply v loňském roce částky, které VZP vyplatila svým klientům trpícím celiakií jako příspěvky na bezlepkovou dietu. Na Karlovarsku byl nárůst vyplacené částky bezmála 60 %, v Moravskoslezském kraji dosáhl téměř 37 %.
13.05.2015 11:14 |

podobné články

Na bezlepkovou dietu přispívá VZP dětem a studentům rekordní částkou

 
Přímo raketovým tempem rostou za posledních pět let příspěvky, které VZP vyplácí nad rámec veřejného zdravotního pojištění svým klientům na bezlepkovou dietu. Zatímco za celý rok 2010 si nemocní celiakií, pro které je dieta určena, vyzvedli od pojišťovny příspěvky v celkové částce 887 tisíc korun, letos to jen za první pololetí bylo 10,2 milionu. VZP přitom celiakům přispívá už třetím rokem suverénně nejvíc ze všech zdravotních pojišťoven – ročně mohou její klienti získat na bezlepkové potraviny až 6 tisíc korun.
17.09.2015 14:41 |

podobné články

Život bez lepku: Nutnost i zdravý životní styl

 
Bezlepková dieta bývala brána jako omezení pro jedince, kteří trpí alergií na lepek. Žít bez lepku v době třeba před dvaceti lety nebylo tak jednoduché, mouka byla všude. Dnes jsou bezlepkové produkty mnohem dostupnější a stravování bez lepku se pro mnohé stalo životním stylem.
28.01.2017 16:20 |

podobné články

TÝDEN S KRABIČKOVOU DIETOU: lososem nic nezkazíte

 
Co takhle zkusit si podomácku krabičkovou dietu?
26.02.2013 16:30 |

podobné články

Vzniká síť bezlepkových hotelů

 
Fakta jsou alarmující. V Česku může tzv. glutenovou intolerancí trpět každý 100. člověk! Celiaci musí celoživotně dodržovat přísnou bezlepkovou dietu, ale restaurací, kde by takto vařili, je u nás zatím minimum, a to nejen jim, ale zpravidla i celým rodinám značně komplikuje cestování. Proto vzniká projekt „Rekre-ace bez lepku“, který celiakům usnadní stravování mimo domov a dopřeje klidnou dovolenou.
21.02.2011 00:30 |

podobné články

Bez lepku to ne...JDE! Maminka Elišky (8): Začátky byly těžké! Ale teď už je to hračka!

 
Dát si kornout zmrzliny, »hambáče« nebo jíst sušenky, o tom si může Eliška (8) nechat jenom zdát. Oproti svým vrstevníkům musí držet přísnou bezlepkovou dietu. Její tělo totiž rostlinnou bílkovinu, kterou obsahují obilniny, nesnáší. „Jednou jsem Ele připravila špenát, byl mražený a předpřipravený. Zle se jí udělalo po čtyřech hodinách,“ popisuje nepříjemný zážitek maminka Renata (37). Že i v takto upraveném špenátu je lepek, to netušila...
10.09.2012 12:15 |

podobné články

Zkuste vyzkoušet: Bezlepková pizza

 
Máte pocit, že si tuto italskou specialitu nemůžet dovolit jen proto, že vy nebo někdo z rodiny trpíte celiakií (tedy nesnášenlivostí lepku), a tudíž musíte držet bezlepkovou dietu? Zkuste si pizzu podle našeho receptu!
24.01.2014 05:10 |

podobné články

Zkuste si upéct: Bezlepková pizza

 
Máte pocit, že si tuto italskou specialitu nemůžet dovolit jen proto, že vy nebo někdo z rodiny trpíte celiakií (tedy nesnášenlivostí lepku), a tudíž musíte držet bezlepkovou dietu? Zkuste si pizzu podle našeho receptu!
24.01.2014 09:45 |

podobné články

Vaříme bez lepku: Perníková bábovka s červeným vínem

 
I ti, kdo musejí dodržovat bezlepkovou dietu, si mohou pochutnat na křupavých rohlících, na měkkém chlebu a výtečných koláčích a dortech. Zkuste si upéct i českou klasiku - bábovku.
12.02.2014 05:05 |

podobné články

V desetiprocentní sazbě DPH budou zřejmě potraviny pro bezlepkovou dietu

 
Suroviny určené k výrobě potravin pro lidi s nesnášenlivostí lepku budou pravděpodobně zařazeny do snížené desetiprocentní sazby DPH, která začne platit od Nového roku. Ministr financí Andrej Babiš prohlásil, že s tímto návrhem rozpočtového výboru ministerstvo souhlasí. Norma jako celek postoupila do třetího čtení.
04.11.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12392 článků)

Celiakie: Neodpírejte si to, co máte rádi!

