Potvrdí se dominance Mercedesu? Rosberg se v Brazílii může stát vicemistrem světa

Formuli 1 čeká o víkendu předposlední závod světového šampionátu v brazilském Sao Paulu. Už jistý vítěz letošní sezony Lewis Hamilton bojuje v posledních dnech s nachlazením a horečkou, následkem čehož byl do role největšího favorita závodu pasován jeho kolega Nico Rosberg z Německa. Ten si může vydobýt titul vicemistra světa a definitivně tak odsunout svého krajana Sebastiana Vettela na bronzový stupínek.
12.11.2015 13:10 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Lewis Hamilton (495 článků)

V Brazílii lilo jako z konve. Zmoklé tréninky ovládl Rosberg

Německý pilot Nico Rosberg z Mercedesu ovládl oba úvodní tréninky na nedělní Velkou cenu Brazílie formule 1, závěrečný závod letošního ročníku mistrovství světa. V prvním porazil stájového kolegu Brita Lewise Hamiltona, odpoledne v hustém dešti skončil na druhém místě mistr světa Němec Sebastian Vettel z Red Bullu.
22.11.2013 19:52 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Lewis Hamilton (495 článků) , Sebastian Vettel (452 článků)

Rosberg obhájil titul vicemistra světa, Hamiltonovo brazilské prokletí trvá

Němec Nico Rosberg potvrdil letošní dominanci Mercedesu, když s předstihem obhájil titul vicemistra světa. V Brazílii získal své páté letošní vítězství.
15.11.2015 19:11 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků)

V Brazílii vyhrál Rosberg, v čele MS zůstal Hamilton

Velkou cenu Brazílie, předposlední závod mistrovství světa vozů formule 1, vyhrál Němec Nico Rosberg před týmovým kolegou z Mercedesu a vedoucím mužem šampionátu Britem Lewisem Hamiltonem a snížil tak jeho náskok na 17 bodů.
09.11.2014 19:15 |

V Brazílii vyhrál Rosberg, o titulu rozhodne poslední závod

O letošním titulu mistra světa ve formuli 1 rozhodne závěrečný závod sezony. Nedělní Velkou cenu Brazílie vyhrál Nico Rosberg před týmovým kolegou z Mercedesu a vedoucím mužem šampionátu Britem Lewisem Hamiltonem, jehož náskok se ztenčil na 17 bodů. Za dva týdny se budou v Abú Zabí udělovat dvojnásobné body.
09.11.2014 22:05 |

ROZBROJE u Mercedesu! Hamilton a Rosberg jako dva kohouti

Velká cena vozů formule 1 v Maďarsku bude mít dohru u Mercedesu. Na první pohled to vypadá, že je v týmu pohoda. Nico Rosberg s Lewisem Hamiltonem s velkým náskokem vévodí průběžnému pořadí šampionátu, jenže právě oba piloti se po nedělním závodě dostali do křížku. Hamilton totiž dostal příkaz od týmu, aby se nechal předjet Rosbergem. Ale neposlechl.
29.07.2014 08:10 |

Parson teriér Kvido je vicemistrem světa. V překážkovém dostihu

Je mu šest let, váží sedm kilogramů, a už je vicemistrem světa. Jde o Parson terriera Kvida z Hradce Králové. Tento významný titul si se svou paničkou vybojoval na mistrovství světa v Itálii v překážkovém dostihu.
06.10.2010 20:00 |

Dramatickou VC Kanady vyhrál Ricciardo z Red Bullu, dominance Mercedesu skončila

Velkou cenu Kanady vozu formule 1 ovládl Australan Daniel Ricciardo ze stáje Red Bull. Za ním dojel Nico Rosberg, třetí místo obsadil Sebastian Vettel.
08.06.2014 22:15 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Sebastian Vettel (452 článků) , Daniel Ricciardo (22 článků)

Vettel vyhrál poslední závod sezony a je vicemistrem světa

Vicemistrem světa vozů formule 1 je dvaadvacetiletý Němec Sebastian Vettel, který vyhrál nedělní Velkou cenu v Abú Zabí. V posledním, sedmnáctém závodu sezony si připsal čtvrtou letošní výhru.
02.11.2009 16:45 |

Osobnosti: Sebastian Vettel (452 článků)

