Článek

Postavíme v Polsku jaderné zbraně, prohlásil muž z obrany. Varšava to dementuje

 
Poláci údajně zvažují rozmístění jaderných zbraní Spojených států na svém území. Aspoň tedy dle Tomasze Szatkowskeho (37), náměstka polského ministra obrany. O drastickém kroku uvažují kvůli údajné hrozbě z Ruska. Samotné ministerstvo obrany následně slova Szatkowskeho popřela.
08.12.2015 05:20 |

podobné články

Podobné články

Rekonstrukce foyer kina Varšava finišuje

 
V současné době probíhají dokončovací práce na rekonstrukci foyer kina Varšava v Liberci. Spolek Zachraňme kino Varšava za finanční podpory SML a Libereckého kraje počítá s instalací vybavení interiéru kavárny do konce roku 2014. Do té doby je ovšem potřeba provést práce, na které z rozpočtu první etapy rekonstrukce již nezbylo. „Podařilo se nám zajistit finanční prostředky na vzniklé vícepráce z Libereckého kraje, za což jsme vděčni. Pokud ovšem chceme prostor otevřít, je nutné svépomocí finalizovat interiér foyer a prvního patra tak, aby bylo možné instalovat bar, stoly, židle, veškerou techniku atd.“ Uvádí Petr Hubáček ze spolku ZkV.
31.10.2014 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hubáček (11 článků)

Česká centra: Vzdušnou čarou 70 let - sedmdesáté výročí prvního letu polských aerolinií na lince Praha-Varšava

 
Dne 7. 8. 1946 se uskutečnil první let Polských aerolinií na lince Praha – Varšava. Sedmdesáté výročí slaví zástupci letecké společnosti LOT Polish Airlines v Českém centru Praha ojedinělou výstavou nazvanou Varsava z LOTu ptaka Velkoformátové fotografie polského fotografa a kameramana Macieje Margase budou k vidění v galerii Českých center v Rytířské ulici od 5. do 26. srpna 2016. Organizátorem výstavy jsou Česká centra a Polské aerolinie (LOT).
04.08.2016 20:10 |

podobné články

Americká novinářka Applebaumová: Západ musí ukázat Rusku, že má taky jaderné zbraně

 
Americká novinářka a zároveň manželka polského ministra zahraničí Radosława Sikorského, Anne Applebaumová se v Hospodářských novinách vyjádřila ohledně jaderných zbraní. Applebaumová míní, že jaderné zbraně jsou důležité a ovlivňují mezinárodní politiku, dle ní Západ od pádu Sovětského svazu na jaderné zbraně zapomněl a nejsou pro něj důležité.
08.04.2015 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (58 článků)

Jsou teroristé hrozbou pro jaderné elektrárny? I to padlo v ČT při vzpomínkách na Černobyl

 
V den 30. výročí výbuchu ukrajinské jaderné elektrárny v Černobylu přišel do pořadu Interview ČT24 expert na jaderné zbraně Vlastislav Bříza. Hovořil nejen o samotné havárii, ale i o možných útocích teroristů na jaderné elektrárny.
26.04.2016 21:55 |

podobné články

Zoufalý europoslanec Niedermayer: Legrace stranou. Ruské jaderné zbraně míří i na nás

 
Europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer pozvedl varovný hlas, v němž upozorňoval na počínání prezidenta Ruské federace Vladimira Putina. Jestliže prý prezident přímo na kameru přiznal, že byl v souvislosti s anexí Krymu připraven použít i jaderné zbraně, měli bychom si podle europoslance uvědomit, že tyto zbraně dopadnou i na nás. Jeho názor na Facebooku zaujal Jaroslava Poláčka ze štábu TOP 09.
18.03.2015 22:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2650 článků)

NATO se v Estonsku hádá o jaderné zbraně

 
NATO musí ponechat jaderné zbraně v Evropě. Prohlásil to v estonském Tallinnu generální tajemník osmadvacítky Anders Fogh Rasmussen.
22.04.2010 18:30 |

podobné články

Letectvo zachytilo u Aljašky dva ruské bombardéry schopné nést jaderné zbraně

 
Americká a kanadská vojenská letadla zachytila u Aljašky šest ruských stíhacích strojů. S odvoláním na zdroj z amerického ministerstva obrany o tom dnes informovala agentura AFP. Ta rovněž uvedla, že mezi nimi byly dva bombardéry Tupolev 95 schopné nést jaderné zbraně.
20.09.2014 06:55 |

podobné články

Vlivný ruský politik tvrdí, že polští piloti se učí používat jaderné zbraně

 
Podle náměstka ruského ministra obrany Anatolije Antonova pokračuje v evropských zemích výcvik posádek letadel schopných použít jaderné zbraně. Týkat se to má zejména nových, nejaderných států, jako je Polsko. Informoval o tom server Prvnízprávy.cz.
25.12.2014 13:56 |

podobné články

Rosický hrál za Arsenal v přípravě proti Legii Varšava

 
Arsenal i s Tomášem Rosickým v sestavě přehrál v přípravě Legii Varšava 6:5.
07.08.2010 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Rosický (565 článků)

