Poslední závody sezóny vynesly vltavotýnským kanoistům šest medailí

Mistrovství České republiky v kanoistickém maratónu a Český pohár mládeže na dlouhých tratích, které se v sobotu 3. a v neděli 4. října konaly za podpory Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ v Týně nad Vltavou, udělaly definitivní tečku za letošním seriálem tuzemských kanoistických soutěží. Pořádající vltavotýnské Jiskře vynesly poslední závody sezóny celkem šest drahých kovů.
05.10.2015 09:10 |

Vlasy Elvise Presleyho vynesly v dražbě 260 tisíc korun

V Chicagu proběhla v neděli dražba pozůstalosti Elvise Presleyho, která byla nad očekávání úspěšná. Vlasy legendárního zpěváka, které mu ostříhali při nástupu na vojnu v roce 1958, vynesly v aukci v přepočtu 260 tisíc korun.
19.10.2009 13:05 |

Osobnosti: Elvis Presley (145 článků)

Olympijská kolekce přinese sportu 5 milionů! Gumáky vynesly 1,5 mega!

Sága modrých olympijských gumáků pokračuje! „Holinek bylo vyrobeno 2 tisíce párů. Doporučená cena byla 699 korun,“ chlubí se šéf výrobce Alpine Pro Václav Hrbek. Vynesly tedy 1 400 000 Kč.
22.08.2012 12:10 |

»Bombarďáky« královny Viktorie vynesly v aukci 455 tisíc!

Britská královna Viktorie proslula nejen puritánskou morálkou, ledovým přístupem ke svému okolí a tvrdou politikou, ale také svou masivní postavou. Obézní šlechtična měla tak velké spodní prádlo, že se do ní vejde hned několik žen normální postavy. Jedny její bombarďáky obřích rozměrů se dostaly do dražby v aukční síni Chippenham a vynesly nad očekávání velkou částku. Rekordních 12 090 liber – asi 455 tisíc korun.
14.07.2015 21:00 |

Pouťové balónky vynesly malou dívku do vzduchu

Pozoruhodný kousek jako vystřižený z animovaného filmu Vzhůru do oblak mohli sledovat lidé v ruském městě Saratov. Desetiletou dívku tam v neděli vynesly do vzduchu pouťové balónky.
21.09.2015 11:55 |

Dvě aukce stovek fotografií vynesly přes milion korun. Zájem byl hlavně o Tichého

Dvě aukce stovek fotografií a dalších děl v Praze vynesly v neděli více než milion korun. Úspěch měly hlavně snímky fotografa a malíře Miroslava Tichého. Kromě fotografií se dražily také kresby. Nabídka fotografií byla velmi široká - od erotických z počátku minulého století přes klasiky české fotografie Františka Drtikola a Josefa Sudka po o dvě generace mladšího Roberta Vana, slovenského fotografa žijícího v Česku. Nového majitele nakonec našly více než dvě pětiny děl celkem za zhruba 1,2 milionu korun. Jedna z fotografií na kartonu od Miroslava Tichého se prodala za 100 000 korun, což byl skoro trojnásobek vyvolávací ceny.
27.09.2015 20:01 |

Osobnosti: Josef Sudek (41 článků) , František Drtikol (28 článků) , Robert Vano (116 článků) , Josef František (136 článků) , František Tichý (29 článků)

V sobotu ztíží dopravu v Praze běžecké závody a jízda motorkářů

V sobotu ztíží dopravu v Praze běžecké závody a jízda motorkářů. Motorkáři projedou centrem města před polednem, závody začnou vpodvečer. Lidé se musí připravit na omezení provozu, včetně městské hromadné dopravy, i parkování. Na webu to oznámily pražskýmagistrát a Dopravní podnik hlavního města Prahy.
04.09.2015 16:40 |

Deblkajak Horský, Štěrba je ve finále MS a má šanci na OH

Deblkajak Ondřej Horský a Jan Štěrba postoupil na mistrovství světa v maďarském Szegedu do finále závodu na olympijské trati 1000 metrů. Pokud se v pátek vejde do šestého místa, zajistí českým rychlostním kanoistům první účastnické místo na hrách v Londýně.
18.08.2011 18:50 |

Osobnosti: Jan Štěrba (28 článků)

České lodě pojedou o medaile, kanoistům vadí anglická kuchyně

Český čtyřkajak i debl rychlostních kanoistů pojedou v Londýně o medaile. Předtím se chějí pořádně vyspat a také najíst, i když jim anglická kuchyně zrovna moc nejede.
07.08.2012 18:20 |

Král s pádlem! Hradilek vládne kanoistům a vodním slalomářům

Kajakář Vavřinec Hradilek se podruhé za sebou stal nejúspěšnějším sportovcem Českého svazu kanoistů (ČSK) ve společné anketě rychlostních kanoistů a vodních slalomářů.
10.01.2014 06:55 |

Osobnosti: Vavřinec Hradilek (61 článků)