 
Celiakie je chronické onemocnění sliznice tenkého střeva způsobené nesnášenlivostí lepku, který se objevuje především v pšenici, žitu a ječmenu. Podle posledních průzkumů se výskyt celiakie závažně zvyšuje. Jen v České republice tímto onemocněním trpí více než 100 000 lidí a to už není malé číslo. Tato choroba je v současnosti nevyléčitelná, ale pacient, který striktně dodržuje bezlepkovou dietu, se příznaků může časem zbavit. I přesto je pro mnohé dieta velice složitá a někdy se neubrání svým chutím a prostě si zahřeší. Patříte mezi ně?
16.03.2015 00:10 |

podobné články

Bez lepku, ale s chutí! Vyzkoušejte tyto recepty

 
Lidí, kteří trpí alergií na lepek v poslední době přibývá. I pro zdravé lidi je však bezlepková strava v poslední době velkým hitem. Ti, kteří ze svého jídelníčku lepek vyškrtli, aniž by museli, tvrdí, že se cítí mnohem lépe. Ať už zhubnou nebo mají lepší zažívání či přestanou netrpět nadýmáním, všichni si bezlepkovou dietu chválí. Vyzkoušejte i vy tři bezlepkové recepty.
08.06.2016 12:20 |

podobné články

Sexy nohy a ladná chůze? Je čas obout si vysoké podpatky!

 
Vysoké podpatky byly, jsou a budou neřestí žen. Boty na vysoké jehle hravě vykouzlí dokonalé, sexy nohy, ladnou a pro ženy houpavou chůzi, která muže tolik přitahuje a snadno zvýrazní štíhlou linii, za kterou se rozhodně není třeba stydět. Vysoké podpatky sice vypadají elegantně a přitažlivě, ovšem jejich nošení není zrovna dvakrát pohodlné a své o tom ví každá žena, která do nich alespoň jedenkrát za život obula své nožky. V tomto případě asi jako nikde jinde platí známé rčení: Parádo, trp! Chcete-li mít nohy jako laňka a dát na obdiv pevné linie vaší postavy, budete pro to muset něco udělat – a možná i zatnout zuby! Vysoké podpatky, které muži nikdy nepochopí Nejeden muž se za ženou na vysokých jehlách obdivně otočí, mnohdy si ani neodpustí pověstné zahvízdnutí, kterým dá ženě najevo, že vypadá skvěle. Ovšem jen co otočí hlavu zpátky, zamyslí se nad tím, proč to ty ženy vlastně dělají. Proč nosí nepohodlné boty, ve kterých trpí? Vysoké podpatky jsou slabostí žen a nepochopitelnou skutečností mužů – a tak to prostě zůstane. Zatněte zuby – stojí to za to! Nové boty jsou pokaždé nepohodlné a o těch na podpatku to platí dvojnásob. Při výběru proto pamatujte, že vám botka musí dokonale sedět. Překontrolujte si, že jste sáhla po správné šířce, velikosti i výšce a počítejte s tím, že i kdyby vám bota sebevíce sedla na nohu, první krůčky budou bolet. Ovšem překonáte-li počáteční bolestné chvilky, odměnou pro vás budou krásně vysoké nohy – a to stojí za to, nemyslíte? Tajné triky, na které vám okolí nepřijde V drogerii či lékárně seženete gelové nebo i pěnové vložky do špičky i na patu. S tímto tajným fíglem si nošení bot na vysokém podpatku o něco více zpříjemníte a vaše okolí nic nepozná. Vy se tak budete cítit pohodlněji a okolí vás bude obdivovat za... Čtěte více Příspěvek Sexy nohy a ladná chůze? Je čas obout si vysoké podpatky! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.06.2015 09:06 |

podobné články

Chýlková musí držet dietu, nestíhá vařit

 
Ivana Chýlková (47) je hubená jako tyčka, ale překvapivě už několik týdnů drží krabičkovou dietu. "Nechci hubnout, ale mám konečně pravidelnou stravu, nehuntuji si organismus a navíc mi to hrozně chutná," tvrdí herečka, která dietní režim nastolila celé své rodině.
07.10.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Chýlková (265 článků)

Chýlková: Dala se snad na dietu? Proč hubne?

 
IVANA CHÝLKOVÁ se dala na krabičkovou DIETU!
09.11.2011 09:40 |

podobné články