Článek

Poslední tropické dny: Kam se zajet v Praze zchladit v 36 stupních?

 
Léto se drží zuby nehty, což dokazuje i teploměr za oknem. Nedělní a pondělní teploty se mají pohybovat nad 35 °C. Nejsilněji to pocítí obyvatelé ve městech, kde se budou před žárem jen obtížně schovávat. Naštěstí dočasné ochlazení mohou nabídnout koupaliště a bazény. Pražský dopravní podnik proto vytvořil pro zájemce mapičku a návod, jak se nejrychleji k vytoužené vodě dostat.
30.08.2015 05:30 |

podobné články

Podobné články

Velká MAPA levného benzinu a nafty. Podívejte se, kam se vám vyplatí zajet

 
S každým tankováním v posledních týdnech ceny benzinu i nafty mírně klesaly. S jarem ale Češi začínají více jezdit autem, a tak pohonné hmoty začínají opět mírně zdražovat. Rozhodnutí, zda natankovat u nejbližší pumpy, či zajet o pár kilometrů dál, může u plné nádrže znamenat úsporu až 200 Kč.
22.05.2013 12:50 |

podobné články

Hodnocení koupališť: 5 TOP míst v Praze, kam se jít v tropických teplotách zchladit

 
Česko sužují tropické teploty a kromě toho, že lidé využívají každý kousek stínu, vydávají se letos více než kdy jindy hromadně osvěžit k vodě. Zjistili jsme pro vás, která koupaliště vám poskytnou největší komfort a zároveň tam nenecháte polovinu výplaty. Pro dnešek jsme se zaměřili na Prahu.
24.07.2015 08:41 |

podobné články

Hodnocení koupališť: 5 TOP míst v Praze, kam se jít v tropických teplotách zchladit

 
Česko sužují tropické teploty a kromě toho, že lidé využívají každý kousek stínu, vydávají se letos více než kdy jindy hromadně osvěžit k vodě. Zjistili jsme pro vás, která koupaliště vám poskytnou největší komfort a zároveň tam nenecháte polovinu výplaty. Pro dnešek jsme se zaměřili na Prahu.
08.08.2015 14:21 |

podobné články

Mladík (†18) se chtěl zchladit v lomu. Jeho tělo našli po 3 hodinách

 
Ve velkých vedrech, která v těchto dnech sužují Česko, se chtěl zchladit v zatopeného lomu na Příbramsku mladík /†18). Po skoku do vody se na chvilku vynořil a následně se kamarádům ztratil pod hladinou.
21.08.2012 22:55 |

podobné články

Počasí v týdnu? Tropické třicítky i bouřky

 
Po chladném víkendu přijdou tropické dny. Budeme si na ně muset počkat ale až do středy. První dny následujícího týdne budou dosahovat lehce nad 20 stupňů.
19.07.2009 11:45 |

podobné články

Půvabná otužilkyně se ponořila do mrazivé vody v minus 20 stupních

 
Většina lidí se v mrazivém počasí snaží udržet co nejvíc v teple a jít se koupat v minus 20 stupních Celsia je asi tak ta poslední věc, která by je napadla. Jedna půvabná Kanaďanka si ale společně se dvěma kamarády řekla, že přesně tohle zní jako zajímavá výzva. Vypravili se tak do divočiny a nápad opravdu zrealizovali.
25.02.2015 16:26 |

podobné články

Mašlíková ve 12 stupních skočila kvůli padesáti tisícům do Vltavy: I za ten velký opar to stálo!

 
Modelka Hanka Mašlíková  (32) se ve 12 stupních koupala ve Vltavě. Na charitativní akci, kterou pořádala, ji jeden ze sponzorů po Ice Bucket Challenge vyzval, aby skočila společně se zpěvákem Davidem Gránským do Vltavy s tím, že pokud výzvu přijmou, na Středisko vodících psů pro nevidomé přidá dalších 50 tisíc korun. A co by pro pejsky Hanka neudělala...
29.08.2014 08:50 |

podobné články

Osobnosti: David Gránský (156 článků)

Kulhavý a Cink si rozdělili bednu na světovém poháru

 
Biker Jaroslav Kulhavý vyhrál v Lenzerheide závod Světového poháru a i potřetí letos stanul na stupních vítězů. Český úspěch korunoval na bronzové pozici Ondřej Cink a poprvé se tak dva čeští cyklisté sešli na stupních vítězů v seriálu cross country horských kol.
05.07.2015 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kulhavý (92 článků)

Bylo by hezké, kdyby se Češi konečně přestali koupat s mrtvolami!

