Potvrzeno! Abraham opouští MotoGP

Český motocyklový jezdec Karel Abraham opouští mistrovství světa silničních motocyklů, v němž působil od roku 2005. Po pěti letech strávených v královské kubatuře MotoGP se svou kariéru pokusí restartovat ve světovém šampionátu superbiků.
09.11.2015 18:00 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků)

Abraham má mononukleózu. Lékaři mu doporučili klid, přesto bude startovat v USA

Motocyklový závodník Karel Abraham bude navzdory zdravotním problémům startovat v neděli v dalším pokračování seriálu mistrovství světa MotoGP na americkém okruhu Laguna Seca. V minulém týdnu Abraham onemocněl mononukleózou, po dnešním lékařském vyšetření však odletěl do zámoří. V neděli ve Velké ceně Německa na Sachsenringu skončil Abraham na předposledním 18. místě.
15.07.2013 18:10 |

Motocyklista Abraham se může stát prvním Čechem v MotoGP

Karel Abraham by se mohl stát už v příštím roce prvním českým jezdcem, který bude v mistrovství světa startovat v královské motocyklové třídě MotoGP.
16.07.2010 22:25 |

Abraham skončil v prvních testech MotoGP ve Valencii poslední

Poslední sedmnácté místo obsadil při svém prvním testování ve třídě MotoGP na okruhu ve Valencii český jezdec Karel Abraham s motocyklem Ducati.
09.11.2010 18:35 |

Abraham se po přechodu do MotoGP učí využít sílu motocyklu

Do zcela nové role se dostal Karel Abraham po přechodu do MotoGP, královské třídy mistrovství světa silničních motocyklů. V tomto týdnu si poprvé vyzkoušel při oficiálním testování ve Valencii nový motocykl Ducati.
12.11.2010 15:25 |

Abraham se v MotoGP zlepšuje, v tréninku byl už čtnáctý

Motocyklový závodník Karel Abraham na stroji Ducati skončil v závěrečném třetím dnu testování MotoGP na okruhu v Sepangu čtrnáctý, a dosáhl tak svého nejlepšího výsledku.
03.02.2011 16:30 |

Abraham má za sebou KŘEST OHNĚM. V první kvalifikaci v MotoGP byl patnáctý

Český motocyklový závodník Karel Abraham obsadil v Kataru ve své první kvalifikaci v elitní třídě MotoGP patnácté místo z šestnácti účastníků. Do úvodní Grand Prix sezony tak vyrazí z páté řady.
19.03.2011 20:10 |

Abraham se podruhé v sezoně probojoval do desítky v MotoGP

Český motocyklový jezdec Karel Abraham se podruhé v sezoně probojoval do elitní desítky v závodě mistrovství světa MotoGP.
15.05.2011 15:15 |

Osobnosti: Casey Stoner (46 článků) , Karel Abraham (343 článků)

MotoGP: Báječný Abraham v Silverstonu SEDMÝ, vyhrál Stoner

Karel Abraham při VC Británie překonal těžké podmínky v podobě vytrvalého deště a vyrovnal své nejlepší umístění v MotoGP.
12.06.2011 15:35 |

Abraham skončil v prvním tréninku na VC Itálie MotoGP poslední

Český motocyklista Karel Abraham obsadil v pátečním prvním tréninku na Velkou cenu Itálie MotoGP v Mugellu poslední šestnáctou příčku, když zaostal o téměř tři sekundy za vítězným Markem Simoncellim.
01.07.2011 11:50 |

Abraham chce smolné roky v Brně obrátit ve třídě MotoGP ve štěstí

Jednadvacetiletý český jezdec v seriálu MotoGP Karel Abraham touží obrátit předcházející smolnou sérii výsledků v závodech mistrovství světa silničních motocyklů na domácím Masarykově okruhu ve štěstí. Z šesti dosavadních brněnských startů pouze jednou závod dokončil: před čtyřmi lety skončil čtrnáctý. Loni mu dokonce po pádech v tréninku a otřesu mozku lékaři zakázali start.
11.08.2011 13:35 |