KANONÝR PODZIMU opouští ligu: Hubník jde do Legie Varšava

 
Útočník fotbalové reprezentace a nejlepší střelec podzimní části první ligy Michal Hubník odchází z Olomouce a míří do Legie Varšava.
18.02.2011 16:50 |

podobné články

Olomoucký útočník a reprezentant Hubník odchází do Legie Varšava

 
Útočník fotbalové reprezentace a nejlepší střelec podzimní části první ligy Michal Hubník odchází z Olomouce a míří do Legie Varšava. V aktuálně třetím týmu polské nejvyšší soutěže bude hostovat, součástí dohody je i opce na případný přestup. Informovaly o tom internetové stránky olomouckého klubu.
18.02.2011 18:10 |

podobné články

Weiss zřejmě bude trénovat fotbalisty Legie Varšava

 
Trenér slovenské reprezentace Vladimír Weiss zřejmě povede fotbalisty Legie Varšava.
25.05.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Weiss (31 článků)

Šultes už není hráčem Olomouce. Přestoupil do Polonie Varšava

 
Pavel Šultes, útočník fotbalové Sigmy Olomouc, přestoupí do polské Polonie Varšava, se sedmým klubem tamní Ekstraklasy by měl uzavřít smlouvu na tři roky.
08.06.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Šultes (1 článek)

Lafatu láká Legia Varšava. Chtějí pořádného snajpra

 
Druhý celek polské fotbalové ligy Legia Varšava láká do svých řad nejlepšího střelce podzimní části Gambrinus ligy Davida Lafatu z Jablonce. V pátek o tom informoval server nasejablonecko.cz.
09.12.2011 12:25 |

podobné články

Osobnosti: David Lafata (117 článků)

Bude dodatečný zápas? Legia Varšava boj o Ligu mistrů nevzdala

 
Vedení Legie Varšava po vyřazení z fotbalové Ligy mistrů navrhlo Celticu Glasgow, aby si o účast ve 4. předkole zahráli dodatečné jedno utkání.
10.08.2014 17:20 |

podobné články

Legia Varšava se odvolala proti vyloučení z Ligy mistrů

 
Legia Varšava se odvolala proti svému vyloučení z fotbalové Ligy mistrů. Polský klub nesouhlasí s trestem UEFA za neoprávněný start hráče ve třetím předkole elitní soutěže se Celticem Glasgow.
12.08.2014 13:30 |

podobné články

Primátor Hudeček: Zápisky z města, které válku vidělo...

 
V polovině měsíce srpna jsem měl příležitost zavítat během krátké pracovní návštěvy do hlavního města Polské republiky. Cestu do Varšavy jsem považoval za významnou hned z několika důvodů. Varšava zcela nepochybně patří k městům Praze kulturně i historicky velmi blízkým a na budování neformálních vztahů s jejími čelnými představiteli by nám tedy mělo přirozeně zvlášť záležet. Varšava navíc Praze podala pomocnou ruku v kritickém roce 2002 během pustošivých povodní. Na to bychom neměli zapomínat.
22.08.2014 17:50 |

podobné články

Červinka (ODS): Kino Varšava – další kolečko salámu za 400 tisíc korun

 
Tak se nám na prosincovém zastupitelstvu opět jako bumerang vrátil projekt záchrany objektu kina Varšava.
06.01.2015 12:18 |

podobné články

Ruský novinář působící v Polsku protestuje proti odebrání akreditace. Odmítá, že by byl špionem

 
Ruský novinář podezřelý v Polsku a pravděpodobně i v České republice ze špionáže se rozhodl vzepřít rozhodnutí polských úřadů, které mu koncem října odebraly akreditaci. Zpravodaj Leonid Sviridov působící před lety i v Česku ve středu oznámil, že se na polských úřadech dožaduje podrobnějších informací o své kauze. Důvody odebrání akreditace ale Varšava zatím tají.
27.11.2014 06:56 |

podobné články