Článek

Poslední rozhovor s českým fotografem celebrit? Jede do pralesa, zachránit ho má alkohol

 
Známý český fotograf celebrit Jakub Ludvík, před jehož aparátem stál snad každý, kdo v českém šoubyznysu aspoň něco znamená, odjíždí na výpravu do Amazonie. A i když v největším lese světa bude fotit se sportovním rybářem Jakubem Vágnerem, Eliškou Bučkovou a Ivanou Jirešovou kalendář, každou vteřinu se bude muset mít na pozoru.
20.10.2015 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Jirešová (349 článků) , Eliška Bučková (996 článků) , Jakub Vágner (262 článků)
Podobné články

Mravenci demonstrovali za záchranu deštného pralesa

 
Zhruba půl miliónu mravenců se zapojilo do protestu za záchranu Amazonského pralesa. Mravenci nosili listové transparenty s hesly jako „Zachraňme Amazonii“ nebo „Pomoc“, aby projevili nesouhlas s kácením deštného pralesa. Informovala o tom agentura Reuters.
22.08.2015 17:51 |

podobné články

TAJEMNÉ KOULE z pralesa

 
Když se ve 30. letech minulého století začaly v Kostarice kvůli novým banánovým plantážím vypalovat tisíce hektarů pralesa, zrodila se nová světová záhada. V neprostupném porostu čekaly na své znovuobjevení stovky kamenných koulí, které mají naprosto pravidelný tvar a hladký povrch.
19.04.2010 23:15 |

podobné články

Black Eyed Peas vyžadují nápoj z bobulí z amazonského pralesa

 
Americká skupina Black Eyed Peas vystoupí v Praze už v neděli. V šatně je čeká speciální občerstvení, které si sami vyžádali. "Na stolech chtějí mít především přírodní antioxidanty, např. nápoj z bobulí z amazonského deštného pralesa," řekl iDNES.cz mluvčí O2 areny Jan Tuna.
11.05.2010 14:35 |

podobné články

V Brazílii kleslo loni kácení pralesa oproti roku 2008 o polovinu

 
V brazilské části Amazonie byla v minulém roce vykácena plocha deštných pralesů o rozloze celkem asi 1800 čtverečních kilometrů. Podle brazilské vlády je tak úbytek pralesa oproti předchozímu roku poloviční.
10.08.2010 10:10 |

podobné články

Příběh, který má varovat: Opici Green vzala těžba pralesa domov a nakonec i život. VIDEO

 
Opice Green přišla o domov kvůli kácení deštného pralesa. Dostala se do smrtící pasti a umírala v bolestech jen kvůli tomu, že lidé chtějí víc dřeva.
22.03.2012 19:25 |

podobné články

Adoptivní syn Amazonie: Politiky nahnat do pralesa. Ať poznají život

 
JINÝMA OČIMA Čistá demokracie existuje pouze u přírodních národů. Když si třeba kmen jihoamerických Jawalapitů volí náčelníka, musí vybrat toho nejlepšího. Toho, kdo se postará o to, aby jeho lidé neumírali hlady. V civilizaci nejsou na vládnoucí osobnosti nároky ani zdaleka tak vysoké. Podle etnografa Mnislava Zeleného-Atapana by si měli politici jednou za čas zajet do pralesa. Poznat životní pravdu.
28.05.2012 21:15 |

podobné články

Obchodníci s bílým masem nechali umřít zajatce hlady: Opustili je uprostřed pralesa v klecích

 
V jižním Thajsku bylo nalezeno téměř šedesát těl uprchlíků, kteří se dostali do rukou obchodníkům s bílým masem. Uprostřed pralesa je pašeráci nechali umřít hlady v bambusových klecích, když prchali před policií.
02.05.2015 17:55 |

podobné články

Čech nelegálně kácí deštný prales, útočí ekologové na kakaového krále

 
Žije na Kajmanských ostrovech, zbohatl na palmovém oleji a vede úspěšnou společnost, která se zaměřuje na kakao. Český podnikatel Dennis Melka se však během jejího rozmachu dostal pod silnou palbu kritiky. Podílí se prý na ničení deštného pralesa v Peru. Podle ekologů firma nelegálně vykácela tisíce hektarů pralesa, aby získala prostor na plantáže. Melka se nařčení brání.
07.05.2015 18:10 |

podobné články

Blázni jezdí do pralesa léčit se jedem z žáby: Hodiny zvrací, mohou ale i zemřít!