Klaus vrátil medaili strážníkovi, který se jí vzdal na protest proti amnestii

Bývalý prezident Václav Klaus vrátil medaili, kterou mu na protest proti novoroční amnestii poslal strážník z Třebenic na Litoměřicku Tomáš Rotbauer. Klausův spolupracovník Ladislav Jakl v průvodním dopisu muži napsal, že si medaili zaslouží, neboť ji za zadržení pachatelů dostal jako ocenění od společnosti. Rotbauer v reakci uvedl, že medaili již Klausovi vracet nebude a patrně ji vydraží pro charitu.
16.04.2013 16:35 |

Osobnosti: Václav Klaus (8386 článků)

Rychlobruslařka Sáblíková potvrdila na Mistrovství světa dominanci na pětce

Rychlobruslařka Martina Sáblíková potvrdila na mistrovství světa v Soči svoji dominanci na trati 5000 metrů a suverénně ovládla svůj poslední závod sezony. Dvojnásobná olympijská šampionka z Vancouveru získala nejlepším časem sezony jubilejní desátou zlatou medaili ze světových šampionátů. Druhá byla Nizozemka Ireen Wüstová, která vybojovala v Soči již čtvrtou medaili.
23.03.2013 22:05 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (399 článků)

Hejnová medaili ještě neslavila. Čeká ji Diamantová liga

Medailistka z londýnské olympiády Zuzana Hejnová si na velké oslavu musí počkat. Má před sebou ještě další důležité závody. Jsou před ní tři závody Diamantové ligy.
21.08.2012 08:05 |

Osobnosti: Zuzana Hejnová (151 článků)

Moravští vinaři vezou z Londýna 6 stříbrných a 21 bronzových medailí

Šest stříbrných a 21 bronzových medailí vezou z londýnské soutěže Decanter World Wine Awards moravští vinaři. Nejúspěšnějším moravským vinařstvím byl Znovín Znojmo se ziskem tří stříbrných medailí, jedné bronzové a dvou diplomů. ČTK to dnes řekli zástupci Vinařského fondu.
22.05.2012 11:05 |

STŘÍBRNÁ TEČKA! Kulhavý získal pro Česko desátou medaili

Biker Jaroslav Kulhavý si v olympijském závodě cross country dojel pro stříbrnou medaili. Obhájce zlata dlouho sváděl boj o první místo s Nino Schurterem, v předposledním kole se však Švýcar vydal do trháku, postupně navyšoval svůj odstup a do cíle dojel se skoro minutovým náskokem na českého reprezentanta. Kulhavý si však bez problémů pohlídal druhé místo a pro Českou republiku vybojoval poslední, desátou medaili na hrách v Riu.
21.08.2016 19:25 |

Osobnosti: Jaroslav Kulhavý (92 článků)

Štafeta pětibojařů skončila na ME šest sekund za medailí

Čeští moderní pětibojaři neobhájili na mistrovství Evropy v Debrecínu loňský bronz ze soutěže štafet. Trio Jan Kuf, Ondřej Polívka a David Svoboda zaostalo na čtvrtém místě za medailí o pouhých šest sekund. Zvítězili domácí Maďaři před Polskem a Litvou.
21.07.2010 16:12 |

Osobnosti: David Svoboda (120 článků) , Jan Svoboda (156 článků) , Ondřej Svoboda (45 článků) , Jan Svoboda (156 článků) , Jan Svoboda (156 článků) , Jan Svoboda (156 článků)

Závody Blur, to je boj do poslední vteřiny

Nové arkádové závody Blur jsou jako střílečka na čtyřech kolech a s pedálem v podlaze.
28.05.2010 12:55 |

ŽIVĚ Špotáková má další medaili. Lepší byla jen Abakumovová

Podívejte se na online reportáž z boje Barbory Špotákové o první českou medaili z MS v atletice v korejském Tegu. Olympijská vítězka a světová rekordmanka sice pátým pokusem překonala svůj letošní výkon hodem 71,58 metru, vzápětí však Ruska Maria Abakumovová opět překonala svůj osobní rekord, když jen o centimetr zaostala za hranicí 72 metrů. Špotáková však získala už šestou medaili ze šampionátů či olympijských her v řadě.
02.09.2011 10:30 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (327 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Lachtan Meloun předpověděl českému týmu devět zlatých medailí

Čeští sportovci by měli na olympiádě v Londýně získat celkem devět zlatých medailí. Předpověděl to desetiletý lachtaní samec Meloun, který dnes před návštěvníky v pražské zoologické zahradě odhadl počet medailí z nejcennějšího kovu tím, že z vody ulovil kuželku s číslovkou devět. Akce se také zúčastnili čeští olympionici Jiří Čtvrtečka, Imrich Bugár, Bohumila Řešátková Řimnáčová a Robert Změlík, kteří pokřtili 14 mláďat plazů.
26.07.2012 16:55 |

Osobnosti: Imrich Bugár (50 článků)

Phelps je nejúspěšnější v historii. Získal 19. olympijskou medaili

VIDEO. Americký plavec Michael Phelps je nejúspěšnějším olympionikem historie. Patnácté zlato a celkově devatenáctou medaili získal dnes v Londýně jako finišman štafety USA na 4x200 metrů volný způsob. Překonal tak sovětskou gymnastku Larisu Latyninovou, která v letech 1956 až 1964 nasbírala osmnáct olympijských medailí, z toho polovinu zlatých.
01.08.2012 12:55 |

Osobnosti: Michael Phelps (76 článků)