 
Čekají nás tropické teploty. V takových případech je hodně lidem špatně. Na denním pořádku jsou úpaly, nedodržení pitného režimu, omdlívání. Je to pochopitelné, kdo by řekl, že když je 30 ve stínu, je potřeba se občas zchladit či pořádně napít. A kromě toho, že bude polovina národa překvapená, že z vedra může skončit ve špitále, také někteří lidé umřou.
16.07.2015 17:56 |

podobné články

Vedra se jen tak nezbavíme, mírné ochlazení přijde až ve čtvrtek

 
Opět nás čekají tropické noci a teplotní rekordy. Mírně se ochladí až ve čtvrtek, ale jen o pár stupňů. Zchladit nás může mírný větřík a zatažená obloha. Jinak bude léto i nadále horce vládnout.
20.07.2015 15:50 |

podobné články

Letní a tropické dny v týdnu naruší občasné průtrže mračen

 
Slabá studená fronta od západu přinese na české území a zejména na Moravu z počátku týdne srážky a místy i bouřky. Český hydrometeorologický ústav upozorňuje, že může dojít i na přívalové deště, které by mohly v podhůří zvednout hladiny menších toků. Teploty budou nadále letní, od středy dokonce tropické. Srážky pak přijdou na řadu opět o víkendu.
07.06.2010 14:20 |

podobné články

Čekají nás tropické třicítky. S prázdninami ale přijde ochlazení a déšť

 
Tropické teploty nad 30 stupňů Celsia, déšť a začátkem prázdnin ochlazení. Tak budou vypadat podle meteorologů následující dny. Podle nejnovější předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu čeká Česko také velké sucho a ani dešťové srážky tomu nepomůžou.
18.06.2016 16:00 |

podobné články

ZZSHMP: Čekají nás tropické dny

 
Na tropické venkovní teploty není náš středoevropský organismus zvyklý a snadno může dojít ke zdravotním potížím nejen chronicky nemocných, ale i zcela zdravých jedinců.
22.06.2016 12:45 |

podobné články

Přichází tropické počasí. A hned tak z Česka nezmizí

 
Do České republiky ve čtvrtek zavítá tropické počasí a jen tak se odsud nehne. Období teplot nad 30 stupňů naruší jen bouřlivá neděle, poté by mělo trvat až do konce příštího pracovního týdne, přiblížila Novinkám zatím poslední předpověď Dagmar Honsová z Meteopressu.
16.07.2015 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

Česko se potí při téměř 36 stupních, padají teplotní rekordy

 
Slunečné nedělní počasí zlomilo opět na mnoha místech rekordy. Na severní Moravě bylo chladněji, přesto i tam naměřily meteorologové tropické teploty nad 30 stupňů Celsia.
11.07.2010 18:00 |

podobné články

Přicházejí úmorná vedra, od neděle bude až 37 stupňů

 
Až do poloviny příštího týdne se musíme připravit na tropické teploty, které budou v příštích dnech kulminovat na 37 stupních Celsia. V úvodu příštího týdne očekávají meteorologové rovněž bouřky, které budou postupně nabývat na intenzitě, sdělila Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
02.07.2015 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

Prevence proti kolapsu v tropech: 17 míst v centru Prahy, kde se osvěžit

 
Tropické teploty jsou tady. Ve 32 stupních Celsia je nezbytné dbát na pitný režim. Jenže ne vždy máme u sebe drobné, abychom si koupili v samoobsluze láhev vody. Nezoufejte. V centru Prahy objevíte hned 17 míst, kde se můžete osvěžit, a nemusíte se tak bát kolapsu.
23.06.2016 07:10 |

podobné články

15 pítek v centru Prahy: Kde se nachází, abyste nepadli žízní?

 
Tropické teploty jsou tady. Ve 35 stupních Celsia je nezbytné dbát na dostatečný příjem tekutin. V centru Prahy tak objevíte 15 míst, kde se můžete osvěžit, a nemusíte se tak bát kolapsu.
01.08.2017 05:55 |

podobné články

Pařák v metropoli: Lidé o víkendu chodili nazí a děti se koupaly v kašnách

 
Tropické teploty posledních dní vzaly za své. Pražané se odhalovali, co jim síly stačily, a děti se v centru alespoň zchlazovaly ve fontánách. Tropické teploty se v Praze budou držet i během pondělního dne, varuje meteoroložka Dagmar Honsová, která tak doporučuje nepodceňovat pitný režim a užívání opalovacích krémů s dostatečným UV filtrem.
11.07.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)