Biker Kulhavý je vicemistrem světa v cross country

Český biker Jaroslav Kulhavý se stal v kanadském Mont-Sainte-Anne vicemistrem světa v cross country. Nestačil dnes pouze na Španěla Josého Antonia Hermidu, na kterého ztratil 29 vteřin. Pro bronz si dojel Burry Stander z Jihoafrické republiky.
05.09.2010 12:35 |

Osobnosti: Jaroslav Kulhavý (92 článků)

Rosberg vyhrál Velkou cenu Číny F1 a má premiérový triumf

Německý pilot Nico Rosberg v mercedesu vyhrál Velkou cenu Číny a ve svém 111. závodě v kariéře vybojoval premiérový triumf. Šestadvacetiletý syn finského mistra světa z roku 1982 Kekeho Rosberga po sobotním vítězství v kvalifikaci ovládl třetí závod sezony před dvojicí britských pilotů McLarenu Jensonem Buttonem a Lewisem Hamiltonem. Obhájce prvenství ze Šanghaje Hamilton zatím letos pokaždé skončil třetí a ujal se díky tomu vedení v šampionátu.
15.04.2012 13:55 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Jenson Button (189 článků) , Lewis Hamilton (495 článků)

Nico Rosberg po 30 letech napodobil otce a ovládl F1 v Monaku

Velku cenu Monaka formule 1 v úzkých ulicích Monte Carla vyhrál německý vítěz kvalifikace Nico Rosberg z Mercedesu. Vedoucí muž mistrovství světa a jeho krajan Sebastian Vettel byl v přerušeném závodu druhý a navýšil náskok v průběžném pořadí. Na třetím místě dojel další pilot Red Bullu Mark Webber z Austrálie.
26.05.2013 17:55 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Mark Webber (208 článků) , Sebastian Vettel (452 článků) , Mark Webber (203 článků)

F1 ON-LINE: Britskou Grand Prix vyhrál Rosberg, Hamilton a Vettel měli defekt

Na okruhu v Silverstonu se jede osmý závod mistrovství světa F1, Velká cena Velké Británie. Z pole position do ní odstartoval domácí pilot Lewis Hamilton. V sobotu si dojel pro 28. vítězství v kvalifikaci, v první řadě ho doplnil jeho německý stájový parťák z Mercedesu Nico Rosberg.
30.06.2013 14:00 |

Velkou cenu Velké Británie vyhrál Nico Rosberg, Vettel závod nedokončil

Dramatickou Grand Prix Velké Británie formule 1 vyhrál Němec Nico Rosberg z Mercedesu a připsal si třetí triumf v kariéře. Kvůli porouchané převodovce závod nedokončil vedoucí jezdec seriálu a úřadující mistr světa Němec Sebastian Vettel. Jeho kolega z Red Bullu Australan Mark Webber obsadil druhé místo. Třetí dnes dojel Španěl Fernando Alonso a snížil Vettelův náskok v čele šampionátu.
30.06.2013 17:30 |

Osobnosti: Fernando Alonso (208 článků) , Nico Rosberg (109 článků) , Mark Webber (208 článků) , Sebastian Vettel (452 článků) , Mark Webber (203 článků)

Rosberg o dva roky prodloužil smlouvu u Mercedesu, píší v Británii

Německý pilot formule 1 Nico Rosberg prodloužil se stájí Mercedes smlouvu o dva roky. Informovala o tom BBC. Původní kontrakt měl druhému jezdci průběžného pořadí mistrovství světa vypršet po této sezoně.
23.05.2014 10:45 |

Lídr MS Rosberg ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie

Německý pilot Nico Rosberg na mercedesu vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Británie, kde bude obhajovat loňské vítězství. Vedoucí muž mistrovství světa formule 1 odstartuje z pole position počtvrté v sezoně.
05.07.2014 17:00 |

Rosberg ovládl kvalifikaci v Suzuce, záda mu bude krýt Hamilton

Kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1 vyhrál německý pilot Nico Rosberg před lídrem mistrovství světa a kolegou z Mercedesu Lewisem Hamiltonem.
04.10.2014 11:30 |

Rosberg pokračuje na vítězné vlně, vyhrál i Velkou cenu Bahrajnu

Velkou cenu Bahrajnu vyhrál stylem start-cíl Němec ve službách Mercedesu Nico Rosberg. Druhé místo obsadil Kimi Räikkönnen, jenž si tak zopakoval své umístění z loňského roku, stupně vítězů doplnil úřadující mistr světa Lewis Hamilton.
03.04.2016 20:10 |