 
Ilegální léčba žabím sekretem pochází až z amazonského pralesa. Velmi nebezpečný proces absolvuje stále více a více lidí a je s podivem, že to zatím všichni přežili. Silný neurotoxin totiž způsobuje vážné zdravotní potíže.
13.05.2015 20:00 |

podobné články

„Vydržíme do posledního člověka.“ Amazonský kmen brání těžařům v zničení pralesa

 
Jeden z nejvíce izolovaných domorodých kmenů světa slíbil, že zabrání nadnárodním těžařským společnostem v likvidování jejich přirozeného domova. Amazonského pralesa. Kmen Wajapi žije v části přírodní rezervace Renca. Brazilská vláda plánuje oblast zpřístupnit k těžbě zlata a dalších drahých kovů, které se na místě nacházejí.
27.10.2017 21:25 |

podobné články

Vrať se do pralesa! Dominik Feri přiznal nepěkné zážitky z ulice

 
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV dnes nejmladšího českého poslance z TOP 09 Dominika Feriho, který vyjádřil pochopení pro únavu voličů z toho, co se ve Sněmovně děje. Občané si teď možná představují, že by si demokratičtí politici měli obrazně řečeno lehnout na granát. Moderátorovi také prozradil, proč na něj někteří lidé pokřikují, aby se vrátil do pralesa.
26.02.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (38 článků) , Luboš Veselý (309 článků)

Koalice proti palmovému oleji: „Pivaři z Bornea“ na pokraji vyhynutí

 
Češi již dvanáct let chrání 45 000 hektarů unikátního tropického pralesa, který obývají „pivaři z Bornea“ – vzácné opice kahau nosatí. Projekt na ochranu těchto unikátních obyvatel ostrova Borneo ale nyní musí být omezen. „Pivařům“ na Borneu tak nejspíš nastanou těžké časy – kvůli rozpínání plantáží palmy olejné a infrastruktury na úkor pralesa jim hrozí vyhynutí.
21.03.2018 16:20 |

podobné články

Jede, jede mašinka. Hejtman, senátor, exnáměstek přistiženi fotografem

 
Dokonalá momentka se povedla fotografovi na více jak rok starém brněnském zasedání hejtmanů z celé republiky. Setkání pořádající hejtman Michal Hašek se rozhodl neukládat foto ad acta, ale klidně ho zveřejnil na svém facebookovém profilu.
26.04.2012 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2318 článků)

Padělaný alkohol chutná mikroorganismům v čističkách. Pochutnají si i na metanolu

 
Celníci likvidují padělaný alkohol v čistírnách odpadních vod. Tato metoda vyhovuje také mikroorganismům, alkohol jim přímo chutná. Experti se shodli na tom, že tímto způsobem může být zlikvidován také pančovaný alkohol obsahující metanol.
26.09.2012 23:35 |

podobné články

Pozor na zbytkový alkohol! Jak nepřijít zbytečně o řidičák?

 
Určitě jste o tom již četli, nebo jste to zažili buď přímo, nebo někdo z Vašich blízkých. Po probuzení z celovečerního alkoholového dýchanku potřebujete usednout za volant a odjet domů. Cítít se relativně čilý a fit ještě neznamená, že se v krvi ještě nevyskytuje alkohol. Abyste předešli možným rizikům a nepříjemnostem, které s sebou zbytkový alkohol přináší - pořiďte si alkohol tester. Jen díky němu změříte hladinu alkoholu v krvi a dostanete jednoznačnou zelenou, zda-li můžete řídit či nikoliv...
31.03.2013 13:00 |

podobné články

Nejlepší nemoc na světě: Muž se neustále cítí opilý, ačkoliv vůbec nepije alkohol

 
Je to sen všech lidí, kteří utrácejí spousty peněz za "alkohol":http://www.extra.cz/tema/alkohol, a všech, kteří mají ten pocit opilosti rádi. "Muž z Texasu":http://www.extra.cz/tema/texas má totiž zvláštní nemoc, tzv. auto-brewery syndrom, což v praxi znamená, že jeho tělo samo vyrábí alkohol.
23.09.2013 17:35 |

podobné články

Rozhovor s fotografem: Bomba mu utrhla nohy a ruku. Místo hvězd fotí uprchlíky

 
Navždy to změnilo jeho život. Díky tomu se místo focení módy či celebrit typu Mariah Carey či Oasis naplno pustil do humanitárních projektů. Britský fotograf Giles Duley se v roce 2011 ocitl na pokraji smrti, když v Afghánistánu utrpěl děsivá zranění při výbuchu nástražného, podomácku vyrobeného výbušného zařízení. Přišel o obě nohy i ruku, ale přežil. A k focení se vrátil. Nyní zavítal do Prahy, kde Blesk.cz poskytl rozhovor.
04.02.2016 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Mariah Carey (441 článků)

VIDEO: Agáta vyvalila těhotenské bříško v sexy šatech!

 
Modelka Agáta Hanychová, která je v osmém měsíci těhotenství, focení prozatím na hřebík nepověsila. S předním českým fotografem Járou Urbanem nafotila po vzoru jiných celebrit těhotenské fotografie exkluzivně pro Blesk Magazín.
10.06.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2555 článků)

Finalistka Miss ČR Venclová promluvila o vztahu s fotografem Pýchou

 
Finalistka Miss ČR 2009 Petra Venclová (21) se pečlivě připravuje na finále Miss České republiky a věří, že jí vztah s vyloučeným porotcem, fotografem Ondřejem Pýchou, cestu za vítězstvím nezkazí.
16.10.2009 17:05 |

podobné články