MotoGP: Abraham ve třetím tréninku dvanáctý

Karel Abraham obsadil ve třetím tréninku na Velkou cenu Valencie MotoGP dvanáctou příčku, nejrychlejší byl Stoner.
05.11.2011 12:00 |

Abraham načnul sezonu v MotoGP 11. místem v tréninku na GP Kataru

Motocyklový závodník Karel Abraham zahájil sezonu 11. místem v prvním tréninku třídy MotoGP na premiérový závod sezony v katarském Dauhá. Jakub Kornfeil byl v nové třídě Moto3 nejprve čtrnáctý a poté šestnáctý.
05.04.2012 20:45 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků)

MotoGP v Brně vyhrál Pedrosa, Abraham dojel devátý

Ze závěru mistrovství světa MotoGP bude ještě velké drama. Brněnskou Grand Prix vyhrál po strhujícím závěru Španěl Dani Pedrosa před krajanem Jorgem Lorenzem a na svého rivala ztrácí už jen 13 bodů. Karel Abraham dojel v domácím prostředí na 9. místě.
26.08.2012 15:10 |

Osobnosti: Dani Pedrosa (28 článků) , Karel Abraham (343 článků)

Abraham vyrovnal své maximum v MotoGP. Ve Valencii dojel sedmý

Karel Abraham zakončil sezonu mistrovství světa silničních motocyklů sedmým místem. Český jezdec tak vyrovnal ve Velké ceně Valencie své dosavadní maximum v šampionátu MotoGP. Vyhrál vicemistr světa Dani Pedrosa.
11.11.2012 15:40 |

Tréninkům na MotoGP v Kataru vévodil nováček Márquez, Abraham skončil osmnáctý

Motocyklový závodník Karel Abraham zajel v Kataru v tréninku na premiérovou Velkou cenu sezony mistrovství světa osmnáctý čas. Navrátilec do šampionátu Lukáš Pešek byl v královské MotoGP čtyři místa za ním.
05.04.2013 21:50 |

Pešek dojel při premiéře v MotoGP osmnáctý, Abraham upadl

Mistrovství světa silničních motocyklů má za sebou úvodní závod v Kataru. Na okruhu Losail obsadil v nejprestižnější třídě MotoGP Lukáš Pešek 18. místo, jeho český konkurent Karel Abraham v prvním kole spadl a závod nedokončil.
07.04.2013 23:05 |

Pešek dojel při premiéře v MotoGP osmnáctý, Abraham spadl v prvním kole

Lukáš Pešek obsadil v motocyklové Grand Prix Kataru 18. místo ve třídě MotoGP, Karel Abraham v prvním kole spadl a úvodní závod mistrovství světa nedokončil. Zvítězil španělský obhájce titulu Jorge Lorenzo. Jakub Kornfeil dojel v Dauhá ve třídě Moto3 po startu ze slibné sedmé pozice dvaadvacátý, když doplatil na technické potíže.
08.04.2013 08:55 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků) , Karel Abraham (343 článků) , Jorge Lorenzo (51 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Pešek (53 článků)

Márquez ovládl tréninky na MotoGP v Austinu, Abraham dojel šestnáctý

Karel Abraham zajel v pátečních trénincích na Velkou cenu Ameriky silničních motocyklů královské třídy MotoGP šestnáctý čas, Lukáš Pešek obsadil 21. místo. Nejrychlejší byl Španěl Marc Marquez.
19.04.2013 22:55 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků) , Karel Abraham (343 článků) , Karel Pešek (53 článků) , Marc Márquez (15 článků)

Abraham v kategorii MotoGP získal druhý bod, Kornfeil závod nedokončil

Motocyklový jezdec Karel Abraham vybojoval v mistrovství světa MotoGP druhý bod v sezoně, ve Velké ceně Itálie skončil stejně jako v minulém závodě ve Francii patnáctý. Jakub Kornfeil v nejslabší třídě Moto3 spadl v poslední zatáčce a závod nedokončil.
02.06.2013 16:55 |